Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Finsko Turku

Ubytování Finsko Turku


Turku, město ležící na západním pobřeží Finska, je jedním z nejstarších a nejživějších měst v zemi. Představuje ideální destinaci pro turisty díky své bohaté historii, malebnému přístavu a množství kulturních atrakcí. Pokud plánujete návštěvu Turku, správné ubytování je klíčovým faktorem pro uspokojení vašich potřeb a pohodlí během pobytu.

Turku nabízí řadu ubytovacích možností, které vyhovují různým rozpočtům a preferencím cestovatelů. V centru města se nacházejí luxusní hotely, které poskytují vysoce kvalitní služby a mají vynikající vybavení, včetně wellness center, bazénů a restaurací s místními specialitami.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější ubytování, jsou k dispozici různé penziony a bed and breakfast. Tyto zařízení vám umožní zažít autentickou finskou pohostinnost a být blíže místní kultuře. Většina penzionů je situována v historické části města, což vám umožní prozkoumat okolní památky a historické atrakce.

Další možností ubytování jsou apartmány a pronájmy domů. Ty jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří preferují větší prostor a samostatnost během svého pobytu. Můžete si vařit vlastní jídlo a vycházet a přicházet, jak se vám líbí. Obyvatelé Turku jsou obecně přátelští a ochotní pomoci, takže se necítíte opuštění nebo ztracení.

Pokud hledáte ekonomičtější možnosti ubytování, můžete se podívat na hostely a levné hotely. Tyto zařízení často nabízejí základní vybavení a společné prostory, ale jsou vhodné pro ty, kteří se zajímají o cenově dostupné ubytování a přednost dávají maximální úsporám.

Neměli byste také opomenout možnost ubytování blíže k přírodě. Turku má na svém okraji několik kempů a bungalovů, které vám umožní prožít krásy finské přírody. Populární volbou je například ubytování v chatkách u jezera nebo v lese, kde si můžete užít klid a pohodu daleko od rušného města.

Nezáleží na tom, jaké ubytování si vyberete, jedno je jisté - bez ohledu na vaše preference a požadavky bude mít Turku ideální možnost pro vás. Navíc, díky vynikajícímu systému veřejné dopravy můžete snadno a rychle cestovat z jednoho konce města na druhý, takže vám vaše volba ubytování umožní plně vychutnat vše, co Turku nabízí.


Dovolená Finsko Turku


Finsko je překrásná země se spoustou zajímavých a krásných míst k návštěvě. Jedním z nejpůvabnějších měst v zemi je Turku. Toto živé a historické město se nachází na jihozápadním pobřeží Finska a je ideálním cílem pro dovolenou.

Turku je starobylé město s bohatou historií, která sahá až do 13. století. Je tedy nejstarším městem v celé Finsku. Procházející se úzkými uličkami starého města si můžete vychutnat atmosféru minulosti a obdivovat působivou architekturu. Hlavní dominantou města je gotická katedrála, která je zároveň největším kostelem v celém Finsku. Je fascinující vidět tyto historické památky tak blízko přírody čítající lesy, hory a jezera.

Turku je také proslulé svými muzei a kulturními institucemi. Jedním z nejznámějších je Turun linna, což je hrad na břehu řeky Aura. Hrad sloužil jako pevnost až do 19. století a dnes je zde umístěno Muzeum dějin Turku. Pokud máte rádi umění, určitě byste měli navštívit Turun taidemuseo (Turku umělecké muzeum), které je jedním z největších uměleckých muzeí v Finsku.

Jedním z vrcholů návštěvy Turku je také návštěva ostrova Ruissalo, který se nachází poblíž města. Ostrov je přírodním rájem pro turisty, nabízejícím krásné lesy, pláže a přírodní rezervace. Na ostrově se nachází také Ruissalo Spa, kde si můžete užít relaxační a wellness procedury.

Pokud rádi zažíváte kulturu a tradiční finské události, je dobré navštívit Turku během léta, kdy se zde koná tradiční festival Ruisrock, což je jedním z největších hudebních festivalů v Severní Evropě. Festival přitahuje tisíce návštěvníků, kteří se baví hudbou a různými kulturními akcemi.

Turku je také výchozím místem pro objevování okolní přírody. Blízkost přírodních rezervací, jezer a vodopádů nabízí skvělé možnosti pro turistiku, cyklistiku a jiné outdoorové aktivity.

Pokud hledáte unikátní a krásné místo pro dovolenou, Turku ve Finsku je ideální volbou. Plné historie, kultury a krásné přírody, zde najdete vše, co potřebujete pro nezapomenutelný pobyt.


Letenka Finsko Turku


Letenka Finsko Turku: Objevte krásy druhého největšího finského města!

Pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte zajímavou destinaci, nemusíte hledat daleko. Může se jednat o Finsko, země s úchvatnou přírodou a bohatou historií. Jedním z měst, které byste měli určitě navštívit, je Turku. Toto město je známé jako kulturní a hospodářské centrum jihozápadního Finska, a je ideálním místem pro dovolenou celé rodiny nebo romantický víkend s partnerem.

Pokud je Turku vaším cílem, letenka Finsko Turku je tím nejlepším způsobem, jak se tam dostat. Finská hlavní města Helsinki je vzdálena asi 160 km na východ a letiště Turku je vzdáleno pouhých 8 km od centra města. Díky tomu, že letiště je dobře napojeno na centrum města, můžete se rychle dostat k vašemu ubytování a začít si užívat vynikající atmosféru Turku.

Zde je několik věcí, které nesmíte při vaší návštěvě Turku vynechat:

1. Návštěva Turkujského hradu: Tento historický hrad je jednou z nejvýznamnějších památek města. Díky záměru v roce 1961 byl rekonstruován a v současnosti se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v městě.

2. Turku Archipeslago: Pokud máte rádi přírodu a moře, musíte navštívit toto nádherné souostroví ležící v ústí řeky Aura do Baltského moře. Můžete si pronajmout loď a projíždět mezi ostrovy v klidu a ticho, nebo si vyzkoušet různé vodní sporty, jako například potápěčství, windsurfing, nebo kajakářství.

3. Místní trhy: Každý rok se v Turku konají nejrůznější trhy a výstavy. To je skvělá příležitost, jak si vyzkoušet místní speciality, například žvýkačky s příchutí ananasu, které se vyrábějí přímo na místě - nebo se prostě projít a nakoupit si kvalitní dřevořezby a další typicky finské produkty.

4. Muzeum seriózního umění: Toto muzeum, které se nachází v budově bývalého ústavu pro slepé, obsahuje velké množství vynikajících předmětů a artefaktů, které jsou umístěny do velice pěkně vybavených a prosvětlených sálů.

5. Botanická zahrada: Tato zahrada se nachází v krásné parkové části města a je otevřena od jara do podzimu. Pokud máte rádi rostliny a květiny, tuto zahradu rozhodně nevynechejte a užijte si zde krásné chvíle.

Takových turistických atrakcí a aktivit v Turku najdete mnohem více, a co je nejdůležitější, můžete si tu užít své volno, s naprostým pohodlím a bezpečností. Protože Turku má všechno, co k naplnění vaší relaxace potřebujete.

A protože když můžete tak také si zahrajte něco také škod to nezahrát. V Turku si můžete zahrát Gulf, který je velmi oblíbený sport ve Finsku.

Letenka Finsko Turku je ideálním způsobem, jak se dostat do tohoto skvělého finského města a zažít to, co Turku nabízí. Ať už cestujete sami nebo s rodinou, nebude vám nikdy smutno a vždy si užijete nádherných chvilek. Tak si neváhejte zarezervovat svou letenku a objevte krásy tohoto jedinečného města!


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Turku


1) Jak se dostat z letiště do centra Turku?
Odpověď: Nejlepší možností je použití městského autobusu č. 1 nebo 90, které jezdí pravidelně z letiště do centra. Dále je možné využít taxislužbu.

2) Které památky stojí za návštěvu v Turku?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější patří hrad Turku, katedrála sv. Marie či muzeum Aboa Vetus & Ars Nova.

3) Co je typický finský pokrm?
Odpověď: Jeden z nejoblíbenějších finských pokrmů je rybí polévka z lososa nebo síry.

4) Jde v Turku dobře poznat místní životní styl?
Odpověď: Ano, mnoho místních akcí, festivalů a trhů je organizováno v centru města, kde je možné poznat místní kuchyni a zvyklosti.

5) Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se pohybovat v Turku?
Odpověď: Městská hromadná doprava je velmi dobře rozvinutá a nabízí pravidelné spoje autobusů a tramvají. Stejně tak je možné využít půjčovnu kol, lodí či člunů. Turku je také ideální pro pěší procházky.


Počasí Finsko Turku


Turku je druhé největší město Finska a nejstarší město země. Nachází se několik kilometrů od ústí řeky Aura do Baltského moře a má silnou námořní tradici. Turku má také jedno z nejteplejších a nejslunnějších klimat ve Finsku.

V létě se průměrné teploty pohybují mezi 20-25 stupni Celsia. Kromě těchto příjemných teplot se v Turku může očekávat i mnoho slunných dní, zvláště v druhé polovině června a v červenci. S celkovou délkou přibližně 18 hodin denně je proslulá jako nejdelší dny v roce. V srpnu se teploty mírně snižují a mohou se dostat na přibližně 15 stupňů Celsia.

Začátkem podzimu se teploty v Turku postupně snižují a mohou být velmi změnlivé. V říjnu a listopadu se průměrné teploty pohybují mezi 5-10 stupni Celsia. Déšť a větrné podzimní bouře nejsou v Turku neobvyklé.

V zimě můžete očekávat průměrné teploty kolem -5 stupňů Celsia. Mírné zimní měsíce v Turku se pohybují od prosince do března, avšak srážky v zimě mohou být extrémní. Díky ledové kůře na řece Aura lze v Turku během zimy vidět mnoho zimních sportů jako je například bruslení. Zima je také ideální období pro pozorování polárních září na obloze.

Na jaře se teploty zvyšují a vzduch je plný vůně kvetoucích jarních květin. První květnové dny v Turku mohou být stále chladné a deštivé, ale s příchodem květnových slavností se počasí zlepší.

Všechna roční období mají v Turku své kouzlo a počasí může být velmi proměnlivé. Nicméně, díky své poloze na pobřeží Baltského moře se můžete těšit na slunečné letní dny a úžasné zimní sporty.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky