Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Džibutsko Lake Assal Hot Springs

Ubytování Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, malá země ležící východně od Afriky, je bohatá na přírodní krásy a jedinečná místa. Jedním z nejvíce fascinujících míst, která Džibutsko nabízí, je jezero Assal a jeho termální prameny.

Jezero Assal se nachází v nejnižším bodě afrického kontinentu a je také jedním z nejslanějších jezer na světě, jehož slanost je více než desetinásobně vyšší než slanost oceánu. Je obklopeno vulkanickými horami, které dodávají jezeru a okolní krajině dramatický vzhled.

Ačkoli jezerem samotným nelze plavat kvůli vysokému obsahu soli, nedaleko od jezera se nacházejí termální prameny, které nabízí unikátní zážitek. Tyto prameny, známé jako Lake Assal Hot Springs, jsou vytvořeny díky vulkanické aktivitě v této oblasti. Teplá voda v pramenech je bohatá na minerály, jako je síra a železo, které mají pověst blahodárných účinků na lidské tělo.

Návštěvníci, kteří přijdou do Džibutska, si mohou užít příjemnou koupel v těchto termálních pramenech a relaxovat v teplé vodě. Důležité je vzít na vědomí, že voda má velmi vysokou teplotu, takže je dobré být připraven na intenzivnější teplo, než by se mohlo očekávat. Je však zaručeno, že tato teplá koupel bude procházení stoj za to.

Kromě relaxace v termálních pramenech nabízí Džibutsko Lake Assal Hot Springs také úžasnou příležitost k cestování a poznávání přírodních divů regionu. Mnoho turistů se rozhodne podniknout výlety po okolí, kde mohou objevit sopečné krátery, sopky a další sopečnou aktivitu. Toto místo je také domovem mnoha druhů fauny a flory, které jsou adaptovány na extrémní podmínky tohoto slaného jezera.

Lake Assal je bezpochyby jednou z hlavních turistických atrakcí v Džibutsku a jeho termální prameny jsou neodmyslitelnou součástí tohoto unikátního místa. Kombinace sopečné krajiny, slaného jezera a teplých pramenů tvoří harmonické prostředí pro odpočinek a obdivování přírodní krásy.

Džibutsko Lake Assal Hot Springs je zážitek, který by neměl být vynechán při návštěvě této malebné africké země. Je to místo, které nejenže nabízí relaxaci a regeneraci, ale také jedinečnou příležitost poznat vzácnou kombinaci sopečné a slané krajiny. Pokud hledáte dovolenou, která se odlišuje od běžných destinací, pak je Džibutsko Lake Assal Hot Springs pro vás nejlepší volbou.


Počasí Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko Lake Assal Hot Springs je jedno z nejvýznamnějších míst v Džibutsku a tuto oblíbenou turistickou atrakci najdete na břehu slaného jezera Assal. Toto místo je zvláště známé pro své geotermální prameny, které emitují horkou minerální vodu. Toto místo je nejlepší na návštěvu od prosince do února, což je nejsušší období v roce.

První, co si musíme uvědomit, je to, že Džibutsko se nachází v suché a horké oblasti. V průměru zde spadne pouze 150 mm srážek za rok. Právě proto je toto místo ideální k návštěvě během zimy. Mimo zimní měsíce jsou teploty velmi vysoké a mohou dosáhnout až 38 stupňů Celsia.

Během sušších měsíců se tuto oblast může dostat do extrémně suchých stavů. Nicméně, když přijde období dešťů, tak je toto místo zcela jiné. Krajina se mění na zelenou oázu a kvetou zde spousty květin. Můžete vidět, jak se ohromné množství zvířat shromažďuje kolem jezera k napití.

Když se dostaneme k Lake Assal, můžeme vidět, jak se horké prameny zvedají z vody. Tyto prameny mohou mít teplotu až 50 stupňů Celsia. Minerální voda naplněná solí se odpařuje, což vytváří bílé krystaly soli kolem horkých pramenů. Ohromující krajinu se stalaktity a stalagmity obklopuje celé jezero.

Závěrem musím říct, že Džibutsko Lake Assal Hot Springs je krásné místo k návštěvě v jakémkoliv ročním období. Toto místo je však nejlepší během sušších měsíců od prosince do února, kdy teploty jsou příjemné a krajina je překrásná. Můžete se těšit na úžasnou krajinu zdejšího jezera, krystalické bílé solné krystaly a horké minerální prameny, a to vše v jednom místě.


Dovolená Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá země na východním pobřeží Afriky s množstvím nezapomenutelných zážitků pro turisty. Jedním z nich je i návštěva jezera Assal a jeho horkých pramenů. Pokud hledáte dovolenou, která nabízí výjimečné zážitky, neváhejte a vydejte se do Džibutska.

Jezero Assal se nachází na nízké nadmořské výšce na dně příkopu, který je součástí Velké příkopové propadliny, která se táhne v délce více než 3000 km. Jezerem protékají vody z blízkých měst a říček, ale nikam neodtékají. Právě z tohoto důvodu je jezero známé jako nejslanější jezero na světě s obsahem soli až 10krát vyšším než u oceánů.

Horké prameny se nacházejí v blízkosti jezera a jsou ideální pro ty, kteří hledají úlevu od stresu a bolestí. Voda v pramenech je obohacena minerály a prý je prospěšná pro kůži i dýchací ústrojí.

Kromě návštěvy jezera Assal a horkých pramenů můžete v Džibutsku navštívit mnoho dalších zajímavých míst, jako například starobylé město Tadjourah, které je považováno za perlu Džibutska. V Tadjourahu můžete navštívit přístav, starou mešitu a trh, kde můžete nakupovat tradiční suvenýry a výrobky z kůže.

Další zajímavostí, kterou byste si neměli nechat ujít, je sopka Ardoukoba, která má výšku 1023 metrů. Sopka se nachází v národním parku Forêt du Day, kde také můžete pozorovat řadu druhů zvířat a rostlin.

Celkově lze říci, že Džibutsko nabízí množství zajímavých aktivit a nezapomenutelných zážitků. Pokud plánujete dovolenou a hledáte místo mimo klasické turistické destinace, neváhejte a vydejte se do Džibutska. Jistě nebudete litovat!


Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá východoafrická země, která se pyšní mnoha překvapujícími přírodními lákadly. Jednou z hlavních turistických atrakcí je jedinečné místo nazvané Lake Assal Hot Springs. Tato přírodní rezervace je zázrakem přírody a láká návštěvníky z celého světa svými termálními prameny a nádherným jezerem.

Lake Assal Hot Springs se nachází v Dolním Divišenském úvalu, který se pyšní titulem nejníže položeného místa na africkém kontinentě. Jezero je umístěno ve vzdálenosti přibližně 150 kilometrů od hlavního města Džibuti. Jeho hladina je obklopená sopečným materiálem, který vytváří nádhernou krajinu plnou kontrastů mezi černým vulkanickým pískem a intenzivně modrou barvou jezera.

Jedinou vodní přítokovou řekou do jezera je hypersalinní (extrémně slaná) řeka Goubet, která z něj odebírá velké množství vody. V důsledku vysokého obsahu soli se hojí také jezero samo. Zdejší voda je jednou z nejslanějších na světě, přičemž obsah soli dosahuje až 34,8%. To je skoro 10krát více než obsah vody v oceánech!

Co dělá Lake Assal Hot Springs tak zvláštními jsou však termální prameny, které vyvěrají zpod jezera. Tyto geotermální prameny dodávají jezeru jeho jedinečnou teplotu a přitahuje návštěvníky, kteří si zde mohou užít teplé lázně z přírodně vyhřívané vody. Teplota pramenů se pohybuje od 30 do 50°C, což je ideální teplota pro uvolnění svalů a relaxaci.

Pro místní obyvatele má Lake Assal Hot Springs také náboženský význam. Věří se, že voda z pramenů má léčivé účinky a přináší zdraví a omlazení. Mnoho lidí tak sem pravidelně přichází, aby si tuto přírodní léčbu dopřálo.

Pro turisty je Lake Assal Hot Springs jedinečným zážitkem, protože mohou plavat ve slané vodě, která je tak hustá, že jejich těla bez problémů plují na hladině. To je neuvěřitelný pocit, který navozuje pocit beztíže.

Další zážitek, který mnoho turistů neodolá, je návštěva okolního vulkanického krajiny, která se nachází v blízkosti jezera. Můžete se vydat na procházku po lávových polích a obdivovat sopečnou aktivitu, která je zde stále přítomná.

Pokud plánujete svou návštěvu do Džibutska, nezapomeňte zařadit Lake Assal Hot Springs na svůj itinerář. Toto místo nabízí nezapomenutelné zážitky a příležitost poznat jedinečnou přírodou této části světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů týkajících se Jibutska, jezera Assal a horkých pramenů:

1. Kde se nachází jezero Assal a horké prameny v Džibutsku?
Odpověď: Jezero Assal a horké prameny se nacházejí v Džibutsku, což je malá země východně od Afriky. Jezero Assal leží v oblasti Skalního zálivu, nedaleko od pobřeží Rudého moře.

2. Jaké je teplota vody v jezeře Assal?
Odpověď: Teplota vody v jezeře Assal se pohybuje kolem 34 až 40 stupňů Celsia. Je to jedno z nejteplejších jezer na světě.

3. Jsou horké prameny v jezeře Assal vhodné koupání?
Odpověď: Ano, horké prameny v jezeře Assal jsou vhodné koupání. Mnoho lidí sem proudí, aby si užilo léčivých vlastností minerálních vod a relaxovalo v teplých pramenech.

4. Jaká je hloubka jezera Assal?
Odpověď: Jezero Assal je známé svou extrémní hloubkou. Dosahuje průměrné hloubky 20-34 metrů a v nejhlubší části je možná až 155 metrů.

5. Jak se dostanu k jezeru Assal a horkým pramenům v Džibutsku?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k jezeru Assal a horkým pramenům, je pronajmout si auto nebo využít místního dopravního systému. Cesta z hlavního města Džibutsko trvá přibližně 2-3 hodiny.

6. Jaké jsou turistické aktivity, které lze v Džibutsku a okolí jezera Assal provádět?
Odpověď: Turisté mají možnost se koupat v horkých pramenech jezera Assal, potápět se v Rudém moři, vyzkoušet si horolezectví na sopce Ardoukoba nebo prozkoumat unikátní sopečné formace a slaná jezera v okolí.

7. Existují místní průvodci, kteří mohou pomoci při návštěvě jezera Assal a horkých pramenů?
Odpověď: Ano, v Džibutsku jsou dostupní místní průvodci, kteří mají zkušenosti s vedením turistů k jezeru Assal a horkým pramenům. Pronajímají se za příznivé ceny a mohou poskytnout užitečné informace o místních atrakcích a bezpečnosti.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky