Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Česko Mikulov

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Mikulov


1. Jak se dostat do Mikulova?
Odpověď: Mikulov se nachází v Jihomoravském kraji a je přístupný automobilem, vlakem nebo autobusem. Nejbližší velká města jsou Brno a Břeclav.

2. Kolik stojí vstupné do zámku v Mikulově?
Odpověď: Cena vstupného do zámku v Mikulově se liší v závislosti na věku a druhu prohlídky. Standardní vstupné je 120 Kč pro dospělého.

3. Jaké pamětihodnosti si mohu prohlédnout v Mikulově?
Odpověď: V Mikulově se nachází mnoho historických památek, včetně Mikulovského zámku, Svatého Václava na Svatém kopečku, Klentnického kostela a Mikulovského vinařského muzea.

4. Kde se dá v Mikulově nejlépe ochutnat tradiční moravské víno?
Odpověď: V Mikulově se nachází mnoho vinařství a vinoték, kde si můžete vychutnat lahodná moravská vína. Doporučujeme navštívit například Vinařství Mikrosvín Mikulov nebo Vinařství Nepraš.

5. Kde se dá ubytovat v Mikulově?
Odpověď: V Mikulově je řada hotelů, penzionů, apartmánů a ubytování v soukromí. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

6. Kdy se koná největší vinobraní v Mikulově?
Odpověď: Největší vinobraní v Mikulově se koná každý rok v září. Tento tradiční festival slaví sklizeň vinné révy a nabízí bohatý program včetně vinařských soutěží, koncertů a ochutnávek vín.

7. Kde se dá najíst v Mikulově?
Odpověď: V Mikulově najdete širokou škálu restaurací, vináren a hospůdek, kde si můžete vychutnat českou, moravskou i mezinárodní kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet například Restauraci Volarik nebo Hospůdku u Kříže.

8. Jaké aktivity se dají v Mikulově dělat v zimě?
Odpověď: I v zimě je v Mikulově mnoho aktivit. Můžete se vydat na procházku historickým centrem města, navštívit místní muzea a galerie, nebo se vydat na výlet do okolních vinic a degustovat vína. Mohou se také konat různé kulturní akce a vánoční trhy.


Počasí Česko Mikulov


Mikulov, malebné město na jihu Česka, je známé svou krásnou přírodou, vinnou révou a bohatou historií. A samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na jeho počasí, které zde hraje důležitou roli.

Mikulov se nachází v Moravském regionu a má mírně kontinentální klima. To znamená, že zde zažíváme teplá léta a chladné zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 °C, což přináší ideální podmínky k prožití dovolené venku. Osvěžující vítr z okolních kopců dodává místnímu počasí příjemný vzduch.

Jaro a podzim jsou obdobím, kdy se Mikulov proměňuje ve zlatý ráj. Teploty se pohybují mezi 10 °C a 20 °C. Barevná paleta listnatých stromů v okolí města je okouzlující a turisté zde rádi podnikají procházky po vinicích a navštěvují místní zámek.

Zima v Mikulově je obdobím, kdy město přechází do klidu. Teploty klesají na okolo 0 °C a místní krajina se často pokrývá sněhem. Tato krásná scenérie přitahuje milovníky zimních sportů, kteří se mohou vydat na okolní kopce a sjezdovky. A pokud nejste fanoušky zimních radovánek, můžete si vychutnat romantickou procházku po malebných uličkách Mikulova, který je v zimě úžasně atmosférický.

Co se týče srážek, Mikulov patří mezi oblasti s relativně malým množstvím deště. Průměrné roční srážky zde činí přibližně 500 milimetrů. Nejde tedy o příliš deštivé město, ale jako všude jinde je vždy dobré mít po ruce deštník.

Pokud tedy plánujete návštěvu Mikulova, nezapomeňte zkontrolovat předpověď počasí. Oblečte se vhodně a užijte si toto malebné město v jakémkoliv ročním období. Mikulov je skutečně krásným místem pro všechny milovníky přírody, historie a skvělého vína.


Ubytování Česko Mikulov


Mikulov je krásné město ležící v jihu Moravy a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v České republice. Jeho poloha v blízkosti hranic s Rakouskem a Slovenskem, historická atmosféra a klidné prostředí přitahují jak návštěvníky z České republiky, tak zahraniční turisty. Pokud hledáte ubytování v Mikulově, máte na výběr z několika možností.

1. Hotel

V Mikulově najdete několik hotelů různých cenových kategorií. Nabízejí komfortní pokojové vybavení, snídaně a možnost dalších stravování, wellness centra a další služby. Mezi nejvíce navštěvované hotely v Mikulově patří Hotel Galant, Hotel Réva nebo Pension Sebastian.

2. Penzion

Pokud hledáte levnější a útulnější ubytování, můžete si vybrat z některého z pensionů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí komfortní pokoje s vlastní koupelnou a někdy i kuchyňkou. Mezi nejlepší pensióny v Mikulově patří Pension Baltazar nebo Guest House Víno Hruška.

3. Apartmány

Pokud přijíždíte s více lidmi nebo s rodinou, může být apartmán ideální volbou. V Mikulově najdete několik apartmánových domů nabízejících různě velké a vybavené apartmány. Mezi oblíbené apartmány patří Apartmány u starého sklepa nebo Ubytování U Ztraceného klíče.

4. Kemp

Pro milovníky kempování je v Mikulově k dispozici kemp. Nachází se v blízkosti centra města a nabízí možnost ubytování v karavanech nebo stanování. Kemp je vybaven sociálními zařízeními, kuchyňkou a grilovacími místy. Mezi nejlepší kempy v Mikulově patří Kemp Baltazar nebo Kemp U Rakovníka.

Mikulov nabízí širokou škálu ubytování pro každou kategorii návštěvníků. Těšit se zde můžete na mnoho krásných památek a atrakcí, které vás rozhodně potěší. Vyberte si ubytování, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám a užijte si krásnou dovolenou v tomto nádherném městě.


Letenka Česko Mikulov


Pokud plánujete návštěvu Mikulova, malého města ležícího v jižní Moravě, budete potřebovat dopravu. Proto je letenka Česko Mikulov skvělou volbou, jak se dostat do této malebné lokalitou.

Letiště v blízkosti Mikulova se nachází v Brně, což je druhé největší město v České republice. Brněnské letiště nabízí mnoho možností přímých letů ze širokého okolí Evropy, což znamená, že můžete snadno najít letenku z vašeho domova do Brna.

Jakmile dorazíte na letiště v Brně, můžete využít taxík nebo autobusovou linku, abyste se dostali do Mikulova. Mnoho turistů se vydává na cestu s vlastním vozidlem, a pokud to plánujete i vy, je to rovněž snadné. Na letišti v Brně je totiž mnoho autovůdcovských služeb, které nabízejí pronájem vozidel.

Mnoho turistů využívá letenku Česko Mikulov, aby navštívili vinařskou oblast na jihu Moravy. Mikulov je obklopen vinnými oblastmi, a mnoho turistů se vydává na výlety po okolí, které nabízí ochutnávky vín a krásné výhledy na krajinu.

Další turistickou atrakcí v Mikulově je zámek, který se nachází v srdci města. Tento významný památník je největším barokním zámkem v Moravě a je otevřen veřejnosti pro prohlídky.

Celkově lze říci, že letenka Česko Mikulov je skvělý způsob, jak se dostat do této krásné lokalitou a objevit jedinečné bohatství jižní Moravy. Bez ohledu na to, zda se vydáte na výlet za vínem, zámky a hrady, nebo si užijete odpočinku v krásné a klidné krajině, Mikulov a jeho okolí vás určitě nezklamou.


Dovolená Česko Mikulov


Dovolená v Česku může nabídnout mnoho zajímavých míst a jedním z nich je Mikulov. Tento malebný městečko na jižní Moravě se nachází v samém srdci Lednicko-valtického areálu, který je zapsán na seznamu UNESCO.

Mikulov je známý svojí nádhernou historickou architekturou, přičemž jeho dominantou je zámek Mikulov. Tento barokní zámek byl postaven na konci 17. století a je považován za jednu z největších památek v regionu. Návštěvníci mohou navštívit jak interiéry, tak i exteriéry zámku a prohlédnout si také například zámeckou zahradu.

Další zajímavou památkou v Mikulově je městská brána, která se nachází na západní straně města. Tato brána byla postavena v 17. století a sloužila jako ochrana města před nepřáteli. Nyní slouží jako turistická atrakce a ve své horní části nabízí krásný výhled na město a okolní krajinu.

Pro milovníky vína je Mikulov skvělým místem, jelikož se zde nachází mnoho vinic a vinařství. Návštěvníci mohou ochutnat tradiční moravská vína a poté si zakoupit lahůdky přímo od místních vinařů.

Nejen historické památky a víno, ale také příroda láká turisty do Mikulova. V okolí města se nachází mnoho cyklostezek a turistických tras, které vedou k nádherným výhledům na krajinu a nejzajímavějším místům města a okolí.

Celkově lze tedy Mikulov doporučit jako atraktivní cíl pro dovolenou v Česku. Historické památky, víno, nádherná příroda a atmosféra malebného městečka jsou všechno důvody, proč si sem zavítat.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky