Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Estonsko Jõhvi

Dovolená Estonsko Jõhvi


Dovolená v Estonsku - Objevte krásy Jõhvi

Pokud hledáte unikátní destinaci pro svou dovolenou, Estonsko by vám mohlo nabídnout mnoho zajímavých a krásných míst k návštěvě. Mezi ně patří i malebné město Jõhvi, které leží na východě země. Toto příjemné město láká turisty svou bohatou historií, kulturními památkami a krásnou přírodou.

Jõhvi je jedním z největších měst v Estonsku a nachází se v kraji Ida-Virumaa. Jeho historie sahá až do 15. století, kdy zde byla zřízena pevnost. Dnes se můžete projít historickým centrem města a obdivovat malebné budovy ve stylu historismu. K nejzajímavějším památkám patří Jõhvi muzeum, které vás provede životem a historií tohoto města.

Jõhvi je také známý svými kulturními akcemi. Každoročně se zde koná festival Estonské kultury, který nabízí bohatý program plný koncertů, divadelních představení a výstav. Tento festival přitahuje mnoho návštěvníků nejen z Estonska, ale i ze zahraničí. Pokud se rozhodnete navštívit Jõhvi během festivalu, určitě si užijete nezapomenutelné zážitky.

Kromě kulturních akcí můžete v Jõhvi také relaxovat a vychutnat si krásy přírody. Město se nachází v blízkosti národního parku Lahemaa, který je známý svými divokými lesy, jezery a nádherným pobřežím Baltského moře. Zdejší příroda je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a pozorování ptáků. Pokud jste milovníkem zvířat, můžete navštívit i některou z místních farm, kde se chovají typická estonská zvířata, jako jsou koně, krávy a ovce.

Jõhvi je také výchozím bodem pro další výlety do okolí. Můžete navštívit například malebné přímořské město Narva, které se nachází poblíž hranic s Ruskem. Narva vyniká svým historickým centrem, kde se nachází i známá Narvská pevnost. Další možností je výlet do města Sillamäe, které je známé svými sovětskými architektonickými památkami a krásnými plážemi.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Estonsku, nezapomeňte navštívit také Jõhvi. Toto malebné město vás okouzlí svou historií, kulturními akcemi a přírodními krásami. Jestliže hledáte místo, kde si odpočinete od ruchu každodenního života a objevíte něco nového, pak je Jõhvi ideální volbou pro vaši dovolenou.


Letenka Estonsko Jõhvi


Pokud plánujete cestu do Estonska, může být letecká doprava jednou z nejrychlejších a pohodlných možností, jak se dostat do této země se severu Evropy. Jedno z míst, kde lze zakoupit letenku do Estonska, je také město Jõhvi.

Jõhvi je malé město, které se nachází na severovýchodě Estonska, poblíž ruských hranic. Přestože je to spíše menší destinace, cestovatelé se sem přesto rádi vrací díky jeho bohaté historii, krásné přírodě a pohostinnosti místních obyvatel.

Pokud se rozhodnete zakoupit letenku do Jõhvi, máte několik možností. Nejbližším letištěm je Letiště Tallinn, které se nachází asi 200 kilometrů jihozápadně od Jõhvi. Toto moderní letiště je významným mezinárodním přestupním bodem v případě cest do Estonska. Z Tallinnu se do Jõhvi pesmo dostanete vlakem nebo autobusem.

Další možností je letecká linka, která vede přímo z jiných evropských měst do Jõhvi. Tato možnost je většinou vyhledávaná cestovateli, kteří preferují přímé spojení bez potřeby přestupu v Tallinnu.

Město Jõhvi samotné má mnoho zajímavostí, které stojí za návštěvu. Kromě historických památek, jako je Jõhvi muzejní zámek, naučné stezky Tammiku a Veerenni, které vás provedou malebným estonským venkovem, nebo krásný park zahrnující Jõhvi Břicho, zde najdete také mnoho moderních kulturních a odpočinkových možností.

Jõhvi nabízí ojedinělé divadelní představení, umělecké výstavy a koncerty, které se konají v místním koncertním sále nebo v opulentním Národním divadle. Pro milovníky přírody je v okolí města spousta možností procházek, cyklistiky a rybaření.

Nakupování není v Jõhvi rovněž problém. Zdejší obchody nabízejí široký sortiment zboží, včetně místních specialit a suvenýrů. Po náročném dni si můžete odpočinout a vychutnat si tradiční estonskou kuchyni v jedné z mnoha restaurací, kaváren či hospod, které jsou zde k dispozici.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Estonska a přistání ve městě Jõhvi, určitě nebudete zklamáni. Toto malebné město nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou, objevování bohaté historie a kultury Estonska, ale také relaxaci a odpočinek v nádherném prostředí přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Jõhvi


1) Jaké jsou nejlepší památky v Jõhvi?

- Mezinárodní dům, Arboretumm, park a zámek Alja, kaple v Maaküla, kostel sv. Michala, Muzeum umění.

2) Jaké jsou nejlepší restaurace v Jõhvi?

- Restaurace "Uno", "Kehrwieder", "Jõhvi Vürtsikas", "Köök ja Keldrisaal", "Võrk Kõrts".

3) Jak se nejlépe dostat do Jõhvi?

- Autobusy, vlaky, taxi.

4) Kde se nachází letiště v Jõhvi?

- Jõhvi nemá své letiště. Nejbližší letiště jsou v Tartu a Tallinnu.

5) Jaké jsou nejlepší aktivity pro turisty v Jõhvi?

- Procházky v Arboretum, návštěvy muzeí a památek, cyklistické výlety, sportovní aktivity, relaxace v lázních.


Počasí Estonsko Jõhvi


Estonsko je známé především svým chladným a vlhkým podnebím, které ovlivňují především Skandinávské hory. Město Jõhvi, nacházející se na severovýchodě země, se nachází v oblasti, kde se střetávají hory a oceán, což má za následek změny v počasí během celého roku.

V létě je průměrná teplota v Jõhvi kolem 18°C. I když jsou dny obvykle delší a slunce září déle než v zimě, nejvyšší teploty zůstávají poměrně stálé a často se pohybují kolem 20°C. V letních měsících může být poměrně vlhko, ale srážky nejsou tak intenzivní jako v jiných částech země.

Na podzim se teploty v Jõhvi začínají snižovat, a to přibližně od září. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10°C až 12°C, ale může klesnout až k nule. Srážky jsou častější a mohou být intenzivní, což může mít za následek změny v plánování venkovních aktivit.

Poslední měsíce roku v Jõhvi jsou obvykle velmi chladné. Průměrná teplota v zimě bývá kolem -5°C až -7°C, ale mohou zde být i teploty až -20°C až -30°C. Srážky jsou také častější v zimě, ale obvykle se jedná o sníh.

Na jaře se teploty opět mírně zvyšují, ale mohou být stále velmi chladné. Průměrná teplota v Jõhvi v březnu a dubnu je kolem 5°C až 7°C. Srážky jsou časté a mohou být všemi formami – sněhové, dešťové i kroupy.

Celkově lze říci, že počasí v Jõhvi je poměrně nepředvídatelné, ale většinou chladné a vlhké. Nezáleží na tom, kdy do Jõhvi cestujete, vždy byste měli mít s sebou vhodné oblečení a obuv, abyste se dokázali přizpůsobit různým povětrnostním podmínkám.


Ubytování Estonsko Jõhvi


Estonsko je malá severovýchodní země ležící v Baltském regionu. Je známé svou bohatou historií a kulturou, stejně jako svými přírodními krásami. Jedním z nejzajímavějších míst v Estonsku je město Jõhvi, které nabízí velké množství zajímavých atrakcí a skvělé možnosti ubytování.

Jõhvi je malé město s bohatou historií a je vyhlášené pro své nádherné architektonické památky a přírodní krásy. Jeho nejznámější památkou je Jõhvi hrad z 13. století, který je dnes velmi dobře zachovalý a slouží jako muzeum. Navštěvovateli nabízí jedinečnou možnost prozkoumat historii a kulturu tohoto regionu.

Kromě hradu je v Jõhvi ještě mnoho dalších zajímavých památek, jako například Národní divadlo Estonia, budova Starého města a Jõhvi ratus. Tyto památky dýchají historii tohoto místa a poskytují návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Pokud hledáte ubytování v Jõhvi, máte na výběr z mnoha možností. Město nabízí luxusní hotely, malé, rodinné penziony a také levné hostely pro cestovatele s menším rozpočtem. Bez ohledu na váš rozpočet, určitě najdete ubytování, které vyhovuje vašim preferencím.

Luxusní hotely v Jõhvi nabízejí prvotřídní ubytování, vysoce kvalitní služby a bohaté vybavení. Tyto hotely mají často wellness centra, bazény a elegantní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční estonskou kuchyni. Příkladem takovéhoto hotelu je Hotell Wironia nebo Hotell Krunk.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější prostředí, jsou v Jõhvi k dispozici rodinné penziony. Tyto penziony nabízejí pohodlné ubytování v tradičních estonských domácích. Skvělou volbou je penzion Bonaparte, který je známý svým přátelským personálem a úžasnou atmosférou.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Jõhvi také k dispozici levné hostely. Tyto hostely nabízejí jednoduché, ale pohodlné ubytování za přijatelné ceny. Hostel Jõhvi je oblíbeným místem pro mladé cestovatele a nabízí pohodlná lůžka a společenskou místnost pro setkávání s dalšími hosty.

Ať už si vyberete jakýkoliv typ ubytování v Jõhvi, určitě nebudete zklamáni. Město nabízí skvělou základnu pro objevování Estonska a jeho krás. Zde se setkáte s bohatou historií, úchvatnou architekturou a přírodními poklady. Pokud chcete zažít skutečný estonský půvab, Jõhvi je pro vás to správné místo.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky