Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Čierna Hora Budva

Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Budva


1. Co je hlavním městem Černé Hory?
Hlavním městem Černé Hory je Podgorica.

2. Jaká je vzdálenost mezi Budvou a letištěm v Tivatu?
Vzdálenost mezi Budvou a letištěm v Tivatu je přibližně 20 kilometrů.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Budvy?
Nejlepší doba na návštěvu Budvy je obvykle v období od května do září, kdy je teplé počasí a možnost koupání v moři.

4. Jaké jsou nejznámější pláže v Budvě?
Mezi nejznámější pláže v Budvě patří pláž Mogren, Jaz a Slovenská pláž.

5. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Budvě?
Hlavními turistickými atrakcemi v Budvě jsou historické centrum, Stari Grad, které je plné úzkých uliček a středověkých budov, a také ostrov Sveti Stefan, který je oblíbeným fotografickým místem.

6. Jaké aktivity lze v Budvě podniknout?
V Budvě je možné podniknout různé aktivity, jako jsou plavby lodí, potápění, vodní sporty, cyklistika a procházky po přírodě.

7. Jsou ceny v Budvě přijatelné?
Ceny v Budvě jsou obecně nižší než v mnoha jiných evropských destinacích. Ohledně ubytování, jídla a dopravy jsou zde různé možnosti a ceny, které vyhovují všem rozpočtům.

8. Je nutné mít vízum pro vstup do Černé Hory?
V Evropské unii občané nemusí mít vízum pro vstup do Černé Hory. Občanům z jiných zemí je doporučeno si zkontrolovat aktuální vízové požadavky před cestou.

9. Které město je blízko Budvy a stojí za návštěvu?
Jedním z měst blízko Budvy, které stojí za návštěvu, je Kotor. Kotor je známý svým historickým centrem, které je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

10. Kolik jezdí autobusů mezi Budvou a Podgoricou?
Autobusy mezi Budvou a Podgoricou jezdí pravidelně a jejich četnost se liší v závislosti na denní době. Obvykle jezdí autobusy každou hodinu nebo alespoň každé dvě hodiny. Doporučuje se si zkontrolovat aktuální jízdní řády před cestou.


Počasí Čierna Hora Budva


Čierna Hora je krásná země, která leží na pobřeží Jaderského moře. Jejím jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je malé přímořské město Budva. Kromě své architektury, historie a kulturních památek, je Budva také známá svým příjemným středomořským podnebím.

Počasí v Budvě je typické pro středomořskou oblast. Léta jsou teplá a suchá, zatímco zimy jsou mírné a vlhké. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou nejteplejší a nejsušší období v roce. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje kolem 30 °C, ale může dosáhnout i vyšších teplot. Slunce svítí téměř nepřetržitě, což je ideální pro ty, kteří se chtějí koupat nebo opalovat.

Dalšími příjemnými měsíci jsou květen, červen a září, kdy teploty dosahují 20-25 °C. Moře je dostatečně teplé na koupání, ačkoli květen a září mohou být mírně chladnější. V těchto měsících je méně turistů, což znamená, že pláže nejsou tak přeplněné a můžete si užít klidnější dovolenou.

Zimní měsíce, zejména leden a únor, jsou chladnější, ale pořád jsou méně drsné než v jiných částech Evropy. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10-15 °C. Deště jsou častější v zimě, ale stále se můžete dostat na procházku po malebných uličkách Budvy a užít si klidnější atmosféru.

Krátkodobé srážky jsou běžné v Budvě po celý rok, ale nejde o nic příliš vážného. Nejvíce srážek se očekává v podzimních měsících, zejména v říjnu a listopadu. Množství srážek se pohybuje kolem 100-150 mm za měsíc v těchto obdobích.

Pokud plánujete návštěvu Budvy, nejlepší čas je během letních měsíců, kdy je teplé a slunečné počasí ideální pro plážové aktivity a prozkoumávání města. Avšak i mimo sezónu můžete zažít krásné počasí a klidnější dovolenou bez velkého davu turistů.

Vzhledem k příjemnému středomořskému podnebí je Budva ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a zároveň objevování krásné přírody a kulturního dědictví. Bez ohledu na roční období, které si vyberete, si užijete nádhernou dovolenou v Budvě, která vám nabídne nezapomenutelné zážitky a krásné počasí.


Ubytování Čierna Hora Budva


Budva je malebné město v Černé Hoře, které je známé svými nádhernými plážemi a bohatou historií. Každý rok sem míří tisíce turistů, kteří hledají zážitky a relaxaci na pobřeží Jaderského moře. Když plánujete svou dovolenou v Budvě, jednou z důležitých věcí, kterou musíte zvážit, je ubytování.

Budva nabízí širokou škálu ubytování pro každého, od luxusních hotelů až po rodinné penziony. V centru města se nachází několik luxusních hotelů s výhledem na moře, které mají veškeré moderní vybavení a nabízejí svým hostům luxusní pohodlí.

Pokud hledáte něco přátelštějšího k peněžence, můžete si vybrat z množství levnějších hotelů a apartmánů ve městě. Většina z nich je stále v blízkosti pláže a dalších turistických atrakcí, takže se nemusíte obávat, že byste postrádali něco důležitého.

Pokud preferujete intimnější atmosféru, můžete se rozhodnout pro pobyt v jednom z rodinných penzionů nebo soukromých apartmánů. Tyto ubytovací možnosti jsou často v provozu rodinou, která se o vás pečlivě postará a poskytne vám domácí pohodu.

Pokud zase hledáte něco netradičního, můžete si vybrat z několika možností glampingu. Glamping je kombinace glamouru a kempování a poskytuje vám jedinečný zážitek přírody s pohodlím. V Budvě se nachází několik luxusních glampingových rezortů, které nabízejí různé druhy ubytování od stanů až po vybavené chatky.

Kromě toho, Budva nabízí také možnosti pronájmu plně vybavených apartmánů a vil. Tyto možnosti jsou ideální pro rodiny a skupiny lidí, kteří chtějí mít větší prostor a nezávislost během své dovolené. Můžete si vytvořit vlastní harmonogram a stravovat se podle svých představ.

Vzhledem k tomu, že Budva je oblíbenou turistickou destinací, může být ubytování v některých obdobích vysoce poptávané. Proto je dobré začít s rezervací co nejdříve, abyste si zajistili vybrané ubytování.

Budva je skvělým místem pro dovolenou a nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které splní potřeby a přání každého cestovatele. Bez ohledu na to, zda hledáte luxus nebo útulnost, určitě najdete to správné ubytování pro váš pobyt v Budvě.


Letenka Čierna Hora Budva


Budva, nejznámější přímořské letovisko v Černé Hoře, je destinací snů pro milovníky slunce, moře a krásné pláže. A co je ještě lepší, přílet do Budvy je dnes snadnější než kdy dříve. Můžete si jednoduše zarezervovat letenku a za pár hodin se ocitnete v tomto nádherném městě.

Černá Hora je zemí srdečných lidí, úchvatných hor a neuvěřitelného pobřeží. Budva je jedním z jejích nejpopulárnějších turistických cílů a to ze všech dobrých důvodů. Město je známé svými krásnými plážemi, historickým centrem a živým nočním životem.

Přílet do Budvy je možný ze tří hlavních mezinárodních letišť - letiště v Podgorici, letiště v Tivatu a letiště v Dubrovníku v sousedním Chorvatsku. Všechna tato letiště mají pravidelné spojení se všemi většími evropskými městy.

Letiště v Tivatu je nejbližším letištěm k Budvě a nabízí několik spojů z různých evropských destinací. Letenky z mnoha evropských měst jsou relativně cenově dostupné a let z většiny zemí trvá jen několik hodin.

Další možností je letiště v Podgorici, které je vzdáleno přibližně 65 kilometrů od Budvy. Nabízí širší výběr mezinárodních spojů a je vhodnější pro cestovatele, kteří plánují pobyt v dalších částech Černé Hory.

Pokud plánujete letět do Budvy, také máte možnost využít letiště v Dubrovníku v Chorvatsku. Do Budvy je z Dubrovníku přibližně 80 kilometrů, ale cesta autem trvá přibližně hodinu a půl do dvou hodin. Je to skvělá volba pro ty, kteří se rozhodnou prozkoumat jak Dubrovník, tak i Budvu během svého pobytu.

Letenky do Budvy jsou obvykle nejlevnější mimo hlavní letní sezónu, která trvá od června do srpna. Pokud plánujete cestu mimo tyto měsíce, můžete najít velmi atraktivní nabídky letenek.

Po příletu do Budvy si můžete vychutnat sluneční paprsky na jedné z mnoha pláží, procházet se úzkými uličkami historického centra nebo se odpočinout v některém z útulných kaváren. Budva nabízí také bohatý noční život s mnoha kluby a restauracemi, kde se můžete bavit do ranních hodin.

Letenka do Budvy je klíčem k unikátnímu pobytu v srdci Černé Hory. Zářivé slunce, teplý azurový oceán a pohostinní místní obyvatelé jsou jen některé z důvodů, proč byste se měli rozhodnout navštívit tuto úžasnou destinaci. Vyberte si vhodný termín, rezervujte si letenku a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v Budvě.


Dovolená Čierna Hora Budva


Černá Hora láká turisty z celého světa svými krásnými plážemi, historickými památkami a úchvatnou přírodou. Jedním z nejoblíbenějších míst pro dovolenou u moře v Černé Hoře je město Budva.

Budva je starobylé přístavní město na jihu Černé Hory, které leží na pobřeží Jaderského moře. Město je obklopeno krásnými horami a zálivy, což z něj dělá ideální místo pro dovolenou. Budva přiláká v létě miliony turistů, kteří zde hledají přírodní krásy, kulturní dědictví a možnosti k relaxaci.

Nejdůležitějším místem v Budvě je Staré město. Je to středověké město s malými uličkami a krásnými kostelíky. Zajímavou památkou je například kostel sv. Jana s malým náměstím, kde najdete spoustu kaváren a restaurací. Staré město je rájem pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout historii města.

Na Budvě se také nachází malé letiště, což umožňuje snadné spojení s dalšími místy v Evropě. To z něj dělá ideální místo pro dovolenou.

Největší lákadlem Budvy jsou však její pláže. Pláže v Budvě jsou velmi čisté a křišťálově čisté. Na mnoha z nich jsou k dispozici lehátka a slunečníky. K dispozici jsou rovněž vodní aktivity, jako například plavání, potápění, windsurfing a další. Na plážích tak najdete vše, co potřebujete k maximálnímu odpočinku a relaxaci.

Další zajímavou oblastí v Budvě je Sv. Stefan, která se nachází asi 15 minut jízdy autem od centra města. Toto malebné městečko je postavené na skalnatém ostrohu a nabízí neuvěřitelný zážitek těm, kteří sem zavítají. Sv. Stefan je obklopený půvabnými plážemi a skály dávají zdejší přírodě neobyčejný ráz.

Budva je jedním z nejnavštěvovanějších míst Černé Hory a kapacita ubytování je zde velmi rozsáhlá. Najdete zde vše, co potřebujete, a to od luxusních hotelů až po jednodušší apartmány a penziony. Místní restaurace nabízejí místní speciality a lahodné ryby připravené podle tradičních receptů.

Dovolená v Budvě není jen o plážích a koupání. Můžete se také věnovat prohlídkám krásné přírody a národních parků, navštívit místní památky, zahrát si golf a mnoho dalšího.

Pro ty, kteří si rádi odpočinou na krásné pláži, zároveň se chtějí podívat na místní památky a užít si nádhernou přírodu, je Budva vynikající volbou pro dovolenou. V tomto městě najdete vše, co potřebujete k maximálnímu odpočinku a relaxaci.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky