Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Česko Holašovice

Ubytování Česko Holašovice


Holašovice je malá vesnice v Jižních Čechách v blízkosti města České Budějovice. Její malebná architektura a zachovalá historická hodnota ji zařadila mezi památkově chráněná sídla a od roku 1998 je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Navštívit toto unikátní místo je opravdovým zážitkem.

Ať už jste milovník historie, architektury nebo jenom hledáte klidný únik z rušného městského života, ubytování v Holašovicích je skvělou volbou. Existuje několik možností, jak si zde vychutnat autentický venkovský život.

Vesnice nabízí několik rodinných penzionů a malebných horských chat, které vás vtáhnou hlouběji do atmosféry okolní přírody. Ubytování je často zařízeno ve tradičním stylu, s rustikálními nábytky a krásnými výhledy na okolní krajinu. Zdejší majitelé vám rádi vypráví o historii místa a doporučí vám nejlepší místa k návštěvě.

Další možností je pronajmout si stylový apartmán v renesančním zámečku, který se nachází přímo v centru Holašovic. Tento zámek byl v minulosti sídlem šlechtických rodin a dnes nabízí luxusní ubytování pro náročnější hosty. Zde si můžete užít krásu historické architektury kombinovanou s moderními prvky jako jsou wellness centra a restaurace s tradiční českou kuchyní.

Pro ty, co preferují autentickou venkovskou atmosféru, je zde také možnost ubytování ve stylových chalupách, které jsou rozesety po vesnici. Tyto chalupy dodnes zachovávají původní stavbu a interiér a nabízí tak možnost zažít život, jaký se zde odehrával před staletími. Je to jako cesta časem.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování v Holašovicích, můžete si být jisti, že vás čeká nezapomenutelný pobyt. Vychutnávejte si klidnou atmosféru vesnice, procházky po historických uličkách a obdivujte krásu místních domů. Při návštěvě Holašovic nezapomeňte také navštívit místní kostel svatého Jiljí a vyzkoušet místní speciality, jako je tradiční české pivo a domácí koláče.

Ubytování v Holašovicích je jistě skvělou volbou pro ty, kteří hledají místo, kde se mohou zrelaxovat, poznat českou historii a zažít autentickou venkovskou atmosféru. Ať už se jedná o romantický víkend ve dvojici nebo rodinnou dovolenou, Holašovice nabízí ubytování, které splní vaše představy. Přijďte a objevte krásy tohoto unikátního místa, které bylo také vyhlášeno jedním z nejkrásnějších sídel v České republice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Holašovice


1. Jak se dostanu do Holašovic?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se do Holašovic dostat, je autem nebo autobusem. Holašovice se nachází asi 15 km jižně od města České Budějovice.

2. Kde mohu parkovat v Holašovicích?
Odpověď: V Holašovicích je několik parkovišť, která jsou zpoplatněna. Pokud hledáte bezplatné parkoviště, můžete zaparkovat u sportovního hřiště nebo u Základní školy.

3. Kolik stojí vstupné do Holašovic?
Odpověď: Vstup do Holašovic je zdarma. Vstupné se platí pouze za prohlídku muzea a kostela.

4. Jsou Holašovice přístupné pro vozíčkáře?
Odpověď: Většina oblasti Holašovic je přístupná pro vozíčkáře. Avšak některé staré budovy a uličky mohou být obtížnější k procházení.

5. Kdy jsou Holašovice otevřené?
Odpověď: Holašovice jsou otevřené po celý rok. Muzeum a kostel mají ale omezené otevírací hodiny.

6. Kde mohu najít ubytování v Holašovicích?
Odpověď: V Holašovicích samotných nejsou žádné hotely nebo penziony. Nejbližší ubytování je v okolních městech jako například v Českých Budějovicích.

7. Jaká je historie Holašovic?
Odpověď: Holašovice jsou malá vesnice s bohatou historií. Byla založena v 13. století a v průběhu staletí se staly centrem obchodu a zemědělství. V roce 1998 byly Holašovice zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

8. Jakou architekturu najdeme v Holašovicích?
Odpověď: Holašovice jsou nejznámější svými selskými barokními usedlostmi a zděnými i dřevěnými domy. Architektura v Holašovicích pochází převážně ze 17. a 18. století.


Počasí Česko Holašovice


Česko je známé svou různorodou a proměnlivou krajinou, která je ovlivňována i různým počasím. Jedno z malých, ale malebných městeček v Česku, které se jmenuje Holašovice, není výjimkou. Toto malebné sídlo se nachází v Jihočeském kraji, nedaleko hlavního města Prahy.

Holašovice je známé pro svou zachovalou venkovskou architekturu a je zařazeno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Městečko si udrželo svou historickou atmosféru, což ho činí ideálním místem pro turisty, kteří chtějí vidět autentický český venkov. Samotné počasí v Holašovicích je ovlivňováno kontinentálním klimatem.

Jaro v Holašovicích začíná obvykle na začátku března a trvá přibližně do května. Teploty se pohybují kolem průměrných hodnot 10–15 °C. Během jara se zde může stát, že se počasí rychle mění, a tak je třeba být připraven na slunečné dny, ale také na chladnější a vlhké počasí.

Léto v Holašovicích je obvykle teplé a slunečné. Teploty se pohybují od 20 do 30 °C, i když občas mohou dosahovat i vyšších hodnot. Návštěvníci mohou využít teplého počasí k prozkoumání okolní přírody nebo si odpočinout u některého z místních jezer. Léto je také obdobím, kdy se pořádají různé festivaly a kulturní akce, které přilákají místní obyvatele a turisty.

Podzim v Holašovicích přináší mírnější teploty a postupující zbarvení listí. Teploty se pohybují mezi 10–20 °C a jsou občas doprovázeny deštěm. Podzim je ideálním obdobím pro ty, kteří hledají klidnější atmosféru a chtějí si vychutnat krásu barevné přírody.

Zima v Holašovicích může být chladná a sněhová. Teploty klesají pod bod mrazu a sněhové přeháňky mohou být běžné. Toto období je často vyhledáváno návštěvníky, kteří si chtějí užít zimních sportů, jako je běžkování a sáňkování. Město Holašovice je v zimě obklopeno idylickou krajinou posypanou sněhem, což přidává k jeho půvabu.

Celkově lze říci, že počasí v Holašovicích má podobné charakteristiky jako v ostatních částech Česka. Je dobré být připraven na různé varianty počasí a v závislosti na období si s sebou vzít správné oblečení. Bez ohledu na počasí však Holašovice vždy nabízí svůj jedinečný venkovský půvab a historii, kterou si zaslouží být navštívena.


Letenka Česko Holašovice


Letenka Česko Holašovice: Pohodlná a rychlá cesta k výjimečnému zážitku

Holsovicemi neznáš nic? Není divu, tato malá vesnička v Jižních Čechách se považuje za skutečnou perlu našich končin. Kromě toho, že patří do seznamu památek UNESCO, se jedná o naprosto unikátní místo, které lze navštívit snad jen těžko z jiné části světa. Z Prahy či jiného vzdáleného velkoměsta vás kouzelné Křivoklátsko dělí v průběhu roku nanejvýš zhruba hodinu cesty. Co kdyby tedy začínající skvost svých dovolenkových plánů začal právě letenkou Česko Holašovice?

Jak se dostat do „Civilizace od život se spíše hemží.“

V závislosti na vašem výchozím bodu se můžete rozhodnout pro dvě základní trasy – ze severu nebo ze západu. V případě, že řídíte automobil, pro vás zřejmě žádný problém nevznikne. Pokud se vás ale neoblékne do kožených manšestrů a sednete na palubu letadla, bude lepší sáhnout po jiném dopravním prostředku.

Vzhledem k tomu, že letiště se nachází přímo v sousedním Českém Krumlově, z Prahy budete po cca 40 minut přistávat v příjemně tichém a komorním prostředí. Vyzvedněte si své zavazadla a putujte k letadlovému autobusu, který vás po pár minutách dovede až do vašeho cílového bodu – Holašovic.

Kam se podívat po příletu?

V prvé řadě je třeba zmínit tuto vesnici jako celostátní památku. Nejznámější zdejší místem je Bezručova ulice, kde najdete původní stavby, které byly v 19. století přeměněny na klasicistní stavby. Podobné památky najdete po celém historickém centru, které budete procházet přesně podle svého gusta. Pro milovníky sportu a cestování se v Holašovicích nachází první sportovní letiště. Budete-li mít čas, stačí se domluvit s místním aeroklubem a po kvalitním výcviku se pokusit o výstup do nejvyšších výšek.

A co si vzít sebou na takovou cestu? Na letový lístek už víte, že bez něj se neobejdete. Základem je pohodlné oblečení a obuv asi zásadněji netřeba. Přesto se však netradičně obujte do těch správných bot. Pokud se vám letení letadlem nezdá zcela ničím naplněné, jsou to například vynikající pohorky, které vám zajišťují opravdu pevnou a stabilní chůzi. Vyzkoušejte si v nich nějaký z horských výšlapů, když už zde tak kouzelné podmanivé bydlení je.


Dovolená Česko Holašovice


Dovolená v Česku: Objevte malebnou vesnici Holašovice

Pokud plánujete letos dovolenou v Česku, doporučujeme vám navštívit jednu z nejmalebnějších vesnic v zemi – Holašovice. Nachází se v Jihočeském kraji nedaleko města České Budějovice a je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky svému unikátnímu architektonickému stylu a příjemné atmosféře přitahuje každý rok mnoho návštěvníků.

Vesnice Holašovice je známá svými dochovanými lidovými domy ve stylu jihočeské selské baroko, který dominuje celému území. Tyto budovy mají charakteristické bílé štíty s dřevěnou výzdobou a bývaly obydleny farmáři a rolníky. Mnoho z těchto domů bylo upraveno a přeměněno na stylové penziony a restaurace, takže nyní si můžete vychutnat autentické venkovské prostředí i při svém ubytování.

Jednou z nejzajímavějších atrakcí v Holašovicích je památný areál v podobě návsi se zachovalými usedlostmi, stodolami a dalšími hospodářskými budovami. Tento unikátní komplex je velmi dobře zachovalý a díky pečlivé údržbě vypadá tak, jako kdyby v něm čas zastavil již před staletími. Procházka Holašovicemi je jako cesta zpět v čase.

Další zajímavostí vesnice je kostel Sv. Jana Nepomuckého, který pochází z 18. století. Tento barokní kostel byl díky své architektuře a dekoracím zařazen do seznamu kulturních památek. Uvnitř kostela můžete obdivovat malebné fresky a bohatě zdobený oltář.

Kromě procházek ulicemi Holašovic si můžete také užít okolní přírodu. V blízkosti vesnice se nachází přírodní rezervace Holašovické údolí, která je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů. Pro milovníky přírody je tato oblast skutečným rájem.

V Holašovicích se také konají různé kulturní a společenské akce, které přitahují místní obyvatele i turisty. Nejoblíbenější událostí je Holašovická pouť, která se koná každoročně v srpnu a nabízí bohatý program s tradičními lidovými tanci, hudbou a trhy.

Pokud hledáte klidnou a autentickou destinaci pro svou dovolenou, nemůžeme vám Holašovice dostatečně doporučit. Tato malebná vesnice zaujme svou úžasnou architekturou, krásnou přírodou a atmosférou, která vás obklopí. Navštěvovat Holašovice znamená zažít pohodu a relaxaci a navíc se seznámit s jedinečnou částí českého kulturního dědictví.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky