Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Chorvatsko Makarská

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Makarská


1. Jaké jsou nejoblíbenější pláže v Makarské?

Nejoblíbenější pláže v Makarské jsou Pláž Na Túru, Pláž Sv. Petar, Pláž Podrače a Pláž Oseka.

2. Jaká je doprava do Makarského?

Do Makarského se dá dostat vlakem, autobusem nebo autem. Letiště v blízkosti Makarského jsou letiště Split a Dubrovník.

3. Jaké jsou nejlepší ubytování v Makarské?

V Makarské najdete širokou škálu možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů, vil a kempů.

4. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Makarské?

Nejoblíbenější atrakce v Makarské zahrnují historické památky, jako je Staré Město Makarská, Kostel svatého Marka a Botanickou zahradu Kotišina.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Makarské?

Nejlepší doba pro návštěvu Makarské je od května do září, kdy jsou teploty teplé a příjemné, ale ne příliš horké.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Makarské?

V Makarské najdete řadu skvělých restaurací, jako je Konoba Kalalarga, Konoba Mate, Konoba Ivo a Konoba jeŽ.


Letenka Chorvatsko Makarská


Letenka Chorvatsko Makarská - Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v krásné Makarské

Pokud hledáte destinaci pro letní dovolenou plnou slunce, moře a překrásné přírody, rozhodně neváhejte a zvolte Makarskou v Chorvatsku. Letenka do této malebné oblasti je snadno dostupná ze všech evropských měst a nabízí nepřeberné množství aktivit pro všechny druhy návštěvníků.

Makarská leží v samém srdci chorvatské riviéry, na půli cesty mezi Splitem a Dubrovníkem. Návštěvníci mohou očekávat úchvatné pláže s tyrkysovým mořem, oslnivé hory Biokovo, oblasti úrodných polí a vinic a samozřejmě také živou noční zábavu a místní kuchyni. Makarská je oblíbeným místem pro sportovní aktivity, jako je cyklistika, vodní sporty, potápění a mnoho dalších aktivit.

Letenky do Makarské jsou k dispozici po celý rok a mohou být zakoupeny za velmi přijatelné ceny. Mnoho leteckých společností nabízí přímé lety do Makarské z evropských měst, včetně Londýna, Paříže nebo Curychu. Letenky jsou také k dispozici z jiných evropských měst přes přestupy vztahující se na letiště v Splitu, které se nachází asi 60 km severovýchodně od Makarské.

Během vaší dovolené v Makarské si nenechte ujít návštěvu domácího trhu s čerstvým ovocem a zeleninou, ochutnávky místních vín v přilehlých vesnicích a návštěvu bohatého kulturního dědictví této oblasti. Historické centrum Makarské nabízí návštěvníkům mnoho symbolů středomořské architektury.

Chorvatsko a Makarská jsou populárním místem pro evropské turisty s mnoha krásnými plážemi, kulturními památkami a krásnou přírodou. Pokud hledáte letenku do Makarské, neváhejte a rezervujte si ji co nejdříve, abyste mohli zažít nezapomenutelnou dovolenou v této krásné oblasti!


Dovolená Chorvatsko Makarská


Chorvatsko je jedním z nejoblíbenějších letních destinací pro turisty z celého světa. Mezi oblíbené turistické oblasti patří například Makarská na Makarské riviéře.

Makarská je malebné přímořské město, které se nachází na jihu Chorvatska, v oblasti Dalmácie. Jeho návštěvníci mohou očekávat nádherné pláže s tyrkysově modrou vodou a úchvatné výhledy na pohoří Biokovo, které se zvedá za městem. S příjemným středomořským podnebím a bohatou historií je Makarská ideálním místem pro dovolenou.

Jedním z největších lákadel Makarské je její přírodní krása. Návštěvníci zde mohou relaxovat na plážích s jemným štěrkem, které jsou obklopené stinnými borovicemi. Příznivci vodních sportů si mohou vychutnat šnorchlování, potápění, windsurfing nebo vodní lyžování. Milovníci přírody si mohou užít túry do přilehlého pohoří Biokovo, které je chráněným národním parkem. Zdejších vrcholů můžete vychutnat nádherné panoramatické výhledy na oblast.

Historické centrum Makarské je bohaté na historické památky. Nachází se zde například Kostel sv. Marka, který pochází ze 17. století a je považován za jeden z nejlepších příkladů barokní architektury v regionu. Další zajímavou památkou je Kostel sv. Filipa, který pochází ze 16. století. Podél promenády najdete také několik historických paláců, které jsou dnes přeměněny na restaurace a obchody.

Makarská nabízí také bohatou gastronomickou nabídku. Můžete ochutnat čerstvé mořské plody, ryby a typické chorvatské speciality, jako je pečené jehněčí nebo víno z lokálních vinic. K dispozici jsou také různé bary a noční kluby, které nabízejí zábavu až do rána.

V Makarské si můžete vybrat z různých typů ubytování, od luxusních hotelů až po rodinné penziony. Město je dobře připraveno na turisty a nabízí pohodlí a pohostinnost.

Celkově lze říct, že Makarská nabízí vše, co si můžete přát během letní dovolené - krásné pláže, možnosti vodních sportů, bohatou historii a skvělou gastronomii. Pokud hledáte idylické místo pro relaxaci a zároveň místní kulturu a dobrodružství, Makarská je ideální volbou pro dovolenou v Chorvatsku.


Počasí Chorvatsko Makarská


Makarská je malé město na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku. Nachází se v blízkosti Slaného jezera a během letních měsíců je velmi populární turistickou destinací. Pokud plánujete návštěvu Makarské během prázdnin, je důležité být obeznámen s počasím v této oblasti.

Letní měsíce (červenec a srpen) jsou nejteplejšími měsíci v Makarské. Teploty se pohybují mezi 25 až 32 stupni Celsia, ale mohou se vyšplhat až na 35 stupňů. Noci jsou příjemné a teploty klesají na 20 až 25 stupňů. Během těchto měsíců se také můžete setkat s silným sluncem a vysokou vlhkostí, což způsobuje, že se cítíte unaveni a opaření. Doporučuje se užívat opalovací krémy s vysokým faktorem a pít hodně tekutin.

Přechodné měsíce (duben, květen, září a říjen) jsou také vhodné na návštěvu Makarské, protože je tam méně turistů a počasí je stále dobré. Teploty se pohybují mezi 20 a 25 stupni, ale mohou se vyšplhat až na 30 stupňů v září. Voda v Jaderském moři má v těchto měsících mírnější teploty, ale je stále dostatečně teplá na koupání. Většina turistů navštěvuje Makarskou během těchto měsíců kvůli menšímu počtu turistů a příjemnému počasí.

Zimní měsíce (listopad až březen) jsou chladnější a deštivější. Teploty se pohybují mezi 10 až 15 stupni, ačkoli mohou být chladnější během noci. V zimě bývá moře chladné a nevhodné na koupání. V Makarské však stále můžete najít mnoho aktivit, jako jsou návštěvy restaurací, muzeí a kulturních akcí.

Celkově je počasí v Makarské velmi příjemné a vhodné na letní dovolenou. Pokud chcete uniknout rušné turistické sezóně, doporučuje se navštívit Makarskou během přechodných měsíců. V každém případě bude Makarská zajímavá pro turisty v jakémkoliv ročním období.


Ubytování Chorvatsko Makarská


Chorvatsko je oblíbenou letní destinací mnoha turistů z celého světa a jedním z nejžádanějších míst pro ubytování je město Makarská. Leží na pobřeží Jaderského moře a nabízí mnoho turistických atrakcí, přírodních krás a kulturního dědictví.

Makarská nabízí široké spektrum ubytování od luxusních hotelů a apartmánových komplexů po levnější ubytování v soukromých penzionech a apartmánech.

Luxusní hotely jsou ideální pro ty, kteří hledají vysoký standard ubytování a připraveni jsou zaplatit více. Taková ubytování nabízejí špičkové vybavení, prvotřídní služby a nádherný výhled na moře. Mezi nejlepší hotely v Makarské patří například Hotel Marea nebo Hotel Biokovo.

Pokud hledáte levnější ubytování, můžete se ubytovat v soukromých penzionech nebo apartmánech. Tyto ubytování jsou obvykle levnější než hotely a poskytují vám větší svobodu, protože máte vlastní kuchyňku a můžete se tak snažit ušetřit na jídle. Mezi nejoblíbenější a nejlepší soukromé apartmány v Makarské patří například Apartmány Barbi nebo Apartmány Markulin.

Pokud hledáte ubytování s výhledem na moře a blízko pláže, můžete si vybrat z mnoha ubytovacích zařízení. V takových místech se ceny ubytování liší podle toho, jak blízko jsou k pláži a jaké vybavení nabízejí. Mezi nejlepší ubytování s výhledem na moře a blízko pláže patří například Hotel Meteor nebo Pension Villa Rosa.

Pro rodiny s dětmi je nejlepší volbou pobyt v apartmánech, které jsou prostornější a mohou poskytnout dětem větší pohodlí a soukromí. Pokud chcete cestovat s celou rodinou, zajímavou a levnější opcí může být pronájem celého apartmánového domu nebo vily. Tyto budovy jsou vhodné pro větší skupiny lidí a nabízejí více soukromí a pohodlí. Mezi nejoblíbenější pobyty pro rodiny s dětmi patří například Apartmány Rusković nebo Villa Katarina.

Makarská nabízí mnoho možností pro ubytování, ale je důležité si vybrat to správné ubytování pro vaše potřeby a rozpočet. Bez ohledu na to, jaké nároky máte, určitě najdete to správné ubytování pro vás v tomto krásném chorvatském městě na pobřeží Jaderského moře.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky