Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Finsko Jämsä

Dovolená Finsko Jämsä


Finsko Jämsä: Krásná destinace pro dovolenou v přírodě

Finsko je známé svou překrásnou přírodou a malebnými krajinami. Jedním z méně známých, ale o to půvabnějších míst pro dovolenou je Jämsä. Tato malá obec se nachází v provincii Střední Finsko a nabízí návštěvníkům nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek a relaxaci.

Jämsä je ideální destinací pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. Oblast je obklopena lesy, jezery a horami, což nabízí skvělé podmínky pro turistiku, cyklistiku, rybaření a další venkovní aktivity. Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v této oblasti je národní park Leivonmäki, který se rozkládá na 9 000 hektarech. Park nabízí vyznačené turistické stezky, které vás provedou překrásnou přírodou plnou jezer, rašelinišť a lesů. Můžete se těšit na krásné výhledy, možnost sběru lesních plodů či možnost pozorování místní fauny.

Další populární atrakcí v Jämsä je Himos, rozsáhlé rekreační středisko, které nabízí širokou škálu aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Himos je známý zejména lyžařskými svahy, které jsou ideálním místem pro milovníky zimních sportů. V létě pak můžete využít přístupné pláže u jezera Patalahti a využít tak krásného finského slunečného počasí.

Pokud máte zájem o kulturu a historii, můžete navštívit Muzeum Jämsä, které se nachází v centru města. Muzeum poskytuje informace o historii regionu a jeho životě v průběhu staletí. Pro milovníky architektury je pak zdejší kostel Korpilahti, který je jedním z nejstarších dřevěných kostelů ve Finsku a jehož počátky sahají až do 17. století.

Na dovolené v Jämsä se také nedá vynechat tradiční finská sauna. Ve městě najdete několik veřejných saun, které jsou perfektním místem pro relaxaci a uvolnění po aktivitách. Sauna je součástí finské tradice a pravidelné saunování je považováno za zdravotně prospěšné.

Pokud plánujete dovolenou ve Finsku a hledáte klidné místo v přírodě, Jämsä je pro vás ideální volbou. Nabízí nádhernou krajinu, mnoho outdoorových aktivit a příležitost poznat finskou kulturu. Přijeďte si užít dovolenou v Jämsä a získáte nezapomenutelné zážitky v nádherném finském prostředí.


Ubytování Finsko Jämsä


Finsko a jeho úchvatné přírodní krásy přitahují turisty z celého světa. Jedním z oblíbených míst k návštěvě je Jämsä, město v centrální oblasti Finska, ležící na břehu jezera Päijänne. Pro ty, kteří hledají klidný a nádherný pobyt v tomto městě, jsou zde nabízeny různé typy ubytování: hotely, apartmány a chaty.

V Jämsä najdete několik hotelů, které nabízejí pohodlné a moderní ubytování. Hotel Cumulus Resort Laajavuori se nachází na kopci s výhledem na jezero Päijänne a je vybudován v tradičním finském stylu. V hotelu najdete plně vybavené pokoje s balkóny, vnitřní a venkovní bazény, krytou ledovou dráhu a sauny. Další možností je Hotel Jämsä, který se nachází v centru města. Hotel nabízí pokoje s výhledem na město a jezero, restauraci a saunu.

Příznivci samostatného pobytu si mohou pronajmout apartmány v Jämsä. Apartmány nabízejí větší prostornost a více soukromí než hotely. Apartmány Luna a Ratsulan Lomamökit jsou k dispozici v blízkosti národního parku Isojärvi. Tyto apartmány nabízejí plně vybavené kuchyně, krb, sauna a venkovní grilovací prostor. Chetli byste si ubytování s vlastním bazénem? Potom se podívejte na apartmány Cottages Anitty, které nabízejí soukromý bazén a výhled na jezero Päijänne.

Chatiče jsou také k dispozici pro ty, kteří hledají autentickou finskou atmosféru. Tyto chatičky nabízejí pohodlné spaní v klidném prostředí. Jeden takovým místem je Rantala Farmhouse, kde najdete několik malých a útulných chatiček vytvořených s použitím tradiční finské stavby. Chatičky jsou výborným východiskem k návštěvě města a okolí nebo k užití relaxačního dne s venkovní saunou a ohništěm.

Pokud chcete zažít nádhernou finskou přírodu a hledáte klidné a pohodlné ubytování, Jämsä nabízí mnoho možností. Od moderních hotelů po tradiční finské chatičky, každý návštěvník si může vybrat podle svého gusta. Ať už se rozhodnete jakkoli, Finsko vás jistě nezklame svou krásou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Jämsä


1) Jak se dostanu do Jämsä?
Nejbližším letištěm je letiště v Jyväskylä, které je asi 80 km od Jämsä. Z letiště je možné se dostat do Jämsä autobusem nebo pronájmem auta. Také je možné se dostat do Jämsä vlakem z hlavního města Helsinky.

2) Kde se nachází ubytování v Jämsä?
V Jämsä je k dispozici několik hotelů, penzionů a apartmánů pro ubytování. Nejbližšími hotely jsou Hotel Jämsä a Hotel Himos.

3) Kdy je nejlepší čas navštívit Jämsä?
Jämsä je populární turistickou destinací jak v létě, tak v zimě. V létě můžete vychutnat krásnou přírodu, turistické stezky a vodní aktivity. V zimě je zde oblíbené středisko Himos s mnoha možnostmi lyžování a snowboardingu.

4) Co mohu dělat v Jämsä?
V Jämsä je mnoho aktivit, které můžete podniknout. Můžete si užít lyžování, snowboarding, turistiku, cyklistiku, rybaření, golf, plavání a mnoho dalších outdoorových aktivit. Také zde najdete muzea, galerie, restaurace, bary a nákupní centra.

5) Jaký je typický finský pokrm?
Typickým finským pokrmem je ryba, zejména losos, který je často grilován nebo pečený. Další tradiční jídla zahrnují husí játra, různé druhy klobás, zavařený jeřábí med, ruské táhně a bramborové placky.

6) Co je Himos?
Himos je známé lyžařské středisko v Jämsä, které nabízí skvělé podmínky pro lyžování a snowboarding. K dispozici jsou různé sjezdovky pro různé úrovně dovedností, snowparky a ostatní vybavení. V létě Himos nabízí také outdoorové aktivity, jako je golf, jízda na koni a horská cyklistika.

7) Jak dlouho trvá cesta z Helsinek do Jämsä?
Cesta z Helsinek do Jämsä trvá zhruba 3 hodiny autem. Pokud se rozhodnete jet vlakem, trvá cesta asi 4 hodiny.

8) Kde mohu v Jämsä nakoupit suvenýry?
V Jämsä najdete několik obchodů se suvenýry, které nabízejí předměty, jako jsou tradiční finské suvenýry, šperky, hračky a textilní výrobky. Oblíbené místo pro nákup suvenýrů je například ve středu města.

9) Kde se nachází nejbližší bankomat?
V Jämsä je několik bankomatů, které jsou umístěny převážně v centru města. Nejbližší bankomaty jsou také k dispozici v nákupních centrech a v blízkosti hotelů.

10) Jaká je teplota v Jämsä?
Teploty v Jämsä se v průběhu roku liší. V létě mohou teploty dosahovat až 25-30 stupňů Celsia, zatímco v zimě mohou teploty klesnout až na -15 stupňů Celsia. Je vhodné se před návštěvou informovat o aktuálních teplotách.


Letenka Finsko Jämsä


Finsko je země, která je známá svou překrásnou přírodou a množstvím outdoorových aktivit, které nabízí. Jedním z míst, které je pro tyto aktivity ideální, je město Jämsä. Pokud plánujete navštívit tuto část Finska, letenka je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat.

Letenka do Jämsä je snadno dostupná z mnoha evropských destinací. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Tampere-Pirkkala, které se nachází asi hodinu jízdy od Jämsä. Na letišti Tampere-Pirkkala přistanou letadla z mnoha evropských destinací, jako jsou Helsinky, Stockholmu nebo Londýna. Z letiště je možné se dostat do Jämsä různými dopravními prostředky, včetně taxi služeb a autobusových linek.

Letenka do Jämsä je často cenově dostupná, zejména pokud plánujete cestovat mimo hlavní sezónu. Město Jämsä nabízí mnoho zajímavých aktivit pro návštěvníky, ať už se jedná o letní nebo zimní období. V létě si můžete užívat golf na jednom z místních golfových hřišť, koupání a rybaření v jezerech nebo procházky v okolní přírodě. V zimě je Jämsä rájem pro lyžaře, kteří se mohou vydat na mnoho sjezdovek v blízkosti města, včetně známého lyžařského střediska Himos.

Jämsä nenabízí pouze přírodu a outdoorové aktivity, ale má také bohatou kulturní scénu. Město je domovem mnoha muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Můžete navštívit například Muzeum světového skla, kde se dozvíte více o výrobě skla a jeho historii. Pro milovníky umění je tu také mnoho galerií, které vystavují díla místních umělců.

Pokud se rozhodnete navštívit Jämsä, letenka je nejlepší způsob, jak se tam dostat. Letenka je rychlá, pohodlná a cenově dostupná volba pro cestování do této části Finska. Ať už se tam vydáte za dobrodružstvím v přírodě, kulturními zážitky nebo jen relaxací, Jämsä vás přivítá svou unikátní atmosférou a krásnou okolní přírodou.


Počasí Finsko Jämsä


Finsko je země, která je pro své množství jezer a lesů často označována jako „země tisíce jezer“. Nachází se na severu Evropy a svými rozsáhlými lesy a nekonečnými jezery nabízí turistům mnoho možností k trávení volného času. Jämsä je jedno z měst v centrální části Finska. Jaké počasí můžete očekávat v Jämsä?

Jämsä se nachází ve středu Finska a leží v blízkosti jezera Päijänne. Toto město je obklopeno bohatými lesy a jezerami, které poskytují mnoho turistických aktivit celý rok. Nicméně, počasí zde může být dosti drsné. Zimní měsíce jsou velmi chladné, s průměrnými teplotami od -5°C do -15°C. Místní podnebí zahrnuje krátké slunečné dny a dlouhé, temné noci. Od listopadu do dubna se v Jämsä sněží a na místních střediscích se provozuje lyžování a snowboarding.

V létě jsou teploty mnohem příjemnější, s průměrnými hodnotami od 15°C do 25°C. Místní krajina má mnoho jezer a v létě nabízí skvělou možnost koupání, rybaření a plavání. Kromě toho se v létě konají různé sportovní akce jako například golf a cyklistika.

Podzim a jaro jsou dvě období, která mohou být často proměnlivá. Teploty se mohou lišit každý den a mohou nastávat silné deště. Nicméně, tyto dvě sezóny také nabízejí mnoho krásných zážitků, jako je sledování jarního tání nebo podzimních barev v krajině.

Celkově vzato, počasí v Jämsä je dosti chladné a proměnlivé, ale to neznamená, že zde nenajdete spoustu turistických aktivit. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto město, určitě zde najdete spoustu krásných věcí k vidění a dělání.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky