Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Dominikánská republika Barahona

Počasí Dominikánská republika Barahona


Barahona je jedním z nejteplejších míst v Dominikánské republice. Město se nachází na jihozápadním pobřeží země, kde panuje typicky tropické podnebí. To znamená, že zde vládne vysoká teplota a vysoká vlhkost po většinu roku.

Teploty v Barahoně jsou obecně velmi vysoké po celý rok. Nejteplejším obdobím je léto, kdy se teploty mohou vystoupat až na 35 °C. V zimním období, které trvá přibližně od listopadu do dubna, jsou teploty o něco nižší a pohybují se kolem 27-30 °C.

Další charakteristickou vlastností klimatu v Barahoně je vysoká vlhkost. Ta se pohybuje okolo 80-90% po většinu roku. To znamená, že pro mnoho lidí může být obtížné zvyknout si na takovéto počasí. Vlhkost může způsobovat pocení, neschopnost se vysušit po koupání a další nepohodlí.

V létě může být Barahona sužována i tropickými bouřemi a hurikány. Tyto přírodní katastrofy však většinou netrvají dlouho a jejich frekvence není v této oblasti příliš vysoká.

Vzhledem k vysokým teplotám a vlhkosti může být návštěva Barahony pro některé turisty náročná. Proto je důležité dbát na dostatečné hydrataci a chránit se před sluncem pomocí například opalovacích krémů a pokrývání hlavy.

Celkově lze říci, že počasí v Barahoně je typicky tropické, s vysokými teplotami a vlhkostí po většinu roku. Přestože může být pro někoho náročné, nabízí krásné pobřeží a nádhernou přírodu, která stojí za to být prozkoumána.


Dovolená Dominikánská republika Barahona


Dovolená v Dominikánské republice je sen mnoha turistů po celém světě a mnozí z nich se rozhodují navštívit Barahonu. Nachází se na jihozápadě země a na jedné straně je ohraničen mořem Karibiku a na druhé straně horským hřbetem Sierra de Bahoruco. Barahona je známá svými malebnými plážemi, krásnými zátokami, korálovými útesy a úchvatnými výhledy.

Pláže v Barahoně jsou plné bílého písku a teplého slunce. Ty nejoblíbenější jsou Playa San Rafael, Playa Quemaito a Playa Bahia de las Aguilas. Tyto pláže jsou skvělým místem pro opalování, plavání a potápění. Můžete si také pronajmout šnorchlovací vybavení a prozkoumat podvodní život na korálových útesech.

V Barahoně také najdete mnoho historických památek a přírodních atrakcí. Například Národní park Sierra de Bahoruco nabízí zájemcům možnost sledovat vzácná živočišná a rostlinná družstva. Kromě toho můžete navštívit Archeologické muzeum v Barahoně a mnoho kostelů, jako je například Katedrála svatého Toma.

Pokud hledáte nezapomenutelné zážitky, tak v Barahoně vám několik přijde na mysl. Například rafting na řece Río Baoruco, zážitek z hlubokomořského rybolovu, horské túry nebo pěší výlety do dechberoucího kraje.

A co se týče ubytování? V Barahoně najdete mnoho luxusních hotelů, jako je například Casa Bonita Tropical Lodge, který nabízí venkovské ubytování v krásné krajině. Další možností je Hotel Playazul, který nabízí atraktivní pokoje s výhledem na moře a bazén. Jiným výborným ubytováním je také Hotel Caribe, který se nachází jen pár kroků od pláže.

Kdy navštívit Barahonu? Nejlepší období na cestu do Dominikánské republiky a Barahony je od prosince do dubna, kdy jsou nejsušší a nejmírnější podmínky počasí. V létě zde může být velmi horko a vlhko, takže si dejte na pozor, abyste nestrávili svou dovolenou uvnitř.

Barahona je jedním z nejkrásnějších koutů Dominikánské republiky a určitě stojí za návštěvu. Pokud hledáte pravé slunce, písek a moře, ale také nádhernou historii, kulturu a přírodní krásy - zvolte Barahonu jako svůj příští cíl.


Ubytování Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Karibiku. Na jihu této krásné země se nachází město Barahona, které nabízí nejen úchvatnou přírodu a krásné pláže, ale také skvělé možnosti ubytování.

Barahona je malebné město ležící na pobřeží Karibského moře. Jeho poloha v blízkosti hor Sierra de Bahoruco a Jihovýchodního národního parku dělá z tohoto místa ideální základnu pro ty, kteří se rádi vydávají do přírody a objevují krásy Dominikánské republiky.

Ve městě Barahona naleznete rozmanitou nabídku ubytování, která odpovídá různým preferencím a rozpočtům. Pokud hledáte luxusní a hlavně romantické ubytování, nechte se okouzlit některým z místních resortů. Ty nabízí prvotřídní služby, wellness centra, soukromé pláže a velké bazény. Rezorty jsou ideální volbou pro ty, kteří se chtějí jenom relaxovat a užívat si klidné dovolené.

Pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel jsou v Barahoně také dostupné příjemné hotely s rodinnými pokoji nebo apartmány. Tyto ubytovací zařízení nabízejí komfortní pokoje se vším potřebným pro příjemný pobyt.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v nezávislých apartmánech a domech, určitě najdete něco, co vyhovuje vašim představám. V Barahoně je možné najít cenově dostupné ubytování v blízkosti pláží i v centru města. Tyto možnosti jsou vhodné pro ty, kteří chtějí prozkoumávat místní kulturu, gastronomii a zajímavosti.

Barahona je rovněž výchozím bodem pro objevování velkolepé přírody Dominikánské republiky. Sierra de Bahoruco je ideálním místem pro pěší túry a horské výlety. Návštěva národního parku Jihovýchodní je zase skvělou příležitostí pro pozorování místní fauny a flóry. Ubytování v těchto lokacích je obvykle zajištěno v kempech nebo malých chatkách a je vhodné pro ty, kteří chtějí prožít přímočarou a autentičtější dovolenou v přírodě.

Ať už si vyberete jakýkoli způsob ubytování v Barahoně, budete mít možnost vychutnat si krásné pláže, teplé moře a nezapomenutelné západy slunce. Město je také známé svými lagunami a mangrovníky, které jsou domovem mnoha druhů ptáků a dalších živočichů.

Místní obyvatelé vás přivítají s otevřenou náručí a budou se snažit vám maximálně vyhovět. Dominikánská republika je známá také svou chutnou kuchyní, takže si určitě vychutnejte místní speciality.

Výběr ubytování v Barahoně závisí na vašich preferencích a rozpočtu, ale jedno je jisté - zážitky z pobytu v této části Dominikánské republiky vám zůstanou navždy ve vzpomínkách.


Letenka Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je jednou z nejkrásnějších destinací v Karibiku a nabízí mnoho skvělých míst k prozkoumání. Jedním z těchto úžasných míst je Barahona, malebné město ležící na jihozápadě této země. Pokud plánujete cestu do Dominikánské republiky, nezapomeňte navštívit Barahonu a zažít její nádherné přírodní scenérie a kulturu.

Letenka do Dominikánské republiky je vstupenkou do ráje. Již při přistání na mezinárodním letišti v Santo Domingu se návštěvníci ocitají v tropickém ráji, kde je vždy teplo a palmové pláže jsou běžným výhledem z letadla. Zde začíná vaše dobrodružství v tomto karibském ráji a Barahona je jedním z míst, které za to stojí.

Barahona se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky a je obklopená úchvatnou přírodou. Jeho poloha poblíž hory Bahoruco, jezera Enriquillo a podél pobřeží Karibského moře dělá z Barahony perfektní výchozí bod pro objevování přírodních krás Dominikánské republiky.

Jednou z největších přírodních atrakcí, kterou můžete ve městě navštívit, je Lago Enriquillo, což je největší slané jezero v Karibiku. To je domovem mnoha endemických druhů a příležitostí k pozorování vzácných živočichů, jako jsou krokodýli a želvy. Pro přírodovědce a milovníky divokého života je návštěva tohoto jezera skutečným zážitkem.

Další z nejzajímavějších míst v oblasti Barahona je přírodní rezervace Jaragua. Tato oblast je známá díky své bohaté flóře a fauně a nabízí příležitost k procházce jedinečným přírodním prostředím. Z pohledu rezervace můžete také obdivovat krásné Karibské moře a jeho tyrkysově modrou barvu.

Pokud jste dobrodružnějšího ducha, určitě byste neměli vynechat návštěvu Bahoruco, horského masivu nacházejícího se nedaleko Barahony. Toto území nabízí nádhernou horskou krajinu s vodopády, jezery a malebnými vesnicemi. Zde si můžete užít pěší turistiku, horské kolo nebo třeba jízdu na koni a prozkoumávat krásy této oblasti.

Samozřejmě, žádná cesta do Dominikánské republiky není kompletní bez návštěvy jejích slavných pláží. I když se Barahona nachází na jihozápadě země a není to nejpopulárnější turistická destinace, zdejší pláže jsou stejně nádherné jako ty na ostatních místech v Dominikánské republice. Pláže jako San Rafael, Los Patos a Bahía de las Águilas patří mezi nejkrásnější ve zemi a nabízejí výborné možnosti pro opalování, šnorchlování a potápění.

Ať už jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen hledáte dokonalé místo pro relaxaci, Barahona má pro vás něco speciálního. Zdejší krásné přírodní scenérie a zářivé azurové moře vytváří dokonalé prostředí pro odpočinek a relaxaci.

Pokud plánujete cestu do Dominikánské republiky, nezapomeňte začlenit Barahonu do svého itineráře. Toto malebné město nabízí jedinečnou přírodní krásu a autentickou dominikánskou kulturu, kterou nezapomenete. Rozhodně si zaslouží místo na seznamu míst k navštívení! Nakupte si letenku a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v Dominikánské republice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Barahona


Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Barahony v Dominikánské republice?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Barahony je od prosince do dubna, kdy je sucho a teploty jsou mírné.

Dotaz: Jak se tam dostanu z Punta Cana?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se z Punta Cana dostat do Barahony, je autem. Trasa trvá asi 4-5 hodin. Také lze využít autobusové nebo charterové lety.

Dotaz: Co mohu vidět a dělat v Barahoně?
Odpověď: V Barahoně můžete navštívit národní park Jaragua, bahenní lagunu Oviedo, pláže Playa de San Rafael a Playa Quemaito, vodopád el Limón a další atrakce.

Dotaz: Je v Barahoně bezpečno?
Odpověď: I když je obecně bezpečné cestovat do Barahony, je stále důležité být obezřetný a dodržovat obvyklá bezpečnostní opatření, jako je například neopouštět cennosti bez dohledu.

Dotaz: Mluví se tam anglicky?
Odpověď: Základní angličtina se v turistických oblastech často používá, ale obecně je španělština v Dominikánské republice hlavním jazykem. Doporučuje se naučit se základy španělštiny, aby byla komunikace s domorodci snadnější.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky