Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Chorvatsko Trogir

Dovolená Chorvatsko Trogir


Chorvatsko je populární destinací pro dovolenou s krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatou kulturní historií. Jedním z nejvíce fascinujících a historicky bohatých míst v Chorvatsku je město Trogir, které se nachází na pobřeží Jaderského moře.

Trogir je malebné starobylé město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho unikátní historické jádro je obehnané hradbami a spojeno s pevninským poloostrovem a ostrovem Čiovo mostem, který slouží také jako hlavní vstupní brána do města. Procházka úzkými uličkami Trogiru je jako cesta časem, když obdivujete skvosty románsko-gotické, renesanční a barokní architektury.

Jedním z největších pokladů Trogiru je Katedrála svatého Vavřince, která je vhodným příkladem románské a gotické architektury. Katedrála je zdobená nádhernými plastikami, reliefy a freskami, které zobrazují biblické příběhy. Dalším krásným místem k návštěvě je Knežev dvor, bývalý palác vévody z Trogiru, který dnes slouží jako městské muzeum. Uvnitř si můžete prohlédnout sbírku uměleckých děl a výstavy, které dokumentují historii města.

Trogir je také vyhledávanou plážovou destinací. Pláže v okolí jsou poměrně malé, ale krásně čisté a vhodné pro všechny, od rodin s dětmi po páry a vodní sporty. Pláže na ostrově Čiovo jsou snadno dostupné a nabízejí pestrou nabídku vodních aktivit, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing a jachting.

Po dlouhém dni stráveném procházkou po historickém centru můžete ochutnat místní kuchyni, která je bohatá na mořské plody. Restaurace a kavárny nabízejí tradiční chorvatská jídla, jako je čerstvý mořský úhoř, chobotnice, škampi a tradiční přílohy, například domácí těstoviny a zeleninové saláty. Nezapomeňte si pochutnat na místním chorvatském vínu, které je známé svou kvalitou a bohatou chuťovou paletou.

Dovolená v Trogiru je skutečným zážitkem, který vám umožní prozkoumat krásy historického města a užít si relaxaci na pláži. Budete ohromeni krásou architektury i přírodními scenériemi, které chorvatské pobřeží nabízí. Vyhledejte Trogir a prožijte nezapomenutelnou dovolenou na pobřeží Jaderského moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Trogir


1. Jak se dostat z letiště do Trogiru?
- Z letiště v Splitu se lze dostat do Trogiru buď taxíkem, autobusem nebo lodí. Nejběžnější a nejlevnější je autobusové spojení, které je k dispozici před hlavním terminálem letiště. Jízda trvá přibližně 15-20 minut.

2. Jaká je nejbližší pláž v Trogiru?
- V Trogiru je několik pláží, nejvíce navštěvovaná a nejznámější je pláž Pantan, která se nachází přibližně 1,5 km od centra města. Pláž je písečná a má dobrou dostupnost veřejnou dopravou.

3. Kde se nachází historické centrum Trogiru?
- Historické centrum Trogiru se nachází na ostrově a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Je obklopeno městskými hradbami a nachází se přímo u moře.

4. Jaké atrakce si mohu prohlédnout v Trogiru?
- V Trogiru je mnoho historických památek, jako například Katedrála svatého Vavřince, Kamerlengo hrad, Krkařův palác a městské hradby. Můžete si také projít úzkými středověkými uličkami a užít si atmosféru malebného přístavního města.

5. Existuje v Trogiru nějaký supermarket?
-Ano, v Trogiru je několik supermarketů, kde si můžete nakoupit potraviny a další základní potřeby. Nejznámější řetězce supermarketů jsou například Konzum, Plodine nebo Tommy.

6. Kam se v Trogiru vydat na večerní zábavu?
- V Trogiru je několik restaurací, barů a nočních klubů, které nabízejí večerní zábavu. Nejživěji to chodí kolem přístavu a nabízí se zde různé možnosti, včetně tradiční chorvatské kuchyně, živé hudby a příjemných večerů u moře.

7. Je v Trogiru možnost pronájmu vozidla?
- Ano, v Trogiru je možné si pronajmout auto nebo skútr. Existuje několik půjčoven ve městě, které nabízejí širokou škálu vozidel za různé ceny.

8. Kam se dá vyrazit na výlet z Trogiru?
- Z Trogiru se lze vydat na výlet do Splitu, který je jedním z nejpopulárnějších turistických destinací v Chorvatsku. Další možnosti výletů zahrnují národní parky Krka a Kornati nebo ostrov Hvar.

9. Jaké jsou nejbližší letoviska v okolí Trogiru?
- Nejbližšími letovisky v okolí Trogiru jsou například Okrug Gornji, Seget Donji a Vinisce. Tato letoviska nabízejí krásné pláže, možnosti vodních sportů a řadu ubytovacích možností.

10. Která je nejbližší banka nebo směnárna v Trogiru?
- V Trogiru se nachází několik bank a směnáren, které nabízejí služby směny měn a bankovních transakcí. Nejběžnější banky jsou například OTP banka, Raiffeisenbank a Splitska banka.


Ubytování Chorvatsko Trogir


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a nabízí mnoho krásných měst a přímořských letovisek pro návštěvníky. Jedním z těchto středisek je i město Trogir, které se nachází na jihovýchodní části pobřeží.

Trogir je krásné historické město, které se nachází na ostrově mezi pevninskou Černou Horou a ostrovem Čiovo. Je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je známé pro své jedinečné architektonické poklady a malebné uličky. Mnoho návštěvníků si zde užívá procházky po starém městě, které je opevněno středověkými hradbami a nabízí nádherný pohled na moře.

Pro návštěvníky, kteří hledají ubytování v Trogiru, je zde mnoho možností. Město nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů a penzionů pro všechny typy cestovatelů. Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, jsou k dispozici luxusní hotely s bazény, wellness centry a výhledem na moře. Tyto hotely obvykle nabízejí špičkové služby a moderní vybavení.

Pro cestovatele s menším rozpočtem či ti, kteří preferují více soukromí, jsou v Trogiru k dispozici apartmány a penziony. Tyto ubytovací možnosti často nabízejí samostatné pokoje nebo celé apartmány s kuchyňským koutem, což poskytuje větší pohodlí a možnost přípravy vlastních jídel. Velkou výhodou je, že takovéto ubytování je často blízko ke starému městu, plážím a restauracím.

Nechybí zde ani možnost kempování. V okolí Trogiru a na nedalekém ostrově Čiovo se nachází několik kempů, které nabízejí dostatek místa pro stany a karavany. Kempy jsou často vybaveny moderními sociálními zařízeními, obchody a restauracemi. Tato forma ubytování je vhodná pro ty, kteří mají rádi přímý kontakt s přírodou a chtějí prozkoumat okolní přímořskou oblast.

Nezáleží na tom, jakou formu ubytování si vyberete v Trogiru, budete mít přístup k mnoha krásným plážím a atrakcím v okolí. Můžete si užít sluneční paprsky na písečných plážích, prozkoumat podmořské scenérie při šnorchlování nebo si zahrát některé vodní sporty, jako je potápění, windsurfing nebo jachting. Kromě toho máte také možnost navštívit nedaleké přímořské město Split, které je známé svou historickou částí a Diokleciánovým palácem.

Trogir nabízí mnoho možností pro ubytování, které uspokojí potřeby a preference různých typů cestovatelů. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, útulný apartmán nebo příjemné kempování, toto krásné chorvatské město vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou plnou krásných památek, překrásných pláží a vynikajícího jídla.


Letenka Chorvatsko Trogir


Trogir je malé historické město nacházející se na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku. Město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je považováno za jedno z nejkrásnějších a historicky nejcennějších míst v zemi. Pokud plánujete navštívit Chorvatsko a Trogir je vaším cílem, neexistuje lepší způsob, jak se tam dostat, než s letenkou.

Letenka je ideálním způsobem, jak cestovat do Chorvatska. Z mnoha evropských destinací jsou dostupné přímé lety do chorvatského hlavního města Záhřebu. Zde můžete pokračovat v cestě na letiště ve Splitu, které je nejblíže Trogiru. Let od Záhřebu do Splitu trvá přibližně 40 minut a je rychlý a pohodlný.

Při hledání letenek do Chorvatska, se doporučuje, abyste si ověřili dostupnost letů, rezervovali letenku předem a vybrali si jednu z renomovaných leteckých společností. Cena letenky se může lišit v závislosti na době rezervace a délce letu. Je také důležité vybírat lety s ohledem na vaše osobní preference a časové plány.

Jakmile dorazíte na letiště ve Splitu, je snadné a rychlé dostat se do Trogiru. Můžete využít taxi služby, která je dostupná před letištěm, nebo se rozhodnout pro veřejnou dopravu. Autobusové spojení mezi letištěm a Trogirem je pravidelné a běžně přijatelné cestovné. Cesta trvá přibližně 20 minut a můžete obdivovat krásnou pobřežní krajinu během vaší jízdy.

Když dorazíte do Trogiru, čeká vás úchvatné město plné historické architektury a kulturních památek. Staré město Trogir je obklopené hradbami a disponuje úzkými uličkami, které se vinou kolem kostelů a paláců. Při procházce starým městem se budete cítit vracet do minulosti a oceníte krásu a nádheru tohoto historického místa.

V Trogiru se nachází mnoho zajímavostí, které musíte vidět. Mezi nejvýznamnější patří románská katedrála svatého Lovra, kde si můžete prohlédnout unikátní dílo chorvatského středověkého sochaře Radována. Dalšími místy, které stojí za návštěvu, jsou Kamerlengo hrad, klášter svatého Dominika a řada paláců a věží, které jsou roztroušeny po městě.

Pokud si přijdete do Trogiru v letních měsících, budete mít také možnost vychutnat si nádherné pláže a jadranské slunce. Město je obklopeno krásným modrým mořem, které je ideální pro relaxaci a koupání. Pláže v Trogiru jsou čisté a dobře udržované, a nabízejí kvalitní služby a vybavení.

Cesta do Trogiru s letenkou je nejlepší způsob, jak se dostat do tohoto kouzelného chorvatského města. Letenka vám umožní pohodlnou a rychlou cestu do Splitu a poté do Trogiru, kde si můžete užít nádherný pobyt a objevování historických památek. Nezapomeňte se vydat na procházku po uličkách starého města a užívat si adrenalinové pláže. Trogir je jedním z nejkrásnějších míst v Chorvatsku a stojí za to objevit.


Počasí Chorvatsko Trogir


Chorvatsko je známé svou krásnou přírodou, nádhernými plážemi a slavnou historickou architekturou. Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Chorvatsku je malebné město Trogir. Jedná se o historické město, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, a nachází se na pobřeží Jaderského moře.

Když se podíváme na počasí v Trogiru, můžeme konstatovat, že se jedná o typický středozemní klima. Letní měsíce jsou teplé a suché, zatímco zimy jsou mírné a deštivé. Průměrná teplota v létě se pohybuje mezi 25-30 °C a v zimě kolem 10-15 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 35 °C. Naopak březen a duben jsou nejdeštivějšími měsíci v roce. Celkově vzato, počasí v Trogiru nabízí ideální podmínky pro dovolenou u moře.

Pokud plánujete návštěvu Trogiru, doporučuje se vyhnout měsícům červenci a srpnu, které jsou nejrušnějšími turistickými měsíci v roce. Místo toho můžete si užít klidnější dovolenou v měsících květen, červen či září, kdy je počet turistů nižší, ale počasí stále teplé a příjemné. V těchto měsících můžete využít pláže a slunění u moře, nebo prozkoumat historické památky a úzké uličky Trogiru bez velkých davů turistů.

Kromě teplého počasí a krásné přírody nabízí Trogir také mnoho kulturních a historických zajímavostí. Můžete se projít po malebných uličkách starého města, navštívit Katedrálu svatého Vavřince nebo si prohlédnout kouzelný Palác Cipikus. Trogir je také ideálním výchozím bodem k objevování okolních ostrovů a plavbě po Jadranu.

Pokud máte rádi teplé moře a sluneční paprsky, Trogir vám nabízí ideální destinaci pro vaši dovolenou. S nádhernou přírodou, historickými památkami a příjemným středomořským počasím si zde můžete užít nezapomenutelnou dovolenou plnou relaxace a objevování.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky