Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Hurghada Soma Bay

Letenka Egypt Hurghada Soma Bay


Egypt je jednou z nejznámějších turistických destinací na světě. Každý rok sem proudí miliony turistů, kteří si přijdou užít slunečného počasí, krásné pláže a fascinující historie. Jedním z nejoblíbenějších míst k návštěvě v Egyptě je Hurghada, známá svými úžasnými potápěčskými lokalitami a okouzlujícím podmořským světem.

Hurghada se nachází na pobřeží Rudého moře, což je znamenitá destinace pro milovníky vodních sportů. Soma Bay, která se nachází 45 km jižně od Hurghady, je jedním z nejkrásnějších letovisek na této části egyptského pobřeží. Díky svým průzračným vodám, úchvatnému korálovému útesu a bohatství podmořského života je Soma Bay oblíbeným místem mezi potápěči a šnorchlaři.

Jednou z nejpohodlnějších a rychlých způsobů, jak se dostat z Hurghady do Soma Bay, je letenka. Vzhledem k nedaleké vzdálenosti mezi oběma lokalitami trvá let zhruba 20 minut, což je velmi výhodné pro cestovatele, kteří si chtějí užít co nejvíce času na pláži nebo pod vodou.

Letenky do Soma Bay jsou dostupné z různých částí světa. Mnoho mezinárodních leteckých společností nabízí přímé lety do Hurghady, která je oblíbeným vstupním bodem pro cestu do Soma Bay. Pokud jste již v Egyptě a plánujete výlet do Soma Bay, můžete využít služeb místních leteckých společností, které nabízejí krátké vnitrostátní lety.

Po příletu na letiště v Hurghadě je velmi snadné se dostat do Soma Bay. Mnoho hotelů a letovisek nabízí transferové služby pro své hosty, které je odvezou přímo na jejich vybrané místo v Soma Bay. Pro ty, kteří preferují nezávislost, je možné si pronajmout auto nebo využít taxislužby k přepravě.

Když dorazíte do Soma Bay, nebudete zklamáni. Krásné pláže s jemným pískem vás přivítají a připraveny jsou také různé vodní aktivity, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing, kitesurfing a plachtění na lodi. Soma Bay je také známá svými luxusními letovisky, kde si turisté mohou užít prvotřídní služby, wellness a golfový resort.

Dalším příjemným zážitkem v Soma Bay je procházka po podmořském světě. Korálový útes v této oblasti je nádherný a nabízí možnost spatřit různé druhy ryb a mořských živočichů. Je to jako plavat v živém akváriu!

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě a chcete si užít slunečního počasí, krásné pláže a fascinující podmořský svět, Hurghada a Soma Bay jsou pro vás ideální místa. S rychlou a pohodlnou letenkou do Hurghady se můžete snadno dostat na své vytoužené místo a zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství a relaxace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Hurghada Soma Bay


Otázky a odpovědi týkající se Egypta (konkrétně Hurghady a Soma Bay):

1. Jaká měna se používá v Egyptě?
- Oficiální měnou je egyptská libra (EGP). V turistických oblastech je však možné platit i americkými dolary nebo eurem.

2. Je nutné mít pro vstup do Egypta vízum?
- Ano, cizinci musí mít při vstupu do Egypta platné vízum. Vízum lze získat buď při příjezdu na letišti (za poplatek), nebo ho lze zakoupit předem v Egyptském velvyslanectví.

3. Je Egypt bezpečnou destinací?
- Egypt má svou historii několika teroristických útoků. Nicméně vláda zavedla účinná opatření k ochraně turistů a turistických atrakcí. Většina turistů cestuje do Egypta bez problémů.

4. Jaká je typická místní kuchyně?
- Egyptská kuchyně je velmi jednoduchá a základní. Typická jídla obsahují například kukuřičný chléb, fazole, fazolové kaše, rýži, ryby. Na místních trzích a v restauracích lze ochutnat také mnoho druhů ovocných šťáv.

5. Existují nějaké specifické zvyky či návyky, které bych měl/a dodržovat?
- Egypt je islámská země, takže je nutné respektovat místní zvyky a návyky. Ženy by měly raději nosit delší sukně či šaty a zakrývat ramena. Místní lidé se rádi zdraví a pozdravem je „As-salāmu ʿalaykum“, což znamená "Pokoj budiž s tebou". Rovněž byste měli mít vždy s sebou dostatečné množství vody, protože v horkých měsících může být velmi horko.

6. Jakou zdejší přírodu a výlety byste doporučili?
- Egypt má mnoho krásných a zajímavých míst ke zdobkou. Například v Hurghadě a okolí můžete navštívit korálové útesy, aquaparky, pouště a místní vesnice. V Soma Bay jsou pak k dispozici například golfové kurzy a wellness centra. Doporučujeme však vždy kontaktovat místního průvodce, když se plánujete vydat na výlet, a mít na paměti místní podmínky a bezpečnost.


Dovolená Egypt Hurghada Soma Bay


Egypt je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací pro milovníky slunce, pláže a korálových útesů. A mezi nejpopulárnější oblasti v Egyptě patří i Hurghada a Soma Bay.

Hurghada je jedno z nejznámějších turistických středisek v Egyptě. Nachází se na jihovýchodním pobřeží Rudého moře a láká návštěvníky svými překrásnými plážemi, teplem a fascinujícími podvodními světy. Toto místo je známé také pro svou bohatou nabídku vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing nebo kitesurfing. Pokud hledáte dovolenou plnou adrenalinu a dobrodružství, Hurghada je pro vás to pravé místo.

Pokud vás láká klidnější dovolená plná relaxace a wellness, Soma Bay je pro vás ideální volbou. Nachází se na poloostrově v jihozápadní části Hurghady a je známé svými luxusními letovisky, golfovými hřišti a lázněmi. Soma Bay nabízí také nádherné pláže s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou, která je neodolatelná pro milovníky slunce a odpočinku. Můžete si také vychutnat masáže a léčebné koupele v jednom z mnoha wellness center.

Obě tyto oblasti jsou ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Rudé moře je známé svými korálovými útesy a pestrou podmořskou faunou, kterou můžete objevit při potápění. Budete fascinováni krásami a bohatou biodiverzitou pod hladinou. Existuje mnoho potápěčských center a škol, které vám poskytnou veškeré potřebné vybavení a školení.

Pro ty, kteří mají zájem o egyptskou historii, nabízí Hurghada a Soma Bay také možnost navštívit některé z nejznámějších archeologických lokalit Egypta, jako je například starověká pevnost Hurghada nebo známý chrám Karnak. Můžete také navštívit nedaleké město Luxor, kde se nachází úchvatná údolí králů a královen.

Co se týče ubytování, obě tyto oblasti mají širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely a letovisky s bazény, spa centry, restauracemi a dalšími vybaveními. Ať už chcete strávit dovolenou v klidu a relaxaci, nebo objevovat adrenalinové sporty a dobrodružství, Hurghada a Soma Bay mají to, co hledáte.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Egyptě a máte rádi slunečné pláže, úchvatnou přírodu, vodní sporty a historii, pak je Hurghada a Soma Bay pro vás to pravé místo. Můžete si užít dovolenou plnou adrenalinu, objevování a odpočinku v jednom z nejkrásnějších egyptských letovisek na pobřeží Rudého moře.


Ubytování Egypt Hurghada Soma Bay


Egypt je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na světě, a to nejen pro své historické a kulturní památky, ale také pro své krásné pláže a křišťálově čisté vody Rudého moře. Pokud plánujete do Egypta cestu a hledáte ideální místo k pobytu, poohlédněte se po Hurghadě a Soma Bay.

Hurghada je oblíbené letovisko, které nabízí mnoho možností k odpočinku i pobavení. Ať už se chcete potápět, šnorchlovat, surfovat nebo jenom relaxovat na pláži, máte tu všechno po ruce. V Hurghadě najdete mnoho různých typů ubytování, od pětihvězdičkových hotelů s luxusními lázněmi a soukromými plážemi, až po hostely pro cestovatele s menším rozpočtem.

Jedním z nejoblíbenějších míst v Hurghadě je Soma Bay, což je poloostrov, který se nachází asi 45 kilometrů jižně od samotného města. Soma Bay je známá svými krásnými plážemi a excelentními podmínkami pro potápění a šnorchlování. Navíc se tu nachází několik pětihvězdičkových hotelů, které nabízí svým hostům dokonalou nabídku služeb a možností pro relaxaci i aktivní trávení času.

Mezi nejlepší hotely v Soma Bay patří například The Westin Soma Bay Golf Resort & Spa, který nabízí moderní pokoje s výhledem na moře či golfové hřiště. Hotel má vlastní soukromou pláž, bazény, vířivky, lázně a řadu sportovních a volnočasových aktivit pro hosty.

Dalším luxusním hotelem v Soma Bay je Kempinski Hotel Soma Bay, který se pyšní nádherným designem a umístěním přímo u moře. Své hosty oblažuje nejen vynikajícími gastronomickými zážitky, ale také lázněmi, soukromými plážemi a řadou sportovních a volnočasových aktivit.

Pro ty, kteří hledají příjemnější cenovou kategorii, existují v Soma Bay také menší hotely s jednoduššími pokoji a službami. Zvlášť oblíbené jsou u turistů rodinné hotely, které nabízejí rodinám s dětmi mnoho možností k zábavě a pobavení.

Na co nezapomenout při hledání ubytování v Egyptě:

- Zkontrolovat kvalitu a vybavení pokoju
- Prozkoumat recenze a hodnocení jednotlivých hotelů předem
- Zjistit, zda hotel nabízí stravování a jaký druh (polopenze, all-inclusive apod.)
- Zjistit, zda je v ceně ubytování také doprava z letiště a zpět
- Zjistit, zda je hotel umístěn v klidné nebo rušnější části města

Ať už se rozhodnete pro pobyt v Hurghadě nebo Soma Bay, máte zaručeno krásné počasí, sálavé slunce a březovou vodu Rudého moře. Egypt je ideální destinací pro každého, kdo hledá krásné místo k odpočinku i zábavě.


Počasí Egypt Hurghada Soma Bay


Egypt je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě, a to díky svému slunečnému počasí, krásným plážím a fascinujícím historickým památkám. Hurghada a Soma Bay jsou dvě z nejvíce navštěvovaných míst v Egyptě a jejich počasí z nich dělá ideální destinaci pro turisty hledající slunce, teplo a vodu.

Hurghada a Soma Bay se nacházejí na východním pobřeží Egypta, na břehu Rudého moře. Tato oblast je známá svým mírným a teplým klimatem po celý rok. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 35 – 40 °C, ale díky příjemnému větru a nízké vlhkosti je teplo velmi snesitelné. V zimě se teploty pohybují kolem 20 – 25 °C, což je optimální pro ty, kteří se chtějí vyhnout studenému zimnímu počasí.

Voda v Rudém moři má také příjemnou teplotu po celý rok, což umožňuje turistům plavat, potápět se a různé vodní sporty provozovat po celý rok. Průměrná teplota vody v zimě je kolem 22-24 °C a v létě se voda zahřeje až na 28-29 °C.

Zimní měsíce od listopadu do března jsou nejlepší pro potápění a šnorchlování, protože v tomto období je viditelnost pod vodou nejlepší. V létě může být viditelnost snížena v důsledku zvýšeného počtu plavajících řas. Nicméně kvůli oceánskému proudění v Rudém moři jsou pobřeží Hurghady a Soma Bay velmi čistá a neznečištěná.

Počasí v Hurghadě a Soma Bay v létě je ideální pro ty, kteří hledají slunce, teplo a pobyt na pláži. Zdejší pobřeží nabízí nádherné pláže s bledě modrým a průzračným mořem, kde si užijete sluníčka a ulehnete si do stínu palmových stromů.

Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou s překrásným počasím po celý rok, Hurghada a Soma Bay jsou pro vás tou správnou volbou. Toto úchvatné letovisko nabízí neuvěřitelná a nezapomenutelná zážitky, ať už se jedná o potápění, šnorchlování, surfování nebo prostě jen o odpočinku na krásných plážích. Navštivte Egypt a užijte si pořádný kousek slunečného ráje!


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky