Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)

Dovolená Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země bohatá na historii a kulturu, a jednou z nejvíce fascinujících a známých turistických atrakcí je oblast Gíza. Nachází se zde jedno ze Sedmi divů světa - Velká pyramidy Cheopse a také obrovská socha Sfingy. Tyto monumenty jsou nejen symbolem Egypta, ale i jedním z nejvýznamnějších dědictví celé lidské civilizace.

Velká pyramida Cheopse je největší ze tří pyramid, které jsou umístěny na Gízské plání. Pyramida byla postavena před více než 4 500 lety jako hrobka faraona Cheopse, který vládl za 4. dynastie Starověkého Egypta. Její stavba je stále zahalena tajemstvím a techniku, jakou stavitelé použili při její konstrukci, není dodnes zcela známa. Přesto je do dnešní doby symbolem inženýrského a archeologického umění.

Pyramida Cheopse stojí ve výšce přes 140 metrů a průměrná délka jedné strany je kolem 230 metrů. Její dokonalá pyramidalní forma zůstává obdivuhodná dodnes, ačkoliv se podařilo postavit jen málo pyramid, které by se dosahu byť i jen zlomku této velikosti a dokonalosti. Interiér pyramidy je bohužel pro veřejnost uzavřen, ale památník v těsné blízkosti nabízí mnoho informací a artefaktů, které jsou spojeny s Cheopsovým pohřbem.

Nedaleko Velké pyramidy se nachází další jedinečné místo - Sfinga. Sfinga je socha, která zobrazuje tělo lva a hlavu člověka. Jedná se o největší sochu z monolitu na světě. Svou délkou 73 metrů a výškou 20 metrů je v Gíze přítomna od doby, kdy byla postavena starověkými Egypťany. Sfinga je považována za symbol moci a ochránce královských hrobek. Je velkým turistickým přitahovačem a jednou z ikonických památek Egypta.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta a máte v plánu navštívit tuto oblast, je důležité připravit se na horké podnebí. Egypt má tropické a suché podnebí, takže je dobré si vzít lehké oblečení, přinést dostatek sluneční ochrany a dostatek vody. Zeptejte se svého cestovního průvodce na nejlepší časy návštěvy, protože v létě mohou teploty dosahovat extrémních hodnot.

Pokud jste milovníkem historie a kultury, návštěva Egypta a oblasti Gíza je nezapomenutelný zážitek. Procházka okolo Velké pyramidy Cheopse a Sfingy vás přenese do minulosti a ukáže vám neuvěřitelný kontext, ve kterém tyto památky vznikly. Egypt je země s bohatou historií a návštěva této části země je nezbytná pro pochopení jeho kultury a odkazu, který zanechal světu.


Ubytování Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země, kterou mnoho lidí spojuje s pyramidami a historickým dědictvím. Jedno z nejpopulárnějších míst, které turisté navštěvují, je Gíza, kde se nachází slavné pyramidy Cheopse a Sfinga. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat a zažít jedinečnou atmosféru tohoto místa, je důležité vědět, jaké ubytování je zde dostupné.

K místu jako je Gíza patří luxusní hotely, které nabízejí jak moderní vybavení, tak i historický půvab. Některé hotely leží přímo v blízkosti pyramid, což umožňuje turistům mít úžasný výhled přímo z okna. Tato ubytování obvykle disponují vyhlídkovými terasami, kde můžete sedět a obdivovat krásu pyramid a Sfingy, zejména při západu slunce. Pokud vás láká autentický zážitek, můžete se rozhodnout i pro přespání v poušti a zažít nocní ticho a klid na samotném okraji pyramid.

Pro turisty, kteří preferují menší tradiční hotely, je v Gíze také možnost najít levnější ubytování. Tyto hotely, zpravidla rodinného typu, nabízejí pohodlné pokoje s prostornými postelemi a čistými koupelnami. Mnohé z nich mají také své vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční egyptská jídla a poznat místní gastronomii.

Důležité je také zmínit, že Gíza není pouze známá pyramidami, ale je zde i řada dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi ně patří například Muzeum skadových lodí, kde si můžete prohlédnout historické egyptské lodě pocházející z doby faraonů. Další příležitostí je návštěva Cheopsovy lodě, která byla nalezena v blízkosti pyramidy a je považována za jeden z nejcennějších artefaktů egyptské historie.

V neposlední řadě, nezapomeňte zařadit do vašeho programu prohlídku Sfingy. Tato ikonická socha s lidskou hlavou a lvím tělem je obklopena řadou teorií a legend. Ať už máte zájem o egyptskou historii, nebo jste jen obdivovatelé architektury, návštěva této památky je něčím, co byste neměli vynechat.

Celkově lze říci, že Gíza nabízí širokou škálu ubytování přizpůsobeného různým potřebám. Ať už si zvolíte luxusní hotel s výhledem na pyramidy nebo tradiční rodinný hotel, určitě si užijete nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě. Nejlepší čas na návštěvu Gízy je v období jarního a podzimního přechodu, kdy je počasí příjemné a dostatečná turistická infrastruktura je k dispozici.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Dotazy a odpovědi o Egyptě Giza a pyramidách Cheopse a Sfingu:

1. Kde se nachází Giza v Egyptě?
Giza se nachází na západním okraji Káhiry, hlavního města Egypta.

2. Co jsou Gízské pyramidy?
Gízské pyramidy jsou starobylé pyramidové komplexy, které byly postaveny jako poslední z sedmi divů světa. Nejvýznamnější jsou pyramidy Cheopse, Chefrénova a Mykerinose.

3. Co je to Velká pyramida Cheopse?
Velká pyramida Cheopse je největší a nejznámější ze tří hlavních pyramid v Gíze. Byla postavena jako hrobka faraona Cheopse a je považována za jednu z nejvýznamnějších staveb v lidské historii.

4. Jaká je výška Velké pyramidy Cheopse?
Výška Velké pyramidy Cheopse je přibližně 146,6 metrů.

5. Jak byly pyramidy postaveny?
Postup výstavby pyramid není zcela jasný, ale předpokládá se, že se používala obrovská síla lidské pracovní síly a systémy ramp.

6. Co je to Sfinga?
Sfinga je socha nacházející se v blízkosti Gízských pyramid. Má lidskou hlavu a leví tělo a bývá spojována s faraonem Chephrenem.

7. Jaká je výška Sfingy?
Sfinga měří přibližně 20 metrů výšky a 73 metrů na délku.

8. Jaké je stáří Gízských pyramid?
Gízské pyramidy byly postaveny přibližně před 4 500 lety v období Staré říše.

9. Jsou pyramidy přístupné veřejnosti?
Ano, pyramidy a Sfinga jsou přístupné veřejnosti. Turisté mohou navštívit Velkou pyramidu Cheopse, menší pyramidy a také procházet kolem Sfingy.

10. Existuje výhled z Velké pyramidy?
Vnitřek Velké pyramidy je přístupný turistům a lze se dostat dovnitř jejích chodeb a komor. Nicméně, výhled z vrcholu pyramidy není k dispozici pro veřejnost z bezpečnostních důvodů.


Letenka Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí bohatou na historii a kulturní poklady. Jednou z nejznámějších atrakcí v Egyptě jsou bezpochyby pyramidy v Gíze, které jsou přímo spojeny se světoznámou pyramidou faraona Cheopse a sochou Sfingy. Pokud se chystáte navštívit tuto fascinující destinaci, je třeba předem zabezpečit si letenky do Egypta a naplánovat si pobyt.

Letenky do Egypta jsou dostupné z mnoha mezinárodních letišť po celém světě. Nejbližším mezinárodním letištěm ke Gíze je Letiště v Káhiře, které je vzdálené asi 25 kilometrů. Zde můžete snadno najít letecké spojení s mnoha světovými destinacemi.

Jakmile dorazíte do Egypta, můžete pokračovat v cestě do Gízy, což je malé město ležící na západním předměstí Káhiry. Hlavní atrakcí v této oblasti jsou samozřejmě pyramidy, které jsou vzdálené jen několik kilometrů od města. Je nejlepší si najmout průvodce, který vám poskytne informace o historii a zajímavostech každé z pyramid.

Pyramida faraona Cheopse je největší a nejstarší ze všech pyramid v Gíze. Její stavba se datuje až do roku 2580 př. n. l. Je považována za jedno z největších technických a stavitelských úspěchů starověku. Její velikost a přesnost dokazují jedinečné dovednosti starověkých egyptských stavitelů.

V bezprostřední blízkosti pyramidy Cheopse se nachází socha Sfingy. Tato socha s tělem lva a hlavou člověka je jednou z nejznámějších ikon starověkého Egypta. Její původ a význam jsou stále zahaleny tajemstvím. Návštěvníci mohou obdivovat tuto ohromující sochu a vyfotit se s ní jako atletickým pozadím.

Kromě pyramid a Sfingy Gíza nabízí návštěvníkům také charakteristickou egyptskou atmosféru a kulturu. Město je plné tržišť, kde můžete nakupovat egyptské suvenýry, jako jsou různé druhy koření, keramika, šperky nebo tradiční oděvy. K místním specialitám patří také egyptská kuchyně, která nabízí různé pokrmy, mezi které patří například kushari (směs rýže, těstovin, cizrny a rajčat) nebo falafel (kuličky z kvašených cizrny).

Pokud se rozhodnete navštívit pyramidy a Sfingu v Gíze, nezapomeňte si přinést dostatečné množství vody a ochranný krém proti slunci. Místo je známé svými vysokými teplotami, zejména během letních měsíců.

Celý zážitek z návštěvy pyramid a Sfingy v Gíze je neopakovatelný a stojí za to zažít. Adrenalin, který vám projde tělem při pohledu na tyto monumentální stavby, je nezapomenutelný. Výhled z vrcholu pyramidy Cheopse na město Gíza je krásný a nabízí jedinečný pohled na okolní krajinu.

Pokud máte zájem o historii, starověkou kulturu a monumentální architekturu, letenka do Egypta do Gízy je tou správnou volbou pro vás. Tato destinace vás zcela jistě ohromí svou krásou a neuvěřitelnou historií.


Počasí Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt, země pyramid a tajemství, si zachovává své exotické kouzlo díky svému rozmanitému a teplému podnebí. Představme si, jaké je počasí v jednom z nejslavnějších míst Egypta - v Gíze, domově pyramidy Cheopse a Sfingy.

Gíza leží nedaleko od egyptského hlavního města Káhiry a je známá svým bohatým historickým dědictvím, které se skládá z ohromujících starověkých pyramid a monumentů. Když se podíváme na počasí v této oblasti, je důležité si uvědomit, že Egypt je převážně pouštní zemí, která má typické horké podnebí.

Jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad) jsou obdobím, kdy je počasí v Gíze poměrně příjemné. Teploty se pohybují kolem 25-30 °C, což je ideální pro prohlídky pyramid a dalších historických památek. Slunce svítí celý den a je velmi málo srážek. Tato období jsou proto považována za nejlepší dobu návštěvy, aby se návštěvníci vyhnuli extrémnímu horku egyptského léta.

Letní měsíce (červenec až srpen) jsou ve Gíze extrémně horké. Denní teploty mohou stoupat až k 40 °C a je zde vysoká vlhkost vzduchu. To znamená, že přímé sluneční světlo může být velmi intenzivní a vyčerpávající. Pokud plánujete návštěvu Gízy v létě, je důležité se připravit na horké a suché podmínky a chránit se před sluncem.

V zimě (prosinec až únor) jsou teploty v Gíze stále relativně teplé, ale mohou být nepředvídatelné. Denní teploty se obvykle pohybují kolem 20-25 °C, ale může nastat i chladnější období, kdy se teploty sníží na 10-15 °C. Nacházíme se v poušti, takže i v zimě se slunce poměrně často objevuje na obloze.

Co se týče srážek, Egypt je znám jako suchá země. Srážky jsou vzácné, zejména v létě, kdy se prakticky nevyskytují žádné deště. V zimě je však možné občasné přeháňky, což je pro místní velká událost.

Když navštívíte Gízu a její slavné pyramidy, je nezbytné brát v úvahu počasí. Nezapomeňte si vzít ochranné sluneční brýle, pokrývku hlavy a dostatek vody, abyste se vyhnuli přehřátí a úpalu. I když je v oblasti poskytována stínění, je dobré si být vědom rizik přílišného vystavení slunečnímu záření.

Celkově vzato, Gíza nabízí velmi teplé počasí po většinu roku s horkými letními měsíci a příjemnými jarními a podzimními obdobími. S ohromujícími pyramidami Cheopse a Sfingy jako kulisu se návštěva Gízy stává nezapomenutelným zážitkem.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky