Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Marsa Matruh El Alamein

Počasí Egypt Marsa Matruh El Alamein


Egyptské město Marsa Matruh a přilehlý region El Alamein jsou známé svým unikátním klimatem a nádhernými plážemi. Leží na jihozápadním pobřeží Středozemního moře a jsou oblíbeným turistickým cílem pro domácí i zahraniční návštěvníky.

Počasí v této oblasti je typicky středomořské, což znamená, že tu panuje velká slunečná léta a mírné zimy. Díky své poloze na severním pobřeží Egypta jsou teploty v Marsa Matruh a El Alameinu mírnější než ve vnitrozemí. V létě se teploty pohybují kolem 30-35 °C, ačkoli občas mohou dosáhnout i 40 °C. V zimě se teploty snižují na příjemných 15-20 °C, což z této oblasti činí ideální zimní útočiště pro ty, kteří chtějí uniknout zimním chladu.

Díky své poloze na pobřeží Středozemního moře se v Marsa Matruh a El Alameinu vyskytují také příjemné mořské větry. Díky nim je tato oblast nakažlivá pro milovníky surfování a jiných vodních sportů. Větry zajišťují příjemné chlazení a jsou ideální pro kitesurfing a plachtění.

Dešťové srážky v této oblasti jsou poměrně vzácné, přičemž největší koncentrace srážek je zpravidla zaznamenána v zimě. I přesto, že srážky jsou omezené, region je zelený a plný vegetace. To je způsobeno tím, že podél Marsa Matruh a El Alameinu prochází poušť Akabah, která zadržuje vlhkost z oblaků přicházejících z moře.

Jednou z největších atrakcí této oblasti je překrásný křišťálově čistý azurový oceán, který láká návštěvníky k odpočinku a plavání. Pláže jsou tu nejen krásné, ale také méně přeplněné než ve známých letoviscích, jako je Hurghada nebo Šarm aš-Šajch. Díky tomu si návštěvníci mohou užít klidu a pokoje, zatímco se opalují nebo relaxují u moře.

Celkově lze říci, že Marsa Matruh a El Alamein jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají odpočinek na nádherných plážích a chtějí se vyhnout turistickému ruchu a přecpaným letoviskům. S jejich jemným klimatem a nádherným Středozemním mořem jsou tyto destinace ideální volbou pro ty, kdo hledají příjemný pobyt na egyptském pobřeží.


Letenka Egypt Marsa Matruh El Alamein


Egypt je země, která se může pochlubit bohatou historií, kulturou a neuvěřitelnými památkami, jako jsou pyramidy v Gíze, chrámy Karnaku a mnoho dalších. Avšak pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou u moře, Egypt nabízí několik krásných letovisek, včetně Marsa Matruh a El Alamein. Pokud hledáte letenky do těchto úžasných destinací, máte štěstí, protože jsou snadno dostupné.

Marsa Matruh je oblíbenou destinací mezi domácími Egypťany i turisty. Nachází se na pobřeží Středozemního moře a je proslulá svými krásnými a klidnými plážemi, křišťálově čistou vodou a krasovými jeskyněmi. Můžete si zde užít dobrou rybí večeři v jedné z místních restaurací, navštívit památník Mersa Matruh nebo se pouze relaxovat na pláži. Marsa Matruh je ideálním místem pro ty, kdo chtějí uniknout z přelidněného města a strávit klidnou dovolenou u vody.

El Alamein, na druhé straně, je malé přímořské městečko, které přitahuje turisty z celého světa svou vynikající historií. Během druhé světové války zde proběhla rozhodující bitva mezi spojeneckými silami a německou armádou, během které se spojenci konečně dokázali prosadit na africkém kontinentě. Nyní se můžete projít po památníku, který byl postaven na počest padlých, nebo navštívit Muzeum bitvy u El Alamein.

Ať už se rozhodnete navštívit Marsa Matruh nebo El Alamein, jednu věc máte jistou – budete mít nezapomenutelnou dovolenou. Navíc, letenky jsou k dispozici mnoha různými společnostmi, což znamená, že si můžete vybrat nejlepší nabídku. Pokud jste plánovali návštěvu Egypta, neváhejte a vybírejte z nabídek letenek, abyste mohli zažít krásy těchto dvou krásných destinací na vlastní kůži.


Dovolená Egypt Marsa Matruh El Alamein


Egypt je země, která svým návštěvníkům nabízí mnoho krásných a nenapodobitelných míst, která stojí za návštěvu. Jednou z těchto destinací je město Marsa Matruh a nedaleká historická oblast El Alamein.

Marsa Matruh se nachází na severozápadě země, na pobřeží Středozemního moře. Toto městečko je obklopené krásnými plážemi s písečnými dunami a azurově modrou vodou. Pro turisty, kteří hledají klid a relaxaci, je tato lokalita ideálním místem pro odpočinek a užívání si přírody.

Město nabízí také řadu historických památek, jako je například stará pevnost založená Napoleonem Bonapartem, zříceniny římských měst a archeologická naleziště.

Nicméně, pro mnohé turisty je hlavním lákadlem města právě plážový pobyt, protože se zde nachází některé z nejkrásnějších a nejčistších pláží v Egyptě. Tato oblast je taktéž známá pro své vynikající podmínky pro vodní sporty, zejména pro surfování.

Na druhé straně pobřeží se nachází historické místo El Alamein, které je pro Egypt velice důležitou oblastí. Právě zde proběhla jedna z nejvýznamnějších bitev druhé světové války v Africe. V těchto bojích se orientovali britští a spojenští vojáci proti německým a italským jednotkám a po mnohých krvavých bitvách nakonec dosáhli vítězství.

Dnes se v této oblasti nachází muzeum, které dokumentuje tuto významnou událost. Turisté navštěvují místo pro jeho historický význam a kresbu nejen druhé světové války, ale i civilizace, která zde žila od věků před válkou.

Pokud se rozhodnete návštěvu této části Egypta, doporučujeme si nejlépe pronajmout auto, protože veřejná doprava je zde velice řídká a neexistují dorozumívací jazyky. Můžete si tak snadno užít krásný výlet a navštívit všechna tato zajímavá místa.

Večery v tomto městě nejsou nijak divoké, ale nabízejí klidné restaurace a bary pro odpočinek po náročném dni. Ať už preferujete dovolenou na pláži nebo navštěvujete místa s historickým významem, Marsa Matruh a El Alamein nabízejí skvělou kombinaci obou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Marsa Matruh El Alamein


1. Jak se dostat z Egyptu do Marsa Matruh a El Alamein?
- Nejběžnější způsob dopravy je autobusem. Z Káhiry i Alexandrie jezdí pravidelně autobusové linky do obou destinací. Alternativně se můžete dostat také autem nebo taxi.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Marsa Matruh?
- Mezi nejznámější pláže v Marsa Matruh patří Pláž Cleopatra, Pláž Agiba, Pláž Almaza a Pláž Rommel.

3. Jaké zajímavosti a památky najdete v El Alameinu?
- Nejvýznamnější památkou v El Alameinu je vojenské muzeum, které připomíná slavnou bitvu z druhé světové války. Další zajímavosti zahrnují vojenský hřbitov Commonwealthu, italský vojenský hřbitov a památník italským vojákům.

4. Jaké jsou nejlepší hotely v Marsa Matruh a El Alameinu?
- V Marsa Matruh najdete různé hotely různých cenových kategorií. Mezi oblíbené hotely patří Jaz Oriental Resort, Carols Beau Rivage Hotel a Beau Soleil Hotel. V El Alameinu jsou populárními hotely Marina Village North Coast, Porto Marina Resort a Hotel Romance Alexandria.

5. Jaké aktivity lze v Marsa Matruh a El Alameinu podniknout?
- V Marsa Matruh můžete relaxovat na pláži, plavat, potápět se, surfovat nebo podniknout výlet do okolních historických lokalit. V El Alameinu je hlavní turistickou aktivitou návštěva vojenských památek a muzea.

6. Jaké jsou obvyklé teploty v Marsa Matruh a El Alameinu?
- Průměrná teplota v Marsa Matruh je v létě kolem 30-35 °C a v zimě kolem 15-20 °C. V El Alameinu jsou teploty podobné, s letními teplotami kolem 30-35 °C a zimními teplotami kolem 15-20 °C.


Ubytování Egypt Marsa Matruh El Alamein


Egyptské letovisko Marsa Matruh se nachází u Středozemního moře na severozápadě země a je známo svými krásnými plážemi a historickými památkami. Nedaleko Marsa Matruh se nachází město El Alamein, které je slavné díky svému významu během druhé světové války. Jak Marsa Matruh, tak El Alamein jsou oblíbenými cíli pro turisty, kteří si chtějí užít odpočinku u moře a zároveň objevovat zajímavé historické památky.

Marsa Matruh nabízí mnoho možností ubytování pro turisty. Od luxusních resortů až po jednodušší hotely a apartmány. Většina ubytovacích zařízení se nachází poblíž pláže, což je velká výhoda pro návštěvníky, kteří se chtějí koupat v moři a slunit se na pláži. Mnoho hotelů v Marsa Matruh také nabízí různé aktivity a vybavení, jako jsou bazény, fitness centra a restaurace, aby si hosté mohli užít všechny pohodlí během svého pobytu.

Město El Alamein, které se nachází asi 100 kilometrů od Marsa Matruh, také nabízí širokou škálu ubytování. Zde mohou turisté najít hotely, které jsou tematicky spojené s druhou světovou válkou, a tím se víceméně přenesou do doby, kdy se zde odehrávaly důležité bitvy. Tyto hotely často nabízejí své hosty informace a výstavy o historii El Alameinu a možnost navštívit blízké válečné památky a muzea.

Pokud se rozhodnete navštívit tato místa, určitě nebudete zklamáni. Bílé písčité pláže, azurové moře a slunečné počasí dělají z Marsa Matruhu ideální destinaci pro milovníky moře a slunce. Pláže jsou čisté a neuzáhadné, a tak si zde můžete užívat klidného relaxu a plně si vychutnat klidné prostředí. Místní kuchyně je také velmi atraktivní a nabízí širokou škálu tradičních egyptských jídel.

El Alamein je pak ideálním místem pro ty, kteří mají zájem o historii. Můžete navštívit vojenské muzeum, které vám představí boje, které se odehrály v této oblasti během druhé světové války. Několik kilometry od města se také nachází vojenský hřbitov, kde jsou pochováni padlí vojáci z druhé světové války.

Ať již se rozhodnete zůstat v Marsa Matruh nebo navštívit obě místa, Egypt vám poskytne skvělý zážitek. Od krásných pláží po historické památky, tato místa mají vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky