Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ekvádor Bellavista Cloud Forest Reserve

Dovolená Ekvádor Bellavista Cloud Forest Reserve


Ekvádor je země bohatá na nádhernou přírodu a různorodou faunu a floru. Jednou z nejvýjimečnějších přírodních lokalit v zemi je rezervace Bellavista Cloud Forest. Tato oblast je známá svým bohatým biodiverzitním ekosystémem a nádhernými výhledy, což ji činí ideálním místem pro dovolenou v přírodě.

Rezervace Bellavista Cloud Forest leží v provincii Pichincha na severozápadě Ekvádoru. Tato oblast s rozlohou přes 700 hektarů se nachází v nadmořské výšce mezi 1800 až 2800 metry, což vytváří unikátní mikroklima. Díky této výšce se zde nachází zvláštní typ mlžného lesa, který vytváří oblaka nízkého letu. To vytváří podmínky pro mnoho vzácných a endemických druhů rostlin a živočichů.

Rezervace Bellavista Cloud Forest je domovem více než 330 druhů ptáků, včetně kolibříků, tukaniů a raritních druhů, jako je andská kotočka a kolumbijský orlovec. Milovníci ptactva zde mají možnost pozorovat tyto krásné tvory v jejich přirozeném prostředí. Existuje také mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou opice, kapucíni, veverky a hnědí medvědi, kteří se tulají lesy rezervace.

Pro turisty je k dispozici mnoho možností, jak si vychutnat přírodu rezervace Bellavista Cloud Forest. Jedním z nejpopulárnějších způsobů je pěší turistika po připravenách stezkách a cestách. Ty vás provedou hustým lesem, kde můžete objevovat různé druhy rostlin a ptáků. Existuje také několik vyhlídkových míst, která vám umožní obdivovat okolní krajinu.

Pro větší dobrodružství si můžete pronajmout průvodce a vyrazit na noční prohlídku lesa. Během této prohlídky budete mít možnost objevovat noční aktivity zvířat a pozorovat jejich chování ve tmě lesa. Je to zážitek, který si jistě budete pamatovat.

Další zajímavou aktivitou v rezervaci Bellavista Cloud Forest je pozorování kolibříků. Existuje několik speciálně navržených krmítek a posedů, které přitahují tyto malé a rychlé ptáky. Můžete si sednout a sledovat jejich krásné barvy a elegantní let, zatímco posloucháte jejich slabé švitoření.

Rezervace Bellavista Cloud Forest nabízí také možnost ubytování v přírodě. Existuje několik ekologicky šetrných hotelů a chat, které vám umožní strávit noc v tichu lesa. Můžete se probudit s ranním zpěvem ptáků a začít svůj den v klidu a harmonii s přírodou.

Pokud hledáte dovolenou, která vám umožní uniknout od městského ruchu a spojit se s přírodou, rezervace Bellavista Cloud Forest je ideálním místem. Díky své bohaté biodiverzitě a krásným výhledům je to zážitek, který si jistě zamilujete.


Ubytování Ekvádor Bellavista Cloud Forest Reserve


Bellavista Cloud Forest Reserve je jednou z nejvíce zažívaných a malebných přírodních rezervací v Ekvádoru. Nachází se v severní části země, pouhých 2 hodiny jízdy od hlavního města Quito.

Tato rezervace je domovem impozantního obvodového pralesa, který je bohatý na endemickou a ohroženou floru a faunu. Bellavista Cloud Forest Reserve je obklopena hustým zeleným porostem, který poskytuje útočiště tisícům druhů ptáků, hmyzu, plazi a savců.

Jeden z největších lákadel této rezervace je její nabídka ubytovacích zařízení. Návštěvníci zde mají možnost zůstat buď v jednoduché chatrči uprostřed lesa nebo v pohodlnějším apartmánu s výhledem na údolí. Bez ohledu na to, který typ ubytování si vyberete, budete mít pocit, že jste naprosto srovnáni s přírodou.

Chataři jsou vybaveni veškerými základními potřebami a poskytují vyhřívané postele a horkou vodu. V místnosti najdete také knihovnu se spoustou informací o přírodním bohatství této oblasti. Před chatou je privátní balkon, kde si můžete vychutnat ranní kávu a sledovat roztomilé kolibříky zblízka.

Apartmány jsou prostornější a nabízejí moderní vybavení a soukromé balkony s výhledem na nádhernou krajinu obklopující rezervaci. Zde si můžete odpočinout na pohovce, sledovat televizi a využívat bezplatné Wi-Fi připojení.

Jedna z největších předností pobytu v Bellavista Cloud Forest Reserve je možnost provádět různé aktivity a výlety. Rezervace nabízí procházky v pralese, opalování na vyhlídkách, pozorování ptáků, řízení na lanovce nebo výlety do místních vodopádů. Pro ty, kteří hledají větší adrenalinový zážitek, je k dispozici i canyoning a jízda na koni.

Předpokladem je také návštěva výzkumné stanice v rezervaci. Toto zařízení je zasvěceno studiu této neuvěřitelné ekosystém a poskytuje vzdělávací programy pro návštěvníky. Výzkumná stanice nabízí exkurze, prezentace a praktické workshopy o ochraně přírody a udržitelném rozvoji.

Bellavista Cloud Forest Reserve je skvělé místo pro ty, kteří si chtějí odpočinout od rušného městského života a propustit se do náruče přírody. Přináší příležitost navštívit jeden z nejkrásnějších kusů deževého pralesa v Ekvádoru a být součástí snahy o jeho uchování a ochranu.


Počasí Ekvádor Bellavista Cloud Forest Reserve


Bellavista Cloud Forest Reserve se nachází ve středním Ekvádoru a je jedinečným přírodním územím, které nabízí úžasné počasí a dechberoucí scenérie. Reservace je domovem pro bohatou diverzitu flóry a fauny, která je typická pro horské lesní ekosystémy.

V důsledku své geografické polohy a nadmořské výšky se počasí v Bellavista Cloud Forest Reserve může poměrně rychle měnit. Obecně platí, že zdejší počasí je vlhké a deštivé, což je dáno přítomností oblačného lesa a jeho vlastnostmi.

Díky vyšší nadmořské výšce se teploty v Bellavista Cloud Forest Reserve pohybují mezi 10-20 °C během dne a mezi 5-10 °C v noci. V zimních měsících může teplota klesnout na nižší hodnoty, zejména v nočních hodinách. Je nutné se oblečení na tuto změnu teploty připravit a mít s sebou vrstvené oblečení.

Ohledně srážek je Bellavista Cloud Forest Reserve jednou z nejvlhčích oblastí v Ekvádoru. Průměrné roční srážkové úhrny se pohybují mezi 2000-3000 mm. Nejdejte sem bez deštníka nebo pláštěnky, protože déšť je zde častý a intenzivní. Přestože během deště není ideální prohlížečem oblasti, zvlhčující a chladící účinek při procházení oblačným lesem je pro mnoho návštěvníků fascinující.

V letních měsících, které jsou v Bellavista Cloud Forest Reserve od ledna do dubna, je srážkami nejvíce ovlivněných obdobím. V tomto období může být deštivo a oblačno takřka celý den. Během tohoto období je také časté mžení, což vytváří tajuplnou a mystickou atmosféru.

Na rozdíl od toho, v zimních měsících od května do prosince, srážkové úhrny jsou nižší a počasí je často slunečné a jasné. To je ideální čas pro procházky a různé aktivity v přírodě.

Díky vyvýšené lokalitě, rozmanitému rozložení vegetace a četným druhům živočichů Bellavista Cloud Forest Reserve nabízí velmi jedinečná počasí, která zajisté potěší milovníky přírody. Zdejší počasí je neodmyslitelnou součástí krásy a kouzla této rezervace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Bellavista Cloud Forest Reserve


1. Jak se dostanu do Bellavista Cloud Forest Reserve v Ekvádoru?
Odpověď: Nejbližší letiště je v Quito. Zde můžete rozšířit rezervaci přes cestovní kanceláře nebo pronajmout auto a jet směrem na západ.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Bellavista Cloud Forest Reserve?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě je během suché sezóny od června do září. Během tohoto období je méně srážek a lepší možnosti pozorování ptáků.

3. Jaké aktivity a atrakce jsou k dispozici v Bellavista Cloud Forest Reserve?
Odpověď: V rezervaci si můžete vychutnat trekingové trasy, pozorování ptáků, projížďky na koni, výlety na zip line a mnoho dalších outdoorových aktivit.

4. Je rezervace vhodná pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Ano, Bellavista Cloud Forest Reserve je vhodná pro rodiny s dětmi. Existuje mnoho jednoduchých tras vhodných pro děti a také vzdělávací programy o přírodě.

5. Musím si rezervovat ubytování předem?
Odpověď: Ano, je doporučeno si rezervovat ubytování předem, protože kapacita je omezena. Můžete si zarezervovat přímo na webové stránce rezervace nebo prostřednictvím cestovní kanceláře.

6. Jaká je politika rezervace v případě zrušení?
Odpověď: Politika zrušení se může lišit v závislosti na konkrétní rezervaci. Doporučuje se zkontaktovat rezervaci předem a informovat se o jejich politice zrušení.

7. Jaké vybavení bych měl vzít na návštěvu rezervace?
Odpověď: Doporučuje se vzít si pohodlné oblečení a obuv vhodnou pro outdoorové aktivity. Dále je vhodné mít s sebou repelent proti hmyzu, sluneční brýle, opalovací krém a fotoaparát pro pozorování a fotografování přírody.

8. Je v rezervaci možné stravování?
Odpověď: Ano, rezervace nabízí restauraci, kde si můžete objednat jídlo a nápoje. Je však také možnost vlastního stravování v ubytovacích chatkách nebo piknik na vybraných místech v rezervaci.

9. Existuje v rezervaci možnost přenocování?
Odpověď: Ano, Bellavista Cloud Forest Reserve nabízí možnosti ubytování v chatkách, domech a zřízených stanových oblastech. Můžete si vybrat ubytování dle svých potřeb a preferencí.

10. Existuje průvodce k dispozici v rezervaci?
Odpověď: Ano, rezervace má průvodce k dispozici, kteří vás mohou provést trekingovými trasami a pomoci vám seznámit se s místní přírodou a ptactvem.


Letenka Ekvádor Bellavista Cloud Forest Reserve


Ekvádor, ležící na západním pobřeží Jižní Ameriky, je známý svou ohromující přírodní krásou. Jednou z perel tohoto fascinujícího země je Bellavista Cloud Forest Reserve, což je úžasná přírodní rezervace ležící v blízkosti Quita, hlavního města Ekvádoru. Tento úžasný koutek přírody nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Bellavista Cloud Forest Reserve je známá svou bohatou flórou a faunou, díky nimž je považována za jeden z nejvýznamnějších ekosystémů Ekvádoru. Tato rezervace se rozkládá na ploše 700 hektarů v horské oblasti And. Její nadmořská výška se pohybuje mezi 1800 až 2600 metry nad mořem, což z ní činí ideální místo pro rostliny a živočichy, kteří preferují chladnější podnebí.

Jedním z největších lákadel Bellavista Cloud Forest Reserve je její ohromující panoramatický výhled. Když se nacházíte v této rezervaci, můžete obdivovat úchvatné scenérie zasněžených vrcholků hor, pokrytých hustými mlhovinami a stálezeleným pralesem. Tento jedinečný pohled je zaručen díky zvláštní klimatické podmínce, kterou poskytuje horský les.

Další zajímavostí Bellavista Cloud Forest Reserve je její rozmanitá fauna. V této rezervaci bylo identifikováno více než 350 druhů ptáků, včetně ikonického kolibříka. Milovníci ptáků budou v jejich přítomnosti opravdu v extázi. Dále zde najdete také několik druhů endemických savců, jako jsou andské medvídky nebo opice. V rezervaci je k dispozici více než 20 kilometrů turistických tras, které umožňují návštěvníkům prozkoumat tu nejlepší biodiverzitu, kterou Ekvádor nabízí.

Bellavista Cloud Forest Reserve je také domovem pro mnoho ohrožených druhů rostlin. V tomto území jsou trasy, které vedou přes deštný prales, kde je možné se setkat s řadou exotických a barevných rostlin, jako jsou orchideje, broméliovité rostliny, mechy a kapraďorosty. Je fascinující sledovat, jak se tyto rostliny přizpůsobují místnímu klimatu a vytvářejí si snadné prostředí pro svůj růst.

Pro turisty, kteří chtějí zažít více než jen krásu Bellavista Cloud Forest Reserve, je k dispozici možnost ubytování přímo na místě. Rezervace nabízí útulné dřevěné chatky, které se nacházejí uprostřed přírody. Je to ideální výchozí bod pro skvělý průzkum přilehlého krajinného parku a nedotčené přírody.

Bellavista Cloud Forest Reserve je bezpochyby jedním z nejpřekrásnějších přírodních rezervací na světě. Její úchvatná krása, bohatá biologická rozmanitost a malebné prostředí ji činí ideálním místem pro příznivce přírody a dobrodruží. Pokud se vydáte na dovolenou do Ekvádoru, nenechte si ujít příležitost navštívit Bellavista Cloud Forest Reserve a zažít tak parádní dobrodružství v samém srdci přírody.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky