Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Finsko Rauma

Dovolená Finsko Rauma


Pokud hledáte nové a zajímavé místo pro vaši příští dovolenou, může být Finsko vynikající volbou. Tato severská země, ležící na hranicích mezi Skandinávií a ruským Karelií, nabízí krásnou přírodu, fascinující kulturu a bohatou historii. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, můžete se také rozhodnout pro návštěvu malebného městečka Rauma.

Rauma je přístavní město nacházející se ve Finsku u pobřeží Botnického zálivu. Jedná se o malé starobylé město s mnoha krásnými a oslnivými výhledy. Rauma patří mezi nejstarší města ve Finsku a je známá svými zachovalými historickými budovami z 18. a 19. století.

Samotné město je velmi malebné a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete navštívit katedrálu z roku 1512 nebo se projít starými uličkami plnými tradičních finských domů. Jednou z nejvýznamnějších historických památek je tradiční finské dřevěné město Vanha Rauma, které je největším dochovaným dřevěným městem ve Finsku.

Pokud jste milovníci archeologie a historie, můžete navštívit Raumovo muzeum, kde najdete mnoho zajímavých výstav týkajících se finské archeologie a historie. Můžete se také podívat na různé umělecké výstavy a výstavy fotografií z období, kdy město bylo ještě rozvíjejícím se rybářským městem.

Pokud hledáte více aktivit, můžete se vydát na turistiku či vodní sporty, například přeplavat Botnický záliv, nebo zkusit zimní sporty, jako je běh na lyžích nebo jízda na saních, které jsou v okolí města velmi populární. Léto v Raume je také velmi živé, protože se tu koná mnoho kulturních a outdoorových akcí.

Město nabízí velké množství ubytování, od luxusních hotelů až po rodinná hospodářství. Mnoho z těchto ubytováních se nacházejí v historických budovách, což vám umožní plně se ponořit do finštích tradic.

Většina míst v Rauma je snadno dosažitelná pěšky nebo na kole. Pokud se ale rozhodnete pro cestování mimo město, můžete využít autobusovou nebo železniční dopravu. Ve Finsku je také velmi snadné si pronajmout auto.

Pokud hledáte neobvyklé místo pro dovolenou, Finsko a město Rauma by mohlo být vaše volba. Toto malebné město má mnoho historie a tradiční finskou kulturu vnáší do vašeho života něco nového. Navštěvte Raumu a uvidíte sami.


Letenka Finsko Rauma


Letenka Finsko Rauma: Tipy na cestu do tohoto malebného finského města

Rauma je krásné finské město na jihozápadě země, které je plné kulturních a historických zajímavostí. Pokud chcete navštívit toto malebné místo, je nejlepší způsob, jak se tam dostat, zakoupit si letenku Finsko Rauma.

Jak nakoupit letenku Finsko Rauma

Existuje mnoho možností, jak si zakoupit letenku Finsko Rauma. Nejlepší cestou je se obrátit na nějakého specializovaného prodejce letenek, který nabízí nejlepší ceny a různé slevy. V mnoha případech můžete ušetřit mnoho peněz, pokud si koupíte letenku předem.

Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Rauma

Během letního období, tj. od května do srpna, je nejlepší čas na návštěvu Rauma. Během tohoto období jsou počasí a klima velmi příjemné a mnoho akcí se koná venku, v přírodě, což je ideální pro milovníky aktivní dovolené. Pokud máte rádi zimní sporty, pak je vhodné navštívit Rauma během zimních měsíců, kdy se zde nachází mnoho turistických tras a ski středisek.

Co můžete v Rauma vidět

Ve městě Rauma se nachází významné a historické staré centrum, které je klasifikováno jako světové dědictví UNESCO. Mnoho z domů, kostelů a dalších budov v centru města je ze dřeva a je pro návštěvníky velmi zajímavé vidět tuto architekturu. Další zajímavou atrakcí je zde také muzeum, které se specializuje na rybolov a námořnictví a nabízí interaktivní expozice pro návštěvníky.

Co můžete v Rauma dělat

Kromě toho, že se můžete projít starým centrem a navštívit muzeum, nabízí Rauma mnoho dalších možností zábavy a aktivity pro turisty. Zde můžete vyzkoušet různé druhy vodních sportů, turistické výlety nebo jízdu na kole. Rauma je také známá pro své dlouhé pláže, kde si můžete odpočinout a vychutnat si krásný výhled na moře.

V závěru

Rauma je krásné finské město, které stojí za to navštívit. Pokud se chystáte na cestu do této oblasti, měli byste si určitě zakoupit letenku Finsko Rauma, abyste se dostali do cíle bez námahy. Když už budete v Rauma, nezapomeňte navštívit staré centrum, muzeum a vyzkoušet některé z mnoha outdoorových aktivit, které nabízí toto nádherné finské město.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Rauma


Q: Kam se mohu obrátit ohledně ubytování v Raumě?
A: Obrátit se můžete na místní turistickou kancelář, nebo na webové stránky, které nabízejí rezervaci ubytování v této oblasti.

Q: Jak se mohu dostat do Raumy?
A: Lze jet vlakem nebo autobusem z blízkých měst a letiště najdete ve městě Pori.

Q: Co jsou největší atrakce v Raumě?
A: Patří sem skanzen Raumanmeren-Kujišt, místní trhy, historické centrum a národní park Archipelago.

Q: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Raumy?
A: Nejoblíbenější období mezi turisty je léto, kdy jsou teploty příjemné a můžete si užít pláže a vodu. Nicméně, v zimě se můžete těšit na sněhové radovánky a běžkaření.

Q: Jaká je místní kuchyně a kde se mohu dobře najíst?
A: Tradiční finská kuchyně nabízí ryby, brambory a běžně se používá přírodní zelenina. Doporučujeme Restaurace Rantakerttu nebo Ravintola Löyly, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.


Ubytování Finsko Rauma


Finsko, země tisíců jezer a nekonečných lesů, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě v Evropě. Jeho jedinečná příroda a bohatá kultura lákají každý rok tisíce turistů z celého světa. Jedním z nejohromujících měst ve Finsku je bezesporu Rauma.

Rauma je malé přístavní město nacházející se na jihozápadě Finska, asi 92 kilometrů jižně od Turku. Díky svému historickému a kulturnímu bohatství bylo město v roce 1991 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Navštívit Raumu je jako projít malým kouskem finské historie s jeho dochovanými dřevěnými budovami a úzkými uličkami.

Pokud se rozhodnete strávit několik dní v Raumě, určitě budete potřebovat vhodné ubytování. Město nabízí různé možnosti, jak najít komfortní a příjemné ubytování pro vás a vaši rodinu. Neexistuje lepší způsob, jak poznat atmosféru města, než si pronajmout tradiční dřevěný finální dům, které jsou místní specialitou.

Takové ubytování vám poskytne jedinečný zážitek a umožní vám vstoupit do starostlivého světa, který je sám osobitý a útulný. Můžete si vybrat mezi různými typy ubytování, od menších chat a apartmánů až po větší dřevěné domy s více pokoji a vybavenou kuchyňkou. Všechny tyto možnosti jsou zařízené tak, aby vám poskytly maximální pohodlí a komfort, které potřebujete během svého pobytu.

Další výhodou ubytování v dřevěném domě je jejich umístění. Mnoho z nich se nachází blízko historického centra města, což vám umožní snadný přístup ke všem hlavním atrakcím a památkám v Raumě. Během procházky po úzkých uličkách uprostřed starých dřevěných domů se budete cítit jako ve skutečném švédském příběhu.

Samotné prostředí ubytování je také velmi klidné a tiché, což je skvělé pro ty, kteří chtějí uniknout od shonu a ruchu velkých měst. Příroda je doslova na dosah ruky, což znamená, že si můžete vychutnat krásné procházky na čerstvém vzduchu nebo si pronajmout kolo a prozkoumat okolní krajinu.

Kromě toho, že máte skvělé ubytování, musíte také vyzkoušet místní kuchyni. Raumská kuchyně nabízí jednoduchá a chutná jídla, která obsahují mnoho ryb a mořských plodů. Můžete ochutnat tradiční rybí polévku, zvanou "köttbullar" nebo místní specialitu - "Kalakukko", která je vlastně pecená ryba v chlebu. Večeře v některé z místních restaurací je dalším skvělým zážitkem, který byste měli zažít.

Navštívit Finsko a ubytovat se v Raumě je jedinečná zkušenost, kterou budete mít v paměti navždy. Krásné prostředí, historické budovy a úžasná příroda vás nezklamou. Takže neváhejte a zarezervujte si svůj pobyt v tomto nádherném finském městě a zažijte něco nezapomenutelného.


Počasí Finsko Rauma


Počasí ve finském městě Rauma

Rauma je malebné přístavní město na západním pobřeží Finska. Nachází se mezi Helsinkami a Tampere a je známé svým historickým centrem, které je zároveň zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Rauma je oblíbeným cílem návštěvníků nejen pro svou architekturu, ale také pro svou krásnou přírodu a typické finské klima.

Počasí v Raumě je ovlivněno její geografickou polohou blízko Baltu a Laponska. Nejteplejším obdobím v roce je léto, které trvá od června do srpna. Průměrná teplota se pohybuje mezi 15°C a 20°C, přičemž teploty mohou dosahovat až 25-30°C. To je ideální čas pro procházky po městě, návštěvu památek a relaxaci na plážích místního přístavu.

Podzim v Raumě je mírný a vlhký. Teploty klesají na průměrných 5-10°C a množství srážek se zvyšuje. Podzim je dobou krásně zbarvených listů, které se zahalí do odstínů zlaté, oranžové a červené. Pro milovníky přírody je to ideální čas pro procházky v místních parcích a lesích.

Zima v Raumě je chladná a sněžná. Průměrné teploty se pohybují kolem -5°C až -15°C. Sníh pokrývá město a vytváří romantickou atmosféru. Zdejší obyvatelé a návštěvníci si mohou užívat lyžování, snowboardování a bruslení na zamrzlých jezerech. Místní zimní slavnost, nazývaný Rauma Blues, je také velmi populární mezi milovníky hudby.

Jaro v Raumě je období obnovy přírody. Teploty začínají stoupat, a také množství slunečných dní se zvyšuje. Místní zahrady a parky se opět oživují a turisté mohou začít objevovat krásu kvetoucí přírody. Jarní měsíce jsou také ideální pro návštěvu místního kraje a poznávání tradiční finské kultury.

Celkově lze říci, že počasí v Raumě je typicky finské. Město prochází všemi čtyřmi ročními obdobími, přičemž každé z nich má své vlastní kouzlo a přináší různé možnosti pro zábavu a relaxaci. Bez ohledu na to, které období se rozhodnete navštívit, Rauma vás určitě očaruje svou jedinečnou atmosférou a krásou.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky