Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Biarritz

Ubytování Francie Biarritz


Biarritz je nádherné francouzské město na jihu Francie, které je proslulé svými písečnými plážemi, lázeňskými středisky a svým bohatým kulturním a historickým dědictvím. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného místa, nezapomeňte na správné ubytování. V následujícím článku se proto podíváme na několik možností ubytování v Biarritzu.

Hotely

Biarritz má v nabídce celou řadu hotelů různých cenových kategorií. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se ubytovat v některém z 5hvězdičkových hotelů, jako je například Hôtel du Palais nebo Radisson Blu Hotel. Tyto hotely nabízejí nádherné pokoje s výhledem na oceán, wellness centra, bazény a restaurace, které slouží vybraná jídla.

Pokud hledáte střednědražší ubytování, můžete se podívat na nabídky hotelů jako jsou Hotel Windsor Grande Plage, Hôtel Saint-Julien nebo Hôtel le Biarritz. Tyto hotely nabízejí kvalitní ubytování za dobrou cenu, přičemž se nacházejí v blízkosti centra města a pláže.

Airbnb

Airbnb je v Biarritzu stále populárnější možností ubytování, zejména pro ty, kteří hledají soukromí a pohodlí domova. Existuje mnoho možností pro pronájem kvalitních apartmánů a domů, které se nacházejí v centru města, nebo v blízkosti pláže. Tyto ubytování nabízejí pohodlí vlastního prostoru, kuchyň, pračky a další vybavení, které vám umožní si připravit jídlo a užívat si svůj pobyt v Biarritzu vlastním tempem.

Hostely

Pokud patříte k těm, kteří mají rádi společné prostory a jsou ochotni ubytovat se v hostelu, Biarritz má v nabídce několik možností. Hostely jako jsou Auberge de jeunesse Biarritz Pradeau Plage nebo Hôtel Escale Oceania Biarritz nabízejí cenově dostupné ubytování se sdílenými prostory pro trávení volného času a společnou kuchyňkou.

Kempy

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a hledají cenově dostupné ubytování, je kempování možností, jak strávit noc v Biarritzu. K dispozici jsou některé kempy sám u pláže, jako je například Camping Le Pavillon Royal nebo Camping Biarritz Océan, které nabízejí výborné vybavení, jako jsou bazény, restaurace, sprchy a WiFi.

V Biarritzu tedy najdete celou řadu možností ubytování, od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely a kempy. Takže neváhejte a začněte plánovat svůj pobyt v tomto krásném městě a vychutnejte si jím nabízené nádherné pláže, kulturní památky a další atrakce.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Biarritz


1. Jak se dostat do Biarritzu z letiště?
Odpověď: Z letiště v Biarritzu můžete do centra města dostat taxíkem, autobusem nebo pronajatým autem. Autobusové spojení je časté a cenově dostupné.

2. Kolik stojí vstup do muzea v Biarritzu?
Odpověď: Ceny vstupného do muzea v Biarritzu se liší podle konkrétního muzea. Obecně se pohybují mezi 5 až 15 eury.

3. Jaké jsou nejoblíbenější pláže v Biarritzu?
Odpověď: Nejpopulárnější pláže v Biarritzu jsou Grande Plage, Plage Miramar a Plage du Port Vieux. Tyto pláže nabízejí bílý písek, čistou vodu a jsou vybaveny lehátky a slunečníky.

4. Co si pořídit jako suvenýr z Biarritzu?
Odpověď: Mezi typické suvenýry z Biarritzu patří výrobky z baskického potřebí, klobouky a rákosové košíky, kožené výrobky, surferské oblečení a místní speciality, jako jsou makronky nebo šampaňské víno.

5. Které památky bych neměl v Biarritzu minout?
Odpověď: V Biarritzu byste měli navštívit zámek Eugénie, Faraonův palác, Velké kasino, maják na mysu Hainsart a akvárium. Všechny tyto památky jsou významné pro místní kulturu a historii.

6. Kde se dá v Biarritzu dobře najíst?
Odpověď: Biarritz nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, ve kterých se dá dobře najíst. Doporučují se především ty podél pláží, které nabízejí čerstvé ryby a mořské plody, ale také tradiční baskickou kuchyni a mezinárodní speciality.

7. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny v Biarritzu?
Odpověď: V Biarritzu si rodiny mohou užít pláže, surfování, procházky po zahradách a parčících, návštěvu akvária a surfařských muzeí, minigolf, jízdu na kolotoči či zábavné parky.

8. Jak dlouho bych měl zůstat v Biarritzu?
Odpověď: Doporučuje se zůstat v Biarritzu minimálně 2-3 dny, aby byl dostatek času na prozkoumání města, pláží a okolních atrakcí. Pokud máte čas, můžete zde zůstat i déle, a objevit tak i další překrásná místa v okolí, například San Sebastian v sousední Španělsku nebo francouzské město Bayonne.


Počasí Francie Biarritz


Počasí v Biarritzu: Plážový ráj u francouzského Atlantiku

Biarritz, krásné letovisko na jihozápadním pobřeží Francie, je známé nejen svými písečnými plážemi a surfováním, ale také svým ojedinělým počasím. Díky své poloze na samém západě Francie a otevřenému Atlantickému oceánu zde můžete očekávat předvídatelně nepředvídatelné počasí.

Biarritz je známé svým mírným oceánským klimatem, což znamená, že teploty se zde pohybují v příjemném rozmezí po celý rok. Průměrná teplota v létě je okolo 23 °C a v zimě se neklesá pod 10 °C. To znamená, že i během zimních měsíců je Biarritz o něco teplejší než vnitrozemské oblasti Francie.

Přestože je zde teplé počasí během letních měsíců, Biarritz je známý také pro svou častou přítomnost mlhy. Mlha může občas pokrýt záliv a vést k chladnějšímu pocitu než ve skutečnosti. Proto se nezapomeňte na přehození plážových osušek či svetrů do plážové tašky, abyste se na náhlou změnu počasí mohli připravit.

Jednou ze zajímavých vlastností počasí v Biarritzu je také vysoká míra srážek. Průměrné srážky se pohybují okolo 1500 mm ročně, což znamená, že je zde větší pravděpodobnost deště než na jiných částech francouzského pobřeží. Nejvíc srážek se obvykle vyskytuje během podzimu a zimy, takže pokud plánujete návštěvu Biarritzu v této době, myslete na to, ať si přibalíte vhodné oblečení a deštník.

Dalším faktorem, který ovlivňuje počasí v Biarritzu, je přítomnost Atlantického oceánu. V létě to znamená příjemný a osvěžující vánek z moře, který pomáhá zmírnit horké teploty. V zimě naopak může být vzduch chladnější díky studenému moři. Surfové nadšence to nijak neodradí, protože Biarritz je známým evropským surfovým rájem díky svým výborným vlnám.

Vzhledem k těmto údajům o počasí je nejlepší čas pro návštěvu Biarritzu závislý na vašich preferencích. Pokud hledáte teplé počasí a slunce, léto je pro vás nejlepší volbou. Pro ty, kdo preferují mírnější teploty a méně turistů, mohou být jaro a podzim vhodnější. Ať už se rozhodnete kdykoliv navštívit Biarritz, toto město vám nabídne své kouzlo, překrásné pláže a unikátní počasí, které rozhodně stojí za prozkoumání.


Dovolená Francie Biarritz


Francie je jednou z nejoblíbenějších evropských destinací pro dovolenou, a jedno z míst, které stojí za to navštívit, je nádherné město Biarritz. Biarritz se nachází na jihozápadním pobřeží Francie, nedaleko španělských hranic. Toto malebné město je známé svými plážemi, famózní historií a rozmanitými zábavními možnostmi.

Začněme tím nejdůležitějším - plážemi. Pláže v Biarritzu jsou opravdu úchvatné. Jedna z nejznámějších je Plage de la Côte des Basques, která je oblíbená mezi surfaři. Biarritz se stalo surferským rájem díky svým vlnám, které jsou ideální pro tento sport. Pokud nejste fanoušky surfování, nebojte se, pláže v Biarritzu nabízejí spoustu jiných aktivit. Můžete si zapůjčit paddleboard a projít se podél pobřeží, nebo si jít zabruslit na inline bruslích.

Biarritz je také známá svými úchvatnými historickými památkami a architekturou. Zámek Eugénie je jedna z nich. Toto nádherné sídlo, postavené v 19. století, je největší zámek v Biarritzu a je obklopeno rozlehlými zahradami. Díky svému krásnému vzhledu byl zámek Eugénie oblíbeným cílem pro obyvatele a turisty. Další historickou budovou, kterou byste neměli vynechat, je Kostel svatého Martina. Tato bazilika se nachází na vrcholu kopce, a kromě nádherné architektury nabízí také panoramatický výhled na Biarritz a okolní krajinu.

Co se týče zábavy a kultury, Biarritz má hodně nabídnout. Můžete navštívit oceněné Muzeum mořských věd, kde se dozvíte spoustu informací o mořském životě a historii rybářství v regionu. Pro fanoušky golfu je v Biarritzu také několik golfových hřišť, které nabízejí úchvatné výhledy na oceán. Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, můžete si vybrat z mnoha lázní a wellness center, které v Biarritzu najdete.

Samozřejmě, nezapomeňme na gastronomii. Biarritz je proslulé svou vyhlášenou baskickou kuchyní, která je bohatá na čerstvé ryby a mořské plody. Neváhejte ochutnat místní speciality, jako je marmitako (rybí guláš) nebo chipirones à la plancha (grilované místní chobotnice). A samozřejmě nemůžete opustit Biarritz bez ochutnání jejich slavného sýru Ossau-Iraty.

Celkově vzato, Biarritz je skvělou volbou pro dovolenou ve Francii. Nabízí nádherné pláže, fascinující historii a kulturu, a samozřejmě vynikající gastronomii. Bez ohledu na vaše zájmy a preference, Biarritz má pro každého něco!


Letenka Francie Biarritz


Biarritz je známé především díky svému hezkému pobřeží, kde se setkávají surfaři z celého světa. Letenka do tohoto malého přímořského města v jihozápadní Francii se může zdát jako dražší varianta, ale určitě se vyplatí.

Pokud hledáte let z Prahy do Biarritzu, můžete zvolit například leteckou společnost Ryanair. Ceny letenek se pohybují v závislosti na sezóně, ale v průměru se dají sehnat za 2000-4000 Kč za zpáteční letenku.

Jakmile přistanete v Biarritzu, můžete se těšit na procházky na krásných plážích. Biarritz je totiž známý svým luxusním zázemím, takže vás čekají hezké pláže s židlemi k pronajmutí a spoustou zábavy pro celou rodinu.

V Biarritzu se nachází také množství surferských škol, takže pokud byste se chtěli naučit surfovat, můžete si zajít na první lekci. Čeká vás hromada zábavy a překonávání vlastních limitů.

Také můžete navštívit nedaleké městečko Saint-Jean-de-Luz, které je plné úzkých uliček, kde se můžete projít a objevovat místní kulturu. Pokud máte rádi koupání, určitě navštivte tamní městský bazén, kde si můžete užít vodu v teplé a příjemné atmosféře.

Jestliže máte chuť na více adrenalinu, můžete si vyzkoušet také paragliding nad úchvatnými výhledy na Atlantik.

V Biarritzu se také nachází mnoho lékáren, takže nemusíte mít strach, pokud na dovolené náhle onemocníte.

Celkově je Biarritz krásné místo pro ty, kteří si chtějí užít pobřeží se vším, co k němu patří. Letenka do tohoto malebného města vám přinese spoustu zábavy, nezapomenutelné zážitky a příležitosti k relaxaci.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky