Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Etiopie Yangudi Rassa National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Yangudi Rassa National Park


1. Kde se nachází Yangudi Rassa National Park?
Yangudi Rassa National Park se nachází v Etiopii, ve východní části země.

2. Jak se dostanu do Yangudi Rassa National Park?
Nejbližším letištěm je Letiště Semera, které je vzdáleno přibližně 85 kilometrů od parku. Poté je možné se dále dopravit jeepem nebo automobilovou cestou.

3. Jaké zvířata mohu v Yangudi Rassa National Park spatřit?
V parku žijí vzácní chránění savci, jako jsou gaselik Abessinský, gaselik Dibatag, oryx Ethio, aryšek senegalský, hyena skvrnitá a mnoho dalších.

4. Existuje v parku možnost ubytování?
Ano, v Yangudi Rassa National Park není možnost ubytování, turisté musí buď stanovat v přírodním rezervátu nebo se ubytovat v blízkém městě.

5. Jaká je nejlepší doba návštěvy parku?
Nejlepší dobou návštěvy Yangudi Rassa National Park je během suchého období, které probíhá od listopadu do února. Během deštivého období jsou cesty často neprůjezdné.

6. Je povolený lov v parku?
Ne, lov je v Yangudi Rassa National Park zakázán. Park slouží jako přírodní rezervace s cílem ochrany vzácných druhů zvířat.

7. Jaké aktivity jsou v parku možné?
V parku je možné provozovat safari, pozorování ptáků, turistiku a trekking. K dispozici jsou také turistické stezky a vyhlídkové body.

8. Jaké jsou vstupní poplatky do parku?
Vstupní poplatky se často mění, ale obvykle se platí za vozidlo a na osobu. Přesné informace ohledně cen lze získat při vstupu do parku.

9. Existuje možnost si najmout průvodce?
Ano, je možné si najmout průvodce, což je doporučeno pro bezpečnost a zajištění lepšího porozumění prostředí parku.

10. Jaké jsou vybavenosti ve Yangudi Rassa National Park?
Park je převážně nevybavený, proto je důležité si přinést vlastní potraviny, pitnou vodu a všechny další potřebné zdroje, jako jsou stan a další kempinkové vybavení.


Ubytování Etiopie Yangudi Rassa National Park


Etiopie je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací v Africe, díky svým mnoha exotickým divokým zvířatům a krásným přírodním scenériím. Jedním z nejvíce tajemných a přitažlivých míst v této zemi je Yangudi Rassa National Park, zhruba 200 km východně od hlavního města Addis Abeby.

Yangudi Rassa National Park je jedním z největších chráněných území v Etiopii a rozkládá se na ploše více než 4 000 čtverečních kilometrů. Park je známý tím, že zde žije mnoho ohrožených druhů zvířat, jako jsou sloni africké, levharti a gepardi. Zdejší hornatá krajina, mnoho řek a zelené planiny tvoří perfektní habitát pro mnoho druhů fauny a flóry.

Pokud tedy plánujete navštívit Yangudi Rassa National Park, rozhodně se budete chtít ubytovat v blízkosti tohoto úžasného parku, abyste mohli plně vychutnat vše, co tento kout Etiopie nabízí. V parku se nacházejí tři turistické kempy, kde si můžete pronajmout stan nebo chatky. Tyto kempy se nacházejí v blízkosti zdejšího hlavního sídla a nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu.

Mezi nejlepší ubytování v Yangudi Rassa National Parku patří Yabelo Wildlife Reserve, která nabízí luxusní ubytování ve stylu safari v soukromé rezervaci. Tady si můžete vychutnat luxusní chaty a bungalovy s výhledem na park a to vše v naprostém soukromí. Pokud hledáte něco méně luxusního, ale stále komfortního a příjemného, pak byste mohli zkusit Yabelo Motel, který se nachází v kempu parku.

Na vaší cestě do Yangudi Rassa National Parku najdete také mnoho dalších možností ubytování, včetně vynikajících hotelů, kempů a chat. Tyto možnosti by měly být zvažovány v závislosti na vašem rozpočtu a osobních preferencích.

Celkově řečeno, Yangudi Rassa National Park nabízí úžasné zážitky s faunou a flórou, které se jen těžko nacházejí na jiných místech v Africe. Při cestě do tohoto parku v Etiopii si rozhodně užijete mnoho zážitků a krásných výhledů a s dobrým ubytováním to bude ještě příjemnější.


Dovolená Etiopie Yangudi Rassa National Park


Yangudi Rassa National Park, nacházející se v Etiopii, je jedním z nejkrásnějších a nejlépe chráněných přírodních parků v zemi. S rozlohou přesahující 4 000 kilometrů čtverečních nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou rozmanitost fauny a flóry.

Park se nachází východně od etiopského města Dire Dawa a je jedním z největších národních parků v Etiopii. Jeho geografická poloha a rozmanitá krajina umožňují existenci široké škály ekosystémů, od suchých savan a rovin po horské hřebeny a hory. To vše přispívá k výskytu velkého množství živočichů, pákistanských druhů ptáků a ohrožených zvířat.

Prvním z nejvýznamnějších obyvatel parku je somálský pštros, který se zde vyskytuje ve velkém množství. Yangudi Rassa je domovem také pro teplousové, kočkovité šelmy jako levharti, karakaly, hyeny a kočky divoké. Skupiny vodních buvolů a gazel zde procházejí po planinách, zatímco endemicí jezevci a dikdikové vyhledávají úkryt v křovinatých oblastech.

Pro milovníky ptáků Yangudi Rassa představuje pravý raj. Park je známý svou bohatou diversitou ptactva, s více než 400 druhy ptáků, z nichž mnoho je endemických. Mezi významné rezidenty parku patří ujed, který je symbolem parku, ale také se zde vyskytují dravci, jako jsou orel mořský a supové, a mnoho dalších druhů ptáků.

Vzhledem k tomu, že park je stále relativně nedotčený lidskou činností, je jeho záchovný status velkou prioritou. Etiopská vláda i mezinárodní organizace se snaží přijmout opatření k ochraně přírody a udržitelnému rozvoji parku. V rámci těchto opatření je zajištěna ochrana ohrožených druhů, monitorování divokých zvířat a podpora ekologického turismu.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Yangudi Rassa National Park, je zde k dispozici široká škála aktivit, které vám umožní prozkoumat a zažít vše, co park nabízí. Patří sem safarí jízdy, pěší túry, setkání s místními komunitami a naučné exkurze o flóře a fauně parku. Turisté mohou také navštívit místní občany žijící v okolí parku a poznat jejich kulturu a životní styl.

Yangudi Rassa National Park je tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají dobrodružství a chtějí objevovat divokou krásu Etiopie. Otevřená krajina parku, ohromující zvířata a pestrobarevné ptactvo vytvářejí jedinečné prostředí, které stojí za to objevit.


Letenka Etiopie Yangudi Rassa National Park


Yangudi Rassa National Park, který se nachází v Etiopii, je klenotem pro milovníky divoké přírody. Tento park leží ve východní části země a rozprostírá se na ploše 4 730 čtverečních kilometrů. Je domovem různých druhů rostlin a zvířat, které jsou unikátní a neobyčejné.

Co se týče flóry, Yangudi Rassa National Park je bohatý na různé druhy travin, keřů a stromů. Nejčastěji zde rostou akácie, které vytvářejí příměstské oblasti ideální pro všechny druhy zvířat. Navíc se zde nachází horské oblasti, které poskytují domov vzácným endemickým a ohroženým druhům rostlin.

Pokud jde o faunu, Yangudi Rassa National Park má mnoho co nabídnout. Na svém území hostí velké savce, jako jsou lvové, sloni, nosorožci, hyeny a antilopy. Park je také známý jako útočiště pro vzácné druhy jako je hirolští onagrové, gerenukové a pták drongo lesklý. Pokud jste opravdoví ornitologové, budete z Yangudi Rassa National Park nadšení.

Jedinečnost parku spočívá v jeho ekosystému, který zahrnuje alpské oblasti, stepi, pouště a rokle. Tento různorodý prostředí poskytuje ideální podmínky pro život mnoha druhů zvířat a rostlin. Kromě toho zde můžete vidět také staré skalní rytiny pocházející z pravěku, což je pro archeology velmi zajímavé.

Návštěvníci Yangudi Rassa National Park mají možnost si zde užít různé aktivity. Mohou se účastnit safari ve společnosti průvodce, což jim umožní shlédnout všechna tato ohromná zvířata v přirozeném prostředí. Další možností je jít na trekking, kde si můžete prohlédnout krásné vodopády a údolí.

Park také nabízí možnost kempování, takže můžete strávit noc uprostřed divočiny, poslouchat zvuky přírody a pozorovat hvězdy na noční obloze. Neexistuje nic, co by mohlo překonat toto jedinečné a přírodní zážitky.

Nicméně, pokud se rozhodnete navštívit Yangudi Rassa National Park, nezapomeňte na odpovídající opatření ohledně životního prostředí a bezpečnosti. Respektujte domorodé obyvatele, zvířata a přírodu, abyste zajistili udržitelnost tohoto nádherného místa pro příští generace.

Takže, jestliže toužíte po dobrodružství a chcete zažít něco zcela jiného, vydejte se do Yangudi Rassa National Park. Tento park vám umožní těšit se z beauty etiopské divočiny a setkání s některými z nejvzácnějších zvířat na světě. Je to bezesporu jedno z nejúchvatnějších míst, které byste měli navštívit.


Počasí Etiopie Yangudi Rassa National Park


Yangudi Rassa National Park se nachází v Etiopii a je považován za jednu z nejvýznamnějších přírodních rezervací v regionu. Tento národní park se rozprostírá na ploše více než 4 000 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, pestrou biodiverzitu a jedinečné podnebí.

Počasí v Yangudi Rassa National Park je ovlivňováno především geografickou polohou parku, který se nachází ve východní části Etiopie. Park leží v nadmořské výšce kolem 900 metrů nad mořem, což má výrazný vliv na klimatické podmínky. Podnebí v této oblasti je převážně tropické suché s výraznými obdobími dešťů.

Období dešťů v Yangudi Rassa National Park nastává převážně v období od června do září. V těchto měsících je pravděpodobnost srážek velmi vysoká a vodu tady najdeme v celé parku. Tato období dešťů jsou důležitá pro zajištění dostatečného zásobování vodou v rezervaci a podporu růstu vegetace. Po deštích se park promění v jedinečnou paletu zeleně a květů, což přitahuje mnoho druhů zvířat a ptáků.

Od října do května je v Yangudi Rassa National Park převažujícím stavem suché období. Teploty se v tomto období mohou výrazně zvýšit a vzdušná vlhkost výrazně klesá. Během těchto měsíců bude rezervace vypadat suchou a zalesněnou, a mnoho zvířat bude hledat přístřeší ve stínu stromů a při vodních zdrojích. Navzdory suchým podmínkám Yangudi Rassa National Park stále láká mnoho turistů, kteří sem přicházejí objevovat fascinující divokou přírodu tohoto regionu.

Teploty v Yangudi Rassa National Park se pohybují mezi 20 až 30 stupni Celsia, ačkoli během horkých měsíců a přes poledne se mohou teploty blížit 40 stupňům. Návštěvníci parku by měli být připraveni na vysoké teploty a vzít si s sebou dostatek vody a opalovacího krému. Pokud plánujete vydat se do parku během období dešťů, mějte na paměti, že trasy a cesty mohou být bahnité nebo těžce průjezdné.

Yangudi Rassa National Park je jedinečným územím s krásnou divokou přírodou, která je ovlivněna svými klimatickými podmínkami. Bez ohledu na roční období, které si pro svou návštěvu vyberete, můžete očekávat úžasnou prírodu, fascinující zvířata a nezapomenutelné zážitky. Čeká vás velká šance spatřit vzácná zvířata, jako jsou gepardi, sloni, lvi a hyeny.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky