Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Taba Nuweiba

Ubytování Egypt Taba Nuweiba


Taba Nuweiba je nádherné pobřežní město nacházející se v Egyptě. Toto město nabízí turistům krásné pláže, úchvatné výhledy na Rájské údolí a možnosti pro potápění, šnorchlování a další vodní sporty. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Taba Nuweiba, budete určitě potřebovat kvalitní ubytování.

V Taba Nuweiba naleznete řadu hotelů, hostiel, penzionů a dalších typů ubytování, které vám poskytnou pohodlný pobyt. Mnoho z těchto zařízení leží přímo na pláži s výhledem na Rudé moře. Najdete zde také několik velkých all-inclusive resortů, které nabízejí kompletní balíčky s jídlem, pitím a aktivitami.

Jedním z nejlepších ubytování v Taba Nuweiba je Hotel Taba Heights Resort, který leží přímo na pláži. Tento hotel nabízí velké množství pokojů a apartmánů s širokými balkóny a krásným výhledem na moře. Můžete si vybrat mezi pokojem Deluxe, Superior nebo Executive. Hotel má také řadu restaurací a barů a vynikající wellnes centrum.

Dalším skvělým ubytováním je Badawia Resort, který leží také na pláži. Tento hotel nabízí cenově dostupné pokoje s terasou s výhledem na moře nebo na zahradu. K dispozici je také venkovní bazén a více restaurací.

Pokud cestujete rodinou nebo s přáteli, můžete si pronajmout privátní vilu s bazénem v resortu Tarabin Nuweiba. Tyto vily jsou velmi prostorné a nabízejí soukromí a luxusní vybavení.

Další možností jsou penziony a hostely pro ty, kteří chtějí ubytovat se za výhodnější cenu. Naleznete zde řadu společených pokojů a apartmánů, jako je například Red Sea Relax Resort nebo Hilton Bedouin Lodge.

Celkově lze říci, že v Taba Nuweiba naleznete ubytování pro každého, bez ohledu na to, jaký je váš rozpočet nebo co hledáte. Nezáleží na tom, zda plánujete relaxační dovolenou nebo aktivní dovolenou plnou vodních sportů, v Taba Nuweiba najdete to nejlepší ubytování, které vám poskytne odpovídající pohodlí a uvolnění.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Taba Nuweiba


1) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Taba Nuweiba?
Nejlepší doba pro návštěvu je od října do dubna, kdy jsou teploty mírné a nejsou tak vysoké jako v létě.

2) Jaké jsou nejlepší pláže v Taba Nuweiba?
Nejlepší pláže v Taba Nuweiba jsou Ras Shitan, Ras Abu Galum a Mazar Sheikh.

3) Je Taba Nuweiba bezpečné pro turisty?
Ano, Taba Nuweiba je bezpečný pro turisty, ale jako v jakémkoli dalším místě na světě, je nutné být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

4) Jaké jsou nejlepší aktivity v Taba Nuweiba?
Nejlepšími aktivitami jsou šnorchlování, potápění, plážový volejbal, rybaření a výlety do blízkého okolí.

5) Jaké jsou nejlepší hotely v Taba Nuweiba?
Mezi nejlepší hotely v Taba Nuweiba patří Mövenpick Resort Taba, Hilton Taba Resort & Nelson Village, a Nuweiba Village Resort.


Počasí Egypt Taba Nuweiba


Egypt Taba Nuweiba se nachází na jižním pobřeží Sinajského poloostrova na východě Egypta. Tento region nabízí svým návštěvníkům celoročně teplé počasí s málo srážek a slunečním svitem téměř v každém ročním období.

V letních měsících (červenec až září) jsou teploty nejvyšší a mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia během dne. Noci jsou většinou příjemně chladné s teplotami kolem 25 stupňů Celsia. Vzhledem k horkým teplotám je to ideální období pro plážové aktivity a vodní sporty.

V zimních měsících (listopad až únor) jsou teploty mírnější, v průměru kolem 20 stupňů Celsia. Noční teploty se mohou snížit na 10 stupňů Celsia. Během této éry můžou být k dispozici i levnější ceny pro prázdninové balíčky, avšak návštěvníci by měli očekávat chladnější vody na plážích.

Celoročně je možné se těšit na minimální srážky a převážně slunečné dny. Navštěvníci by však měli být opatrní na sluneční úžeh a vždy by měli mít dostatek tekutin.

Egypt Taba Nuweiba má také vynikající podmínky pro potápění. Voda kolem Sinajského poloostrova má teplotu mezi 20 až 28 stupni Celsia, takže návštěvníci mohou potápět po celý rok. Během zimy se teplota vody mírně snižuje, ale stále zůstává teplá a příjemná.

Kromě toho, že má Egypt Taba Nuweiba atraktivní počasí, region také nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou skalní útvary v poušti, historické památky, tradiční beduínské vesnice a nádherné pláže.

Závěrem lze říci, že Egypt Taba Nuweiba se může pochlubit celoročně teplým a slunečným počasím, což jej činí ideálním místem pro letní dovolenou nebo pro ty, kteří hledají odpočinek v zimě. Navíc zde najdete skvělé podmínky pro potápění a mnoho dalších turistických atrakcí.


Letenka Egypt Taba Nuweiba


Letenka Egypt Taba Nuweiba je velmi oblíbenou možností pro cestování do Egypta. Taba se nachází na severovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova, poblíž hranic s Izraelem a Jordánskem. Nuweiba je menší vesnička na jižním pobřeží Sinajského poloostrova, cca 70 km od Taby.

Existuje několik možností, jak se dostat z Taby do Nuweiby - buď můžete jet autobusem, čekat na spoj s nízkopodlažním vlakem nebo se nechat svést taxíkem. Cesta vás bude stát několik desítek egyptských liber a bude vás trvat zhruba hodinu. Kromě toho můžete využít i lodní spojení mezi oběma místy.

Taba je oblíbenou destinací pro milovníky vodních sportů, jako jsou potápění, šnorchlování a surfování. Dalšími atrakcemi jsou starobylé památky a krásná příroda v okolí. Velkou turistickou atrakcí v Taba je také horství Sinai, které se táhne kolem poloostrova.

Nuweiba je mnohem menší a klidnější, ale stejně oblíbená destinace. Možnosti vodních sportů jsou zde však méně rozvinuté než v Tabe. Turisté se sem často vydávají na výlety do blízkého Šarm aš-Šajchu, který je známý svými krásnými plážemi a bohatým nočním životem.

Letenky na tuto trasu jsou poměrně dostupné, a tak se sem můžete vydat i na krátkodobou dovolenou. Pokud chcete vyrazit do Egypta, ale nechcete trávit celou dovolenou na jednom místě, pak je letecké spojení mezi Taba a Nuweibou ideální variantou pro vás.


Dovolená Egypt Taba Nuweiba


Pokud hledáte ideální dovolenou plnou slunce, teplého moře a fascinující historie, pak byste měli zvážit návštěvu egyptského města Taba Nuweiba. Tento malebný pobřežní útesový resortový město se nachází na Sinajském poloostrově a nabízí nádherné pláže, úžasné potápěčské lokality a okouzlující kulturní zážitky.

Jednou z největších předností dovolené v Taba Nuweiba je přítomnost nádherných pláž a teplého Rudého moře. Taba Nuweiba je známá svými křišťálově čistými vodami, které jsou domovem mnoha druhů pestrobarevných korálů a ryb. Místní pláže jsou idylickým místem pro opalování, plavání a relaxaci. Nejznámější z nich je pláž Nuweiba, která je dlouhá a příjemná. Zde si můžete lehnout na ručník a naplno si užívat sluníčka a teplého písku. Pro ty, kteří se chtějí potápět nebo šnorchlovat, jsou tu k dispozici vyhlášené lokalitní potápěčské školy, které nabízejí průvodce a vybavení.

Dalším lákadlem Taba Nuweiba je jeho bohatá historie a kulturní dědictví. Město leží nedaleko hranic s Izraelem a historicky sloužilo jako přístav na Hedvábné stezce. Zajímavými místy, která stojí za návštěvu, jsou například hrad Salah El-Din, který představuje pevnost vybudovanou na konci 12. století, či staré osídlení Nuweiba s jeho tradičními egyptskými domky, malými úzkými uličkami a místními obchůdky prodávajícími suvenýry a místní speciality.

Pro ty, kteří touží po dobrodružství a aktivitách v přírodě, Taba Nuweiba nabízí spektakulární možnosti. Můžete se vydat na trekking či jízdu na velbloudech do pouště Sinai, kde se ocitnete v ohromujícím prostředí a obdivujete úchvatný pohled na pouštní krajiny. Alternativně můžete také navštívit oblíbenou lokalitu známou jako "Modrá díra", která je mekou pro potápěče z celého světa. Tato přírodní formace je jednou z nejznámějších potápěčských lokalit na světě a je pro její unikátní biodiverzitu a nádhernou podmořskou krajinu považována za skutečný poklad v Rudém moři.

Když půjdete na dovolenou do Taba Nuweiba, budete mít také možnost ochutnat tradiční egyptskou kuchyni, která je slavná pro svou výraznou chuť. Místní speciality zahrnují grilovanou rybu, parní krevety, kozí sýr a hummus. Užijete si tedy nejen sluneční záři a aktivní dovolenou, ale také výborné gastronomické zážitky.

Díky svým přirozeným krásám, fascinující historii a širokému spektru aktivit se Taba Nuweiba stává stále populárnějším cílem pro dovolenou. Nechte se unést exotickým kouzlem tohoto egyptského města a zažijte dobrodružství, které vám naplní srdce vzrušením a vzpomínkami na celý život.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky