Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Etiopie Abijatta-Shalla National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Abijatta-Shalla National Park


1. Jak se dostat do Abijatta-Shalla National Park?
- Abijatta-Shalla National Park se nachází asi 200 km jižně od Addis Abeby, hlavního města Etiopie. Nejbližším letištěm je Letiště Hawassa, odkud můžete pokračovat autem nebo veřejnou dopravou.

2. Kolik stojí vstup do parku?
- Vstupné do Abijatta-Shalla National Park je obvykle kolem 100 etiopských birrů (asi 2,5 USD) pro zahraniční turisty.

3. Jaké aktivity mohu v parku podniknout?
- V parku si můžete vychutnat pěší túru, pozorování ptáků, safari nebo piknikování u jezera.

4. Jaká fauna a flora se v parku vyskytuje?
- Park je domovem pro různé druhy zvířat, včetně zebu, antilop, zraně, gazely a mnoho dalších. Na jezeru najdete také obrovská hejna plameňáků. Flora parku zahrnuje mnoho endemických rostlin a stromů.

5. Můžu se v parku ubytovat?
- Ano, v parku je možné si pronajmout kemp, kde si můžete postavit stan nebo si pronajmout chatku.

6. Je potřeba se chystat na nějaké speciální přípravy nebo preventivní opatření?
- Doporučuje se přinést dostatek pitné vody, opalovací krém a repelent proti hmyzu. Je také vhodné mít oblečení vhodné do přírody a boty pro pěší túry.

7. Jsou v parku k dispozici průvodci?
- Ano, v parku jsou dostupní průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o fauně, floře a historii parku.

8. Jak dlouho by měla trvat návštěva parku?
- Pokud chcete prozkoumat park důkladně, doporučuje se zůstat minimálně 1-2 dny.

9. Existují ve parku také občerstvení a toalety?
- Park má několik občerstvení a veřejné toalety k dispozici pro návštěvníky.

10. Může se mi vyplatit si najmout průvodce?
- Ano, najmutí průvodce může být velmi užitečné, zejména pokud se chcete zaměřit na specifické druhy zvířat a rostlin. Průvodci mají hluboké znalosti parku a místní kultury.


Dovolená Etiopie Abijatta-Shalla National Park


Etiopie je jednou z nejvíce fascinujících a neobjevených turistických destinací na světě. Tato země je bohatá na přírodní krásy a kulturu, které lákají cestovatele ze všech koutů světa. Jedním z unikátních míst, které byste měli navštívit během svého pobytu v zemi, je národní park Abijatta-Shalla.

Abijatta-Shalla je jedním z nejstarších národních parků v Etiopii a byl založen v roce 1970. Nachází se na východním pobřeží jezera Abijatta a jezera Shalla, která jsou jednou z nejvíce slaných vodních ploch na světě. Park se rozkládá na rozloze více než 887 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům příležitost prozkoumat rozmanité ekosystémy, od slaných jezer po savany a horské vrcholky.

Hlavní atrakcí parku je neuvěřitelně bohaté zvířectvo. Abijatta-Shalla je domovem mnoha ohrožených druhů, včetně nilského koně, který je také národním symbolem Etiopie. V parku žije také více než 300 druhů ptáků, což z něj činí jedno z nejlepších míst pro ornitology z celého světa. Mezi dalšími zvířaty, která můžete spatřit, patří pakov a různé druhy antilop.

Národní park Abijatta-Shalla není jen rájem pro milovníky zvířat, ale také pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a outdoorové aktivity. V parku je možnost pěší turistiky, kde budete mít příležitost obdivovat krásu okolní krajiny a pozorovat divoká zvířata ve svém přirozeném prostředí. Místní průvodci vám také mohou ukázat místa, kde žijí vzácní ptáci a jiné zvířecí druhy.

Pokud hledáte ještě větší dobrodružství, můžete si také pronajmout kayak a projet se po jezeře Abijatta nebo Shalla. Tyto slané vodní plochy jsou také ideálním místem pro obdivování úchvatných výhledů a zachycení nezapomenutelných fotografií.

Kromě toho, že je Abijatta-Shalla přírodním zázemím, park má také kulturní význam pro etiopský lid. V okolních vesnicích se často konají tradiční tance a festivaly, kde se můžete seznámit s místními obyvateli a jejich způsobem života.

Pokud plánujete navštívit Etiopii, nezapomeňte si zařadit do svého itineráře národní park Abijatta-Shalla. Toto jedinečné místo vás ohromí svou krásou a bohatou biodiverzitou. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a objevování nových horizontů.


Počasí Etiopie Abijatta-Shalla National Park


Etiopie, jedna z nejstarších civilizací na světě, je domovem mnoha úchvatných přírodních krás. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi je Abijatta-Shalla národní park, který se nachází v jižní části země.

Počasí v Abijatta-Shalla národním parku se výrazně liší v závislosti na ročním období. Park leží na úrovni přibližně tisíce metrů nad mořem, což znamená, že zde panuje příjemné a mírné podnebí. Obecně se dá říct, že národní park má dvě sezóny - suchou a deštivou.

Suchá sezóna trvá od listopadu do března a je nejvhodnější dobou pro turisty, kteří chtějí navštívit park. Během těchto měsíců je počasí většinou slunečné a teplé, s průměrnými teplotami kolem 25-30 °C. V této době je národní park plný divoké zvěře, včetně slonů, žiraf, lidoopů a různých druhů ptáků. Suché období je také ideálním časem pro pozorování velkých hejn plameňáků, kteří žijí na slaných jezerech v parku.

Deštivá sezóna, která trvá od července do září, je mnohem chladnější a vlhčí. Teploty klesají na 15-20 °C a park začíná zelenat. Během těchto měsíců je pravděpodobné, že se setkáte s častými dešti, které mohou znemožnit některé turistické aktivity. Nicméně, pro některé turisty může být deštivá sezóna zajímavá, protože voda oživuje okolní přírodu a zvířata se shromažďují u vodních zdrojů.

Abijatta-Shalla národní park je také známý svými dvěma hlavními jezery - jezerem Abijatta a jezerem Shalla. Jezero Abijatta je slané, zatímco jezero Shalla je sladkovodní. Tyto jezera mají významný vliv na místní klima a ekosystém. Turisté zde mohou pozorovat mnoho vodních ptáků, jako jsou pelikáni, kormoráni, volavky a mnoho dalších.

Abijatta-Shalla národní park je jedinečným přírodním územím, které nabízí nádhernou krajinu a bohatou divokou zvěř. Turisté, kteří chtějí navštívit tento park, by měli zvážit sezónu, ve které se plánují vydat. Bez ohledu na to, zda se rozhodnou pro suchou nebo deštivou sezónu, budou mít možnost ponořit se do fascinující krásy Etiopie a jejího jedinečného počasí.


Ubytování Etiopie Abijatta-Shalla National Park


Etiopie je fascinující země s bohatou historií a přírodním bohatstvím. Jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních rezervací v zemi je Abijatta-Shalla National Park. Tato oblast nabízí úchvatné výhledy na jezera, okouzlující flóru a faunu a mnoho dalšího.

Abijatta-Shalla National Park je národní park nacházející se zhruba 200 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Addis Abeby. Park je pojmenován po dvou hlavních jezerech v oblasti - jezeře Abijatta a jezeře Shalla. Oba tyto vodní zdroje jsou jedinečné a mají svoje specifické charakteristiky.

Jezero Abijatta je slané jezero, které je domovem více než 400 druhů ptáků, včetně mnoha vzácných a ohrožených druhů. Je to jedno z největších místních hnízdišť pro flaminga. Milovníci přírody a ornitologové se sem často sjíždějí, aby si užili pozorování ptáků a sledovali jejich jedinečné chování.

Jezero Shalla na druhou stranu je sladkovodní jezero a je největším jezerem v parku. Zde se nachází i sopka Ouamama, která je pozůstatkem minulé vulkanické činnosti v této oblasti. Toto malebné jezero je domovem velkého množství vodního ptactva a ryb. Navíc nabízí nádherné pláže a přístřešky, kde turisté mohou relaxovat a vychutnávat si krásu přírody.

V současné době park nabízí ubytování ve formě kempů a kempování. Turisté mají možnost vytáhnout své stany nebo si pronajmout pobyt ve stanech, které jsou k dispozici na místě. Kempy obklopené nádhernou přírodou poskytují luxusní ubytování a zážitek z přírody zároveň.

Během pobytu v Abijatta-Shalla National Park si turisté mohou užívat různé aktivity a zážitky. Můžete si pronajmout loď a prozkoumat jezera z vody. Pozorování ptáků je také oblíbenou činností. Kromě toho mohou návštěvníci absolvovat výlety do okolních sopkách, turistické túry po parku a prozkoumávat bohatou flóru a faunu, kterou park nabízí.

Abijatta-Shalla National Park je jedinečným útočištěm pro přírodu i ptáky a poskytuje nádhernou kulisu pro relaxaci a odpočinek. S úžasnou krajinou, fascinujícími jezery a mnoha aktivitami je to ideální místo pro všechny, kteří milují přírodu a dobrodružství. Navštěva tohoto parku je zážitkem, který nelze zapomenout.

Pokud plánujete návštěvu Etiopie, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře Abijatta-Shalla National Park. Tento národní park vás ohromí svou krásou a nabídne vám jedinečný pohled na etiopskou přírodu a zvířata. Bude to zážitek, který si budete pamatovat navždy.


Letenka Etiopie Abijatta-Shalla National Park


Abijatta-Shalla National Park: Peruť do divočiny Etiopie

Etiopie, jedna z nejúchvatnějších destinací pro milovníky přírody a divoké zvěře, nabízí nesčetné množství překvapení. Mezi nejúžasnějšími možnostmi prozkoumání této afriky je utažení vašich baťů v Abijatta-Shalla National Parku. Tento park, ležící na jihu Etiopie, je domovem pro nespočet druhů ptáků a divokých zvířat, a je pověstný svými krásnými slanými jezery. Pokud toužíte po úniku z civilizace a toužíte vidět něco zcela unikátního, pak je tento park jako stvořen pro vás.

Park, jehož název odkazuje na dvě hlavní atrakce - jezero Abijatta a jezero Shalla, byl vyhlášený v roce 1974 a rozprostírá se na rozloze přes 887 km2. Jejich odlišné charakteristiky jsou důvodem jejich obrovské biologické rozmanitosti a neotřelé krásy.

Jezero Abijatta, kterého se drží především pro své velké populace plameňáků, je tvořeno slanou vodou. Tyto růžové vodní ptáky tvoří ohromující obrazec tvořený jejich těly v jezeře. Důvodem, proč se plameňáci nacházejí právě zde, je vysoký obsah alkalických solí v jezeře, který vytváří vhodné podmínky pro rozmnožování a potravu těchto elegantních tvorů. Pozorování plameňáků, jak sváží své humorně dlouhé krky do vody, aby lapali korýšovité živočichy, je jedinečným spektáklem, který stojí za to vidět na vlastní oči.

Na druhé straně se jezero Shalla, které je sladkovodní, vyznačuje překrásnou panoramou s korunami horských vrchů v pozadí. Je hojně zalidněno rybami a je obýváno mnoha druhy vodních ptáků. Procházka podél břehů tohoto jezera vám poskytne úchvatný pohled na místní ekosystém a umožní vám objevovat některé z nejvzácnějších ptáků Etiopie.

Abijatta-Shalla National Park také nabízí impozantní šance na setkání s africkými savci, včetně gazel oribi, dikobrazů, pavouků, nilských koní a kolonii baboonů. Při procházce parkem se může stát, že uvidíte krásného geparda, lva, antilopy či hyeny, a přece jenom nemůžeme zapomenout na slony, co mají své stanici nedaleko parku.

Pokud chcete zakusit něco opravdu jedinečného, máte možnost nocovat v jednom z příjemných a útulných kempů, které se nacházejí poblíž přilehlých jezer. Pro lovce dobrodružství, jsou k dispozici také možnosti pro táboření a objevení se ve vyšší nadmořské výšce.

Abijatta-Shalla National Park je doslova rájem pro ornitology a přírodovědce, ale nenechte se odradit, pokud nejste tímto povoláním. Jeho přírodní krásy a úchvatná zvířata jsou dostatečným důvodem, proč se vydat na tuto cestu. Takže neváhejte, vezměte si letenku do Etiopie a zažijte toto neobvyklé dobrodružství v náruči divokého života Abijatta-Shalla National Parku!


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky