Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Česko Nový Jičín

Dovolená Česko Nový Jičín


Pokud hledáte malebné místo pro letní dovolenou v České republice, Nový Jičín by mohl být tou pravou destinací. Tento malebný městys se nachází v Moravskoslezském kraji, v nadmořské výšce 267 metrů a nabízí nejen kulturní, ale i sportovní vyžití. V následujícím článku se budeme věnovat především tomu, co všechno tento malebný koutek nabízí pro letní dovolenou.

Bezstarostnou dovolenou si můžete užít například v místním aquaparku, který nabízí nejen vnitřní, ale i venkovní bazény s termální vodou a tobogány. Navíc zde najdete také wellness centrum s nabídkou různých masáží a saun. Pro ty, kteří chtějí aktivně trávit čas, jsou zde tenisové kurty, minigolf nebo vodní sporty na nedaleké přehradě Slezská Harta. Pro kolostražce a turisty zase nabízejí okolní kopce možnost projížděk po cyklostezkách a turistických trasách.

Při procházce historickým centrem města, se můžete prohlédnout například místní zámek, náměstí s dominantou kostela sv. Mikuláše, nebo navštívit místní muzeum, které vám přiblíží historii města a okolí. V okolí Nového Jičína se pak nachází unikátní "Baťův kanál", který mohou turisté a cyklisté využít pro plavbu lodí, nebo k projížďce na kole okolo Vodní nádrže Těrlicko.

Jako tip pro výlety v okolí můžeme doporučit také návštěvu města Ostrava, které je vzdáleno jen pár desítek kilometrů. V Ostravě mohou turisté navštívit technické muzeum Dolní oblast Vítkovice, ZOO nebo projít se historickým centrem. V okolí Ostravy pak najdete například Rozhlednu Ema, kde si můžete projet lanovou dráhou, nebo zříceninu hradu Hukvaldy.

Nový Jičín se tak stává ideální destinací nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro páry nebo skupiny přátel. Pokud hledáte klid a odpočinek od každodenního shonu, zároveň ale nechcete zůstat zcela pasivní, neváhejte a vydejte se na dovolenou právě sem.


Ubytování Česko Nový Jičín


Nový Jičín je malebné město ve východní části České republiky. Své návštěvníky okouzlí svým historickým centrem a bohatou kulturní nabídkou. Pokud plánujete navštívit tento kouzelný kout Česka, musíte zvážit také vhodné ubytování.

V Novém Jičíně existuje široká škála možností ubytování pro různé typy cestovatelů. Město nabízí luxusní hotely, pohodlné penziony a útulné rodinné hotely. Všechny tyto možnosti jsou vhodné pro jednotlivce, páry, rodiny i skupiny přátel.

Pokud preferujete luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z místních hotelů. Tyto hotely poskytují prvotřídní služby a komfortní pokoje. Často mají wellness centra, bazény, restaurace a bary, které jsou k dispozici pro hosty 24 hodin denně. Pokud hledáte vyšší úroveň ubytování, pak jsou tyto hotely pro vás ideální volbou.

Pro ty, kteří preferují menší a příjemnější ubytování, jsou penziony v Novém Jičíně skvělou volbou. Penziony nabízejí příjemnou atmosféru, individuální přístup a často jsou situovány v historických budovách. Pokoje jsou často zařízeny v tradičním stylu, ale přitom jsou moderně vybavené pro maximální pohodlí hostů. Malé rodinné hotely jsou také oblíbenou možností pro ubytování v Novém Jičíně. Tyto hotely mají často omezený počet pokojů, což zaručuje klidný a intimní pobyt. Majitelé a personál se věnují individualitě každého hosta a poskytují přátelské a osobní služby.

Pokud preferujete levnější ubytování, město také nabízí možnost pronájmu apartmánů nebo pokojů ve sdílených bytech. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze a zároveň se setkat s místními obyvateli a získat autentický pohled na život v Novém Jičíně.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, výhodou ubytování v Novém Jičíně je jeho strategická poloha. Město je snadno dostupné z hlavních dopravních tahů a nachází se blízko ke známým turistickým atrakcím, jako je Napajedla, Štramberk nebo Beskydy. Hosté se mohou těšit na krásné procházky po malebných uličkách historického centra, návštěvu památek a získání zážitků z místní kultury.

Při výběru ubytování v Novém Jičíně je důležité zvážit své preferované pohodlí, rozpočet a individualitu. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, přátelský přístup místních hostitelů vás učiní pobyt ještě příjemnějším.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Nový Jičín


Následující seznam obsahuje nejčastější dotazy a odpovědi týkající se města Nový Jičín v České republice:

1. Jaké jsou nejvýznamnější turistické atrakce v Novém Jičíně?
Nejvýznamnější turistické atrakce v Novém Jičíně jsou zřejmě Zámek Žerotín, radnice s orlojem, Muzeum Novojičínska a muzeum skla a bižuterie.

2. Kde se dá v Novém Jičíně nejlépe najíst?
V Novém Jičíně najdete mnoho restaurací a hospod, které nabízejí různé druhy jídel. Velmi kvalitní jídlo podává například restaurace Montenegro Grill, restaurace Šatlava nebo restaurace Valaška.

3. Jaké jsou nejlepší hotely v Novém Jičíně?
Mezi nejlepší hotely v Novém Jičíně patří například Hotel Praha, Hotel Fit 4 Life nebo Penzion Svět.

4. Kdy se konají nejvýznamnější kulturní akce v Novém Jičíně?
V Novém Jičíně se konají nejvýznamnější kulturní akce v létě a na podzim. Mezi ty nejznámější patří například Kulturní léto Novojičínska, Mezinárodní festival soudobého tance a třpytivých šperků nebo setkání Žerotínů.

5. Jak se dá nejlépe dostat do Nového Jičína?
Nový Jičín se nachází na křižovatce silnic I/35 a I/55, takže je dobře dostupný autem. Je možné se sem dostat také vlakem nebo autobusem. Letiště v Ostravě je vzdálené asi 25 km.


Počasí Česko Nový Jičín


Počasí v Novém Jičíně, malém městě v Moravskoslezském kraji, se v průběhu roku výrazně mění. Město leží v mírném podnebném pásmu, ale vlivem horských pásem a vysočin je zde vlhké a střídá se zde mírné až teplé léto s chladnou zimou.

Léto v Novém Jičíně je relativně krátké a začíná obvykle v květnu. Průměrná teplota v červnu se pohybuje kolem 21 °C. V červenci a srpnu je nejtepleji, s průměrnou teplotou kolem 24-25 °C. V létě se také vyskytují letní bouřky a deště.

Podzim v Novém Jičíně je poměrně chladný a deštivý. V září a říjnu průměrné teploty klesají na 14-16 °C. Listopad je již velmi chladný, s průměrnou teplotou okolo 7-9 °C.

Zima v Novém Jičíně může být velmi namáhavá a zima tu trvá poměrně dlouho. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -1 °C. Ale přestože zde může být hodně sněhu, teploty se obvykle drží nad bodem mrazu. Únor je nejchladnějším měsícem, s průměrnou teplotou -2 až -3 °C.

Jaro v Novém Jičíně se postupně začíná rodit v březnu. Průměrná teplota v březnu je kolem 5 °C. V dubnu a květnu se teploty postupně zvyšují a stávají se vlhčími. V květnu bývá již poměrně teplé, s průměrnou teplotou 18 °C.

Celkově lze říci, že počasí v Novém Jičíně se může velmi rychle měnit a mohou zde nastat různé klimatické podmínky. Nicméně, město má krásnou přírodu a je vhodné místo k navštívení v jakémkoliv ročním období.


Letenka Česko Nový Jičín


Nový Jičín, malebné město v srdci Moravskoslezského kraje, je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací ve střední Evropě. Jeho bohatá historie, poutavá architektura a četné turistické atrakce lákají každoročně tisíce návštěvníků z celého světa. Pokud jste z Česka a plánujete návštěvu Nového Jičína, není nic snazšího než si zajistit letenku a pohodlně se tam dostat.

Díky modernímu rozvoji přepravních systémů máte několik možností, jak se dostat z Česka do Nového Jičína leteckou dopravou. Nejbližším letištěm je Ostravské letiště Leoše Janáčka, které se nachází pouhých 25 kilometrů od Nového Jičína. Na tomto letišti přistávají denně letadla z různých evropských destinací.

Pro nalezení nejlepší letenky doporučujeme využít online vyhledávače letenek, které vám umožní porovnat různé nabídky od různých leteckých společností. Mějte však na paměti, že ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně, dně v týdnu a vzdálenosti přesunu.

Jakmile si vyberete let, který vyhovuje vašim potřebám, nemusíte se obávat, že se nedostanete z letiště do Nového Jičína. Veřejná doprava v této oblasti je dobře rozvinutá a můžete využít autobusovou nebo vlakovou linku, která vás z letiště doveze přímo do centra Nového Jičína.

Po příjezdu do města se připravte na neuvěřitelně bohatou kulturu a historii. Procházka historickým centrem města je jako cesta časem, když obdivujete gotické, renesanční a barokní stavby. Hlavní památkou je náměstí s radnicí a Kamennou kašnou, která dominuje středu náměstí. Nedaleko se nachází také známý Novojičínský zámek, který stojí na místě bývalé tvrze.

Nový Jičín je také známý svou tradicí výroby obuvi. Pokud jste módní nadšenec, nezapomeňte navštívit Muzeum obuvi, kde se dozvíte vše o historii a výrobě obuvi v této oblasti. Kromě toho můžete navštívit také známý obchodní dům Baťa, který nabízí širokou škálu obuvi a dalšího zboží.

Nový Jičín je také výchozím bodem pro mnoho turistických výletů do okolí. V blízkosti města se nachází například malé městečko Štramberk se svoji zříceninou hradu. Pro milovníky přírody je tu také možnost navštívit malebné Beskydy, které jsou ideální pro pěší turistiku a horská kola.

Zajistěte si letenku do Nového Jičína a zažijte jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírody. Toto malé město skrývá spoustu překvapení a zážitků, které stojí za to objevit.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky