Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall

Letenka Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


Ekvádor je země s úžasnými přírodními krásami, které stojí za to navštívit. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je Pailon del Diablo Waterfall, což je vodopád nacházející se v blízkosti města Baños de Agua Santa.

Pailon del Diablo Waterfall je jedním z největších a nejvíce nádherných vodopádů v Ekvádoru. Vysoký více než 80 metrů a široký více než 20 metrů zaujme každého, kdo se k němu dostane. Pailon del Diablo znamená ďáblova kotelna a není divu, proč je tento vodopád pojmenován tímto způsobem. Voda z vodopádu padá do obrovského kotle a vytváří vodní mlhu, která se zvedá vysoko do vzduchu a tvoří větrné smrště.

Pro návštěvníky je k dispozici několik možností, jak se k vodopádu dostat. Jednou z nejpopulárnějších trase je část tzv. Ruta de las Cascadas, kdy je možné projet celou trasu od města Baños de Agua Santa až k vodopádu na kole. Výlet na kole trvá asi 3 hodiny a nabízí nádherné výhledy na horské scenérie a řeky.

Další výbornou alternativou je pronajmout si auto či motocykl a vychutnat si krásu okolní krajiny na vlastní pěst. Cesta k vodopádu vede hlubokým údolím, kde jsou k vidění malebné vesnice a plantáže kávy a avokáda. Většina lidí zastaví v městečku Rio Verde, kde se nachází parkoviště a dopravní terminál, odkud se můžete dostat ke vodopádu samotnému.

Pailon del Diablo Waterfall nabízí také řadu rekreačních aktivit, jako je turistika a pěší túry. Existují různé trasy vedoucí do okolí vodopádu, které jsou vyznačeny pro turisty a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Vstupné k vodopádu je relativně levné, ale je dobré si přinést nějaké drobné na souveniry a občerstvení, které se nabízejí na různých místech. Na místě se nacházejí různé stánky s tradičními ekvádorskými jídly, sladkosti a nápoji.

Pailon del Diablo Waterfall je ideálním místem pro všechny, kteří hledají nádhernou přírodu a ekvádorskou kulturu. Vodopád nabízí skvělý výlet pro rodiny, páry i jednotlivce a je vhodný pro lidi všech věkových kategorií. Pokud plánujete návštěvu Ekvádoru, nezapomeňte si návštěvu Pailon del Diablo Waterfall přidat do svého itineráře.


Počasí Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


Pailon del Diablo je jednou z nejvíce fascinujících a impozantních vodopádů v Ekvádoru. Tento nádherný přírodní úkaz se nachází ve stejnojmenném městě Pailon del Diablo, které se rozkládá v horské oblasti And.

Vodopád Pailon del Diablo, což lze přeložit jako "kotelník ďábla", je jedním z hlavních turistických cílů v Ekvádoru. Nachází se na řece Pastaza, která protéká podél Andského pohoří. Je to impozantní výška vodopádu, který dosahuje více než 80 metrů. Když se na něj podíváte, budete ohromeni jeho krásou a mocí.

Vodopád Pailon del Diablo je obklopen krásnou přírodou a zelenými horami. Cesta k němu je samozřejmě úžasná a nabízí vám možnost pozorovat andskou flóru a faunu. Kromě toho je obtížným úkolem projít kolem vodopádu a pokračovat po vyšlapaných stezkách, které vás zavedou do srdce horské džungle.

Pokud máte odvahu, můžete vystoupat na vyhlídkovou plošinu, která je umístěna přímo u vodopádu. Odtud budete mít úžasný výhled na padající vodu a její ohromující sílu. Tento pohled je jedinečný zážitek a dává vám absolutní respekt k mocné přírodě.

Kromě fascinujícího vodopádu je zde také mnoho dalších možností, jak si užít pobyt v Pailon del Diablo. Městečko nabízí různé aktivity, jako je rafting po řece Pastaza, pěší turistiku po okolních horách nebo procházky po malebném historickém centru, které je plné tradiční ekvádorské architektury.

Co se týče počasí, Ekvádor je zemí s tropickým podnebím, kde teploty se pohybují kolem 23-28°C v průběhu roku. V Pailon del Diablo jsou teploty obvykle mírně nižší kvůli horské poloze, ale počasí je stále příjemné a ideální pro venkovní aktivity.

Během návštěvy Pailon del Diablo je dobré si vzít s sebou pláštěnku nebo deštník, protože může být nepředvídatelné, když prší. Voda ze vodopádu vypadá až magicky v dešti, takže byste neměli nechat promoknout šanci na takový pohled.

Obecně platí, že létní měsíce v Ekvádoru (červen až září) jsou obdobím s nejvyššími srážkami. Navštěvovat vodopád v tomto období může znamenat, že budete mít více možností vidět vodopád v celé jeho slávě a veškeré jeho síle. Nicméně, pokud preference nechcete, můžete navštívit Pailon del Diablo kdykoliv během roku.

Pailon del Diablo je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst v Ekvádoru a musíte ho zažít na vlastní kůži. Nechte se unést impozantními výhledy a nádhernou přírodou, která tvoří tento úžasný vodopád.


Dovolená Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


Ekvádor je malebná jihoamerická země, která je proslulá svou překrásnou přírodou a zajímavými turistickými atrakcemi. Jednou z nejúžasnějších a nejexotičtějších lokalit, kterou Ekvádor nabízí, je vodopád Pailon del Diablo.

Vodopád Pailon del Diablo se nachází v blízkosti města Baños de Agua Santa, které je oblíbeným turistickým střediskem v Ekvádoru. Tato malebná přírodní památka je jednou z nejnavštěvovanějších lokalit v zemi a jistě stojí za to navštívit.

Pailon del Diablo, což v překladu znamená "Ďáblova kotelna", získal své jméno díky turbulentnímu toku vody, který vytváří silné proudy a vzniká přírodní šumivý vír. Předpokládá se, že místní obyvatelé pojmenovali vodopád podle jeho ohromujících zvuků a impozantního vzhledu.

Cesta k vodopádu Pailon del Diablo je již sama o sobě dobrodružstvím. Turisté musí absolvovat pěšinou vedoucí hustým deštným pralesem s překrásnou flórou a faunou. Na cestě budou obklopeni stromy, květinami a občas uvidíte i exotickou faunu, jako jsou kolibříci a motýli.

Po příchodu k vodopádu budou turisté fascinováni ohromujícím výhledem. Skládá se z několika částí, které tvoří kaskády, přepadající vodu a vznikající oblaka páry. Nejatraktivnější částí vodopádu je největší kaskáda, která spadá z výšky přibližně 80 metrů. Je to impozantní pohled, který si turisté mohou vychutnat buď z dálky, nebo si mohou vychutnat vodopád i zblízka.

Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout vodopád z blízka, je k dispozici bezpečná pěší stezka, která vede přímo k vodopádu. Návštěvníci mohou zažít osvěžující spršku vody na svých tvářích a vychutnat si přírodní krásu zblízka. Cesta je však mírně náročnější, a proto vyžaduje dobrou fyzickou kondici a vhodnou obuv.

Po prohlídce vodopádu si turisté mohou užít další atrakce v okolí. V blízkosti se nachází termální prameny, ve kterých si mohou návštěvníci odpočinout a relaxovat po fyzicky náročné cestě. Okolní krajinu můžete také objevovat na kole či pěší turistikou.

Pro ty, kteří touží po dobrodružství, je zde možnost absolvovat také raftingovou expedici po řece Pastaza. Turisté se mohou projet divokými peřejemi a vychutnat si adrenalínový zážitek na vodě.

Vodopád Pailon del Diablo je tedy skutečnou perla Ekvádoru. Jeho okouzlující krása a malebné okolí láká každoročně tisíce turistů z celého světa. Pokud se rozhodnete navštívit Ekvádor a jeho nádherný vodopád, nezapomeňte si přibalit vhodnou obuv, fotoaparát a připravit se na nezapomenutelné dobrodružství v náruči ohromující přírody.


Ubytování Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


Pailon del Diablo Waterfall je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších přírodních památek v Ekvádoru. Nachází se v blízkosti obce Pailón del Diablo, ve východní části země, a přitahuje tisíce turistů z celého světa svou nádhernou scenérií a neuvěřitelnou silou kaskád, které tvoří.

Ubytování v blízkosti Pailon del Diablo Waterfall je pohodlné a dostupné. Nejbližším městem je Baños, které je známé jako turistické středisko a nabízí širokou škálu ubytovacích možností. Zde si můžete vybrat mezi luxusní hotely, rodinnými penziony i levnými hostely, které splňují potřeby každého cestovatele.

Baños je také skvělým výchozím bodem pro návštěvu dalších přírodních krás v této oblasti. Kromě Pailon del Diablo Waterfall si zde můžete užít i termální lázně, trekking v okolních horách nebo adrenalinové aktivity jako ziplining a bungee jumping.

Pokud preferujete ubytování přímo v blízkosti vodopádu, existuje několik možností k pronájmu chaty nebo domku ve vesnici Pailón del Diablo. Tato možnost vám umožní prožít jedinečný zážitek a být v přímém kontaktu s okolní přírodou.

Pailon del Diablo Waterfall je snadno dostupný jak autem, tak veřejnou dopravou. Pokud se rozhodnete jet vlakem, město Alausi je nejbližší železniční stanicí a odtud můžete pokračovat autobusem do obce Pailón del Diablo. Pokud cestujete autem, nebojte se, silnice jsou dobře udržované a veřejné parkoviště je k dispozici.

Během návštěvy Pailon del Diablo Waterfall nezapomeňte požádat místního průvodce, aby vám ukázal nejlepší místa pro fotografování a výhledy. Místní průvodci jsou dobře informovaní o přírodních zajímavostech a historii této oblasti a mohou přidat další hodnotu vaší návštěvě.

Pailon del Diablo Waterfall je zážitek, který si nemůžete nechat ujít při návštěvě Ekvádoru. Jeho síla a krása vás ohromí a zanechá nezapomenutelný dojem. Ubytování v této oblasti je pohodlné a dostupné, takže si můžete užít nejlepší zážitek z tohoto přírodního divu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Pailon del Diablo Waterfall


1. Jaká je adresa vodopádu Pailon del Diablo?
Adresa vodopádu Pailon del Diablo je: Panamericana Sur km 30, Baños de Agua Santa, Ekvádor.

2. Jaká je vstupní cena do parku Pailon del Diablo?
Vstupní cena pro dospělé osoby do parku Pailon del Diablo je 2,50 USD a pro děti je cena zvýhodněná.

3. Je nutné mít průvodce na prohlídce parku?
Průvodce není nutný, ale doporučuje se, protože bude mít informace o historii a geografii oblasti.

4. Je možné plavat pod vodopádem Pailon del Diablo?
Ne, plavba pod vodopádem je zakázána kvůli nebezpečí a síle proudu vody.

5. Kde se nachází park Pailon del Diablo v Ekvádoru?
Park Pailon del Diablo se nachází v Baños de Agua Santa, v provincii Tungurahua v centrální části Ekvádoru.

6. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Pailon del Diablo?
Nejlepší doba pro návštěvu je od května do prosince, kdy je v Ekvádoru suché období.

7. Jaká je délka cesty k vodopádu?
Cesta od parkoviště k vodopádu trvá asi 30 minut chůze.

8. Je možné se dostat k vodopádu Pailon del Diablo autem?
Ano, je možné se dostat až k parkovišti u vodopádu autem.

9. Existuje v parku Pailon del Diablo restaurace nebo občerstvení?
Ano, v parku Pailon del Diablo existuje několik restaurací a občerstvení.

10. Je nutné si vzít s sebou jídlo a pití na výlet do parku?
Ne, není nutné, ale je vhodné si vzít dostatek pití a nějaké malé občerstvení pro případ hladu.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky