Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Dánsko Helsingborg (Švédsko)

Ubytování Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Pokud plánujete navštívit Dánsko, návštěva Helsingborgu ve Švédsku by mohla být skvělým místem k ubytování. Helsingborg je město ležící na západním pobřeží Švédska a je jen krátkou plavbou přes Öresundský průliv od dánského Helsingoru. Toto malebné město nabízí krásnou přírodu, historické památky a skvělé možnosti ubytování.

Helsingborg je vyhlášený pro své nádherné pláže, které jsou perfektním místem pro odpočinek a relaxaci. Můžete si užít procházku po písčitých plážích, vydat se na koupání do moře, nebo si přímo na pláži zapůjčit paddleboardy či kajaky. Podél pobřeží najdete také mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody přímo z Baltského moře.

Pro ty, kteří mají rádi historii, je Helsingborg také bohatý na zajímavosti. Jednou z hlavních turistických atrakcí je Kronborgský hrad, který se nachází v dánském Helsingoru. Tento impozantní hrad je dobře známý jako inspirace pro Shakespeareovo dílo Hamlet. Můžete si prohlédnout jeho krásné interiéry a projít se po hradních zahradách. Navíc, z Helsingborgu se na hrad dostanete pomocí trajektu za jen pár minut.

Pokud hledáte ubytování v Helsingborgu, máte na výběr z různých možností. Město nabízí mnoho hotelů a penzionů ve všech cenových relacích. Nejznámějším hotelem ve městě je hotel M/S Mariella, který je zasazený do přístavu a nabízí nádherný výhled na moře. Hotel má moderní pokoje s veškerým komfortem, včetně vlastní koupelny a klimatizace. Mají také vlastní restauraci, kde můžete ochutnat švédské speciality.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, můžete si rezervovat pokoj v jednom z místních penzionů. Tyto penziony často nabízejí tradiční švédskou atmosféru a vstřícné prostředí. Mnoho z nich je rovněž umístěno poblíž hlavních turistických atrakcí.

Další možností je pronajmout si apartmán nebo pokoj přes Airbnb. Tato platforma nabízí různé možnosti ubytování od soukromých pokojů po celé domy. Pronajímání přes Airbnb může být cenově výhodnější než tradiční hotely a zároveň vám umožní prožít zážitek jako místní obyvatel.

Vzhledem k blízkosti Dánska si ubytováním v Helsingborgu vychutnáte to nejlepší z obou zemí. Můžete si užít přírodu a pláže Švédska, ale také si dopřát výlety do Dánska a navštívit dánská města jako Kodaň a Helsingør. Helsingborg je výborným výchozím bodem pro objevování této oblasti a jistě vás okouzlí svým historickým a přírodním bohatstvím.


Dovolená Dánsko Helsingborg (Švédsko)


V poslední době se stále více lidí rozhoduje pro aktivní dovolenou, během které mohou objevovat nová místa, sportovat a relaxovat. Pokud patříte k této skupině lidí a hledáte novou destinaci, možná vás zaujme kombinace Dánska a Švédska - dovolená v Helsingborgu.

Helsingborg je krásné město na jihozápadním pobřeží Švédska, ležící naproti dánskému Helsingøru. Díky své poloze na pobřeží Baltského moře nabízí krásné výhledy na vodu a pláže, a současně také skvělé příležitosti pro sportování v přírodě.

Proč navštívit Helsingborg?

Helsingborg je ideálním místem pro ty, kteří chtějí spojit relaxaci s aktivitami. Procházejte se po pláži, surfujte na proudech Baltského moře nebo si pronajměte kolo a projděte se po místní cyklostezce. Pokud vás láká golfové hřiště, nechte se inspirovat nedalekým Torekovem a jeho drahými hřišti.

Helsingborg je rovněž plné kulturních a historických památek. Hlavním z nich je zámek Helsingborg, který byl postaven již v roce 1423. Dnes slouží jako muzeum a galerie, která dokazuje bohatou historii tohoto města. V blízkosti zámku se nachází pevnost Kärnan, jedna z nejslavnějších turistických atrakcí Helsingborgu.

Co vidět v Dánsku?

Během vaší dovolené v Helsingborgu byste neměli opomenout návštěvu sousedního dánského Helsingøru. Toto město, které leží na opačné straně úžiny Öresund, nabízí mnoho zajímavých památek.

Helsingør byl kdysi důležitým přístavem a defenzivním městem. Jeho největší turistickou atrakcí je Kronborgský zámek, který byl postaven v 16. století. Kronborgský zámek byl opakovaně přestavován a rozšířen a během 16. a 17. století sloužil jako jedna z nejdůležitějších pevností v dánských dějinách. Dnes je Kronborgský zámek zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Dále je zde i Muzeum moře a lodě, kde se můžete dozvědět více o historii lodní dopravy a námořních bitvách, které se odehrály v této oblasti.

Jak se tam dostat?

Helsingborg je dobře přístupné z Dánska i ze Švédska. Z Kodaně nebo Malmö můžete po vyjet na vlakové nádraží v Helsingborgu za necelou hodinu. Ze Švédska je snadno dostupné po dálnici E6.

Pokud hledáte hezkou a aktivní dovolenou, Helsingborg je skvělou volbou. S výhledy na Baltské moře, pláže a pestrou paletu kulturních a sportovních aktivit se zde určitě nenudit budete. A nezapomeňte se podívat do sousedního Helsingøru s jeho slavným zámkem Kronborg a Muzeem moře a lodě!


Letenka Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Letenky do Helsingborgu jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci přírody a města. Město Helsingborg se nachází na jihu Švédska, asi 20 kilometrů severně od dánského Helsingoru. Toto příjemné a historické pobřežní město nabízí návštěvníkům nádherné mořské výhledy, malé uličky plné obchodů, kaváren a restaurací a fascinující historické památky.

Jak se dostat do Helsingborgu?

Existuje několik možností, jak se dostat do Helsingborgu, ale lety do nedalekého Dánska jsou nejlepší variantou. Pokud odletíte do Kodaně, můžete se do Helsingborgu dostat vlakem, trajektem nebo autobusem. Z Kodaně do Helsingborgu trvá cesta asi 1,5 hodiny, a cena jízdenek je dostupná.

Co vidět v Helsingborgu?

Helsingborg nabízí množství zajímavostí a zábavy. Návštěvníci mohou navštívit mnoho historických památek, jako je například zámek Kronborg, který je jednou z nejvýznamnějších památek dánské historie.

Dalšími atrakcemi jsou divadlo Fredriksdal a muzeum Dunkers kulturhus, které představuje moderní a kreativní kulturu Švédska. Turisté mohou také jít do muzea v Pite Havsbadu nebo navštívit přírodní rezervaci Stenshuvud, která se nachází asi hodinu jízdy od Helsingborgu. Pro milovníky koupání a golfu jsou zde i dobré podmínky prvotřídních pláží a golfových hřišť.

Kde se ubytovat v Helsingborgu?

Helsingborg nabízí mnoho možností ubytování, včetně menších boutique hotelů, luxusních hotelů a hostelských ubytování. Doporučujeme například hotel Elite Hotel Mollberg nebo Best Western Hotel Duxiana.

Závěr

Helsingborg je skvělou destinací pro ty, kteří hledají krásné a historické město s příznivou polohou. Lety do Helsingborgu jsou nejjednodušší cestou, jak se sem dostat, a návrat do Kodaně by mohl být i příležitostí k návštěvě dalších památek Danska.


Počasí Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Dánsko a Helsingborg (Švédsko) jsou dvě blízké země v severské Evropě, které se nacházejí v Baltském moři. V obou zemích panuje poměrně chladné a vlhké klima, které je typické pro tento region.

Dánsko, jako ostrovní země, je převážně ovlivněno pobřežním mořským klimatem. Zimy zde bývají mírné, s průměrnými teplotami kolem 0 °C. V létě je pak průměrná teplota okolo 20 °C, přičemž teploty mohou vystoupit až na 30 °C. Srážky jsou poměrně rovnoměrně rozloženy po celý rok, se zvýšeným výskytem v období jara a podzimu.

Helsingborg, na druhou stranu, leží ve Švédsku a je také ovlivněno mořským klimatem. Díky Svendborgskému průlivu se sem přenáší mírnější vzduch z Atlantiku, což znamená, že teploty jsou o něco vyšší než v jiných oblastech Švédska. Zimy jsou stále chladné, ale extrémní mrazy jsou převážně vzácné. Průměrná teplota v zimě se pohybuje okolo -2 °C a průměrná teplota v létě je kolem 20 °C. V Helsingborgu je také poměrně často výskyt deště.

Obě země jsou ovlivněny větry, které mohou být silné zejména v zimních měsících. V Dánsku a Helsingborgu jsou běžné i sněhové srážky, které se občas mohou stát problémem pro dopravu a veřejné služby.

Za zmínku stojí také to, že Dánsko a Helsingborg mají relativně dlouhé dny v létě a krátké dny v zimě, což je dáno jejich polohou na severu a blízkostí polárního kruhu.

Pokud plánujete návštěvu Dánska nebo Helsingborgu, je vhodné si s sebou vzít oblečení vhodné pro chladné a vlhké podmínky. Déšťkky a bundy jsou téměř nezbytné a v zimě je nutné oblečení vrstvit, aby se člověk udržel teplý. Doporučuje se také sledovat předpověď počasí, abyste byli připraveni na případné změny.

Celkově řečeno, počasí v Dánsku a Helsingborgu je typické pro severskou Evropu - chladné, vlhké a proměnlivé. Navzdory těmto podmínkám však tyto země nabízejí mnoho krásných míst k návštěvě a objevení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Dotazy a odpovědi týkající se trasy z Dánska do Helsingborgu (Švédsko) jsou:

1. Jak se dostat z Dánska do Helsingborgu?
Odpověď: Existují dvě hlavní trasy – trajektová a silniční. Nejběžnější je trajektová trasa přes průliv Öresund mezi přístavy Kodaň a Helsingborg. Druhou možností je cesta po mostě Öresund zpravidla autem po dálnici E20.

2. Jak dlouho trvá cesta trajektem z Dánska do Helsingborgu?
Odpověď: Trasa trajektem mezi přístavy Kodaň a Helsingborg trvá zhruba 20-30 minut.

3. Jak často jezdí trajekty mezi Dánskem a Helsingborgem?
Odpověď: Trajekty jezdí pravidelně po celý den. Frekvence závisí na ročním období a dopravní poptávce.

4. Kolik stojí trajektová přeprava z Dánska do Helsingborgu?
Odpověď: Ceny trajektové přepravy závisí na různých faktorech, včetně typu vozidla, počtu cestujících a času, kdy je rezervace provedena. Základní cena se pohybuje v rozmezí 100 – 200 DKK (dánských korun).

5. Je nutné si rezervovat místo na trajektu předem?
Odpověď: Je vhodné si místo na trajektu rezervovat předem, zejména v obdobích s větší turistickou sezónou. Rezervace zajistí, že máte místo zajištěno a můžete se vyhnout čekání na přístavu.

6. Můžu použít trajekt pro přepravu auta do Helsingborgu?
Odpověď: Ano, trajekty jsou vhodné pro přepravu auta. Předem si však zkontrolujte případné omezení pro vstup do Švédska se svým vozidlem.

7. Jak se dostat z trajektového terminálu do centra Helsingborgu?
Odpověď: Po příjezdu do Helsingborgu lze využít místní hromadnou dopravu, taxíky nebo pronájem automobilu k dopravě do centra města.

8. Jaká je vzdálenost mezi Helsingborgem a Kodaní?
Odpověď: Vzdálenost závisí na trase, kterou zvolíte. Trajektová trasa mezi Kodaňským přístavem a Helsingborgem je zhruba 50 km, zatímco jízda po mostě Öresund je asi 60 km.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky