Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


1. Jak se dostat do Saqqary a co je nejlepší způsob, jak navštívit Step Pyramid of Djoser?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Saqqary, je využít dopravu z Káhiry, která je vzdálena přibližně 30 km. Můžete si pronajmout taxi, využít místního autobusu nebo si zařídit soukromý zájezd. Na místě je vhodné mít průvodce, který vám poskytne informace o památkách a historii.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Otevírací hodiny se mohou lišit, ale obecně jsou památky v Saqqare otevřeny denně od 8:00 do 16:00. Je však doporučeno prověřit aktuální otevírací dobu před návštěvou.

3. Jaká je cena vstupného do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Vstupné do Saqqary se pohybuje kolem 80 egyptských liber (EGP) pro egyptské občany a 160 EGP pro zahraniční turisty. Vstupné pro Step Pyramid of Djoser je 60 EGP pro egyptské občany a 120 EGP pro zahraniční turisty.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Prohlídka Saqqary a Step Pyramid of Djoser může trvat přibližně 2-3 hodiny. Závisí však na vašem zájmu o historii a detailní prohlídce památek.

5. Můžu si vstupenku koupit přímo na místě nebo je třeba ji rezervovat předem?
- Vstupenku na Saqqaru a Step Pyramid of Djoser je možné zakoupit přímo na místě. Nicméně vzhledem k vysokému turistickému zájmu může být výhodné mít ji rezervovanou předem, aby se předešlo čekání ve frontách.

6. Smím fotografovat nebo natáčet při návštěvě Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Ano, fotografování a natáčení je obvykle povolené. Nicméně existují určitá pravidla a místa, kde je fotografování zakázáno. Je vhodné se řídit pokyny průvodce či značkami na místě.

7. Jaké další památky lze v Saqqarě navštívit kromě Step Pyramid of Djoser?
- Kromě Step Pyramid of Djoser můžete v Saqqarě navštívit například Mastabu Mereruka, která je největší mastabou v Egyptě, a Bent Pyramid, která je další významnou pyramidou v této oblasti.

8. Máme si s sebou přinést jídlo a pití při návštěvě Saqqary?
- Ano, je vhodné si s sebou přinést vodu a svačinu, protože na místě může být omezený výběr stravovacích možností. Mějte však na paměti, že ne všechna místa povolují konzumaci jídla.

9. Je Saqqara bezpečná pro turisty?
- Saqqara je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité sledovat aktuální bezpečnostní doporučení a dodržovat pokyny místních průvodců.

10. Jaké další atrakce lze navštívit poblíž Saqqary?
- Poblíž Saqqary se nachází další významné egyptské památky, jako je Gíza se slavnou pyramidou Khufua, Sakkárská nekropole s hrobem Tetiho, nebo Ménfis, které bylo hlavním městem starověkého Egypta.


Dovolená Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egyptské město Saqqara leží přibližně 30 kilometrů jihozápadně od Káhiry a je jedním z nejvýznamnějších historických a archeologických míst v Egyptě. Saqqara je známá svou impozantní pyramidou, zvanou Step Pyramid of Djoser, která je považována za první pyramidu v Egyptě a jednu ze symbolů starověké egyptské architektury.

Step Pyramid of Djoser byla postavena v 27. století před naším letopočtem za vlády faraona Djosera, který byl jedním z nejvýznamnějších a nejdéle vládnoucích faraonů Staré říše. Tato pyramidová struktura se stala přelomem ve vývoji architektury, protože představovala nový typ pohřebního komplexu, který se lišil od předchozích mastab.

Step Pyramid of Djoser byla navržena a postavena architektem Imhotepem, který je považován za jednoho z nejvýznamnějších architektů v dějinách. Tato pyramidová struktura má šest stupňovitých úrovní, které se postupně zmenšují a vytvářejí schodiště na výšku. Celá pyramidová stavba měří přibližně 60 metrů na délku, 120 metrů na šířku a dosahuje výšky kolem 40 metrů.

Djoserova pyramida byla součástí rozsáhlého pohřebního komplexu, který zahrnoval také mnoho dalších budov, jako jsou chrámy, vstupní brána a pohřební stavby. Tento komplex sloužil k uctění památky faraona Djosera a sloužil také jako místo pohřbu faraonových nástupců.

Návštěva Saqqary je jedinečným zážitkem pro milovníky historie a archeologie. Při procházce po tomto starověkém místě budete mít možnost prozkoumat nejen Step Pyramid of Djoser, ale také další pyramidy a hrobky, které se nacházejí v okolí. Mezi významné struktury v Saqqara patří pyramidy faraonů Unase, Tetiho, Pepiho I. a Merikareho.

Kromě historických památek nabízí Saqqara také úchvatnou krajinu a krásné výhledy na Nil. Turisté si zde mohou také dopřát projížďku na velbloudech nebo se vydat na okružní jízdu v tradičních egyptských kočárech.

Pokud plánujete návštěvu Egypta, neměli byste vynechat Saqqaru a její unikátní Step Pyramid of Djoser. Toto místo vás přenese do dávné minulosti a umožní vám porozumět bohatému dědictví starověké egyptské civilizace. Každý krok v Saqqare vás zasvětí do tajemného světa faraonů a pyramid, který vás určitě nezklame.


Ubytování Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egyptská lokalita Saqqara je jednou z nejstarších nekropolí v Egyptě a poskytuje úžasný pohled na starověkou egyptskou architekturu a památky. Jednou z nejvýznamnějších a nejznámějších atrakcí v této oblasti je Djoserova stupňovitá pyramida.

Step Pyramid of Djoser je archeologická památka ve starověkém městě Saqqara, která byla postavena faraonem Djoserem z třetí dynastie během období Staré říše Egypta. Tato pyramidová struktura byla navržena a postavena Imhotepem, který je také považován za jednoho z nejvýznamnějších egyptských architektů všech dob.

Step Pyramid of Djoser je považována za první kamennou pyramidu postavenou v Egyptě a je poměrně odlišná od pozdějších pyramid. Má šest stupňovitých stupňů, které připomínají schody, což dává celé stavbě unikátní vzhled. Tato pyramida měla původně výšku 6,5 metru, ale v průběhu let byla rozšiřována a dodatečně dostavována.

Když navštívíte Saqqaru a Djoserovu stupňovitou pyramidu, okamžitě budete ohromeni velikostí a detaily této starověké památky. Celý komplex zahrnuje také několik dalších struktur, jako je Džosera severní mastaba, pohřební komplex Sekemketa a královskou šachtu. Tyto stavební prvky poskytují cenné informace o pohřebním rituálu a praktikách tohoto období.

Při prozkoumávání komplexu Djoserovy pyramidy je možné vidět různé sochy, nápisy a umělecká díla, která sloužila jako uctění faraona. Nedaleko od pyramidy se nachází také královská šachta, která sloužila k pohřbívání faraonových královských předmětů. Můžete zde vidět, jak se dosahovalo dokonalosti a luxusu v egyptské společnosti té doby.

Kromě jeho historického a kulturního významu je Saqqara také velmi populárním turistickým cílem kvůli krásnému okolnímu krajině. Oblast je lemována písečnými dunami a zelenými poli, což vytváří úchvatnou kombinaci přírodního kontrastu.

Pokud navštívíte Egypt, neměli byste si nechat ujít návštěvu Saqqary a Djoserovy stupňovité pyramidy. Tato památka je ceněna jako jedna z nejstarších a nejvýznamnějších egyptských pyramid, a její prozkoumání vás přenese do dávné civilizace a ukáže vám architektonický a kulturní pokrok, kterým se Egypt pyšní dodnes.


Počasí Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt Saqqara je známá archeologická lokalita ležící přibližně 30 km jihozápadně od Káhiry. Jedná se o staroegyptskou nekropoli, která sloužila jako pohřebiště mnoha faraonů a významných obyvatel starověkého Egypta. Tato oblast je také domovem jedné z nejvýznamnějších pyramid v Egyptě, Step Pyramid of Djoser.

Vzhledem k tomu, že Egypt Saqqara leží v poušti, jeho klima je typicky aridní a nalezneme zde horká léta a mírná zimy. V létě mohou teploty stoupat až k 40 °C, zatímco v zimě se pohybují kolem 20-25 °C. Saqqara zřídka zažívá srážky, přičemž doba největšího sucha je hlavně od června do srpna.

Vzhledem k tomu, že tato oblast je proslulá svou archeologickou hodnotou, je dobré mít na paměti, že ideálním obdobím k návštěvě je období mimo horké letní měsíce. Jarní a podzimní měsíce, jako jsou březen, duben, říjen a listopad, nabízejí příjemnější teploty a umožňují lepší pohyb a prozkoumání lokality bez nadměrného horka.

Při návštěvě Egypta Saqqara a zejména Step Pyramid of Djoser je také důležité dbát na vhodné oblečení a příslušenství. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, klobouk nebo kšiltovku, ochranný krém proti slunci a dostatek vody. Je také vhodné mít pohodlné boty, protože návštěva pyramidy může zahrnovat chůzi po písku a kamenech.

Step Pyramid of Djoser je považována za první pyramidu v Egyptě a jednu z nejstarších kamenných staveb na světě. Byla postavena pro faraona Djosera, který vládl v 27. století před naším letopočtem. Tato pyramidální struktura se stala vzorem pro budoucí pyramidy a hrály důležitou roli při vývoji egyptské architektury.

Navštívení Step Pyramid of Djoser je jedinečnou zkušeností, která vás vezme na cestu do minulosti a umožní vám obdivovat mistrovskou práci starověkých stavitelů. Je fascinující vidět, jak tato impozantní pyramidální struktura dodnes stojí a připomíná svůj dávný význam a historii Egypta.

Navštívit Egypt Saqqara a Step Pyramid of Djoser je jako cesta do minulosti, která vám umožní objevit skvosty starověkého Egypta. S naším doporučením na vhodné období a vybavení, budete mít optimální podmínky k prozkoumání této úžasné archeologické lokality a ocenit její historickou hodnotu.


Letenka Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt je země plná historie a fascinujících památek, a jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Saqqara. Saqqara je starověká nekropole, nacházející se pouze několik kilometrů jihozápadně od Káhiry.

Jednou z nejznámějších památek v této oblasti je Step Pyramid of Djoser, která je považována za první kamennou pyramidu na světě. Tato pyramidová stavba má šest stupňů a byla postavena ve 27. století před naším letopočtem pro faraona Djosera, který byl významnou postavou v Egyptě.

Step Pyramid of Djoser je obklopena dalšími menšími pyramidami a hrobkami, které sloužily jako pohřebiště pro královskou rodinu a vysoce postavené úředníky. Tato oblast je fascinující zejména pro archeology a historiky, kteří se zajímají o starověký Egypt.

Samotná pyramidová stavba je mistrovským dílem architektury a inženýrství. Její konstrukce byla založena na systému postavení více vrstev mastab, což jsou ploché hroby s pochovanými zemřelými. Postupem času se tyto mastaby staly součástí pyramidy a vytvořily tak charakteristické schodovité stupně.

Navíc, návštěvníci si mohou prohlédnout i další zajímavé archeologické objevy v této oblasti. Například Komplex Djoser obsahuje řadu dalších staveb, jako je Sín sloupů, která se stala inspirací pro budoucí architekturu. Tato struktura je vyhotovena z velkého množství sloupů, které jsou zdobeny různými vyobrazeními a hieroglyfy.

Pro návštěvníky je zde také možnost prozkoumat blízké hrobky a pohřebiště, kde byly nalezeny bohaté hroby faraonů a členů královské rodiny. Tyto hroby poskytují důležité poznatky o životě a pohřebních rituálech starověkého Egypta.

Není pochyb o tom, že návštěva Egypta a Saqqary s jeho Step Pyramid of Djoser je zážitek, který se jen tak nezapomíná. Pro milovníky historie a archeologie je to doslova ráj, který poskytuje jedinečný pohled na starověký Egypt a jeho královské dědictví.

Pokud máte možnost navštívit Egypt, určitě neváhejte a zahrňte Saqqaru a Step Pyramid of Djoser do svého plánu. Toto místo je nejenom fascinující, ale také vám umožní zažít atmosféru a bohatství egyptské historie. Jistě budete fascinováni krásou a mistrovstvím těchto starověkých památek.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky