Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Česko Kutná Hora

Dovolená Česko Kutná Hora


Kutná Hora - perla mezi historickými městy Česka

Pokud hledáte ideální destinaci pro letní dovolenou v Česku, nezapomeňte zařadit na seznam město Kutná Hora. Jeho jedinečná historická atmosféra a řada zajímavých památek rozhodně stojí za návštěvu.

Kutná Hora se nachází přibližně 70 kilometrů východně od Prahy a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Město se proslavilo díky těžbě stříbra v 13. století, kdy se stalo druhým nejvýznamnějším městem v Českém království po Praze. Díky své prosperitě v té době vznikla v Kutné Hoře řada úchvatných gotických a renesančních budov, které jsou dnes turisticky vyhledávané.

Nejznámější památkou v Kutné Hoře je určitě chrám svaté Barbory, který je zasvěcený patronce města. Je to jedna z nejvýznamnějších gotických staveb v celé Evropě a donutí vás překvapit se nad mistrovstvím středověkých stavitelů. Interiér chrámu zdobí nádherné fresky a vitráže, které jsou dokonce označeny jako jeden z vrcholů gotického umění.

Další zajímavou památkou v Kutné Hoře je kostnice, která je ve světě známá jako Sedlec Ossuary. Jedná se o kostelík a podzemní kapli, jejíž stěny jsou vystlané lidskými kostmi. Tato makabra je nepochybně místem, které postrádá období v jiné části světa. Působí zvláštním dojmem, který vám zaručeně zůstane v paměti.

Město Kutná Hora také nabízí mnoho dalších historických památek, jako je třeba italský dvůr - královský palác, který byl kdysi sídlem královské mincovny. Nyní zde můžete navštívit vyhlášené středověké trhy nebo se projít po krásných zahradách. Procházka historickým jádrem města je jako cesta do minulosti, kde budete mít pocit, že se vrátíte do doby minulých staletí.

Kutná Hora není jen místem bohatým na historickou architekturu, ale také se může pochlubit přírodními krásami. Okolní krajina je ideální pro výlety na kole nebo pěší turistiku. V blízkosti se nachází přírodní parky a rezervace, jako je například Stříbrné pleso nebo Kaňk.

Aby byla návštěva Kutné Hory skutečně plná zážitků, nezapomeňte ochutnat místní specialitu - stříbrňákovou. Tato sladká cukrovinka je spojena s historií města a jistě vás potěší.

Kutná Hora je tedy nezapomenutelné místo, které nabízí mnoho zajímavostí a zážitků pro turisty. Ať už jste milovníkem historie, architektury nebo přírody, nebojte se vydat do Kutné Hory. Toto město se postará o to, abyste si dovolenou v Česku užili naplno.


Letenka Česko Kutná Hora


Přestože v blízkosti hlavního města Prahy leží mnoho malebných měst, která stojí za návštěvu, jedním z nejzajímavějších a historicky bohatých míst je Kutná Hora. Dříve slavné středověké hornické město se dnes pyšní titulem světového kulturního dědictví UNESCO a přitahuje turisty z celého světa.

Navštívit Kutnou Horu je příjemné jak v rámci jednodenního výletu, tak i na delší pobyt. Ačkoli se sem lze dostat autem nebo vlakem z Prahy za asi hodinu, nejrychlejší a pohodlnou volbou je letenka Česko Kutná Hora. Díky nedávno zavedeným letům na malém letišti poblíž Kutné Hory se návštěvníci mohou vyhnout dopravním zácpám a strávit více času v samotném městě.

Po příletu na letiště mohou turisté využít dopravní spoje, které je přenesou přímo do Kutné Hory. Letecká linka je velmi pohodlná, protože cesta je rychlá a bezpečná. Turisté také ušetří spoustu času, který by strávili cestováním autobusem nebo vlakem. Jednoduše si zakoupí letenku a na letišti seženou taxi nebo pronajmou auto, což jim umožní snadnou a přímou cestu do Kutné Hory.

Kutná Hora je známá svým historickým centrem, které zahrnuje řadu fantastických památek. Nejoblíbenější atrakcí je Katedrála sv. Barbory, která je považována za jedno z nejvýznamnějších gotických staveb v České republice. Další významnou památkou je Chrám Nanebevzetí Panny Marie a kostnice Sedlec, která je známá svou zvláštní výzdobou z lidských kostí.

Kromě historických památek mohou návštěvníci také prozkoumat unikátní štoly a podzemní prostory, které odkazují na bohatou historii hornictví v oblasti. Excursion Kutná Hora nabízí skvělou příležitost vydat se na prohlídku podzemního světa a dozvědět se více o těžbě stříbra a významu, který mělo v minulosti.

Kutná Hora je také ideálním místem pro milovníky kultury a umění. Město hostí řadu festivalů, koncertů a dalších kulturních událostí, které přitahují umělce a diváky ze všech koutů světa.

Díky létání z Prahy do Kutné Hory se turisté mohou snadno dostat do tohoto fascinujícího města a objevovat jeho jedinečnou historii a kulturní dědictví. Bez ohledu na to, zda se jedná o jednodenní výlet nebo delší pobyt, letenky Česko Kutná Hora jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy tohoto historického města bez stresu a strádání cestováním.


Počasí Česko Kutná Hora


Kutná Hora je malebné historické město ležící ve středních Čechách, které je známé svými památkami a krásnou atmosférou. Počasí v Kutné Hoře je typické pro střední Evropu s mírnými zimami a teplými léty.

Podívejme se na průměrné teploty během jednotlivých ročních období. V zimě, která trvá přibližně od prosince do února, se teploty pohybují kolem nuly a někdy klesají i pod nulu. Existuje však také možnost výkyvů v počasí, kdy teploty mohou v lednu i překročit 10 °C, což způsobuje nedostatek sněhu a studené fronty z jiných částí Evropy.

Na jaře, které začíná v březnu, teploty začínají postupně stoupat a dosahují průměrných hodnot kolem 10-15 °C. V dubnu a květnu může být počasí proměnlivé, přičemž teploty stále stoupají, ačkoli jsou noci stále chladné.

Letní měsíce od června do srpna přináší teplo a slunečné počasí. Průměrné teploty se pohybují kolem 20-25 °C, ale v horkých dnech mohou teploty překročit i 30 °C. Letní měsíce jsou tak populární u turistů, kterým slouží slunné dny k procházkám po památkách nebo k posezení v místních kavárnách.

Podzim, který přichází v září, přináší pokles teplot a změnu barev kvůli opadávání listí na stromech. Průměrné teploty v září a říjnu se pohybují kolem 10-15 °C. Zimní období se obvykle s počátkem listopadu blíží a teploty se opět začínají snižovat.

Město Kutná Hora je obklopeno kopci, které mohou mít vliv na místní mikroklima. V zimě může být místy více sněhu a chladněji než v okolních oblastech, zatímco v létě mohou být některé oblasti ve stínu kopce příjemnější a chladnější.

Pokud se chystáte navštívit Kutnou Horu, je lepší si zkontrolovat předpověď počasí, abyste byli připraveni na aktuální podmínky. Získáte také informace o srážkách a větru, které mohou ovlivnit váš pobyt.

Navzdory různým přírodním podmínkám je Kutná Hora v každém ročním období malebnou destinací, která nabízí mnoho architektonických a historických památek k prozkoumání.


Ubytování Česko Kutná Hora


Kutná Hora, jedno z nejkrásnějších historických měst České republiky, přitahuje každoročně tisíce turistů, kteří chtějí obdivovat jeho bohatou minulost a středověkou architekturu. Pokud se rozhodnete navštívit tento malebný klenot, nezapomeňte si předem zajistit vhodné ubytování, které vám umožní příjemně strávit váš pobyt.

V Kutné Hoře a jejím okolí najdete širokou paletu ubytovacích možností, které uspokojí různorodé potřeby a rozpočet každého návštěvníka. Od luxusních hotelů až po útulné penziony, rádi bychom vám představili několik možností, které stojí za zvážení.

Pokud preferujete komfort a pohodlí, rozhodně byste měli zvážit pobyt v jednom z mnoha hotelů ve městě. Nové sedmičkové i čtyřhvězdičkové hotely nabízejí moderní vybavení, wellness centra, restaurace s tradiční českou kuchyní a dokonce i fitness centra. Vyberte si svou preferovanou úroveň ubytování a užijte si bezstarostný pobyt v centru Kutné Hory, v docházkové vzdálenosti od hlavních památek.

Pokud však hledáte něco trochu méně konvenčního, můžete se rozhodnout pro ubytování v historické budově, která byla přeměněna na penzion nebo hotel. Kutná Hora je plná gotických a renesančních staveb, které zachovávají autentické prvky a atmosféru minulých staletí. Ubytování v těchto historických budovách vám umožní zažít pocit, že jste se vrátili v čase, a přitom vychutnat moderní komfort.

Pro ty, kdo chtějí zažít něco jedinečného, může být možností pronájem jednoho z místních bytů nebo studií. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí prožít Kutnou Horu mimo ruch a shon turistů, a zároveň se cítit jako místní obyvatelé. Mnoho místních rezidentů nabízí své byty nebo studia prostřednictvím různých rezervačních platforem, což umožňuje cestovatelům objevit jinou stránku města.

Ať už se rozhodnete kteroukoliv možností ubytování, není pochyb o tom, že Kutná Hora vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Ubytování zde slouží jako skvělý výchozí bod pro objevování města a jeho okolí. Nezapomeňte si však rezervovat alespoň několik nocí, abyste si mohli vychutnat všechny historické památky, které tato oblast nabízí.

Kutná Hora je dokonalým destinací pro ty, kteří chtějí cestovat do minulosti a poznat českou historii. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, historický penzion nebo pronájem bytu, vaše ubytování v Kutné Hoře bude přispívat k vašemu celkovému zážitku z cesty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Kutná Hora


Níže najdete seznam nejčastějších otázek a odpovědí o Česku Kutné Hoře:

1. Jak se dostanu do Kutné Hory z Prahy?
Odpověď: Z Prahy je nejlepší cesta do Kutné Hory vlakem. Jízda trvá přibližně jednu hodinu a vlaky odjíždějí z hlavního nádraží v Praze.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Kutné Hoře?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Kutné Hoře patří kostel sv. Barbory, Stříbrná ulice se Stříbrnou kaplí, Sedlec Ossuary (tzv. Kostnice) a chrám Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele.

3. Jaká je vstupní cena do kostela sv. Barbory?
Odpověď: Vstup do kostela sv. Barbory stojí 120 Kč pro dospělého a 60 Kč pro děti, studenty a seniory. Existují také různé slevy pro rodiny a skupiny.

4. Kde se nachází kostnice v Kutné Hoře?
Odpověď: Kostnice, známá také jako Sedlecká kostnice, se nachází v městské části Sedlec. Nachází se asi 2 kilometry od centra Kutné Hory a je snadno dostupná pěšky nebo městskou dopravou.

5. Kde mohu najít informace o prohlídkách Kutné Hory?
Odpověď: Informace o prohlídkách a vstupních lístcích můžete získat na oficiálních webových stránkách města Kutná Hora nebo na turistickém informačním centru ve městě.

6. Která restaurace v Kutné Hoře nabízí tradiční českou kuchyni?
Odpověď: V Kutné Hoře je několik restaurací, které nabízí tradiční českou kuchyni. Mezi oblíbené patří Restaurace U Kata, Restaurace Dačický nebo Restaurace V Ruthardce.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kutné Hory?
Odpověď: Kutná Hora je turisticky atraktivní celý rok. Nejrušnější období jsou jaro a léto, kdy je město oživené a také se konají různé festivaly a události. Pokud chcete vyhnout se většímu množství turistů, doporučuje se návštěva na podzim nebo v zimě.

8. Jaká je délka prohlídky kostnice v Kutné Hoře?
Odpověď: Prohlídka kostnice trvá přibližně 30 minut a zahrnuje návštěvu kostnice se zvláštním vstupem do kostnice.

9. Má Kutná Hora nějaké ubytování?
Odpověď: Ano, Kutná Hora nabízí různé možnosti ubytování pro turisty, včetně hotelů, penzionů a privátů ve městě a jeho okolí.

10. Je možné navštívit Kutnou Horu jako jednodenní výlet?
Odpověď: Ano, mnoho turistů se rozhodne navštívit Kutnou Horu jako jednodenní výlet z Prahy. Je to dostatečně blízko, aby bylo možné prozkoumat hlavní atrakce během jednoho dne.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky