Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Etiopie Walled City of Harar

Dovolená Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí extrémních kontrastů, kde se setkávají historie a současnost, orient a africká divočina. A když se řekne Etiopie, většina turistů neví o městě Harar a jeho zdi, které patří k nejvýznamnějším památkám tohoto zeměpisného území.

Harar je město, které má zvláštní atmosféru a kde se v ulicích proplétá pestrost kultur, náboženství a každodenního života. Je to místo na konci světa, které očarovalo mnoho dobrodruhů, badatelů a cestovatelů, kteří o něm zanechali mnoho cenných záznamů. Naštěstí se díky rozvíjejícímu turistickému průmyslu město dostalo do povědomí i návštěvníků zahraničí.

Zdejší historické opevnění, tzv. Walled City, byla postavena ve 12. století a dnes tvoří součást městského centra. Zedníci postavili mohutné kamenné hradby, které měly vydržet útoky nepřátelských vojsk, ale také chránit obyvatele města před přírodními katastrofami jako jsou záplavy a povodně. Tyto zdi část města chrání dodnes a společně s dalšími architektonickými památkami tvoří jedinečný celek, který si zaslouží pozornost návštěvníků.

Harar patřila k významným obchodním centrům v Africe a stala se důležitou postupně pro muslimy, křesťany a židy. Stopy těchto základních náboženských vyznání se v Hararu zachovaly dodnes a promítají se do mnoha rysů města. V ulicích se proplétají tradiční bazar, mešity, kostely, synagogy i hinduistické chrámy a všichni obyvatelé se snaží o soužití, které by respektovalo ostatní kultury a náboženství.

Nezapomenutelným zážitkem je pro turisty také prohlídka hararské zoologické zahrady, která patří k nejvýznamnějším podobným zařízením v Africe. Zde uvidíte mnoho zvířat, která se běžně nevyskytují jinde a mnoho z nich bude pro vás velkým zážitkem.

Pokud se rozhodnete, že pojedete na dovolenou právě do Hararu, můžete si být jisti, že se jedná o unikátní zážitek a vstoupíte do zcela jiného světa. Pro cestovatele, kteří touží po poznávání nových kultur, jde o stoprocentně správnou volbu.


Počasí Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí s mnoha tvářemi a mnoha klimatickými zónami. Zatímco některé oblasti země trpí suchem a občasnými suchy, jiné se mohou potýkat s pravidelnými dešti. V oblasti Walled City of Harar, která se nachází východně od Addis Abeby, vládne specifické podnebí.

Walled City of Harar je starobylé město, které je obklopeno hradbami a kde se nachází jedno z hlavních turistických center Etiopie. Toto město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je oceňováno pro svou architekturu, tradice a exotické zákoutí.

Co se týče počasí, Walled City of Harar se nachází na výšce 1885 metrů nad mořem a vládne zde středomořské podnebí. Díky tomu se zde nachází nejrůznější druhy rostlin a zvířat, včetně opic, hyen, slonů a mnoha druhů ptáků.

V průběhu roku zde můžeme pozorovat dvě sezóny - suchou a deštivou. Suchá sezóna začíná obvykle v listopadu a končí v únoru, zatímco deštivá sezóna trvá od března do května. V měsících června a července se zde vláda značně suché období, kdy mohou teploty stoupat až na 30 - 35°C.

Během deštivé sezóny mohou být cesty v Hararu poměrně náročné, protože bývají pokryty spoustou bahna. Navzdory tomu se turisté stále rádi vypravují do tohoto města, aby si prohlédli jeho pamětihodnosti a vychutnali si vynikající místní kuchyni.

Pokud máte zájem navštívit Walled City of Harar a užít si její exotické počasí, je dobré si zjistit předem, jaké jsou aktuální podmínky a jaké jsou nejlepší období pro cestování. S trochou přípravy a odborných rad se vám však tato cesta stane nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Etiopie Walled City of Harar


Etiopie je zemí, která oplývá bohatou historií a kulturou. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, které můžete v této zemi navštívit, patří Walled City of Harar, česky také zmiňované jako Město obehnané hradební zdí. Toto místo je skutečným pokladem, který odhaluje zázrak etiopského středověkého života a zvyků.

Harar se nachází východně od Etiopské vysočiny, přibližně 520 km od hlavního města Addis Abeby. Toto město bylo založeno v 7. století a je jedním z nejstarších dosud obydlených míst v zemi. Jeho významnou historii odráží architektura a tradice, které stále přežívají.

Město je obehnané starobylou hradební zdí, která je dlouhá přes 3 km. Tato historická pevnost byla postavena v 16. století a je jednou z nejlépe zachovalých v Afričeklasifikace century. Hradební zeď fungovala jako ochranný opatření proti vnějším útokům a také sloužila k oddělení muslimského centra od křesťanského Etiopie.

Procházka po úzkých uličkách Walled City of Harar je jako cesta v čase. Když projdete bránou dovnitř, okamžitě se ocitnete v jiném světě, plném historických budov a malebných dvorků. Harar je známé také svým tržištěm, kde můžete ochutnat místní speciality, jako je injera (tradiční etiopský chléb) nebo káva. V Hararu je totiž patrná silná tradice kávy a město je domovem mnoha kaváren, které se pyšní světově proslulou etiopskou kávou.

Další zajímavou atrakcí v Hararu je rozsáhlá sbírka umění a artefaktů, která je umístěna v Hararském národním muzeu. Toto muzeum nabízí návštěvníkům příležitost seznámit se s bohatou kulturní historií města a země.

Nejvíce významnou památkou však je Hararská mešita Jámeh a UNESCO ji prohlásilo za světové dědictví. Tato mešita pochází z 16. století a je jednou z nejstarších v Etiopii. Jedinečným rysem této mešity jsou 99 dřevěných sloupů, které byly vyřezány ručně a zdobí jejich vnitřek.

Cestou zpět z Walled City of Harar můžete navštívit také Hararské vězení, které je známé svou neobvyklou praxí sdílení vězeňských cel. Tento zvláštní systém umožňuje vězňům společně s rodinami žít v jedné cele, což je v kontrastu s vězeňskými systémy v jiných částech světa. Tato praxe je součástí tradice jednoty a solidarity, která je v Hararu velmi silná.

Celkově lze říci, že návštěva Etiopie Walled City of Harar je jedinečným zážitkem, který vás zavede do minulosti a přiblíží vám tamější vzrušující kulturu a tradice. Pokud jste milovníkem historie a dobrodružství, rozhodně neváhejte toto místo zařadit na svůj seznam cestovních cílů. Výlet do Hararu vám poskytne unikátní pohled na etiopské dědictví a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Walled City of Harar


1. Co je Etiopie Walled City of Harar?
Etiopie Walled City of Harar je historické město Harar, které je jedním z nejlépe zachovaných opevněných měst v Africe. Je to důležité kulturní a historické centrum v Etiopii.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Etiopii Walled City of Harar?
Mezi hlavní atrakce v Etiopii Walled City of Harar patří historické mešity jako Harar Jami Mosque, která je jednou z nejstarších mešit v Etiopii, a také Harar Great Market, kde lze zakoupit tradiční etiopské zboží.

3. Jak se dostanu do Etiopie Walled City of Harar?
Letecky: Nejbližší mezinárodní letiště je v Addis Abebě a odtud je možné se dostat do Hararu vnitrostátními lety.
Autobusem: Je také možné cestovat autobusem z Addis Abeby do Hararu, což je asi 10 hodin dlouhá cesta.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Etiopii Walled City of Harar?
Nejlepší čas pro návštěvu Etiopie Walled City of Harar je v období od října do února, kdy je méně deštivé a teploty jsou příjemné. Vyhněte se období dešťů od června do září.

5. Je v Etiopii Walled City of Harar bezpečno pro návštěvníky?
Obecně je Etiopie Walled City of Harar bezpečné pro návštěvníky, ale je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako například pečlivě sledovat své cennosti a být obezřetný v hlavních turistických oblastech.

6. Jaká jídla jsou nejtypičtější pro Etiopii Walled City of Harar?
Mezi hlavní tradiční jídla Etiopie Walled City of Harar patří injera (tradiční palačinky), doro wat (pikantní kuřecí guláš) a kolo (tradiční slupnaté zrno).

7. Kde se dá ubytovat v Etiopii Walled City of Harar?
V Hararu je k dispozici široká nabídka ubytování, od luxusních hotelů po jednoduché hostely. Některé z populárních možností jsou Heritage Plaza Hotel, Rewda Guest House a Ras Hotel.

8. Jaká je historie Etiopie Walled City of Harar?
Harar byl založen v 7. století a fungoval jako důležitý obchodní a kulturní středisko na obchodní cestě mezi Africkým rohem a Arábií. Město bylo dobyto a ovládáno různými vládci až do 19. století, kdy se stalo součástí Etiopského císařství.

9. Můžu se v Etiopii Walled City of Harar fotografovat?
Ano, ve většině případů je povoleno fotografování v Etiopii Walled City of Harar, ale je vždy důležité respektovat soukromí a citlivost místních obyvatel. V některých případech uvnitř mešit může být fotografování zakázáno.

10. Jaký je vztah Etiopie Walled City of Harar ke kávě?
Etiopie je považována za rodnou zemi kávy a Harar je známý producent kvalitní arabiky. Město má bohatou kávovou kulturu a návštěvníci se často setkávají s tradičním etiopským kávovým obřadem při návštěvě Hararu.


Letenka Etiopie Walled City of Harar


Walled City of Harar: Tajemství etiopského pokladu

Etiopie je fascinující země plná historických pokladů a překrásné přírody. Mezi mnoha zajímavými místy, která tato země nabízí, je jedno z nich zcela unikátní - Walled City of Harar, neboli Opevněné město Harar.

Harar je jedno z nejstarších měst v Etiopii a proslavuje se svou bohatou historií, kulturou a četnými památkami. Již od 7. století funguje jako ekonomické, kulturní a náboženské centrum regionu. Na svých úzkých uličkách ukrývá několik historických budov, mešit a hrobek, které představují jedinečnou kombinaci árábsko-islámského a afrického stylu.

To nejvíce fascinující na Hararu je však jeho hradba. Její stavba začala ve 12. století a trvala až do 17. století. Původně vznikla jako ochrana proti vnějším útokům, ale postupem času se stala symbolem samotného města. Její délka činí přibližně 5 kilometrů a sestává z přes 300 domů, které jsou postaveny hned vedle sebe jako součást zdi. Tyto domy se nazývají jegol nebo array. Každý evropským návštěvníkem byl dojat jejich úžasnou architekturou a konstrukcí.

Opevněné město Harar bylo v roce 2006 zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Je považováno za jedinečné místo, které se od ostatních afrických měst velmi odlišuje. Kromě historických staveb také skrývá největší trh v Etiopii, který je zároveň jedním z nejživějších v Africe. Procházka úzkými uličkami města vás přenese do minulosti a postupně odhaluje jeho skryté poklady.

Další zajímavou atrakcí Opevněného města Harar je jeho slavný Hyena Man. Tento muž se již několik generací stará o hyeny a přitahoval tím pozornost mnoha turistů. Večer vychází ven a krmením hyen zve diváky ke svému údivu.

Cesta do Walled City of Harar je možná trochu komplikovaná, ale stojí za to. Nejbližším letištěm je mezinárodní letiště v městě Addis Abeba. Odtud lze pokračovat letecky nebo autobusem do města Harar, které je vzdáleno asi 500 kilometrů. Po příjezdu pak můžete najít ubytování v jednom z historických domů uvnitř města a prozkoumat jeho bohatou historii.

Walled City of Harar je skutečným klenotem Etiopie, který si zaslouží být více objeveným cestovatelským cílem. Jeho opevnění, historické památky a unikátní atmosféra vás zcela pohltí a budete se cítit jako na cestě zpět v čase. Připravte si svou letenku do Etiopie a objevte kouzlo tohoto tajemného místa.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky