Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Finsko Salla

Dovolená Finsko Salla


Není žádným tajemstvím, že Finsko je známé svou nádhernou přírodou a jedinečnou kulturou. Jedním z mála míst, která nabízejí zážitek z všeho, co Finsko má nabídnout, je město Salla. Toto malé městečko, které se nachází v severní části země, je jednou z nejlepších destinací pro strávení dovolené v Finsku.

Salla je obklopena nádhernou divočinou, která je plná překrásných lesů, jezer a špičatých hor. Přírodní krása této oblasti je prostě ohromující a poskytuje nekonečné možnosti pro milovníky outdoorových aktivit. Turisté zde mohou například vyzkoušet pěší turistiku, jízdu na horském kole, rybaření nebo dokonce safari s motorem snowmobilu.

Jedním z hlavních taháků Sally je také možnost sledovat polární záři. Díky své poloze v blízkosti polárního kruhu je pravděpodobnost, že zde budete mít možnost vidět toto přírodní divadlo, velmi vysoká. Tento impozantní jev vytváří na noční obloze taneční zeleně a modré světlo, které je prostě nezapomenutelné.

Jednou z nejlepších částí pobytu v Salle je také zážitkový park Salla Reindeer Park. Tento park umožňuje návštěvníkům naučit se o životě sobů a dokonce si s nimi udělat procházku. Je to skvělý způsob, jak poznat místní kulturu a tradice.

Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, je v Salle k dispozici také místní wellness centrum, které nabízí širokou škálu saun a masáží. Je to ideální způsob, jak si užít chladné finské počasí a získat revitalizaci.

Ačkoli je Salla malé město, existuje zde také několik zajímavých historických a kulturních památek, které stojí za návštěvu. Například místní kostel z roku 1687 je jednou z nejstarších dřevěných staveb ve Finsku. Kromě toho můžete navštívit také Arctic Circle Trail Visitor Center, kde se můžete dozvědět více o tomto oblíbeném turistickém okruhu a získat informace o aktivitách a trasách.

V Salle je také mnoho možností ubytování, včetně hotelů, chat a apartmánů. Tyto zařízení často nabízí jedinečnou kombinaci moderních vybavení a tradicionální finské atmosféry.

Pokud hledáte dovolenou, která spojuje nádhernou přírodu s kulturními zážitky, pak je Salla ve Finsku tou správnou volbou. Toto malé město vás ohromí svým krásným okolím a přívětivými obyvateli. Nezapomeňte si zabalit teplé oblečení a připravit se na dobrodružství a nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Salla


Obecné informace o Salle:

1. Kde se Salla nachází?
Salla je obec a město ve státě Finsko. Nachází se v provincii Laponsko nedaleko finsko-ruských hranic.

2. Jaká je populace Salla?
Podle posledních údajů je populace Salla kolem 3 800 obyvatel.

3. Jaká je rozloha Salla?
Rozloha území Salla je zhruba 5 830 čtverečních kilometrů.

4. Jaké jsou přírodní atrakce v Salle?
V Salle se nachází národní park Riisitunturi, který nabízí krásné možnosti pro turistiku a outdoorové aktivity. Další atrakcí je také ledová vesnice s ledovým hotelovým komplexem.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Salle?
V Salle se můžete věnovat například turistice, lyžování, jízdě na saních tažených psím spřežením, rybaření nebo pozorování polární záře.

6. Jaká je nejbližší letiště do Salle?
Nejbližší letiště do Salle je letiště Kuusamo. Odtud je možné do Salle pokračovat vlastním automobilem nebo autobusem.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Salle?
V Salle jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a pronájmu chalup či apartmánů.

8. Jaká je doba cesty do Salle z Helsinek?
Doba cesty z Helsinek do Salle je přibližně 12-13 hodin autem, v závislosti na dopravní situaci a povětrnostních podmínkách.

9. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Salle?
Nejlepší čas na návštěvu Salle je obvykle v zimě, kdy můžete zažít sněhové aktivity a polární záři. V létě je zde také možnost turistiky a rybaření.

10. Jaké jsou možnosti stravování v Salle?
V Salle jsou k dispozici restaurace, kavárny a kavárny, které nabízejí finskou kuchyni, jako jsou ryby, zvěřina a lokální speciality.

Doufám, že Vám tyto informace o Salle pomohou. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat.


Letenka Finsko Salla


Letenka Finsko Salla vám umožní objevit jedno z nejzajímavějších finských měst uprostřed nekonečných lesů a tundry. Salla se nachází na severu Laponska a nabízí návštěvníkům typickou arktickou atmosféru s řadou zimních aktivit.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v Salle je zimní sportování. Město nabízí vynikající lyžařské sjezdovky pro všechny úrovně zkušeností. V roce 2017 se zde konalo Mistrovství světa v alpském lyžování. Můžete si také zkusit snowboarding, běžkování nebo si pronajmout sněžnice a prozkoumat okolní lesy a pláně.

Salla je také ideální pro každého, kdo se zajímá o polární svit. Zdejší nekonečné tmavé období se střetává s nádherně rozpouštějícím se polárním svitem, což dává vzniknout široké škále barvy a fantastických obrazů. Toto město má jednu z největších pravděpodobností pozorovat polární svit v Evropě, a tak je to pro milovníky přírody nádherná příležitost k zážitku, na který se nezapomíná.

Toto město je skvělé i pro profesionály a nadšence fotografie. Můžete zde najít ohromující sněžné krajiny, stejně jako divokou zvěř. Jestliže se vydáte na východ od města, dostanete se do těsné blízkosti ruské hranice a můžete navštívit zatemněnou vesnici Luosto, kde se můžete podívat do veřejně přístupné polární výzkumné stanice.

Letenka Finsko Salla je rovněž skvělé rozhodnutí pro rodiny s dětmi. Kromě lyžování a polárního svitu můžete navštívit i obchodní centrum Salla, kde jsou připraveny různé aktivity pro děti i dospělé.

Konečně, můžete vyrazit i na husí spřežení, což je tradiční způsob cestování v této oblasti. Husy tažení spřežení jsou jedinečným způsobem pozorování přírodní krásy v této oblasti.

Salla rozhodně stojí za to a letenka Finsko Salla vám umožní prozkoumat tuto fascinující oblast a získat nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Finsko Salla


Finsko je země, která je v poslední době stále více oblíbenou turistickou destinací. Mezi nejnavštěvovanější oblasti tohoto fascinujícího severoevropského státu patří i Salla. Nachází se krásné a unikátní pobřeží, které je ideální pro dovolenou plnou outdoorových aktivit a přírody. Pokud hledáte příjemné a ideální ubytování v této oblasti, máte na výběr několik typů ubytování.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentický finský způsob ubytování, jsou k dispozici tradiční domky zvané „Mökki“. Tyto typické finské chatky jsou obvykle postaveny z dřeva a jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Ubytování v těchto chatkách je jedinečné a poskytuje krásné panoramatické výhledy na mimořádné finské krajiny.

Dalším druhem ubytování, který najdete v Salle jsou hotely. Tyto hotely jsou většinou velké a luxusní. Pokoje jsou prostorné a vybaveny moderním nábytkem. Kromě toho jsou také vybaveny všemi moderními technologiemi, jako jsou Wi-Fi připojení nebo televize s plochou obrazovkou. Všechny pokoje mají také vlastní koupelnu a různé další výhody, jako jsou sauny, bazény nebo fitness centra, které jsou volně k dispozici hostům.

Apartmány jsou také dalším typem ubytování, který najdete v Salle. Tyto elegantní apartmány jsou navrženy ve finském stylu a jsou velmi pohodlné. Pokoje jsou plně vybavené, aby zajistily, že hosté mají skvělý pobyt. Vysokorychlostní internet a klimatizace jsou samozřejmostí. Ubytování v apartmánech vás překvapí svým komfortem a útulností.

V neposlední řadě, pokud máte rádi neformální a uvolněnou atmosféru, můžete si zarezervovat ubytování v kempu. Tento druh ubytování je ideální pro rodiny s dětmi nebo pro lidi, kteří chtějí zažít autentickou finskou kulturu a styl života. Kempy obvykle nabízejí základní vybavení, jako jsou elektrické připojení, sprchy, WC a místa pro vaření. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají levné a jednoduché ubytování.

V Salle máte tedy opravdu na výběr z mnoha druhů ubytování. Bez ohledu na váš styl či požadavky, můžete si být jisti, že najdete to, co hledáte. Celkově vzato, Salla je skvělou destinací pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a zároveň užijí pohostinnost Finského lidu.


Počasí Finsko Salla


Finsko Salla je překrásné místo v severní části Finska, které se nachází těsně pod polárním kruhem. Jeho poloha v kombinaci s přírodními podmínkami způsobuje zajímavé a někdy extrémní počasí.

V zimě může být v Salle velmi chladno. Teploty často klesají pod -30 stupňů Celsia a občas se mohou dostat až k -40 stupňům. To znamená, že se jedná o jedno z nejchladnějších obcí v celé Finsku. Tato extrémní zima však přitahuje mnoho turistů a milovníků zimních sportů, kteří sem přijíždějí za například lyžováním, snowboardingem nebo jízdou na sněžném skútru.

Letní počasí v Salle je na druhou stranu mnohem příjemnější. Teploty se obvykle pohybují mezi 10 a 20 stupni Celsia, což je ideální pro venkovní aktivity a prozkoumávání okolní přírody. Léto je také obdobím, kdy se můžete těšit na dlouhé dny, protože slunce v této části Finska nezapadá až tak brzy. To vytváří příjemnou atmosféru a dává vám více času na objevování okolních lesů, jezer a pohraničních oblastí.

Podzim a jaro jsou sezónami, které se v Salle mohou měnit rychle a nepředvídatelně. Teploty se mohou pohybovat v rozmezí od minusových hodnot až po 10 stupňů Celsia. Je třeba si s sebou vždy vzít vhodné oblečení, protože počasí může být proměnlivé a neočekávané.

Příroda v Salle je krásná a rozmanitá, a proto je počasí důležitým faktorem pro zážitek z návštěvy tohoto místa. Místní obyvatelé jsou na extrémní podmínky zvyklí a dokázali se s nimi vyrovnat. Ať už se jedná o nové zimní sporty, tradiční lov se smečkou psů, nebo procházky na sněžnicích, v Salle si můžete užít jedinečné dobrodružství.

Nezáleží na tom, zda preferujete zimu nebo léto, Finsko Salla nabízí pohled na fascinující přírodu a unikátní atmosféru. Ať už zavítáte do tohoto místa v jakémkoli období, počasí vám zaručeně přinese nezapomenutelné zážitky.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky