Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Dominikánská republika Jarabacoa

Počasí Dominikánská republika Jarabacoa


Dominikánská republika je známá svou exoticitou, krásnými plážemi a slunečným počasím. Mnoho turistů sem zamíří, aby si užilo tropický ráj a odpočinulo si od každodenního shonu. Však se může zdát, že v Dominikánské republice je pořád jen slunečno a teplo. Nicméně, jižní oblasti ostrova mohou být někdy příliš parné a dusno. Ale co když vás láká odpočinek v příjemně osvěžujícím klimatu s nižší teplotou? Pak byste se měli vydat do města Jarabacoa.

Jarabacoa se nachází ve střední části Dominikánské republiky, ve vyšší nadmořské výšce, což znamená, že je zde mírnější podnebí. Toto město, které je obklopeno horskými vrcholky, je známé jako "Jardin de Republica", což znamená "zahrada republiky". A opravdu, divoká příroda a horské scenérie jsou bezpochyby jednou z hlavních atrakcí tohoto místa. Ale jaké je počasí v Jarabacoa?

Vzhledem k jeho geografické poloze v horském terénu, má Jarabacoa chladnější klima oproti ostatním pobřežním oblastem Dominikánské republiky. Průměrné teploty zde jsou příjemnější, především v cyklu od listopadu do února. Ve dne se denní teploty pohybují mezi 22 a 27°C, což je pro mnoho návštěvníků příjemné odchylka od vedra na plážích. V noci mohou teploty klesnout na příjemných 15-18°C, což znamená, že si můžete vychutnat chladnější večery.

Další zajímavý fakt je, že Jarabacoa je také známá jako "město věčného jara". Toto přezdívka vyplývá z toho, že po celý rok jsou zde příjemné teploty, což z něj činí ideální místo na středně dlouhý pobyt. Vzhledem k nižším teplotám a příznivému klimatu je pro mnoho turistů oblíbeným místem pro horskou turistiku, pěší výlety nebo jízdu na koni. Můžete si také užít krásné horské prameny, vodopády a řeky, které jsou oblíbenou atrakcí pro milovníky outdoorových aktivit.

Další výhodou nižších teplot v Jarabacoa je skutečnost, že se jedná o ideální podmínky pro pěstování květin a zahradnictví. Fragmenty barevných květů můžete objevit na mnoha místech a během návštěvy města budete moci navštívit i místní trhy, kde se prodávají čerstvé květiny a zelenina.

V závěru, pokud hledáte místo s příjemným počasím, ve kterém se můžete vyhnout parnému vedru na pobřeží, pak bude Jarabacoa skvělou volbou. Město vám nabídne nižší teploty, malebnou krajinu a spoustu aktivit, které vám umožní si užít Dominikánskou republiku z jiné perspektivy. Ať už se vydáte na exkurzi do vodopádů nebo si jen užijete procházku městem, počasí v Jarabacoa vám poskytne osvěžující a příjemný pobyt.


Ubytování Dominikánská republika Jarabacoa


Dominikánská republika je oblíbenou turistickou destinací pro milovníky slunce, písku a moře. Ale mnoho lidí by mohlo překvapit, že tato krásná země nabízí mnohem více než jen pláže. Jedním z takových skrytých klenotů je město Jarabacoa, které se nachází ve vnitrozemí a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a přírodní atmosféru.

Jarabacoa je považována za "město věčného jara" díky svému mírnému podnebí a okouzlující krajině. Nachází se v horském pásu Cordillera Central, který je součástí rozlehlého Národního parku Josého Armanda Bermúdeze. Tato oblast je bohatá na horské vrcholky, svižné řeky, malebná jezera a malebné vodopády, které poskytují nekonečné možnosti pro venkovní aktivity a dobrodružství.

Když přijedete do Jarabacoa, nejprve si všimnete okouzlující architektury a barevných staveb. Město je známé pro své dřevěné domy a zdobené balkony, které vytváří rustikální a tradiční atmosféru. Zdejší obyvatelé jsou přátelští a přívětiví, a rádi vám pomohou objevit krásu a kouzlo tohoto místa.

Pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou, místní prostředí nabízí bohatý výběr venkovních aktivit. Můžete se vydat na trek na vrchol Pico Duarte, nejvyšší horu na Karibském souostroví, nebo si půjčit kolo a prozkoumat okolní krajinný park. Kajakování na řece Yaque del Norte, která je nejdelší na ostrově Hispaniola, je také populární mezi návštěvníky.

Pokud preferujete klidnější aktivity, můžete se vydat na procházku po okolních horských stezkách, kde můžete obdivovat nádhernou floru a faunu. Existuje také možnost navštívit některé z místních kaváren a ochutnat místně proslulý kávový fazol. Jarabacoa je známá jako jedno z předních měst výroby kvalitního tropického kávového zrna.

V ubytování v Jarabacoa si můžete vybrat z různých možností. Od malých penzionů a hostinců po luxusní hotely, které nabízejí pohodlí a relaxaci. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení se nachází ve velkých zahradách s úchvatným výhledem na okolní horskou krajinu. Mohou vám poskytnout také různé služby a vybavení, jako je bazén, spa centrum a restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Jarabacoa je ideálním místem pro ty, kteří hledají únik od rušného života na pláži a chtějí prozkoumat jinou stránku Dominikánské republiky. Toto malebné horské město nabízí klid, krásu a dobrodružství pro všechny, kteří sem přijedou. Takže jestliže hledáte nezapomenutelnou dovolenou obklopenou přírodou, není lepší volbou než Jarabacoa.


Letenka Dominikánská republika Jarabacoa


Dominikánská republika je nejen oblíbenou destinací pro dovolenou u moře, ale skýtá také mnoho příležitostí pro dobrodružné aktivity a poznávání nedotčené přírody. Jedním z těchto skrytých pokladů je město Jarabacoa, které se nachází ve vnitrozemí země a je ideálním místem pro milovníky outdoorových aktivit.

Jarabacoa leží v nadmořské výšce přesahující 500 metrů a je obklopena nádhernou zelení. Je známá jako "Město věčného jara" díky svému příjemnému a mírnému klimatu po celý rok. To z ní činí skvělou destinaci pro turisty, kteří se chtějí vyhnout horkému a vlhkému počasí na pobřeží.

Přímo u města se nachází nejvyšší hora Karibiku - Pico Duarte, která dosahuje výšky 3098 metrů. Tato hora je výzvou pro turisty, kteří se rádi vydají na trekkingové výpravy a chtějí zakusit adrenalinový zážitek. Cesta na vrchol Pico Duarte nabízí úchvatná panoramata a je náročná, ale dostupná i pro středně zdatné turisty.

Kromě toho je Jarabacoa také rájem pro vodáky. Město je obklopeno velkým množstvím řek a vodopádů, které tvoří perfektní přírodní scenérie pro rafting a kajakování. Turisté mají možnost si pronajmout rafty či kajaky a projet si na řekách Yaque del Norte nebo Jimenoa některé z úseků s různými obtížnostmi. Je to jedinečný způsob, jak se blíže seznámit s místní přírodou a zvýšit adrenalin v žilách.

Pokud preferujete mírnější aktivity, můžete vyzkoušet i jízdu na koni nebo výlet na čtyřkolkách. Jarabacoa nabízí mnoho stezek, které vedou přes horské louky a plantáže, takže si každý zde najde pro sebe to nejvhodnější.

Město sama o sobě není velké, ale zdejší atmosféra je autentická a přátelská. Můžete se projít ulicemi a objevovat místní obchody a restaurace, které nabízejí tradiční dominikánskou kuchyni. Rovněž máte možnost ochutnat zdejší kávu, která je považována za jednu z nejlepších na světě.

Cestování do Jarabacoa je snadné, protože bezprostředně vedle města se nachází letiště, kam lze přiletět z hlavního města Santo Domingo či Punta Cana. Pokud plánujete dovolenou v Dominikánské republice a hledáte místo, které je mimo masový turismus a nabízí příležitosti k dobrodružství, je Jarabacoa perfektní volbou.

Návštěva Jarabacoa v Dominikánské republice je skutečně jedinečným zážitkem. Toto kouzelné město s úchvatnou přírodou poskytuje turistům nespočet možností pro dobrodružné aktivity, ale také příležitost poznat místní kulturu a tradice. Ať už plánujete trekking na Pico Duarte, splouvání řeky na kajaku nebo procházku po malebných ulicích, Jarabacoa vám nabídne dovolenou plnou vzrušení a nezapomenutelných momentů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Jarabacoa


1) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Dominikánské republiky v Jarabacoa?
Nejlepší doba na návštěvu Jarabacoa je obvykle od prosince do dubna, kdy je méně dešťů a teploty jsou příjemné.

2) Jak se dostanu do Jarabacoa z letiště v Santo Domingo?
Nejlépe se dostanete z letiště v Santo Domingo do Jarabacoa taxíkem, pronájmem auta nebo můžete využít veřejnou dopravu jako autobusy nebo minibusy.

3) Jaké aktivity mohu podniknout v Jarabacoa?
V Jarabacoa můžete podniknout různé aktivity jako rafting na řece Yaque del Norte, horskou cyklistiku, pěší túry po národním parku Armando Bermúdez, návštěvu vodopádů Salto de Jimenoa nebo navštívení kávových farem a výrobny kávy.

4) Jaká je typická kuchyně Dominikánské republiky v Jarabacoa?
Typická kuchyně Dominikánské republiky v Jarabacoa zahrnuje ryby a mořské plody, dušené maso, červené fazole, rýži, plantainy (zelené banány) a tropické ovoce.

5) Kde se dá večer vyrazit na drink v Jarabacoa?
V Jarabacoa najdete různé bary a restaurace, kde si můžete užít večer s dobrým jídlem a nápoji. Některé populární možnosti jsou Barba roja, La Taberna Tykua, Mi Cafecito, Bar Azafrán a další.

6) Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Jarabacoa?
Hlavní turistické atrakce v Jarabacoa zahrnují národní park Armando Bermúdez, vodopády Salto de Jimenoa a Salto Baiguate, Jezero Hatillo, kávové farmy a výrobnu kávy.

7) Kde se dá ubytovat v Jarabacoa?
V Jarabacoa najdete různé možnosti ubytování, včetně malých hotelů, penzionů a apartmánů. Některé populární volby jsou Rancho Olivier, Hotel Gran Jimenoa, Villa Pajon Eco Lodge a další.

8) Jaké další destinace v Dominikánské republice se dají snadno dostat z Jarabacoa?
Z Jarabacoa se dá snadno dostat do jiných populárních destinací v Dominikánské republice, jako je například La Vega, Santiago de los Caballeros nebo Santo Domingo. Dostupnost závisí na dopravních spojích a vzdálenostech.


Dovolená Dominikánská republika Jarabacoa


Dovolená v Dominikánské republice láká mnoho turistů svými krásnými plážemi, exotickou přírodou a kulturními zážitky. Pokud však toužíte po trochu odlišném zážitku, měli byste určitě zvážit navštívení města Jarabacoa. Tento malý a malebný kout na Karibském pobřeží nabízí návštěvníkům nejen krásné výhledy na okolní hory, ale také mnoho aktivit a zážitků.

Jarabacoa se nachází na úpatí nejvyššího pohoří v Karibiku, Pico Duarte, který vyplňuje celou horizontu a nabízí nádherné výhledy na tyto legendární vrcholky. Většina návštěvníků využívá této příležitosti a vydává se na pěší túry po okolních horách. Mezi nejnavštěvovanější patří Pico Duarte, který s výškou 3098 m n. m. představuje nejvyšší vrchol Karibiku. Výstup na vrchol sice vyžaduje dobré fyzické přípravy, ale pokud se rozhodnete pro tento náročný výstup, budou Vaše úsilí velmi rychle odměněno krásnými výhledy.

Dalším oblíbeným aktivitou v Jarabacoa je rafting na řece Yaque del Norte, což je největší řeka v Karibiku. Tato řeka nabízí nádherné scenérie a vzrušující jezdy na divoké vodě. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, pak je rafting na řece Yaque del Norte pro Vás to pravé.

Nicméně, pokud preferujete spíše klidnější aktivity, můžete se vydat na procházku do národního parku José Armando Bermúdez, kde se můžete podívat na některé z nejkrásnějších vodopádů Dominikánské republiky. Kromě toho se můžete projít i po promenádě poblíž řeky Jarabacoa, která je obklopena zelenou krajinou. Je to krásné místo, které Vám umožní užít si krásu exotické přírody.

Jarabacoa nabízí také mnoho kulturních zážitků, jako je návštěva muzea Cafe Monte Alto, které Vám umožní ochutnat nejlepší kávu na světě a naučit se o procesu jejího zpracování. Můžete také navštívit místní trh s mnoha domácími produkty a řemesly. Místní uvidíte v tradičních kostýmech a ochutnáte mnoho místních specialit. To vše jsou zážitky, které nebudete chtít opomenout.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Dominikánské republice, navštivte určitě město Jarabacoa, které nabízí mnoho zajímavostí a zážitků. Můžete si zvolit v některém z mnoha krásných hotelů, které město nabízí a pak se ponořit do krásných scenérií a exotické kultury.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky