Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Estonsko Tallinn

Ubytování Estonsko Tallinn


Estonsko je malá, ale úchvatně krásná země, která se nachází v severozápadní Evropě. Její hlavní město, Tallinn, je nejen významným místem pro obchod a kulturu, ale také krásným turistickým cílem. Pokud plánujete navštívit Tallinn, je to dobrý nápad přemýšlet dopředu o tom, kde se ubytovat. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších možností ubytování v Tallinnu.

1. Hotel Telegraaf

Hotel Telegraaf se nachází v centru města a je luxusním ubytováním s historickým a jedinečným designem. Nabízí 86 pokojů, včetně apartmá s vlastní saunou a terasou. Mezi další vybavení patří wellness centrum, fitness centrum, restaurace a bar.

2. Hotel St. Petersbourg

Hotel St. Petersbourg je skvělým ubytováním pro ty, kteří hledají historické a romantické prostředí. Nachází se také v centru města a je dokonale umístěn pro prohlídku památek a návštěvu místních restaurací. Nabízí 27 pokojů a apartmá s klimatizovaným interiérem a vysokou úrovní zabezpečení.

3. Hotel Schlössle

Hotel Schlössle je luxusním hotelem, který se nachází v historické části města. Nabízí 23 luxusních pokojů a apartmá s pohodlnými postelemi, klimatizací, Wi-Fi připojením a dalšími vybaveními. Hotel Schlössle je také domovem restaurace s firemní kuchyní.

4. Hostel Tallinn

Pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování v Tallinnu, je Hostel Tallinn skvělou volbou. Nachází se také v centru města a nabízí pohodlné postele v řadových pokojích nebo soukromých apartmá s vysokou úrovní pohodlí. Hostel Tallinn také nabízí další vybavení jako kuchyňky a Wi-Fi připojení.

5. Studio Apartment by MyCity

Studio Apartment by MyCity je apartmán, který nabízí moderní a pohodlné ubytování v centru města. Apartmán má plně vybavenou kuchyň, prostornou ložnici a moderní koupelnu. Studio Apartment by MyCity také nabízí Wi-Fi připojení a televizi s plochou obrazovkou.

V Tallinnu je řada ubytovacích možností pro všechny typy cestovatelů. Nezáleží na tom, zda hledáte luxusní hotel, romantický hotel nebo cenově dostupný hostel, v Tallinnu si můžete najít ubytování, které splní vaše požadavky a přání. S tak mnoha možnostmi vám zbývá pouze vybrat si to, co vám nejlépe vyhovuje a užít si krásy Tallinnu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Tallinn


Nejčastější dotazy a odpovědi o Estonsku a Tallinnu:

1. Jaký je hlavní město Estonska?
Odpověď: Hlavním městem Estonska je Tallinn.

2. Jaká je populace Tallinnu?
Odpověď: V Tallinnu žije přibližně 450 000 obyvatel.

3. Jaká měna se používá v Estonsku?
Odpověď: Od roku 2011 je oficiální měnou Estonska euro.

4. Jaké jsou nejznámější památky v Tallinnu?
Odpověď: Mezi nejznámější památky v Tallinnu patří Tallinnský hrad, Staré Město (UNESCO světové dědictví), Alexander Nevský katedrála, Katedrála svatého Mikuláše, Kadriorgský palác a Tallinnský zábavní park.

5. Jak se dostanu do Tallinnu?
Odpověď: Nejčastější způsob, jak se dostat do Tallinnu, je letem do Tallinnského letiště. Alternativně můžete do Tallinnu přijet trajektem z Helsinek nebo Stockholmu.

6. Co je nejlepší doba na návštěvu Tallinnu?
Odpověď: Oblíbeným obdobím pro návštěvu Tallinnu je jaro a léto (květen až září), kdy je počasí příjemné a často se konají různé festivaly a akce. Nicméně Tallinn je krásný i v období vánočních trhů.

7. Jaké jsou tradiční estonské speciality?
Odpověď: Tradiční estonskou kuchyni charakterizuje používání ryb, masa (zejména vepřového), brambor až do nedávné doby, kdy se rozšířila nabídka zahraničních jídel. Mezi známé estonské speciality patří třeba verivorst (krvavá klobása), sült (kuchařskou výrazem je vepřové koleno) nebo pirukka (plněný koláček).

8. Je v Estonsku rozšířená angličtina?
Odpověď: V Estonsku je rozšířena angličtina, zejména ve větších městech, a tam, kde se setkáváte s turisty. Místní obyvatelé však obvykle hovoří estonsky, ruský a někdy také finsky.

9. Jaké jsou nejlepší aktivity v Tallinnu?
Odpověď: V Tallinnu můžete navštívit různé muzea, procházet se Starým Městem, vychutnat si panoramatický výhled z Tallinnského hradu, vyrazit na plavbu lodí po Baltu, navštívit tradiční estonské restaurace nebo si užít večer v nočním klubu.

10. Jaké jsou estonské svátky?
Odpověď: Mezi hlavní estonské svátky patří Den nezávislosti (24. února), jedná se o významný státní svátek z roku 1918, kdy Estonsko vyhlásilo nezávislost na Ruské říši. Dalším tradičním svátkem je Jáma den (23. června), což je slavnosti spojené s letním slunovratem.


Počasí Estonsko Tallinn


Estonsko a jeho hlavní město Tallinn se mohou pochlubit celkově pozitivními klimatickými podmínkami. Většina období v roce je mnohem mírnější, než v ostatních zemích v této části Evropy. V zimě mohou teploty klesnout až na -15 °C, ale průměrná teplota se zpravidla pohybuje mezi -3 °C až -7 °C. V létě se pak teploty často vyšplhají na pohodlných 20–22 °C.

Vlivem výskytu Baltického moře je počasí v Tallinnu velmi nestálé a mohou se zde vyskytnout i období deště a silných větrů. V souvislosti s tím se doporučuje dobře zabalit, pokud se plánuje pobyt v období změn počasí.

Léto v Tallinnu je příjemné a to zejména v červenci a srpnu, kdy teploty dosahují nejvyšších hodnot. V této době je možnost pozorovat i místní zvyky a slavit společně s místními občany nejrůznější slavnosti. Můžete se těšit na obrovskou vánoční stromku, která stojí na malém náměstí v centru města.

V období od září do listopadu se obvykle vyskytují krátkodobé deštivé období, které přecházejí do sněhu a mrazu v prosinci. V zimě se zde také objevují nízké teploty, ale město je skvěle připraveno na sněhové bouře a usnadnění pohybu místních obyvatel.

Celkově lze tedy říci, že Tallinn disponuje velmi příjemným klimatem, které má své výhody i nevýhody. Přestože se občas vyskytnou deštivé a větrné období, zpravidla se teploty pohybují v příjemných mezích, což nabízí celou řadu příležitostí k prozkoumání krás této země.


Letenka Estonsko Tallinn


Estonský Tallinn je nejen hlavním a největším městem Estonska, ale také jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších středověkých měst v Evropě. Jeho okouzlující atmosféra, malebné uličky a bohatá historie lákají návštěvníky z celého světa.

Pokud plánujete navštívit Tallinn, cesta tam je možná nejlepší leteckou dopravou. Letenka do Tallinnu je často cenově dostupná a rychlá možnost, jak se dostat do této historické destinace. Naštěstí existuje řada leteckých společností nabízejících spojení do tohoto estonského města z různých částí světa.

Hlavním letištěm v Tallinnu je Lennart Meri Tallinna lennujaam, které se nachází pouze 4 km od centra města. Díky své strategické poloze je letiště dobře propojeno s celou Evropou a nabízí časté a pohodlné lety.

Mnoho nízkonákladových leteckých společností, jako například Ryanair a Wizz Air, nabízí levné letenky do Tallinnu z různých evropských destinací. Díky nim je Estonsko snadno dostupné pro cestovatele s menším rozpočtem. Je však třeba si dát pozor na případné příplatky za příruční zavazadlo či odbavené zavazadlo, které mohou cenu letenky zvýšit.

Pokud hledáte větší pohodlí a komfort, měli byste se podívat na nabídky leteckých společností jako například Finnair, Lufthansa nebo Air Baltic. Tyto společnosti nabízejí pravidelné linky do Tallinnu se širokou škálou služeb, včetně jídla a pití na palubě.

Po příletu do Tallinnu si můžete snadno zajistit transfer do centra města. Letiště je dobře spojeno městskou hromadnou dopravou a rozsáhlou sítí taxi. Vzdálenost mezi letištěm a centrem je tak malá, že si většina turistů vybere pohodlnou přírodní procházku.

Vyhledávání letenek do Tallinnu není obtížné. Můžete si prohlédnout různé online rezervační platformy, které vám umožní srovnávat ceny letenek od různých leteckých společností. Nezapomeňte také zkontrolovat různé nabídky a nabídky letištních operátorů, které často zahrnují levné lety do Tallinnu.

Po příletu do tohoto krásného estonského města budete mít možnost objevovat jeho historické památky, jako je hrad Toompea, středověké náměstí Raekoja plats se starou radnicí nebo katedrála svatého Mikuláše. Procházkou starou čtvrtí s jejími úzkými uličkami a krásnými domy se také dostanete k nejlepším obchodům, kavárnám a restauracím, kde si můžete vychutnat estonskou kuchyni.

Tallinn je také oblíbenou turistickou destinací díky své živé kulturní scéně a bohatému nočnímu životu. Jestliže jste fanouškem hudby a umění, rozhodně oceníte různé festivaly, koncerty a galerie, které město nabízí.

Takže pokud plánujete cestu do Estonska, rozhodně zvažte letenku do Tallinnu. Toto kouzelné středověké město vám nabídne nejen krásu architektury, ale také bohaté kulturní a historické zážitky.


Dovolená Estonsko Tallinn


Estonsko je jednou z destinací, která se stále více stává populární pro dovolenou. Hlavním městem Estonska je Tallinn, malebné město plné historie a kultury. Pokud plánujete dovolenou v estonském Tallinnu, připravte se na nezapomenutelné zážitky.

Tallinn je známý svými středověkými uličkami a malebnou atmosférou. Jeho historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, je jako kouzelná pohádka. Procházka po starém městě vás přenese zpět do doby rytířů a šarmu minulých staletí. Ulice jsou vyloženy historickými budovami, malebné náměstí plné kaváren a restaurací a úzké uličky vás zavedou skrz kouzelné brány na malé náměstíčka.

Tallinn je také ideálním místem pro milovníky památek a historie. Když navštívíte Estonské národní muzeum, dostanete přehled o estonské historii a kultuře. Přímo v centru města se nachází i Kadriorg palác, který byl postaven pro ruského cara Petra Velikého. Palác je obklopen nádhernými zahradami, které si můžete prohlédnout při procházce parkem.

Pokud máte rádi umění, neměli byste vynechat návštěvu Estonského uměleckého muzea Kumu. Toto moderní muzeum je domovem mnoha významných estonských uměleckých děl a pořádá také dočasné výstavy. V muzeu najdete také kavárnu, kde si můžete odpočinout a obdivovat umělecká díla kolem sebe.

Estonsko je také známé svými přírodními krásami. Pokud si chcete udělat výlet za město, můžete se vydat na výlet do národního parku Lahemaa. Tento národní park je domovem malebných pobřežních vesnic, překrásných lesů a jezer. Můžete zde relaxovat na plážích, projet se na kole nebo prozkoumat přírodní rezervace, které park nabízí.

Estonská kuchyně je plná chutí a tradic. Pokud se chcete spojit s místní kulturou, vyzkoušejte estonské tradiční jídla, jako je kiluvõileib (sardinkový chlebíček), verivorst (jaterní klobáska) nebo karask (estonský sladký chleba). V Tallinnu najdete mnoho restaurací, které nabízejí jak estonská jídla, tak i mezinárodní kuchyně.

Dovolená v Tallinnu vás určitě zaujme a nadchne svým šarmem a krásou. Přináší kombinaci historie, kultury a přírody, která uspokojí každého cestovatele. Jestliže hledáte jedinečnou destinaci pro dovolenou, Estonsko a jeho hlavní město Tallinn jsou skvělou volbou.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky