Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ekvádor El Imbabura

Ubytování Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je krásnou zemí plnou úchvatných přírodních krás a fascinující kultury. Oblast El Imbabura je jedním z nejkrásnějších míst k ubytování. Nachází se v severovýchodní části země a nabízí výjimečné možnosti pro turisty.

Pokud hledáte klid a relaxaci, můžete se ubytovat v některém z mnoha hotelů či apartmánů v této oblasti. Nabídka ubytování je velmi rozmanitá a zahrnuje jak malá rodinná penziony, tak i luxusní resorty.

Kde se ubytovat v oblasti El Imbabura?

Otavalo – turistické centrum El Imbabura
Otavalo je nejznámější město v oblasti El Imbabura a je považováno za turistické centrum této oblasti. V Otavalu najdete mnoho zajímavých míst, jako jsou tradiční trhy, muzea a historické památky. Ubytování v Otavalu zahrnuje mnoho možností, od příjemných hostinců a penzionů po luxusní hotely.

Ibarra – Malé město v Andách
Ibarra je malebné město v Andách a jeho umístění ho dělá ideálním místem pro pobyt turistů, kteří hledají klid a přírodu. Ubytování v Ibarře zahrnuje jak malé hotely na kraji města, tak i luxusní resorty v přírodě s krásným výhledem na okolní horské vrcholky.

Cotacachi – oblast s původními řemeslnými trhy
Cotacachi je malé městečko, které je známé díky svým původním řemeslným trhům a výrobkům. Tato oblast je ideální pro milovníky přírody a turisty, kteří hledají klid a odpočinek. Ubytování v Cotacachi zahrnuje jak menší hostince, tak i luxusní hotely.

Co dělat v oblasti El Imbabura?

El Imbabura nabízí mnoho možností, jak si užít svůj pobyt. Můžete navštívit tradiční řemeslné trhy, projít se úchvatnou přírodou nebo navštívit historická místa a památky. Oblast je ideální pro turisty, kteří se chtějí seznámit s místní kulturou a tradicemi.

Tradiční řemeslné trhy
El Imbabura je známá tím, že zde najdete některé z nejlepších trhů pro nákup tradičních místních výrobků. Trhy v Ibarře a Cotacachi jsou velmi oblíbené mezi turisty a nabízejí nejen užitečné výrobky jako domácí textilie, ale i nejrůznější potraviny.

Přírodní krása
El Imbabura je oblast plná krásné přírody a turisté nemohou přehlédnout návštěvu národního parku Cotacachi Cayapas. Tento park je ideální pro turisty, kteří se chtějí projít přírodou a podívat se na místní zvířata.

Kultura a historie
Oblast El Imbabura je také známá díky množství historických a kulturních památek. Turisté mohou navštívit například starobylé město San Antonio de Ibarra, které je nejznámější díky svému dřevařskému řemeslu a dílnám.

El Imbabura je krásné místo na ubytování, kde se turisté mohou klidně ubytovat a užít si krásu přírody a poznávat místní kulturu a historii. Oblast nabízí mnoho možností pro relaxaci, ale také pro zábavu a dobrodružství. Pokud hledáte ideální místo pro odpočinek a relaxaci, oblast El Imbabura je pro vás tou správnou volbou.


Počasí Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je země ležící v Jižní Americe a svým polohou mezi Pacifikem a Andami nabízí mnoho různorodého a exotického počasí. Jedním z míst, které si zaslouží pozornost, je El Imbabura, horská oblast, která se nachází v severní části země.

El Imbabura leží ve stejnojmenné provincii a je nejen přírodním zázemím, ale také klíčovou turistickou atrakcí v regionu. Pro mnoho lidí je tato oblast synonymem s Andami, jejichž dominantou je tzv. Imbabura – sopka, která dosahuje výšky 4 630 metrů nad mořem. Jedná se o sopku, která je však už neaktivní a její poslední erupce se odehrála před asi 14 000 lety.

Díky své poloze v Andách má El Imbabura deštivé a vlhké podnebí, které se však liší díky nadmořské výšce a geografickým faktorům. Toto členění podnebí je v zásadě tvořeno třemi ročními obdobími – suchým, deštivým a chladným. Suché období trvá od prosince do května, přičemž srpen a září jsou nejteplejšími měsíci. Během tohoto období jsou průměrné teploty kolem 15-20 °C.

Deštivé období, které probíhá od května do září, je charakterizováno silnými srážkami a vyššími teplotami, které se drží kolem 18-25 °C. V těchto měsících je krajinářství El Imbabura na svém vrcholu, protože se vše kolem začíná zelenat a kvést. Je to ideální čas pro návštěvu oblasti, protože přírodu můžete pozorovat v plném rozkvětu.

Posledním ročním obdobím v této oblasti je studené období trvající od října do listopadu. Během těchto měsíců teploty klesají a nacházejí se kolem 10-15 °C. Je třeba si vzít do úvahy, že průměrná nadmořská výška 2 600 metrů může tuto oblast proměnit v chladnější místo, než by se dalo očekávat na zeměpisné šířce, na které se nachází.

Pokud jde o srážky, průměrná roční úroveň se pohybuje kolem 1 000 mm, s nejvyššími ročními srážkami v období dešťů. To je také důvod, proč je flora a fauna této oblasti tak bohatá a biodiverzita tak vysoká.

El Imbabura nabízí nádherné scenérie, hornatou krajinu, jezera, vesnice a malebná městečka, která lákají turisty z celého světa. Bez ohledu na roční období, návštěvníci mohou očekávat svěží, čistý vzduch, malebné výhledy a mnoho přírodních památek a atrakcí k objevení.

Ať už přijdete dýchat horský vzduch, podnikat dobrodružné túry nebo si prostě užít klidnou atmosféru, El Imbabura v Ekvádoru je rozhodně místem, které stojí za návštěvu. Přírodní krása a různorodost počasí v této oblasti se postarají o to, že si odnesete nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Dovolená Ekvádor El Imbabura


Ekvádor, země ležící v Jižní Americe, skýtá neuvěřitelnou škálu přírodního bohatství a kulturálního dědictví. Mezi nejkrásnější regiony patří provincie Imbabura, která je domovem několika unikátních turistických atrakcí. Pokud plánujete dovolenou v Ekvádoru, není možné vynechat návštěvu této nádherné oblasti.

Imbabura je krásná provincie nacházející se na severu Ekvádoru. Je obklopena impozantními sopkami a horskými masivy, které tvoří úchvatnou kulisu pro veškerou její přírodní krásu. Nejimpozantnější vrchol Masivu Imbabura dosahuje výšky 4 630 metrů nad mořem, což poskytuje nádherné výhledy a zážitky pro horolezce a milovníky treků.

Pro milovníky přírody je krajina provincie Imbabura rájem. Zahrnuje bujnou vegetaci, vodopády, jezera a krásné horské řeky. Jeden z nejznámějších přírodních úkazů je jezero San Pablo, které se rozprostírá na ploše 300 hektarů. Je obklopeno nádhernou krajinou, která vám nabídne chvíle absolutního klidu a relaxace. Vydejte se na jeho břehy a vychutnejte si krásné výhledy na okolní hory.

Dalším místem, které byste měli navštívit, je rezervace Cuicocha. Tato rezervace se nachází na mírně aktivní sopce, která nabízí neuvěřitelná pohledy. Můžete si zde užít pěší turistiku, kajak nebo jiné aktivity na vodě. Obklopená překrásnou přírodou a hory, rezervace Cuicocha je neopomenutelným místem pro nadšence dovolené v přírodě.

Kromě přírodního bohatství nabízí Imbabura také jedinečné kultúrní zážitky. Můžete navštívit město Otavalo, které je známé po celém světě pro svůj trh s ručními výrobky a tradičními uměleckými díly. Na trhu se setkáte s místními řemeslníky a obchodníky, kteří prodávají barevné tkaniny, keramiku, šperky a další ručně vyráběné produkty. Není jenom skvělým místem pro nákupy, ale také pro poznávání místní kultury a tradic.

Dalším kulturním pokladem v provincii Imbabura je město Ibarra. Toto historické město je plné koloniálních památek a úžasných kostelů. Můžete navštívit centrální náměstí s malebnými uličkami a tradičními stavbami. Navštivte kostel Basilica de la Dolorosa, který je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Ekvádoru, a pozorujte jeho nádhernou architekturu.

Imbabura je skvělou destinací pro dovolenou v Ekvádoru, s nabídkou přírodních krás a kulturních zážitků. Jestliže hledáte dobrodružství, relaxaci nebo poznávání nových kultur, tato provincie vás jistě nezklame. Připravte si své cestovní plány a vydejte se na dovolenou do Imbabury, aby vás okouzlila svou krásou a pohostinností.


Letenka Ekvádor El Imbabura


Nabídky levných letenek do zajímavých destinací po celém světě jsou stále silnější. Pro cestovatele, kteří hledají exotická dobrodružství a přírodní krásy, je jeden z nejzajímavějších cílů Ekvádor. A pokud hledáte letenku do Ekvádoru, určitě byste neměli minout návštěvu regionu Imbabura.

Region Imbabura leží na severu Ekvádoru a je známý svými úchvatnými krajinami, malebnými vesnicemi a kulturním bohatstvím. Jeho hlavním městem je Ibarra, které se nachází jižně od kráteru sopky Imbabura. Region je obklopen přírodními rezervacemi, jezery a zelenými horami, které jej dělají ideálním místem pro dovolenou pro milovníky přírody.

Jedním z nejznámějších přírodních výtvorů v regionu je jezero San Pablo. Toto jezero leží v nadmořské výšce téměř 2 600 metrů a je obklopeno krásnými horskými vrcholky. Je oblíbené pro své spektakulární přírodní scenérie, kterou tvoří zasněžené vrcholky hor, zelený porost a zářivě modré vody jezera. Návštěvníci tu mohou provozovat různé aktivity, jako je veslování, rybaření nebo jen relaxovat na břehu a obdivovat okolní přírodu.

Dalším zajímavým místem v regionu Imbabura je Cotacachi, malebná horská vesnice známá svými výrobky z koženého zboží. Cotacachi je pověstné svou kvalitní a ručně vyrobenou koženou obuví, taškami a dalším koženým zbožím. Návštěvníci mohou navštívit místní obchody a trhy, kde si mohou zakoupit autentické a originální výrobky od místního řemeslníka. Místní lidé jsou velmi hrdí na svou řemeslnou práci a rádi vám představí tradiční techniky zpracování kůže.

Další zajímavou zastávkou je město Otavalo, které se nachází jen 25 kilometrů jihovýchodně od Iberry. Je proslavené svým velkým a živým trhem s místními řemesly. Na trhu najdete širokou škálu tradičních výrobků, jako jsou ručně tkané látky, keramika, šperky a další. Je také ideálním místem pro poznávání místních kultur. Návštěvníci se mohou setkat s indiánským kmenem Otavalů, kteří zde žijí po stovky let a pečují o zachování svých tradic a zvyků.

Pokud hledáte přírodu, budete potěšeni rezervací Mojanda, která se nachází na východě jezera San Pablo. Tato přírodní rezervace je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat, které jsou charakteristické pro ekvádorskou Andskou oblast. Turisté mohou podniknout různé trekové výlety a prozkoumat horské stezky s vodopády a krásnými výhledy na okolní krajinu.

Cesta do Ekvádoru a návštěva regionu Imbabura je skvělým způsobem, jak objevit krásy tohoto fascinujícího jihoamerického národa. Od úchvatných jezer a hor, po řemesla a tradiční kulturu místních obyvatel, Ekvádor nabízí návštěvníkům mnoho možností k objevování. A díky široké nabídce levných letenek, jako je například letenka Ekvádor El Imbabura, tyto krásy jsou nyní dosažitelné pro každého cestovatele.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor El Imbabura


1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Imbabuře?
Odpověď: Imbaburje je známá pro své krásné jezero Cujicocha, lázně Baños de San Vicente, historické centrum Otavala a mnoho tradičních indiánských trhů.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Ekvádoru a Imbabury?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Ekvádoru a Imbabury je v období od června do září, kdy je tam suché a slunečné počasí. Nicméně, Imbabura je možné navštívit celý rok.

3. Jak se dostat z Quita do Imbabury?
Odpověď: Existuje několik možností, jak se dostat z Quita do Imbabury. Nejjednodušší je cesta autobusem, který jezdí přímo z Quita do města Ibarra v Imbabuře. Další možností je pronajmout si auto nebo využít taxi.

4. Jak dlouho trvá cesta z Quita do Imbabury?
Odpověď: Cesta z Quita do Imbabury trvá přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na dopravních podmínkách.

5. Jaké jsou hlavní turistické aktivity v Imbabuře?
Odpověď: V Imbabuře si můžete vychutnat pěší túry v přírodě, výlety na jezero Cujicocha, návštěvu tradičních indiánských trhů, prozkoumání historických měst Otavalo a Ibarra a ochutnávání místní kuchyně.

6. Je Imbabura bezpečné místo k návštěvě?
Odpověď: Imbabura je obecně považována za bezpečné místo k návštěvě. Nicméně, je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je sledování svých cenností a vyhýbání se izolovaným a nebezpečným oblastem.

7. Jaké jsou typické jídla, která bychom měli ochutnat v Imbabuře?
Odpověď: V Imbabuře můžete ochutnat tradiční ekvádorskou kuchyni, jako je ceviche (mořské plody marinované v citrónové šťávě), locro de papa (bramborová polévka s avokádem a sýrem) a empanadas (kapesník plnený masem nebo sýrem).

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Imbabuře?
Odpověď: V Imbabuře najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, hostinců a penzionů. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely v centru města, rodinnými penziony na okraji města nebo lázeňskými resorty u jezera Cujicocha.

9. Jaké jsou nejbližší letiště k Imbabuře?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště k Imbabuře je letiště Mariscal Sucre v Quitu. Cesta z letiště do Imbabury trvá přibližně 2-3 hodiny.

10. Jaké jsou průměrné teploty v Imbabuře?
Odpověď: Průměrné teploty v Imbabuře se pohybují mezi 15-25 °C, ale mohou se výrazně lišit v závislosti na nadmořské výšce a ročním období.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky