Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Marsa Alam El Quseir

Letenka Egypt Marsa Alam El Quseir


Egypt je země plná památek, tajemných legend a kouzelných míst. Pokud se chystáte na dovolenou v tomto krásném státě, doporučujeme navštívit město Marsa Alam, které se nachází na jižním pobřeží Dálného východu. Tento kousek Egypta je stále poměrně nedotčen masovou turistikou a nabízí tak neopakovatelnou atmosféru a charakter celého kraje. Když už se jednou rozhodnete pro letenku Egypt Marsa Alam El Quseir, určitě si připravte pečlivý plán, aby vám návštěva této oblasti zůstala v paměti na dlouho.

Marsa Alam je rybářský přístav, který se postupně rozvíjí v turistické centrum. Město je výchozím bodem pro skvělé potápěčské výlety, kde se můžete kochat velkolepým koloritem korálových útesů či pozorovat množství ryby v podvodní říši. V okolí se také nachází řada rušných uliček, kde se můžete kochat místními obchody, restauracemi a malými kavárnami. Pokud vám zřejmější výlety hovorí málo, můžete také navštívit úžasnou lagunu Abu Dabbab, která je oblíbená díky své bohaté fauně, zejména pak díky výskytu velkých mořských želv.

Pokud se však rozhodnete pro návštěvu hrází El Quseir, budete moci okusit ducha Egyptského funkčního středověku mnohem více než v jiných částech země. Mnoho budov tu stojí na místě, kde stály již před mnoha staletími a zatímco v Egyptsku mnohé turistické pozůstatky dnes působí trochu falsně, v El Quseir si budete moci připomenout, jaké zbytky z doby panování Mamluků nebo osmanské říše vlastně vypadají.

V neposlední řadě doporučujeme samozřejmě navštívit hrobku Tutenchamona, kterou můžete najít v městečku Luxor, jednom z nejvýznamnějších památkových complexů v celém Egyptě. Kombinace čarokrásné architektury, vzácných památek a atmosféry plné historie vám v Luxoru určitě udělají nezapomenutelný zážitek.

Když se však vydáte na cestu z Marsa Alam do El Quseir jižním pobřežím, budete moci ucítit touhu po poznání, kterou v obou těchto městech lze najít. A navíc si můžete být jisti, že vaše letenka Egypt Marsa Alam El Quseir bude znamenat cestu do jednoho z nejkrásnějších a nejneopakovatelných míst na celém světě.


Dovolená Egypt Marsa Alam El Quseir


Egypt je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou a to z mnoha důvodů. Egypt nabízí krásné pláže, historické památky a mimořádné zážitky jako potápění se s korálovými útesy, kitení či jízdou na velbloudovi. Jedním z méně známých míst v Egyptě je Marsa Alam, což je město na pobřeží Rudého moře, které se nachází poblíž El Quseiru.

Marsa Alam je ideálním místem pro ty, kteří chtějí relaxovat na pláži, ale také pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství s potápěním. Město je velmi klidné a odpočinkové, s nekonečnými písečnými plážemi a čistými vodami Rudého moře. Na plážích se můžete natáhnout na slunci, číst knihu nebo se věnovat vodním sportům, jako je například windsurfing nebo kitesurfing.

Potápění je v Marsa Alam také velmi oblíbené, díky svému úžasnému podmořskému světu. Město je známé svými korálovými útesy a množstvím druhů tropických ryb a dalších zvířat pod vodou. Pokud máte zájem o potápění, nabízí se zde mnoho výletů a možností, které vám mohou umožnit vidět některé z nejkrásnějších míst pod vodou Rudého moře.

Další věcí, kterou si v Marsa Alam můžete užít, je kultura a historie. V blízkosti Marsa Alam se nachází město El Quseir, kde najdete některé z nejstarších historických památek v Egyptě. Mezi nejoblíbenější patří zdejší muslimská svatyně a hrad.

Pokud plánujete návštěvu Egypta a hledáte klidnou a odpočinkovou dovolenou, zvažte návštěvu města Marsa Alam. Toto město nabízí krásné pláže, příležitosti k potápění a mnoho historických památek. A díky své poloze na pobřeží Rudého moře si můžete užít krásné počasí a teplé sluneční paprsky.


Ubytování Egypt Marsa Alam El Quseir


Egyptské město Marsa Alam se nachází na východním pobřeží Rudého moře a představuje oblíbenou turistickou destinaci pro milovníky potápění a dalších vodních aktivit. Nedaleko od Marsa Alam leží také malé město El Quseir, které je známé svou historií a malebnými plážemi. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, nebudete zklamaní ani z nabídky ubytování.

V Marsa Alam i El Quseir si můžete vybrat z pestré škály ubytovacích možností, přizpůsobených různým požadavkům a rozpočtům. Od luxusních pětihvězdičkových resortů až po jednodušší hotely a apartmány, možnosti jsou zde skutečně široké.

Pokud jste příznivcem luxusu a rádi si dopřejete všechny pohodlí, můžete se ubytovat v jednom z místních pětihvězdičkových resortů. Tyto hotely nabízejí kompletní servis a vybavení, včetně bazénů, plážových služeb, wellness a fitness center, restaurací a barů. Mnohé z nich mají také vlastní potápěčská centra, takže pokud se chcete ponořit do fascinujícího podmořského světa Rudého moře, budete mít vše na dosah ruky.

Pokud preferujete menší a klidnější prostředí, můžete se vydat do malebného města El Quseir. Zde najdete převážně menší hotely, penziony a apartmány, které jsou o něco cenově dostupnější než resorty v Marsa Alam. Většina těchto ubytování je situována přímo u pláže, což je skvělé pro milovníky slunce a moře. Mnohé hotely v této oblasti také nabízejí výhled na historické památky, jako je například pevnost z 16. století.

Pokud máte rádi příměstské ubytování, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu nebo vily. Tyto ubytovací možnosti jsou skvělé pro rodiny nebo skupinu přátel, kteří si chtějí připravit vlastní jídlo a zažít místo jako místní. Mnohé vily mají také vlastní bazén nebo přístup ke společnému bazénu, což je skvělé, pokud si chcete odpočinout a relaxovat zcela soukromě.

Nezáleží na tom, jakou možnost ubytování si vyberete, Egypt Marsa Alam El Quseir nabízí návštěvníkům skvělý pobyt. Ať už se rozhodnete pro luxusní resort, malebný hotel nebo soukromou vilu, budete mít všechny možnosti k dispozici. Nezapomeňte si také užít krásy Rudého moře a vodních aktivit, které tato oblast nabízí. Vaše dovolená v Egyptě se stane nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Marsa Alam El Quseir


1. Jak se dostat z El Quseir do Marsa Alam?
Odpověď: Nejsnáze se dostanete z El Quseir do Marsa Alam pomocí taxi nebo pronájmem auta. Existuje také možnost veřejné dopravy, ale není tak častá.

2. Jak dlouho trvá cesta z El Quseir do Marsa Alam?
Odpověď: Cesta trvá přibližně 45 minut až hodinu, v závislosti na dopravní situaci a zvoleném druhu dopravy.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Marsa Alam?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v Marsa Alam patří Abu Dabab, Marsa Mubarak, Elphinstone a Sharm El Luli. Všechny tyto pláže nabízejí krásné bílé písky, tyrkysově modré vody a bohatý podvodní svět.

4. Je v Marsa Alam bezpečno plavat?
Odpověď: Ano, plavání v Marsa Alam je obvykle velmi bezpečné. Pláže jsou dobře hlídané a mají záchranné služby. Nicméně je vždy důležité dbát na opatrnost, sledovat pokyny a varování vydávané místními úřady.

5. Jaké aktivity mohu v Marsa Alam podniknout?
Odpověď: V Marsa Alam je bohatá nabídka aktivit pro turisty. Mezi nejoblíbenější patří potápění a šnorchlování, výlety na safari do pouště, delfíní výlety, rybaření, plážové aktivity a relaxace v luxusních resortech.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Marsa Alam?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Marsa Alam je od října do dubna, kdy je počasí mírné a teploty jsou příjemné. V létě mohou být teploty neúnosné, proto se mnoho turistů přesouvá do více vzdušnějších a klimatizovaných prostorů.

7. Jaký je rozdíl mezi Marsa Alam a Hurghadou?
Odpověď: Marsa Alam je méně známý turistickým cílem než Hurghada, ale nabízí klidnější a odlehlejší dovolenou. Marsa Alam má půvabné pláže, nádherný podmořský svět a je oblíbeným cílem pro milovníky potápění a šnorchlování. Hurghada je živější město s rušným nočním životem, obchody a restauracemi.

8. Potřebuji vízum pro návštěvu Marsa Alam?
Odpověď: Ano, pro vstup do Egypta je potřeba mít platné vízum. Vízum lze získat buď předem přes egyptské konzuláty či ambasády, nebo při příletu na letišti v Egyptě.


Počasí Egypt Marsa Alam El Quseir


Egyptské letovisko Marsa Alam El Quseir nabízí svým návštěvníkům skvělé podmínky k odpočinku a relaxaci při příjemném pobytu u Rudého moře. Jedním z klíčových faktorů pro zajištění pohodového pobytu jsou i příznivé klimatické podmínky.

Počasí v Marsa Alam El Quseir se výrazně liší v závislosti na ročním období. V létě zde panuje horké a suché podnebí s teplotami stoupajícími i k 40°C. V zimě se teploty pohybují v rozmezí 20-25°C, což z této destinace dělá ideální místo pro zimní dovolenou.

Nejvhodnější období pro návštěvu Marsa Alam El Quseir jsou jaro a podzim, kdy se teploty pohybují příjemně okolo 30°C. V těchto měsících navíc není tak vysoká vlhkost vzduchu, nejsou zde tak časté písečné bouře a moře má ideální teplotu ke koupání. Díky těmto faktorům patří Marsa Alam El Quseir mezi oblíbené destinace pro potápěče, kteří zde mohou obdivovat pestrý podmořský život.

V zimě (prosinec až březen) zde může být moře chladnější, a proto se tuto dobu doporučuje spíše pro ty, kteří nechtějí trávit čas na pláži, ale chtějí si užít výlety do okolí a poznat místní kulturu a historii.

Při plánování návštěvy Marsa Alam El Quseir je důležité si uvědomit, že ceny v této oblasti se výrazně liší v závislosti na ročním období. Nejvyšší ceny bývají v období vánočních a novoročních svátků a také v době letních prázdnin. Naopak v zimě a v měsících mimo hlavní turistickou sezónu bývají ceny levnější, proto se tuto dobu více vyplatí z hlediska ekonomiky.

Celkově lze říci, že Marsa Alam El Quseir je báječnou destinací pro ty, kteří hledají příjemné počasí, krásné moře a fascinující podmořský svět. Doporučujeme však respektovat roční období a volit takovou dobu návštěvy, která bude odpovídat vašim požadavkům a přání.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky