Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Dánsko Legoland Billund

Ubytování Dánsko Legoland Billund


Pokud plánujete návštěvu Dánska s dětmi, nemůžete minout jedno velké atrakce - Legoland Billund. Toto zábavní park ležící v městečku Billund je hlavní turistickou atrakcí celého kraje Jutsko a navštěvuje ho ročně desítky tisíc turistů. Pokud se také chystáte a hledáte ubytování v okolí tohoto zábavního parku, pak následující informace vám určitě pomohou.

Legoland Billund

Zábavní park Legoland Billund se rozkládá na ploše 14 hektarů a nabízí více než 50 atrakcí všeho druhu pro děti i dospělé. Park se dělí na různé zóny, jako například Adventure Land, Duplo Land, Imagination Zone, Miniland a další. Kromě samotných atrakcí můžete v Legolandu vidět také modely postavené ze stavebnic Lego, a to od malých postaviček až po velké modely zajímavých staveb a monumentů (například Eiffelovy věže, amerického Mount Rushmore nebo paláce z indického Taj Mahalu).

Ubytování v okolí Legolandu

Vzhledem k tomu, že Legoland Billund patří mezi hlavní turistické atrakce Dánska, nabízí se v okolí celá řada ubytovacích zařízení. Ty se liší jak cenou, tak i kvalitou, a můžete si vybrat mezi hotely, penziony, kempy a dalšími formami ubytování.

Jeden z příkladů ubytování v blízkosti Legolandu je hotel Legoland Castle Hotel, který se nachází přímo v areálu zábavního parku. Tento hotel nabízí pokoje a apartmány ve stylu různých prince, princezen a dalších pohádkových postav. Kromě toho tu najdete také restauraci, bazén a hernu pro děti.

Další možností ubytování je hotel Zleep Hotel Billund, který se nachází asi 5 minut jízdy od Legolandu. Tento hotel nabízí pokoje různých velikostí a kvality a je vhodný pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování v klidném prostředí.

Pokud preferujete kempování, může být pro vás ideální volbou kemp Legoland Holiday Village, který se nachází přímo vedle zábavního parku. Kemp nabízí různé druhy ubytování, od chat a bungalovů až po stany a karavany. Kromě toho tu najdete například také bazén, fitness centrum a saunu.

Závěr

Legoland Billund je skvělá destinace pro rodiny s dětmi a nabízí spoustu zábavy a adrenalinu pro všechny věkové kategorie. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto zábavního parku, měli byste také zvážit možnosti ubytování v jeho okolí. Ať už preferujete luxusní hotel, cenově dostupné ubytování nebo kempování, v blízkosti Legolandu si určitě najdete to své.


Letenka Dánsko Legoland Billund


Ak plánujete dovolenku na severe Európy a hľadáte vhodný cieľ pre celú rodinu, Legoland Billund v Dánsku je určite miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Toto jedinečné tematické parkovisko ponúka zábavu a dobrodružstvo pre všetky vekové kategórie.

Jednoduchou a pohodlnou možnosťou, ako sa dostať do Billundu, je letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych destinácií do Billundu. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete cestovať z Blízkeho východu, Európy, Ázie alebo Ameriky, vždy existuje možnosť nájsť letenky, ktoré vám vyhovujú.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a výzvy, Legoland Billund je skutočným rajom. Park je postavený okolo nesmierne populárneho stavebného hračkového systému Lego, ktorý je milovaný deťmi i dospelými po celom svete. S viac ako 50 atrakciami, vrátane koliesok, horských dráh, jazdiarov, pretekov a mnoho ďalších, Legoland ponúka nekonečnú zábavu a zážitky. Okrem atrakcií sú k dispozícii aj rôzne divadelné predstavenia, vystúpenia, workshopy a možnosť interaktívnej hry s Lego kockami.

Legoland Billund však nie je iba pre fanúšikov Lego. V rámci parku sa nachádza aj aquapark s množstvom bazénov, tobogánov a ďalšími vodnými atrakciami. Pre tých, ktorí sú viac zameraní na vzdelávanie a kultúru, je tu ľudová zábava v podobe vystúpení a historických prezentácií z rôznych období dánskej histórie. Park je tiež obklopený krásnou prírodou, čo poskytuje ďalšie možnosti na výlety a prechádzky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Legoland Billund, odporúča sa zabezpečiť si letenky najmenej niekoľko mesiacov vopred. To vám umožní získať najlepšie ceny a aj si naplánovať celú dovolenku podľa svojich potrieb a preferencií. Existujú tiež rôzne balíky a vstupenky, ktoré umožňujú prístup k rôznym časťam parku a atrakciám.

Letecká doprava je rýchla a pohodlná možnosť, ako sa dostať do Billundu, a tým začať svoju dovolenku na Legolandu. Po prílete sa môžete ubytovať v jednom z mnohých hotelov, ktoré sú dostupné v okolí parku, a naplno si užiť všetky zázraky, ktoré tento tematický park ponúka.

Nezáleží na tom, či ste mladí alebo starí, Legoland Billund je miestom, kde sa dajú prežiť nezabudnuteľné zážitky pre celú rodinu. Letenky do Dánska sú k dispozícii, takže neváhajte a dajte sa na cestu do tejto jedinečnej destinácie.


Počasí Dánsko Legoland Billund


Dánsko je známé svou krásnou přírodou a rozmanitým počasím. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí je Legoland Billund, které se nachází v regionu Jutsko. Ať už plánujete návštěvu Legolandu nebo jinou cestu do této oblasti, je důležité být obeznámen s počasím, abyste mohli lépe plánovat svůj program.

Dánsko má oceánské podnebí, takže počasí je nevyzpytatelné a často se mění během dne. Nejlepší dobou pro návštěvu Legolandu Billund je období od května do září, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou méně časté. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 20-25 °C, ale může dosahovat až 30 °C. V noci teploty klesají na 10-15 °C. Je však důležité si přinést vhodné oblečení na případné zchladnutí večer.

V letním období se také projevuje dlouhý den a mnoho slunečných hodin, což je ideální pro prohlídku venkovského Dánska. Doporučuje se vzít si s sebou ochranný krém na pleť a sluneční brýle, abyste se chránili před silným slunečním zářením.

V zimním období jsou teploty mnohem chladnější. Průměrná teplota v lednu, nejchladnějším měsíci, je kolem 0 °C. Nocí teploty klesají pod bod mrazu. Srážky jsou v zimě také častější a často se vyskytují v podobě sněhu. Pokud plánujete návštěvu v zimě, doporučuje se obléknout se teple a přinést si vhodné boty na sníh.

Před odjezdem je důležité sledovat předpověď počasí, protože v Dánsku se počasí může rychle změnit. Je také užitečné zabalit si do zavazadla pláštěnku nebo deštník, protože srážky jsou časté a mohou přijít kdykoli.

V Legolandu Billund se můžete těšit na mnoho atrakcí a zážitků. Bez ohledu na počasí si zde můžete užít tradiční stavebnice Lego a jejich obří stavby. Park je otevřen převážně v letním období, ale v posledních letech byla část parku otevřena i v zimě.

Ať už se rozhodnete navštívit Dánsko a Legoland Billund kdykoli v roce, počasí má důležitý vliv na váš zážitek. Být připraven a vhodně se obléknout je klíčové pro maximální užitek z vaší dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Legoland Billund


1. Kde se nachází Legoland Billund?
Legoland Billund se nachází ve městě Billund v Dánsku.

2. Jak se dostanu do Legolandu Billund?
Legoland Billund je snadno přístupný pomocí veřejné dopravy, jako jsou autobusy a vlaky. Existuje také letiště v blízkosti, které slouží jako brána pro mezinárodní návštěvníky.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Legolandu Billund?
Otevírací hodiny Legolandu Billund se liší v závislosti na sezóně. Obvykle je otevřen od rána do večera. Přesný harmonogram se doporučuje zkontrolovat před návštěvou.

4. Kolik stojí vstupenka do Legolandu Billund?
Cena vstupenky do Legolandu Billund se také liší v závislosti na věku návštěvníka a sezóně. Doporučuje se zkontrolovat oficiální webové stránky Legolandu pro aktuální ceny.

5. Jaký je ideální věk pro návštěvu Legolandu Billund?
Legoland Billund je vhodný pro rodiny s dětmi různého věku. Hlavní atrakce jsou navrženy pro děti ve věku od 2 do 12 let, ale existují také zábavné aktivity pro dospělé a mladší děti.

6. Jaké jsou hlavní atrakce v Legolandu Billund?
Mezi hlavní atrakce v Legolandu Billund patří Legoland Castle Hotel, LEGO NINJAGO World, Pirate Land, Knight's Kingdom, Adventure Land, a mnoho dalších tematických zón a jízd.

7. Můžu si v Legolandu Billund vzít jídlo a pití?
Ano, je povoleno si vzít vlastní jídlo a pití do Legolandu Billund. Existují také jídelny a kavárny, kde si můžete koupit jídlo a pití.

8. Musím si rezervovat vstupenku předem?
Rezervace vstupenky předem se doporučuje, zejména během hlavní sezóny, aby se zabránilo dlouhým frontám. Vstupenky lze zakoupit online přes oficiální webové stránky Legolandu Billund.

9. Je možné v Legolandu Billund zaplatit kartou?
Ano, v Legolandu Billund je možné platit kartou. Přijímají se všechny hlavní kreditní a debetní karty.

10. Existují nějaké ubytovací možnosti poblíž Legolandu Billund?
Ano, poblíž Legolandu Billund jsou různé hotely a ubytovací zařízení, včetně Legoland Hotelu a Legoland Castle Hotelu. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během sezóny.


Dovolená Dánsko Legoland Billund


Dánsko je krásná a atraktivní země, plná zajímavostí pro každého návštěvníka. Pokud máte rádi zábavu a adrenalin, pak byste určitě měli navštívit Legoland Billund. Legoland se nachází v regionu Jutsku, asi 260 kilometrů od Kodaně. Tento park si získal srdce mnoha lidí a dětí z celého světa.

Legoland Billund byl otevřen v roce 1968 a je nejstarším tematickým parkem na světě. Park má mnoho atrakcí pro děti i pro dospělé. Můžete si prohlédnout neuvěřitelné miniatury v parku Miniland, největší atrakci parku. Miniland obsahuje řadu celosvětových památek od Eiffelovy věže po Velkou čínskou zeď, a to všechno postavené z dřevěných kostek Lego.

Další atrakcí je Star Wars Mini World, což je nejnovější atrakce Legolandu a je zaměřena na Star Wars vesmírné lodě. Pro milovníky pirátů je tu pirátské zátoka s lodí, která připomíná královské galéry. Je zde také temný tunel, který vás zavede do hloubi země, kde najdete strašidelné tajemství.

Legoland je také skvělý pro večerní zábavu. Každou večer se koná pohádková show pro děti a fantastické ohňostroje. Pokud se rozhodnete cestovat do Legolandu, měli byste zůstat v blízkosti Billundu, neboť park nabízí spoustu věcí k vidění a užití.

Kromě Legolandu Billund existuje ještě mnoho dalších věcí, které si můžete navštívit v Dánsku, například dánské královské paláce a mnoho muzeí v Kodani. Dánsko je také známé pro své oblíbené jídlo - smørrebrød, to je chléb s různými druhy potravin jako losos, sýr a maso.

Celkově vzato, pokud chcete zažít zábavný a nezapomenutelný zážitek, Legoland Billund by neměl chybět na seznamu vašich cestovních zážitků. Je to skvělé místo pro rodinnou dovolenou s mnoha aktivitami, které si budete pamatovat celý život.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky