Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Finsko Ivalo

Počasí Finsko Ivalo


Finsko Ivalo: Kde příroda ovládá počasí

Finsko Ivalo je nejsevernějším sídlem ve Finsku a nachází se těsně pod polárním kruhem. Tato malá obec leží v blízkosti jednoho z největších finských národních parků, Lemmenjoki, a je obklopena nádhernou arktickou přírodou. A právě příroda hraje klíčovou roli při vytváření místního počasí.

Ivalo prožívá extrémně studené zimy a chladné léta. Průměrné teploty v lednu dosahují až -15 ° C, zatímco průměrné teploty v červenci se pohybují kolem 14 ° C. Jednou z charakteristik počasí v Ivalu jsou dlouhé zimní noci, které se táhnou až 51 dní, kdy slunce vůbec nezapadá. To znamená, že v zimě může být obloha velmi temná, což může mít negativní vliv na duševní i fyzické zdraví. Naopak v létě zažívá Ivalo „Půlnocní slunce“, kdy slunce nezapadá na 73 dnů.

Tím nejzajímavějším prvkem počasí v Ivalu je polární záře. Díky své poloze a arktickému klimatu je Ivalo jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování tohoto nádherného přírodního fenoménu. Polární záře je výsledkem srážky energetických částic z magnetosféry s horními vrstvami zemské atmosféry. Barvy polární záře se pohybují od zelené až po fialovou a mohou tvořit kruhové obrazce na noční obloze.

Navzdory nízkým teplotám a extrémům počasí se v Ivalu nachází bohatá a rozmanitá fauna a flora. Místní příroda je domovem sobů, vydry, medvědů a také mnoha druhů ptáků. Léta jsou v Ivalu relativně krátká, ale intenzivní, poskytující perfektní podmínky pro růst a květy mnoha druhů rostlin. Návštěvníci mohou navštívit národní park Lemmenjoki, kde se nacházejí rozsáhlé lesy, jezera a divoké řeky, které jsou ideálním místem pro pěší turistiku, lov a rybaření.

Z důvodu své polohy a přírodního bohatství je Ivalo velmi zajímavým místem pro cestovatele, milovníky přírody a fotografy. Přestože může být počasí v této oblasti velmi drsné a nepředvídatelné, je to právě tato divoká a nedotčená příroda, která přitahuje lidi z celého světa.


Letenka Finsko Ivalo


Finsko je země, která svými překrásnými krajinami láká mnoho turistů z celého světa. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Ivalo. Letenky do Ivala jsou stále více populární, protože tento malebný městečko nabízí nádhernou přírodu, polární záře a mnoho dalšího.

Ivalo je malé město ležící ve finské Laponsku poblíž řeky Ivalojoki. Je významným centrem pro turisty, kteří sem přijíždějí za zážitky spojenými s polární září, zimními sporty a unikátní kulturou laponského domorodého obyvatelstva - Sámů.

Cesta do Ivala začíná letištěm Ivalo, které je nejjižnějším letištěm ve Finsku. Z Prahy je možné letět do Ivala přímým letem s jednou ze skandinávských leteckých společností. Letenky jsou obvykle dostupné za relativně příznivé ceny a nabízejí turistům skvělou příležitost vydat se do této malebné oblasti.

Po přistání na letišti Ivalo je zde připraveno několik možností, jak se dostat do města. Nejpopulárnější způsob je využít autobusovou linku, která je pravidelně spojuje letiště s Ivalem. Cesta trvá přibližně 20 minut a autobusy jezdí často, což je pro turisty velmi výhodné.

Jakmile se turisté dostanou do Ivala, mají mnoho možností, jak strávit svůj čas. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je sledování polární záře. Ivalo se nachází v oblasti, kde jsou polární záře časté, a tak je to ideální místo pro pozorování tohoto jevu. Je možné se připojit k organizovaným prohlídkám, které vás provedou temnou a tichou polární krajinou a ukážou vám kouzlo polární záře.

Další populární činností je lyžování. Ivalo nabízí několik lyžařských středisek s různými tratěmi, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Takže, pokud jste fanoušci zimních sportů, Ivalo je pro vás jedním z nejlepších míst k návštěvě.

V okolí Ivala se nachází také mnoho přírodních rezervací a národních parků, které stojí za prozkoumání. Například Národní park Urho Kekkonena nabízí nádhernou divokou přírodu, kde si můžete užít klid a ticho daleko od městského ruchu.

Letenka do Ivala je zkrátka vstupenkou do jedinečného světa laponské přírody a kultury. Připravte si teplé oblečení a vydejte se na dobrodružnou cestu do tohoto ohromujícího místa. Nesporně se zde stanete svědkem krás, které vás uchvátí a budete je chtít zažít znovu a znovu.


Dovolená Finsko Ivalo


Finsko je jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších evropských zemí, které ročně lákají tisíce turistů z celého světa. Mezi ty nejnavštěvovanější oblasti země patří i oblast Ivalo, která se nachází v samém srdci finské Laponska.

Ivalo je známé nejen svou nádhernou přírodou, ale také tím, že se zde každoročně koná jedna z největších závodů psích spřežení – Finnmarksløpet. Pro turisty, kteří nechtějí jen sedět u ohně a koukat na závody, je na Ivalu připravená spousta zajímavých aktivit a atrakcí.

Zimní radovánky

Pokud máte rádi zimní sporty, jako je lyžování, běžky nebo snowboarding, jistě si přijdete na své. Ivalo nabízí perfektní lyžařské středisko Saariselkä, které disponuje moderními vleky, sjezdovkami a sněžnými parky. Milovníci běhu na lyžích si zase mohou projít nádherné trasy, které se táhnou krásnou finskou krajinou.

Ale to není všechno, co vás na Ivalu čeká. Milovníci adrenalinu si mohou vyzkoušet jízdu skútrem, zážitek, na který jen tak nezapomenou. Navíc po úspěšném dni na svahu si můžete odpočinout v sauně, která je jedním z nejoblíbenějších finských zvyklostí.

Pohádková záře

Jestliže chcete zažít pravé finské dobrodružství a poznat kouzlo arktické záře, neváhejte a vydejte se na noční výlet. V tuto příležitost si můžete zažít nádherný zážitek, kdy se celá zeměkoule zdá být zcela jiným světem. Je to tak nádherné a tajemné, že se vám bude zdát, že se právě ocitáte v pohádce.

K výletu se doporučuje vyrazit na sněžnicích, přičemž se Vám bude naskytnut úchvatný pohled na severní polární záři, která září na obloze. Můžete se rovněž podívat na ojedinělou faunu, poznat si vitální hokejový zápas nebo propagovat finský národní pokrm.

Závěr

Ivalo je skvělou destinací, která se bude líbit jak milovníkům zimních sportů, tak těm, kteří se chtějí pouštět do adrenalinových zážitků nebo si prostě chtějí odpočinout a užít si klid v nádherné finské krajině. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, rozhodně nebudete litovat a svou dovolenou si užijete naplno.


Ubytování Finsko Ivalo


Finsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a mnoho cestovatelů přijíždí do této země, aby si užili některé z nejkrásnějších míst na světě. Jedno z těchto míst je město Ivalo, které se nachází v oblasti Laponska, severním konci Finska. Město se vyznačuje krásnou přírodou, nádhernými jezery a vodopády a v zimě se stává rájem pro milovníky zimních sportů.

Pokud hledáte ubytování v Ivalu, budete mít na výběr několik možností. Záleží samozřejmě na vašem rozpočtu, tom, kolik lidí cestuje a jaký styl pobytu si přejete. Následující možnosti vám mohou pomoci s vaším výběrem:

Hotely
V Ivalu najdete několik hotelů, které nabízejí různé typy pokojů a služeb. Do města se můžete dostat letadlem z Helsinek nebo autem. Pokud hledáte luxusní ubytování, pak je hotel Holiday Club Saariselkä dobrým výběrem. Tento hotel se nachází jen 30 minut jízdy od Ivalu a nabízí skvělé služby, jako je bazén, sauna a luxusní wellness centrum.

Rodinné apartmány
Pokud cestujete s rodinou nebo skupinou přátel, rodinné apartmány v Ivalu jsou skvělou volbou. Některé z nich se nacházejí přímo v centru města, což umožní snadný přístup k obchodům, restauracím a atrakcím. Dáváte-li přednost luxusu a pohodlí, potom obzvláště hotel Finlandia Apartments se skládá z chytrých a moderních apartmánů, které jsou skvělou volbou pro všechny, kteří hledají pohodlí a pohostinnost.

Skromnější ubytování
Pokud preferujete skromnější ubytování, máte mnoho možností. V Ivalu lze najít řadu levnějších guest housů a lázeňských ubytování. Některé jsou daleko od centra a mohou vyžadovat podstatně delší cestu na místní dopravu, ale pokud rádi cestujete lehce s balíčkem, mohou tyto ubytování být dobrým výběrem.

Nakonec
Bez ohledu na konkrétní druh ubytování, které si vyberete, bude vaše dovolená v Ivalu nezapomenutelná. Finsko je krásná země a Ivalo je jedno z nejkrásnějších míst, kde můžete zažít krásu této země. Ať už se vydáte jakýmkoliv směrem, vždy naleznete úžasná přírodní scenérie a mnoho příležitostí k tomu, abyste si užili dovolenou plnou zábavy a relaxace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Ivalo


1. Jak se dostanu do města Ivalo v Finsku?
Odpověď: Nejbližší letiště je Letiště Ivalo, které je přímo spojeno s několika evropskými letišti. Také je možné do Ivalo dojet autobusem nebo autem.

2. Jaké je počasí v Ivalu?
Odpověď: Počasí v Ivalu je typicky arktické, s dlouhými, chladnými zimami a krátkými, mírnými léty. Teploty se pohybují od -20 °C v zimě až po 20 °C v létě.

3. Co je nejlepší doba k návštěvě Ivalu?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Ivalu je v zimě, kdy je možné zažít polární záři a provozovat zimní aktivity, jako je lyžování a jízda na sáních. Léto také nabízí jedinečné outdoorové zážitky, jako je pěší turistika a rybaření.

4. Kde se dá ubytovat v Ivalu?
Odpověď: V Ivalu je k dispozici několik hotelů, penzionů a ubytování ve stylových dřevěných chatech. Existují také možnosti kempování v okolí.

5. Jaké outdoorové aktivity jsou v Ivalu dostupné?
Odpověď: V Ivalu je široká nabídka outdoorových aktivit, včetně lyžování, jízdy na sáních, pěší turistiky, rybaření a potápění. Také je možné si pronajmout sněžné skútry a prozkoumat okolní arktickou krajinu.

6. Má Ivalo nějaké kulturní atrakce?
Odpověď: Ano, v Ivalu je možné navštívit Muzeum Sámské kultury a přehradu Inari. Taktéž se můžete setkat s místními sámskými obyvateli a poznat jejich unikátní kulturu a tradice.

7. Kde se dá dobře najíst v Ivalu?
Odpověď: V Ivalu najdete několik restaurací, které nabízejí tradiční finskou i sámskou kuchyni. Můžete ochutnat speciality, jako je sobí masa, ryby a plody moře.

8. Jak se dá cestovat po Ivalu?
Odpověď: V Ivalu je k dispozici veřejná doprava, včetně autobusů, které jezdí mezi městem a okolními obcemi. Také je možné si pronajmout auto, abyste se snadno přepravovali po okolí.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky