Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Estonsko Kuressaare

Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Kuressaare


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kuressaare?
Nejlepší doba na návštěvu Kuressaare je od května do září, kdy je teplota příjemná a město nabízí nejvíce turistických atrakcí.

2. Jak se můžu dostat do Kuressaare?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Kuressaare, je letecky z Tallinnu nebo lodí z Rigy nebo z Helsinek. Lze také cestovat autobusem nebo autem po souši.

3. Kolik trvá let z Tallinnu do Kuressaare?
Letecky z Tallinnu do Kuressaare trvá let přibližně 30 minut.

4. Kde se nachází nejlepší pláže v Kuressaare?
Nejlepší pláže v Kuressaare jsou na ostrově Saaremaa, například pláže Mändjala a Kuressaare rand.

5. Je v Kuressaare bezpečno?
Kuressaare je velmi bezpečné město s nízkou kriminalitou. Stejně jako v jiných městech byste si však měli ponechat cenné předměty v bezpečí.

6. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Kuressaare?
Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Kuressaare patří hrad Kuressaare, Kuressaarský muzeum, Saaremaa golfiklubi a Saaremaa veseloherní centrum.

7. Kde se dá ubytovat v Kuressaare?
V Kuressaare je k dispozici mnoho různých ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Například populárními jsou Boutique Hotel Saaremaa, Arensburg Boutique Hotel & Spa a Saaremaa Spa Hotel.

8. Jaké jsou možnosti stravování v Kuressaare?
V Kuressaare najdete mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízejí tradiční estonskou kuchyni, ale také mezinárodní speciality. Například populárními jsou restaurace Retro, Pritsumaja a Ku-Kuu.


Počasí Estonsko Kuressaare


Estonsko se může pochlubit nádhernými přírodními scenériemi a malebnými městečky, z nichž jedním je i Kuressaare. Leží na ostrově Saaremaa a je domovem pro více než 14 tisíc obyvatel. Toto město se stalo populárním turistickým cílem kvůli svému krásnému historickému centru a vynikající lokalitě na pobřeží Baltského moře. Když se rozhodujete, kdy navštívit Kuressaare, je dobré znát hodně o počasí v této oblasti.

Kuressaare je obklopeno přírodou, a tak se pro návštěvníky stalo oblíbeným místem pro turistické aktivity. Díky své poloze je však ovlivněno svým vlastním klimatem. Celkově vzato má Kuressaare převážně mírné podnebí s mírnými zimami a vlhkými léty.

Léto v Kuressaare

Léto je v Kuressaare obvykle teplé a vlhké. V červenci a srpnu mohou maximální denní teploty dosáhnout až 22-24 °C. Hlavním rysem léta v Kuressaare jsou časté deště a bouřky. Proto by měl být návštěvník připraven na dešťové přeháňky a zvýšenou vlhkost.

Podzim v Kuressaare

Podzim v Kuressaare je obvykle vlhký a mírně chladný. Teploty se pohybují kolem 15-10 °C a deštivé počasí může být poměrně časté. V září a říjnu můžete očekávat snížení počtu turistů, což vám umožní užít si město s menším zápalem.

Zima v Kuressaare

Zima v Kuressaare je chladná a vlhká. Nejchladnější měsíc je leden, kdy teploty mohou klesnout až na -6 °C. V případě sněžení se zde může najít spousta příležitostí pro zimní aktivity. V každém případě se doporučuje být vhodně oblečen, protože silný vítr může celkovou teplotu snížit o několik stupňů.

Jaro v Kuressaare

Jaro v Kuressaare začíná pomalu teplnout a slunce až poté postupem přibývají. V dubnu a květnu se teploty obvykle pohybují kolem 10-15 °C. Deštivé počasí stále může být poměrně časté, ale návštěvníci mohou užít zahrad a parků v plném rozkvětu.

Celkově vzato, Kuressaare je nádherné město, kde si budou návštěvníci moci užít teplé letní dny a rozmanité aktivity. Ačkoli počasí má své vlastní charaktery, bude vám pomoci si plánovat svou cestu včas a připravit se na všechny překvapení, která s sebou může Kuressaare přinést.


Ubytování Estonsko Kuressaare


Kuressaare je jedno z nejkrásnějších měst v Estonsku, nacházející se na ostrově Saaremaa. Svoji krásu ukazuje především díky svému okouzlujícímu prostředí, bohaté historii a blízkosti moře. Pokud hledáte ubytování v Kuressaare, máte na výběr z několika možností.

Pokud vyhledáváte luxusní ubytování, můžete si vybrat v jednom z mnoha hotelů, které nabízejí moderní pokoje a služby pro návštěvníky s nejvyššími nároky. Některé z nich jsou například Grand Rose Spa Hotel, který má wellness centrum a lázeňské procedury, nebo Arensburg Boutique Hotel & Spa, kde si můžete vychutnat relaxaci v sauně a vířivce.

Pokud preferujete ubytování s osobitým charakterem, může být pro vás vhodné si rezervovat pokoj v penzionu. Penzionid.ee nabízí velký výběr ubytování v Kuressaare a v jeho okolí. Vybrat si můžete z široké nabídky pokojů a apartmánů, které jsou útulné a příjemné. Mnohé z nich nabízejí také vlastní kuchyňku a terasu, kde si můžete vychutnat snídani nebo večerní posezení.

Pokud cestujete s rodinou nebo s přáteli, mohla by pro vás být výhodná dovolená v pronajímaném domě nebo v apartmánu. Mnoho majitelů nabízí možnost pronajmout si ubytování na týden nebo na delší dobu. Tyto možnosti jsou nejvhodnější pro ty, kteří chtějí mít větší prostor a více nezávislosti.

V Kuressaare existuje také několik ubytovacích zařízení střední třídy, které nabízejí pokoje za přijatelné ceny. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří chtějí zůstat delší dobu v Kuressaare a ušetřit na ubytování. Mezi ně patří například Arens City Hotel nebo Arabella Hotel.

V každém případě bude vaše návštěva Kuressaare nezapomenutelným zážitkem. To, které ubytování zvolíte, závisí na vašem vkusu a potřebách. Snažte se rezervovat co nejdříve, abyste měli větší výběr a zajistili si nejlepší cenu. Doufáme, že se vám bude v Kuressaare líbit a že si užijete nezapomenutelnou dovolenou v této krásné části Estonska.


Letenka Estonsko Kuressaare


Estonsko, známé svou bohatou historií a nádhernou přírodou, je zemí, kterou určitě chce navštívit každý nadšený cestovatel. Jedním z nejkrásnějších míst v Estonsku, které stojí za návštěvu, je město Kuressaare.

Kuressaare, hlavní město estonského ostrova Saaremaa, je idylickým příkladem estonských tradic, kulturního bohatství a krásné přírody. Pro cestovatele, kteří hledají klid a odpočinek, je Kuressaare ideálním cílem.

Přestože se jedná o relativně malé město, Kuressaare nabízí spoustu zajímavých aktivit a památek pro své návštěvníky. Jeho hlavní dominantou je Kuressaarský hrad, založený již ve 14. století a známý svou gotickou architekturou. Hrad je v současnosti přístupný veřejnosti a nabízí skvělou možnost prozkoumat jeho rekonstruované místnosti a expozice.

Pro milovníky přírody je tu také spousta možností k objevování. Saaremaa je známá svou krásnou přírodní krajinou, která zahrnuje rozsáhlé lesy, jezera a zajímavou faunu a flóru. Cyklistika, pěší turistika a rybaření jsou přímo ideálními aktivitami v této oblasti. Jezero Kaali, které leží na západním pobřeží ostrova, je dalším populárním místem, které stojí za návštěvu.

Jednou z výhod Kuressaare je také jeho blízkost k moři. Pláže v okolí jsou v létě oblíbenými místy pro opalování a koupání. Voda je sice studená, ale čistá a revitalizující.

Návštěvníci mohou také vyzkoušet místní kuchyni, která je známá svými tradičními pokrmy. Estonská kuchyně je založena na sezonních a regionálních ingrediencích, které přispívají k ochutnání autentických estonských jídel.

Jak se dostat do Kuressaare? Nejjednodušší způsob je letecky. Letenky do Kuressaare jsou k dispozici z hlavního města Tallinnu. Cesta trvá přibližně 40 minut a nabízí úchvatné pohledy na estonskou krajinu. Po příletu do letiště Kuressaare je město snadno přístupné autobusem, který je k dispozici na letišti.

Navštívit Kuressaare v Estonsku je zážitkem, který stojí za to. Jeho krásná příroda, bohatá historie a pohostinní atmosféra budou jistě zanechat nezapomenutelné dojmy na každého cestovatele, který se sem vypraví.


Dovolená Estonsko Kuressaare


Kuressaare je malé město nacházející se na západním pobřeží Estonska v regionu Saaremaa. Je to jedno z nejkrásnějších míst na Saaremaa, díky svému zachovalému středověkému hradu a malebným uličkám.

Pokud plánujete navštívit toto kouzelné místo, zde jsou tipy na zajímavá místa a aktivity, které byste neměli při své dovolené v Kuressaare vynechat.

Kuressaare Hrad
Hrad v Kuressaare je největší a nejlépe zachovalý středověký hrad v Estonsku. Byl postaven v 13. století a sloužil jako opevnění města. Dnes slouží jako muzeum, kde se můžete dozvědět více o historii hradu a jeho významu pro Saaremaa.

Pobřežní promenáda
Procházka podél pobřeží je ideálním způsobem, jak si užít pohled na krásnou přírodu a nádherný výhled na moře. Na promenádě se můžete projít, běhat nebo využít jízdní kola k půjčení. Je zde mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete dát něco k jídlu nebo pít.

Muzeum Města Kuressaare
Muzeum Města Kuressaare se nachází v historické budově v centru města. V tomto muzeu se dozvíte o historických událostech, lidech a kultuře města. Největším klenotem této expozice jsou pozůstatky vikingské lodě, která byla objevena v roce 2008 ve vodách přilehlých k ostrovu.

Adrenalinový park
Adrenalinový park je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství. V parku je mnoho různých druhů překážek a lanových přechodů, které se překonávají na různých výškách. Adrenalinový park je vhodný pro všechny věkové kategorie, od dětí po dospělé.

Saaremaa Turistická Farma
Saaremaa Turistická Farma nabízí možnost ochutnat místní speciality a zároveň prohlédnout si chov skotu. Farma má svůj vlastní malý obchůdek, kde můžete nakoupit místní sýry, jogurty a maso. Navíc se zde mohou děti pobavit s kozy a krávami.

Závěrem
Kuressaare je ideálním místem pro klidnou dovolenou, kdy můžete užít překrásnou přírodu a zároveň se dozvědět o historii a kultuře města. Místní lidé jsou velmi přátelští a ochotní Vám poradit s jakýmikoli dotazy. Pokud hledáte místo pro relaxaci a pohodu, Kuressaare je tou správnou volbou.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky