Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)

Letenka Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je známý jako země, která je plná úžasných památek a historických míst. Jedním z takových míst je Dahshur, archeologická lokalita nacházející se asi 40 kilometrů jižně od Káhiry. Toto místo je slavné díky dvěma z nejvýznamnějších pyramíd starověkého Egypta - Křivce a Červené pyramidě.

Kemplářská pyramida, známá také jako Křivcová pyramida, byla postavena během doby Staré říše faraonem Snofruem kolem roku 2600 před naším letopočtem. Její jedinečný tvar, který se postupně zužuje směrem nahoru, ji odlišuje od ostatních pyramid v Egyptě. Křivá pyramida byla považována za první amatérský pokus o stavbu obrovských hrobek a její význam je proto nedoceněný. Její interiér však nabízí fascinující prohlídku a návštěvníci se mohou vydat dovnitř, aby si prohlédli klenuté chodby a komory.

Červená pyramida, která se nachází nedaleko Křivcové pyramidy, byla také postavena faraonem Snofruem a je považována za první skutečně hladkou pyramidu v Egyptě. Odpovídající jejímu jménu je celá pyramida pokryta červenými vápencovými bloky, které vytvářejí působivý pohled. Interiér Červené pyramidy je otevřen pro veřejnost a návštěvníci tak mohou prozkoumat chodby a komory, které byly původně určeny jako poslední odpočinek faraona Snofrua.

Sedm kilometrů severně od Dahshuru se nachází další fascinující místo - Sakkara. Toto místo je k vidění za jediný den se lze vydat do areálu a prozkoumat tamní starověké pyramidy a hrobky. Zde také můžete navštívit slavnou stupňovitou pyramidu krále Džosera, která je jednou z nejstarších pyramid v Egyptě.

Dahshur a jeho pyramidy jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo navštíví Egypt. Tyto starověké struktury jsou nejen velkolepé, ale také nesou důležitý historický význam. Pro fanoušky starověkého Egypta, archeologie nebo pro ty, kteří prostě chtějí obdivovat úžasnou architekturu, je návštěva Dahshuru něčím, co si nenechají ujít.

Pokud se chystáte navštívit Egypt, udělejte si čas na návštěvu Dahshuru. Obdivujte Křivcovou pyramidu a její neobvyklý tvar, prozkoumejte Červenou pyramidu a její krásně vytesané červené kameny. Nezapomeňte také na návštěvu Sakkary a obdivovat pyramidu krále Džosera. Každá pyramida má své vlastní kouzlo a význam a je to neuvěřitelné, že tyto struktury přežily po tisíciletí a stále fascinují návštěvníky ze všech koutů světa.

Takže až se ocitnete v Egyptě, vydejte se do Dahshuru a prozkoumejte jedinečné a fascinující pyramidy této oblasti. Budete ohromeni krásou a historickým významem těchto starověkých památek a budete moci zažít pravé Pýramidové dobrodružství.


Ubytování Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je známý jako země bohatá na historické památky a jednou z nich je i oblast Dahšúr, která se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry. V této oblasti můžete navštívit slavnou Křivou pyramidu a Červenou pyramidu, které jsou významnými symboly starověké egyptské architektury.

Křivá pyramida, která je také známá jako První křivá pyramida, je jednou z nejstarších a nejzachovalejších pyramid v Egyptě. Byla postavena ve 27. století před naším letopočtem za vlády faraona Snofrua z 4. dynastie. Její neobvyklá jména je dáno tím, že její stěny nejsou rovné, ale mají mírnou křivku. Tato pyramidová stavba je jediným příkladem tohoto druhu v Egyptě a její architektonické zvláštnosti jsou fascinující.

Další památkou, kterou si určitě nemůžete nechat ujít, je Červená pyramida. Je tak pojmenována kvůli zvláštní barvě kamene, který byl použit při její stavbě. Tato pyramida je nejstarší "pravá" pyramidová stavba v Egyptě a je spojována opět s faraonem Snofruem. Její dokonalá geometrie a architektonická precisnost ji činí jednou z nejkvalitnějších pyramid v této oblasti.

Pokud se rozhodnete navštívit Dahšúr a obdivovat tyto starodávné památky, měli byste zvážit ubytování v okolí. Je zde několik možností, které můžete zvážit. V blízkosti se nachází několik luxusních hotelů a resortů, které nabízejí komfortní ubytování a širokou škálu služeb. Mnoho z nich má také bazény, wellness centra a restaurace, což vám umožní relaxovat a užívat si odpočinku po dlouhém dni stráveném prohlížením památek.

Pro ty, kteří preferují autentičtější zážitek, mohou zvážit ubytování v jednom z místních rodinných penzionů, které jsou rozšířené v okolí Dahšúru. Tyto penziony nabízejí jednodušší ubytování za přijatelnější cenu a často jsou provozovány místními rodinami, které vám mohou poskytnout zajímavé informace o místní kultuře a tradicích.

Při plánování svého pobytu v Dahšúru je nezbytné brát v úvahu také vzdálenost od dalších atrakcí v Káhiře a okolí. Pokud plánujete pobyt v této oblasti jen na jednodenní výlet, mohli byste zvážit ubytování v Káhiře a využít místní dopravu, abyste se dostali do Dahšúru. Pokud se však rozhodnete zde zůstat déle, je ideální mít ubytování v blízkosti památek a využít možnosti prozkoumávat tuto fascinující oblast více času.

Výlet do Dahšúru je skvělým způsobem, jak poznat více o starověké egyptské kultuře a historii. Křivá pyramida a Červená pyramida jsou fascinující ukázkou dokonalé architektury a technického umu starověkých Egypťanů. Ať už si vyberete luxusní hotel nebo rodinný penzion, budete mít možnost prozkoumat tyto úžasné památky, užít si pohostinnost místních obyvatel a prožít jedinečný zážitek v Egyptě.


Počasí Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt a jeho nádherné pyramidy, Křivka a Červená, jsou fascinujícím místem pro turisty po celém světě. Když přemýšlíte o plánování cesty do Egypta a návštěvě těchto historických památek, je důležité pochopit, jaké počasí můžete očekávat.

Dahshur je oblast v Egyptě, která se nachází v provincii Gíza. Tento region je velmi významný pro své pyramidy, včetně Křivky a Červené pyramidy, které jsou největšími atrakcemi v oblasti. Počasí v Dahshuru je podobné jako v dalších částech Egypta.

Zimní měsíce v Dahshuru (prosinec až února) jsou poměrně mírné s průměrnou teplotou okolo 20°C. Noci však mohou být chladnější, takže je vhodné mít s sebou lehkou bundu. Denní světlo bývá krátké, takže je vhodné plánovat návštěvu pyramid během dopoledne.

Jaro v Dahshuru (březen až květen) je obvykle velmi horké a suché. Denní teploty se pohybují okolo 30°C a noci jsou teplé kolem 20°C. Tento období je velmi oblíbené mezi turisty a je důležité chránit se před sluncem a hydratovat se dostatečnou vodou.

Leto v Dahshuru (červen až srpen) je naprosto horké s maximální denní teplotou okolo 40°C. Noci jsou také velmi horké kolem 30°C. Pokud plánujete návštěvu pyramid během tohoto období, je důležité mít s sebou dostatek vody, chránit se před sluncem a vyhýbat se přímému slunci během nejteplejších hodin.

Podzim v Dahshuru (září až listopad) je obdobím, kdy se teploty začínají postupně snižovat. Denní teploty jsou průměrně 30°C s teplotami nocí kolem 20°C. Toto období je vhodné pro návštěvu pyramid vzhledem k mírnějšímu počasí a nižšímu počtu turistů.

V každém období je dobré pamatovat na správné oblečení a dostatečné hydrataci, aby byla návštěva pyramid v Dahshuru co nejpříjemnější. Díky této informaci můžete plánovat svou návštěvu těchto fascinujících památek v závislosti na vašich osobních preferencích a předpokládanému počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


1. Kam se nachází Egypt Dahshur?
Egypt Dahshur se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry v Egyptě.

2. Jak se dostanu do Egyptu Dahshur?
Nejbližší letiště je mezinárodní letiště v Káhiře. Z letiště je možné se dopravit do Egyptu Dahshur taxíkem nebo si pronajmout automobil.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Egyptu Dahshur?
Egypt Dahshur je obvykle otevřen pro veřejnost od 8:00 do 17:00 hodin.

4. Existuje v Egyptu Dahshuru vstupné?
Ano, pro vstup do Egyptu Dahshur je vyžadováno vstupné. Ceny se mohou lišit v závislosti na národnosti a věku návštěvníka.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Egyptu Dahshur?
Prohlídka Egyptu Dahshur obvykle trvá kolem 2 až 3 hodin, ale čas závisí na zájmech a preferencech návštěvníka.

6. Co je Křivá pyramida?
Křivá pyramida je jednou z hlavních atrakcí Egypta Dahshur. Je to jedna z nejstarších egyptských pyramid a proslavila se svým zvláštním designem, který vytvořil neobvyklý sklon stěn.

7. Jaké jsou rozměry Křivé pyramidy?
Křivá pyramida je vysoká asi 105 metrů a má základnu o délce přibližně 188 metrů.

8. Co je Červená pyramida?
Červená pyramida je další známou pyramidou v Egyptu Dahshuru. Je to třetí největší egyptská pyramid a má svoje jméno díky červenému zbarvení kamene.

9. Jaké jsou rozměry Červené pyramidy?
Červená pyramida měří asi 104 metrů výšky a má základnu o délce přibližně 220 metrů.

10. Je možné vstoupit do pyramid v Egyptu Dahshur?
Bohužel není povoleno vstupovat do samotných pyramid v Egyptu Dahshur kvůli jejich stáří a zranitelnosti. Nicméně, je možné si prohlédnout vnější struktury a okolní oblasti.


Dovolená Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země plná záhad a tajemství, ale také historie a kultury. Jedním z míst, které byste si při návštěvě Egypta neměli nechat ujít, jsou pyramidy v Dahshuru. Nacházejí se asi hodinu jízdy od Káhiry a patří mezi nejstarší pyramidy v Egyptě.

Dahshur je archeologická oblast ležící na západ od Nilu. Tato oblast zahrnuje několik pyramid, z nichž nejvýznamnější jsou Křivka a Červená pyramid. Křivka pyramidy, také známá jako Loučka, je považována za první pyramidu se skutečně hladkými stěnami. Byla postavena faraonem Snofruem, zakladatelem 4. dynastie. Její strany jsou křivé, což jí dalo jméno. Červená pyramidy je také postavena faraonem Snofruem a bývá označována jako první "plně dokončená" pyramid. Je to také první pyramidu postavena s úplně pravidelnými stěnami.

Obě pyramidy jsou otevřené pro veřejnost, a tak si můžete prohlédnout nejen vnější fasádu, ale také vnitřek pyramidy. Vstupné na pyramidu Křivka je zhruba $1000 egyptských liber (cca 62 USD) a na pyramidu Červená je to zhruba $60 USD.

Dahshur také nabízí mnoho dalších turisticky atraktivních míst. Například Starověkou město Fajjúm, kde se nachází několik jezer a zemědělských oblastí. Je také domovem mnoha archeologických nalezišť a muzeí.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta, nenechte si ujít příležitost vidět nádherné pyramidy v Dahshuru. Budete si moci prohlédnout jedny z nejstarších pyramid v této zemi, které zůstávají neuvěřitelně dobře dochované dodnes. Vyhledávejte kvalitní zájezdy do Egypta a podívejte se na pyramidy na vlastní oči. Stejně jako mnoho dalších turistů, kteří sem již přijeli, budete ohromeni krásou a unikátností těchto staveb.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky