Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Džibutsko Lac Assal

Letenka Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal: Tajemná krása slaného jezera

Džibutsko Lac Assal, nacházející se v západní Africe, je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst na světě. Toto slané jezero, které je považováno za nejslanější na celém africkém kontinentu a třetí nejslanější na světě, je populární turistickou atrakcí díky své nádherné krajině a fascinující historii.

Džibutsko, což je malá země ležící na pobřeží Rudého moře, přitahuje cestovatele svými úchvatnými přírodními scenériemi a bohatou kulturní tradicí. Lac Assal, které se nachází pouhých 155 kilometrů od hlavního města Džibuti, je pro mnoho turistů nevyhnutelnou zastávkou na jejich cestě díky jeho jedinečnému vzezření a možnosti prozkoumání.

Jezero získalo svou pověst neuvěřitelnou krásou a zářivě bílými solnými plážemi, které obtékají jeho pobřeží. Vypadá to, jako byste se přenesli na jinou planetu, když se ocitnete v této části Džibutska. Vzduch je naplněn tajemností, přičemž okolní sopky dávají tomuto místu ještě více neuvěřitelné atmosféry.

Pro mnoho lidí je výzvou vzdát se normálních turistických cest a vyrazit na průzkum Lac Assal. S jeho extrémním solným obsahem se jedná o neuvěřitelné místo, které působí jako poušť ztracená mezi horami. Téměř nestálá teplota, která se pohybuje mezi 34 až 41 stupni Celsia, dává návštěvníkům možnost prozkoumávat toto surreální prostředí a zažít onu opravdovou podstatu divočiny.

Ať už se zde nacházíme z profesionálních nebo rekreačních důvodů, Lac Assal nabízí také jedinečnou geologickou historii. Jezero leží v příkopové propadlině, kterou vytvořil rozptyl tří tektonických desek, a proto se stalo jedním z nejnižších a nejhlubších bodů na africkém kontinentě. Světu poskytuje fascinující příležitost pro studium a výzkum přírodních procesů, které formovaly tato území po tisíce let.

Na rozdíl od jiných slaných jezer na světě je Lac Assal zcela odříznut od oceánu a nemá žádný odtok. Tímto způsobem se vodu jejího těla pouze odpařuje a na dně se ukládají vrstvy soli. Právě díky tomuto procesu je jezero tak slané a nabízí unikátní příležitosti pro lázeňské procedury a zlepšení pokožky.

Pro turisty, kteří hledají nové dobrodružství, je možné se vydat na trekking po okolí jezera až k jeho okraji. Tato cesta je velmi náročná, ale odměnou je nádherný výhled na jezero, který se otevírá před vámi. Můžete také navštívit okolní středověká města a zapojit se do bohaté kulturní atmosféry této oblasti.

Džibutsko Lac Assal je mistrovským dílem přírody. Jeho krása a fascinující geologická historie lákají turisty z celého světa. Pokud jste dobrodružník, který hledá unikátní a nezapomenutelný zážitek, Lac Assal je pro vás tou správnou volbou. Připravte se na setkání s přírodou v její nejčistší formě a odjíždějte z Džibutska s nezapomenutelnými vzpomínkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lac Assal


1. Co je Džibutsko Lac Assal?
Džibutsko Lac Assal je slané jezero nacházející se v Džibutsku, které je známé svým vysokým obsahem soli a jako nejníže položené místo na africkém kontinentu.

2. Kde se nachází Džibutsko Lac Assal?
Džibutsko Lac Assal se nachází ve vnitrozemí Džibutska, asi 120 kilometrů od hlavního města Džibuti.

3. Jaká je teplota vody v jezeře Džibutsko Lac Assal?
Voda v jezeře Džibutsko Lac Assal je obvykle velmi teplá, s průměrnou teplotou kolem 37 °C.

4. Je možné se ve jezeře koupat?
Ano, je možné se v jezeře Džibutsko Lac Assal koupat. Díky vysokému obsahu soli je voda velmi hustá, což podporuje plavání.

5. Je jezero Džibutsko Lac Assal slané?
Ano, jezero Džibutsko Lac Assal je velmi slané. Obsahuje jednu z nejvyšších koncentrací soli na světě, což přispívá k jeho popularitě.

6. Jak dlouho trvá cesta z Džibuti do jezera Džibutsko Lac Assal?
Cesta z hlavního města Džibuti k jezeru Džibutsko Lac Assal trvá obvykle přibližně 2 až 3 hodiny autem.

7. Je možné navštívit jezero Džibutsko Lac Assal samostatně, nebo je potřeba mít průvodce?
Navštívení jezera Džibutsko Lac Assal samostatně je možné, ale pro větší pohodlí a bezpečnost je doporučeno mít průvodce, který vám poskytne potřebné informace a zajistí přepravu.

8. Jaké další atrakce lze navštívit v okolí jezera Džibutsko Lac Assal?
V okolí jezera Džibutsko Lac Assal lze navštívit například sopečný vrch Ardoukoba, Ogadenské hory nebo město Tadjoura.


Ubytování Džibutsko Lac Assal


Pokud přemýšlíte o exotické dovolené a láká vás návštěva zajímavých a unikátních míst, jedno místo by vám nemělo uniknout - Lac Assal v Džibutsku. Tento slaný jezero se nachází 155 metrů pod hladinou moře a patří mezi nejhlubší slaná jezera na světě. Jeho výjimečná poloha a krása z něj činí oblíbenou turistickou atrakci.

Při plánování cesty do této oblasti je samozřejmě důležité zvážit ubytování. Naštěstí existuje několik možností, jak si vychutnat nezapomenutelný pobyt v blízkosti Lac Assal.

Možností je využít jednoho z luxusních resortů, které se nacházejí v blízkosti Džibutského hlavního města. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní a pohodlné ubytování, často s výhledem na moře. Můžete si tak užít chvíle klidu a relaxace ve velkolepém prostředí.

Další alternativou je pronajmout si osvědčený tábor nebo stanovat na stanovém tábořišti. K dispozici jsou zde základní vybavení a stany, které vám umožní přenocovat blízko Lac Assal. Spánek pod hvězdami s výhledem na tuto ohromující přírodní krásu je opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Pro ty, kteří se chtějí více přiblížit místní kultuře a životnímu stylu, je skvělou možností zvolit si tradiční „Bedouinský stav“. Tato možnost ubytování vám umožní zažít autentický způsob života v této oblasti. Stany jsou často vybavené matracemi a v mnoha případech poskytují skvělý výhled na jezero.

Další možností je rezervovat pobyt v přírodní rezervaci okolo Lac Assal, kde se nacházejí komfortní chatky s moderními vybaveními. Tyto chatky vám poskytnou všechny pohodlí, které potřebujete, zatímco budete vychutnávat krásu přírodního okolí.

Nicméně, bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, nezapomeňte si užít všechny aktivity, které můžete v této oblasti podniknout. Lac Assal je výborným místem pro potápění, s možností objevení podvodních sopečných děr a korálového útesu. Můžete také podniknout trek kolem jezera nebo si užít odpoledne plné pikniku a relaxace na jeho břehu.

Lac Assal je bezpochyby jedinečné místo a nabízí úchvatné scenérie, kterou nezapomenete. Prozkoumejte tuto krásu Džibutska a vyberte si nejlepší ubytování, které vám umožní plně si užít tento nezapomenutelný zážitek.


Počasí Džibutsko Lac Assal


Džibutsko je malá africká země nacházející se v oblasti známé jako "rohy Afriky". Je to země s bohatou historií, úchvatnou krajinou a unikátním klimatem.

Jedním z nejzajímavějších přírodních úkazů v Džibutsku je Lac Assal, které je nejnižší položeným místem na africkém kontinentu. Tento slaný jezero se nachází v oblasti Afarské riftové údy, která je známá svou vulkanickou aktivitou.

Lac Assal je doslova přírodním divem. S rozlohou přes 54 km² patří mezi největší slaná jezera na světě. Jeho vodní hladina se nachází necelých 155 metrů pod hladinou moře, což činí toto místo jedním z nejnižších na planetě.

Krajinu kolem jezera tvoří solné pláně, které vytvářejí nádherné a surreální pohledy. Když slunce zasvítí na solné útvary, vzniká zářivě bílý povrch, který také odráží horké sluneční paprsky. Tento efekt vytváří téměř kouzelnou atmosféru.

Džibutsko je známé svým horkým podnebím. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje kolem 38 °C, což činí z Lac Assal teplé místo k návštěvě. Teplota vody v jezeře dosahuje vysokých hodnot, a to až 34 °C. Jezero tak poskytuje příležitost k osvěžení se v jeho slaných vlnách.

Díky vysokému obsahu soli je voda ve jezeře neobyčejně hustá a rovněž poskytuje plovoucí efekt, čímž se stává oblíbeným místem turistů. Kromě koupání si mohou návštěvníci též vychutnat sluneční západ, který nabízí úchvatný pohled.

Lac Assal není jen turistickou atrakcí, ale také si zaslouží velkou pozornost z vědeckého hlediska. V místě je prováděno měření slanosti vody, pH a dalších parametrů, které pomáhají výzkumníkům lépe porozumět tomuto geografickému úkazu a jeho vlivu na životní prostředí.

Toto jezero je bezpochyby jedním z nejvzácnějších a nejzajímavějších míst v Džibutsku. Jeho unikátní krajina a teplé počasí přitahují turisty z celého světa. Přijďte se podívat na tuto přírodní krásu a zažít jedinečný zážitek v Džibutsku.


Dovolená Džibutsko Lac Assal


Džibutsko je malá, ale malebná země v Africe, která je ohraničena Eritreou, Etiopií a Somálskem. Džibutsko může být malé, ale skrývá opravdu úžasné věci, jako je například velký průliv v Chalifu, který spojuje Rudé moře s Adenským zálivem. Mezi největší turistické atrakce Džibutska patří Lac Assal - velmi slané jezero a přírodní krásu.

Lac Assal se nachází zhruba 120 kilometrů od hlavního města Džibuti a je považováno za třetí největší slané jezero na světě. Má rozlohu přibližně 600 km² a jeho hladina je asi 155 metrů pod úrovní moře. Vzhledem k tomu, že jezero nemá žádné ústí, slaným minerálům a soli, které se v něm nacházejí, neunikají a to je přesně důvod, proč je tak extrémně slaný.

Návštěvníci často porovnávají Lac Assal s Salton Seou v Kalifornii nebo s Mrtvým mořem v Izraeli, ale Lac Assal má své vlastní kouzlo a krásu. Voda v jezeře je tak slaná, že dokáže rozpustit lidskou kůži a proto je zakázáno plavat v samotném jezeře. Mnozí turisté proto pouze stojí u jeho břehu a obdivují ho z dálky.

Okolí Lac Assal je neuvěřitelně působivé a krásné, což přitahuje mnoho návštěvníků. Návštěvníci si mohou prohlédnout nekonečné pláně soli, které jsou obklopeny sopkami a horskými masivy. V okolí se také nacházejí klasická přímořská města, jako jsou například Tadjoura a Obock, které nabízejí nejen možnost ubytování, ale také řadu kulturních a historických míst k návštěvě.

Výlety ke Lac Assal z Džibuti jsou velmi oblíbené, ale turisté by měli být připraveni na velmi horké a suché klima, s teplotami až 50 ° C v době největšího horka. Navíc je v této oblasti obvykle velmi silný vítr, který přináší sopečný prach, takže je nutné se na návštěvu připravit a vzít si vhodné oblečení a ochranné brýle.

V současné době se Džibutsko snaží zvýšit svou návštěvnost a turistický průmysl, přičemž Lac Assal je jedním z hlavních taháků této země. Při návštěvě jezera Lac Assal se můžete těšit na naprosto úžasnou a nevšední přírodní scenérii, která nabízí jedinečné zážitky a zážitky, které si budete pamatovat po celý život.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky