Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Filipíny Malapascua Island

Letenka Filipíny Malapascua Island


Malapascua Island: Nedotčený ráj na Filipínách

Filipíny jsou známé svými nádhernými plážemi, tyrkysovými mořskými vodami a úchvatnou biodiverzitou. Jedno z nejkrásnějších míst tohoto ostrovního ráje je Malapascua Island. Toto malé ostrovní útočiště se nachází na severu Filipín, v provincii Cebu. Je to místo, které přiláká jak milovníky dobrodružství, tak i ty, kteří hledají klid a relaxaci.

Malapascua Island je známá svou úchvatnou pláží White Beach, která je její přesnou kopií. Bílý písek, jemný a každou itsu dokonalý, líbí se hrát své nohy, když se projdete po pláži. Turisté sem často přicházejí, aby vyfotili idylický obrázek s tyrkysovou vodou a palmovými stromy v pozadí. Pláž White Beach je také skvělým místem k relaxaci a opalování, ať už si tuto činnost užíváte na plážovém lehátku nebo na ručníku rozloženém na písku.

Pro ty, kteří milují podmořské dobrodružství, nabízí Malapascua Island také něco speciálního. Na tomto ostrově je možné spatřit hromadu korálových příkopů a potápět se v jednom z nejkrásnějších podvodních světů na Filipínách. Nejpopulárnějším potápěčským místem je Monad Shoal, který je známý především přítomností žraločího druhu zvaného velrybí žralok. Každé ráno se žraloci shlukují v této oblasti a potápěči dovolávají se příležitosti pozorovat je ve svém přirozeném prostředí. Ale i když vás žraloci nezajímají, podvodní svět tady ještě hodně nabízí - želvy, manty, rejnoky a mnoho dalších mořských tvorů je zde běžné vidět.

Další zajímavou atrakcí ostrova je Malapascua Lighthouse. Leží na severovýchodním cípu ostrova a nabízí nádherný výhled na oceán. Je to skvělé místo pro milovníky fotografování a zároveň je to dobře známý bod navádění potápěčů.

Malapascua Island je také výchozím místem pro dobrodruhy, kteří se chtějí vydat na výlet na sousední ostrovy, jako je Kalanggaman Island a Carnaza Island. Kalanggaman Island, známý také jako "Perla Filipín" je nezapomenutelné místo s nádhernou pláží a tyrkysovými vodami. Tady si můžete zaplavat, potápět se nebo jen odpočívat na pláži. Carnaza Island je také skvělým místem pro dobrodružnou turistiku a prozkoumávání, a nabízí úchvatné scenérie a možnost pozorování místní kultury.

Pokud plánujete návštěvu Filipín, nezapomeňte zahrnout Malapascua Island do svých plánů. Bez ohledu na to, zda se tam chcete potápět, relaxovat na pláži nebo prozkoumávat okolní ostrovy, tento ráj na zemi vám rozhodně nabídne nezapomenutelný zážitek.


Počasí Filipíny Malapascua Island


Malapascua Island je malý ostrov v severní části Filipín. Jeho krásné pláže, tyrkysové vody, úchvatné koralové útesy a pozoruhodné podmořské životy lákají turisty z celého světa.

Malapascua Island má tropické klima, s horkým a vlhkým počasím po většinu roku. Nejlepší období pro návštěvu ostrova je od listopadu do března, kdy teplota je mírnější a srážky jsou nižší. Teploty se pohybují kolem 30°C během dne a 24°C v noci.

V období monzunů, od června do září, může být počasí velmi nepředvídatelné. Malapascua Island může být zasažen silným větrem a deštěm, což může narušit turistické aktivity na ostrově. Proto je lepší se vyhnout návštěvě v tomto období.

Návštěvníci, kteří si chtějí užít slunce, mohou provádět plážové aktivity, jako jsou potápění a šnorchlování. Ostrov je známý svými koralovými útesy a různými druhy ryb a mořských želv. Mnoho turistů přijíždí na Malapascua Island také pro pozorování žraloků, zejména pro štíhlého žraloka. Toto aktivita je přístupná po celý rok.

V případě špatného počasí a deště, turisté mohou navštívit kavárny a restaurace na ostrově s výhledem na oceán, kde si mohou vychutnat místní speciality a trávit čas se svými přáteli. Další možnosti zahrnují turistiku, návštěvu rybářských vesnic a vodopádů.

Celkově řečeno, Malapascua Island má krásné počasí, které umožňuje návštěvníkům užít si svého pobytu na ostrově. Nicméně, turisté by měli být opatrní v době monzunů a měli by se držet rad a pokynů místních obyvatel, aby se zabránilo jakémukoli nebezpečí.


Dovolená Filipíny Malapascua Island


Malapascua Island: Rajská destinace na Filipínách

Filipíny jsou známé svými krásnými plážemi, úchvatnou přírodou a přátelskými obyvateli. Jedno z nejkrásnějších míst, které by měl každý návštěvník Filipín navštívit, je Malapascua Island. Tato malá ostrovní destinace se nachází na severu Cebu a je domovem některých nejkrásnějších pláží a podvodních scenérií na Filipínách.

Malapascua Island je především známá svou úchvatnou divokou faunou a flórou. Nejznámější je její podvodní život, a to zejména přítomnost malých růžových žraloků, kteří se zde rozmnožují. Tato jedinečná příležitost vidět a plavat s nimi přitahuje do Malapascua Island potápěče z celého světa. Kromě žraloků můžete také potkat řadu dalších druhů tropických ryb, korálů a želv v okolí ostrova.

Malapascua Island je také známá pro svou nádhernou pláž Bounty Beach, která se často řadí mezi nejkrásnější pláže na Filipínách. Bílý písek, tyrkysové moře a pokojné prostředí nabízí návštěvníkům dokonalý únik od ruchu města a napětí každodenního života. Pláž je oblíbeným místem pro opalování, relaxaci a potápění se do průzračných vod.

Další oblastí, kterou stojí za to navštívit na Malapascua Island, je oceán, ve kterém je potopený vrak lodi Monad Shoal. Tato lokalita je známá možností potápění do blízkosti reef sharků a také pro velký výskyt raje plameňáka. Tohoto úchvatného tvora můžete vidět pouze na několika málo místech na světě, a Malapascua Island je jedním z nich.

Kromě potápění a relaxace na pláži můžete na Malapascua Island také podniknout pěší túru po ostrově až k majáku. Tato procházka je venkovským zážitkem, který vám umožní obdivovat krásnou krajinu, jakou jsou kopců a pláží. Na vrcholu kopce můžete obdivovat úchvatný výhled na okolní ostrovy a moře.

Pokud se rozhodnete navštívit Malapascua Island, měli byste zvážit návštěvu v období mezi listopadem a březnem, kdy jsou nejlepší podmínky pro potápění a pozorování podvodních tvorů.

Celkově lze říci, že Malapascua Island je opravdu rájem na zemi. Kombinace krásných pláží, podmořského světa a půvabného venkovského prostředí nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte dovolenou plnou odpočinku, dobrodružství a krásy, pak by Malapascua Island neměla být na vašem seznamu cestovních destinací chybět.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Malapascua Island


1. Jak se dostat na Filipíny Malapascua Island?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Malapascua Island, je letět do města Cebu a poté se dopravit trajektem nebo lodí na ostrov, což trvá přibližně 3 hodiny.

2. Kdy je nejlepší doba navštívit Malapascua Island?
- Nejlepší čas na návštěvu Malapascua Island je od listopadu do května, kdy panuje suché období a teploty jsou mírné. Během monzunového období (červen až říjen) může být na ostrově deštivo a vítr silný.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Malapascua Island?
- Nejlepší způsob, jak prozkoumat Malapascua Island, je chodit pěšky nebo pronajmout kolo. Ostrov je poměrně malý, takže většina zajímavých míst je snadno dostupná pěšky.

4. Kde se mohu ubytovat na Malapascua Island?
- Na Malapascua Island je k dispozici několik hotelů, resortů a ubytování ve vesnici. Nejoblíbenější oblastí k ubytování je Bounty Beach, která nabízí řadu možností stravování a plážových aktivit.

5. Co je nejlepší místo pro potápění na Malapascua Island?
- Malapascua Island je známá svými možnostmi potápění. Nejznámějším potápěčským místem je Monad Shoal, kde se můžete setkat s treskami rohovými a škubounem plamenným. Další populární místa zahrnují Gato Island a Kemod Shoal.

6. Kde mohu najít dobré restaurace na Malapascua Island?
- Na Malapascua Island je spousta restaurací a pouličního stánku, které nabízejí místní speciality a mezinárodní kuchyni. Bounty Beach je nejlepším místem pro nalezení různých jídelních možností.

7. Existují na Malapascua Island nějaké turistické atrakce?
- Kromě potápění a slunění na pláži, Malapascua Island nabízí několik turistických atrakcí. Můžete si prohlédnout Doňa Marilyn Wreck, starou vrak lodě, nebo si pronajmout loď a vydat se na výlet kolem ostrova.

8. Jaké jsou místní zvyky a tradice na Malapascua Island?
- Na Malapascua Island se tradičně podporuje rybolov a zemědělství. Místní obyvatelé jsou přátelští a přívětiví.

9. Jaká je průměrná teplota na Malapascua Island?
- Průměrná teplota na Malapascua Island se pohybuje kolem 30 °C během dne a kolem 24 °C v noci.

10. Jaká měna se používá na Malapascua Island?
- Na Malapascua Island je místní měnou filipínské peso (PHP), ale některé hotely a obchody přijímají také americké dolary. Je doporučeno mít dostatek hotovosti, protože nemusí být všude k dispozici platební karty.


Ubytování Filipíny Malapascua Island


Pokud plánujete svou následující dovolenou a hledáte zcela jedinečné a exotické téma, potom není nic lepšího než Filipíny Malapascua Island. Malapascua Island se nachází ve Visayanmoři na Filipínách. Je známá pro svoje neobyčejné pláže, šnorchelování a potápění. Zde najdete mnoho možností ubytování spojených s potápěním, ale také nabízí jiné možnosti pro každého.

Nejznámější oblastí pro ubytování je Bounty Beach, která je obklopena korálovými útesy a naopak ve dne nabízí jasné modré vody, které k sobě přitahují turisty z celého světa. Najdete zde řadu hotelů a pensionů, ve kterých se ubytujete přímo na pláži. Pokud máte rádi klidná místa, potom byste měli zkontrolovat nejnovější trendy resorty na nedalekém čistém pláži Logon.

Malapascua Island nabízí také několik skvělých možností ubytování přímo v přírodě. Mnoho rodinných penzionů a ubytování najdete na opačné straně ostrova. Tento kousek ráje si můžete tedy pronajmout a prožít klid a relaxaci přímo u oceánu se svými vlastními plážemi.

Pro ty, kteří se chtějí věnovat potápění, nabízí Malapascua Island mnoho skvělých ubytování pro potápěče. Různé potápěčské centra nabízejí ubytování, kde můžete přímo z hotelu vstoupit pod hladinu a prozkoumat korálové útesy, potopit se v blízkosti vraků lodí a mnohem více. Vynikající ubytování najdete v bližším okolí také v oblasti Shark Point, kde najdete řadu resortů s možností pozorovat ampulexpy.

Malapascua Island nabízí také několik dalších atrakcí, které můžete navštívit a vychutnat si krásy Filipín. Tato oblast je plná fantastických restaurací, obchodů s potápěčským vybavením a míst, kde můžete zakoupit suvenýry. Dále se můžete vydat na výlet na nedaleké ostrovy, jako například Bantayan Island nebo Camotes Island, kde se můžete vypořádat s těžkými vlnami a relaxovat hned vedle vody.

V Malapascua Island najdete celou řadu možností ubytování pro každého, ať už hledáte klidné místo na odpočinek, romantické místo pro dovolenou s partnerem nebo místo plné možností pro potápěče. Navštivte Malapascua Island a prožijte nejlepší dovolenou vašeho života.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky