Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Chorvatsko Cres

Počasí Chorvatsko Cres


Chorvatsko je krásná země obklopená Azorským mořem a Tyrhénským mořem, která se proslavila svými krásnými plážemi, historickými památkami a bohatou turistickou infrastrukturou. Mezi nejkrásnější místa v Chorvatsku patří Cres - ostrov v Jaderském moři, který si získává srdce turistů díky svým krásným plážím, klidným zálivům, okouzlujícím vesničkám a malebné přírodě.

V následujících řádcích se podíváme na klima a počasí na ostrově Cres. Ostrov Cres se nachází na severním pobřeží Jaderského moře, což znamená, že má vlhké subtropické klima s poměrně mírnou zimou a horkým létem. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 8 stupňů Celsia, zatímco v létě se teploty vyšplhají k 30 stupňům Celsia. V létě jsou teploty nejvyšší v červenci, kdy se mohou dostat i nad 35 stupňů.

V létě se v oblasti Cresu také vyskytují časté bouřky a příležitostné srážky, které mohou být místy intenzivní. Nicméně, délka slunečných dnů je značná a dává turistům dostatek příležitostí k návštěvě pláží a vychutnání si slunečních paprsků.

Osobně doporučuji návštěvníkům Cresu, aby si vzali teplejší oblečení v období jarních a podzimních dešťů. Na oplátku, pokud plánujete návštěvu v létě, je vhodné si vzít dobrý opalovací krém a pokrývku hlavy, abyste si udrželi zdravou a ochráněnou pokožku.

Celkově vzato, klima a počasí na Cresu sice není vždy dokonalé, nicméně krásy ostrova jsou dostatečnou náhradou a návštěvníci užijí skvělou dovolenou plnou zážitků a fantastické přírody. Tak neváhejte a sáhněte na plány na návštěvu tohoto krásného místa!


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Cres


Dotazy a odpovědi o Chorvatsku, konkrétně o ostrově Cres, by mohly vypadat takto:

1. Jak se dostanu na ostrov Cres?
Ostrov Cres je přístupný trajektem, který jezdí z několika přístavů především ze severu Chorvatska, jako je Rijeka nebo Opatija. Můžete také dojet autem po silnici přes most na ostrov Krk a odtud se přes trajekt dostat na Cres.

2. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu ostrova Cres?
Nejlepší čas pro návštěvu ostrova Cres je v létě, když je teplé a slunečné počasí, až do září. V tomto období je také možné si užívat plážování a koupání v moři. Pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete zvolit červen či říjen, kdy je již méně turistů.

3. Jaké jsou nejznámější pláže na ostrově Cres?
Na ostrově Cres se nachází mnoho krásných pláží. Mezi nejznámější patří pláž Lubenice, pláž Zlatni Rat, pláž Mali bok či pláž Sv. Blaž.

4. Co mohu dělat na ostrově Cres?
Na ostrově Cres můžete podnikat různé aktivity. Můžete si prozkoumat starobylá města, jako je Lubenice nebo Cres, navštívit Národní park Sjeverni Velebit, procházet se v přírodě či se vydat na výlet lodí a objevovat okolní ostrůvky.

5. Jaké jsou tradiční speciality na ostrově Cres?
Na ostrově Cres se můžete těšit na různé tradiční speciality chorvatské kuchyně. Patří sem především čerstvé ryby a mořské plody, jehněčí maso, místní sýry a ovocné dezerty. Neměli byste také opomenout ochutnat místní víno.

6. Kde se dá ubytovat na ostrově Cres?
Na ostrově Cres je k dispozici mnoho ubytovacích možností. Můžete si vybrat z různých hotelů, apartmánů, penzionů či kempů. Výběr záleží na vašem preferovaném typu ubytování a dostupnosti.

7. Jaké jsou nejzajímavější památky na ostrově Cres?
Na ostrově Cres se nachází několik zajímavých památek. Mezi nimi je Starý městský plášť, kostel sv. Máří Magdalény, zvonice sv. Izidora nebo hrad Beli.

8. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity na ostrově Cres?
Ostrov Cres nabízí mnoho outdoorových aktivit. Můžete si zde udělat pěší túru, cykloturistiku, windsurfing, potápění či jízdu na kajaku.


Letenka Chorvatsko Cres


Letenka do Chorvatska - ostrov Cres

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací pro mnoho turistů z celého světa. Sýrářské pláže, křišťálově čisté moře a úchvatná příroda jsou jen některé z důvodů, proč se turisté rádi vrací do této krásné země. Pokud se při plánování vaší prázdnin rozhodnete navštívit Chorvatsko, nenechte si ujít návštěvu ostrova Cres.

Cres, nacházející se v Kvarnerském zálivu Jadranu, je největším ostrovem v Chorvatsku. Jeho malebné pevnosti, středověká města a starověké pastevectví se postarají o to, že si zde užijete dovolenou plnou dobrodružství a relaxace. Abychom vás více přiblížili tomuto zajímavému ostrovu, pojďme se podívat na způsoby, jak se dostat na ostrov Cres.

Dobrým způsobem, jak se dostat na ostrov Cres, je letecky. Existuje několik možností, jak se k tomuto ostrovu dostat letecky. Nejpraktičtější cesta je letět přímo na letiště Rijeka, které se nachází v blízkosti ostrova Cres. Můžete si rezervovat letenku z mnoha evropských destinací do Rijeky a pak pokračovat ve vaší cestě vlakem nebo trajektem na ostrov Cres. Tímto způsobem můžete snadno plánovat a přizpůsobit si svůj itinerář.

Další možností je letět na mezinárodní letiště v Pule nebo Záhřebu, a odtud pokračovat na Cres. I když to může vyžadovat trochu delší cestu, můžete si užít krásný výhled na chorvatskou krajinu během cesty na trajektu nebo autem.

Jakmile se dostanete na ostrov Cres, připravte se na objevování jeho krás a rarit. Město Cres, které je hlavním městem ostrova, vás okouzlí svou středověkou architekturou a úzkými uličkami. Zde si můžete prohlédnout historické památky, jako je kostel svatého Marka a benátská pevnost.

Pro milovníky přírody je místem, které nelze vynechat, Národní park Severni Velebit. Nachází se na severu ostrova a je domovem různých druhů rostlin a zvířat. Zde můžete provozovat různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, jízda na kole, horolezectví a prohlídka jeskyní.

Pokud si chcete užít pláže a moře, ostrov Cres má mnoho nádherných míst, které vás zaujmou. Komořská pláž, která se nachází na jižní straně ostrova, je oblíbeným místem pro milovníky vodních sportů a opalování. Pláže Lubenice a Valun jsou také krásnými a tichými místy, které stojí za návštěvu.

Vychutnejte si kulinářské speciality ostrova, jako je jehněčí pečeně a ořechový dort, který jsou oblíbené pokrmy. Vyzkoušejte také některé tradiční plody moře, jako je černý rizoto a brudet.

Letecká linka do Chorvatska na ostrov Cres je skvělou volbou, pokud hledáte dovolenou plnou zážitků, relaxace a krásné přírody. Tento ostrov nabízí nespočet aktivit a výletů, které oceníte. Ať už se rozhodnete pro objevování historických památek, procházku přírodou nebo plážování na místních plážích, ostrov Cres vám zaručeně nabídne nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Chorvatsko Cres


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací pro české turisty. Každoročně se sem sjíždějí tisíce lidí, aby si užili slunce, moře a krásnou přírodu. Mezi oblíbené turistické oblasti v Chorvatsku patří i ostrov Cres, který leží v Kvarnerském zálivu.

Ostrov Cres se pyšní nejen svou přírodní krásou, ale také nabídkou různých druhů ubytování. Bez ohledu na to, zda máte rádi pohodlný hotel, chata v přírodě nebo kempování pod širým nebem, na ostrově Cres určitě najdete to, co hledáte.

Pokud preferujete luxusní ubytování, máte na výběr z několika hotelů a resortů, které se nacházejí na pobřeží ostrova nebo v blízkosti malebných rybářských vesnic. Tyto hotely obvykle nabízejí plný servis a komfortní vybavení. Můžete se těšit na moderní pokoje s výhledem na moře, a také na bazény, wellness centra a restaurace s nabídkou místních specialit.

Pro ty, kteří se raději ubytují ve vlastním apartmánu nebo chatě, je na ostrově Cres také spousta možností. Ve většině případů jsou tato ubytování vybavena vlastní kuchyňkou a příjemným posezením, kde si můžete vychutnat večerní večeři s výhledem na moře. Záleží na vás, jestli preferujete moderně zařízené apartmány nebo rustikální chatky v tradičním chorvatském stylu.

Pro milovníky přírody a kempování je na ostrově Cres také spousta malebných kempů, které nabízejí jedinečný zážitek ze spaní pod širým nebem. Zde si můžete postavit svou vlastní stan nebo obytňák a prožít dovolenou ve stylovém duchu. V kempu se zpravidla nacházejí i další vybavení, jako jsou sociální zařízení, restaurace a malé obchody.

Kromě toho, že si na ostrově Cres můžete vybrat z různých typů ubytování, můžete také vybírat mezi různými lokalitami. Některá ubytování se nachází blízko malebných pláží a přístavů, kde si můžete užít koupání a slunění. Jiná ubytování jsou situována v blízkosti přírodních rezervací a hor, které lákají milovníky turistiky a outdoorových aktivit.

Pokud tedy plánujete dovolenou na ostrově Cres v Chorvatsku, určitě najdete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a představám. Během svého pobytu si můžete užít pláže, přírodu, vodní sporty, ale také poznávání místních tradic a kuchyně. Chorvatsko a ostrov Cres vám nabídnou nezapomenutelný zážitek, který si budete dlouho pamatovat.


Dovolená Chorvatsko Cres


Chorvatsko patří k velmi populárním dovolenkovým destinacím. Milovníci slunce, pláže a dovolené u moře si tu přijdou na své. Jedním z nejkrásnějších míst, které byste měli na své cestě po Chorvatsku navštívit, je ostrov Cres.

Ostrov Cres je největším ostrovem v Kvarnerském zálivu a nachází se v blízkosti Istrijského poloostrova. Ostrov s nádherným skalnatým pobřežím nabízí mnoho malebných zátok, tajemných jeskyní a pláží. Vzdálenost mezi jeho nejvzdálenějšími body je asi 66 kilometrů.

Jeden z nejvýznamnějších turistických center na ostrově je město Cres, založené již v antických dobách. Město se nachází na jižním pobřeží ostrova a nabízí starou městskou pevnost, dva kláštery, kostely a také krásnou přístavni část.

Kromě Cresu jsou dalšími významnými městy na ostrově jeho dřevěné oblasti a Lovrane. Tyto oblasti nabízejí také nádhernou přírodu, bílé kamenné domy a horské vrcholy, které se vine dolů do krásného azurového moře.

Pokud si chcete užít dovolenou na pláži, v Cresu si můžete vybrat z mnoha krásných pláží. Jednou z nejoblíbenějších je Pláž Bijar, která se nachází v písečném zálivu. Dalšími zajímavými plážemi na ostrově Cres jsou Punta Kriza, Pláž Lucija, Pláž Meli a Pláž Kacjak.

Akce a zážitky, které můžete zažít na ostrově Cres, jsou také velmi různorodé. Můžete si například vyzkoušet potápění, jízdu na koni, windsurfing, výlety na kajaku či prevézt se na jet ski. V blízkosti ostrova se nachází také několik ostrovů, které si můžete prozkoumat.

Vzhledem k tomu, že ostrov Cres je velmi oblíbenou turistickou destinací, najdete zde mnoho hotelů, apartmánů, penzionů a kempů pro každý rozpočet. V centru města Cres se nachází mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat skvělou kuchyni a vynikající místní vína.

Celkově řečeno, dovolená na ostrově Cres nabízí nádhernou přírodu, krásné pláže a mnoho možností pro zábav, relaxaci a aktivní odpočinek. Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku, určitě byste neměli minout návštěvu ostrova Cres.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky