Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bulharsko Carevo

Letenka Bulharsko Carevo


Letenka do Bulharska je skvělou volbou pro ty, kteří touží po sluncem zalitém letovisku s překrásnými plážemi a krásnou přírodou. Jedním z nejatraktivnějších destinací na bulharském pobřeží Černého moře je městečko Carevo.

Carevo je malebné letovisko, které se nachází ve východní části Bulharska. Leží zhruba 50 kilometrů jižně od Bourgasu a je obklopeno nádhernými kopci a zelení. Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v příjemném a klidném prostředí, daleko od rušného turistického ruchu.

Jednou z největších předností Careva je jeho půvabný a rozmanitý pobřežní pruh. Má čisté a hebké písečné pláže s průzračnou vodou, které jsou obklopené zvlněnými kopcemi. Pro milovníky sluníčka a moře je to opravdový ráj. Pláže jsou vybavené vším potřebným - slunečníky, lehátka a některé nabízejí i vodní sporty pro ty, kdo mají rádi adrenalinové zážitky.

Carevo je také známé svou přírodní krásou. Okolní kopce a lesy nabízejí mnoho možností pro procházky, pěší turistiku a cyklistiku. Jednou z nejkrásnějších turistických tras je cesta k mysu Emine, kde se nachází i staré pevnosti a majáky. Z vrcholu kopce je nádherný výhled na moře a okolní krajinu.

Pokud se rozhodnete navštívit Carevo, nemůžete vynechat návštěvu místního přístavu. Je to malebné místo, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a tradiční bulharskou kuchyni. Místní rybáři denně přinášejí čerstvou rybu, kterou si můžete nechat připravit v jedné z místních restaurací.

Další zajímavou atrakcí v Carevu je stará část města, kde najdete úzké uličky, typické domky a malebné náměstí. Zde se také nachází kostel svatého Atanáše, který stojí za návštěvu. Je to jedna z nejstarších staveb v městě, která vám přiblíží historické a náboženské tradice Bulharska.

V letovisku je také možné si užít noční život. Carevo nabízí řadu restaurací, barů a diskoték, kde si můžete užít večerní zábavu a tanec do noci. V létě se v Carevu také konají různé kulturní akce a festivaly, které přitahují turisty z celého světa.

Pokud se rozhodnete cestovat do Careva, máte několik možností jak se tam dostat. Nejvhodnější variantou je využití letecké dopravy. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety z různých evropských měst do Bourgasu, který je nejblíže letovisku Carevo. Po příletu do Bourgasu je možné využít místní dopravu, jako jsou autobusy nebo taxíky, které vás převezou až do Careva.

Letenka do Bulharska a především do letoviska Carevo je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásné pláže, klidné prostředí a přírodu. Carevo nabízí skutečně vše, co si můžete přát pro dokonalou letní dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Carevo


1. Jaký typ pláží má Carevo?
Carevo má písčité pláže s pozvolným vstupem do moře a většinou jsou zde dobré podmínky pro koupání.

2. Kde se nachází Carevo?
Carevo se nachází na jihovýchodním pobřeží Bulharska, poblíž hlavní turistické oblasti Burgas.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Careva?
Nejlepší čas na návštěvu Careva je od června do září, když jsou teploty nejteplejší a moře je nejvyhřátější.

4. Jaká je tam cena za jídlo a pití?
Ceny jídla a pití v Carevu jsou poměrně přínosné, v závislosti na tom, kam se jdete najíst nebo na co pijete.

5. Jak se dostat do Careva?
Nejlépe se dostanete do Careva letadlem na letiště Burgas a pak autobusem nebo vlakem do Careva. Dále můžete využít i soukromou dopravu.

6. Co se dá v Carevu vidět a zažít?
V Carevu se můžete projít historickou částí města, navštívit starobylou pevnost, prohlédnout si různé kostely či se projet po okolních plážích.

7. Jsou pláže v Carevu přeplněné turisty?
V letní sezóně mohou být pláže v Carevu zaneprázdněné, ale vzhledem k tomu, že zde není tolik turistů jako v jiných oblastech, jsou pláže obvykle poměrně klidné a nepřeplněné.

8. Má Carevo řadu kvalitních hotelů?
V Carevu najdete řadu kvalitních hotelů, od luxusních resortů až po menší rodinné hotely. Cena za ubytování je poměrně přínosná, v závislosti na tom, jaký typ ubytování preferujete.

9. Potřebuji mít s sebou hotovost nebo mohu platit kartou?
V Carevu můžete platit většinou kartou, ale mít s sebou hotovost je vždy dobrá volba, jako náhrada za případné výpadky síťů platebních karet.

10. Je v Carevu bezpečno?
Carevo je obecně považováno za bezpečné místo pro turisty a místní obyvatele. Nicméně, jako v každém jiném turistickém městu, je třeba být obezřetný při cestování a nechat osobní hodnoty v bezpečí.


Počasí Bulharsko Carevo


Bulharsko Carevo je malebné pobřežní město ležící na jihu Bulharska. Jeho poloha u Černého moře vyžívá návštěvníky v krásných písečných plážích a příjemném středomořském podnebí. Počasí zde také hraje důležitou roli, jelikož ovlivňuje turistický ruch a aktivity v regionu.

Celkově lze říci, že počasí v Carevu je velmi příjemné a vhodné pro dovolenou na pláži. Letní měsíce červenec a srpen jsou nejteplejší, s maximálními teplotami dosahujícími až 30 °C. Tyto měsíce jsou také nejsušší a sluncem zalité, což je ideální počasí pro koupání a opalování.

Jaro a podzim jsou mírnější, s průměrnými teplotami kolem 20-25 °C. Tyto roční období jsou vhodné pro turisty, kteří preferují klidnější a méně zaplněné pláže. V této době je také možné si užít procházky po okolní krajině a poznávání okolních památek bez velkého horka.

Zimní měsíce prosinec a leden jsou nejchladnější, s průměrnými teplotami kolem 10 °C. Přestože Bulharsko Carevo není typický zimní destinací, někteří turisté sem přijíždějí využít klidnější atmosféry a nižších cen. V zimě můžete dorazit na procházku po pláži nebo si užít přírodní krásy na okolních horách.

Vzhledem k tomu, že Carevo leží u Černého moře, má vliv na počasí i mořský proud. Mořská voda je teplá, hlavně v letních měsících, kdy dosahuje teplot až 25 °C. Tyto teplé teploty vody přitahují turisty k plavání a vodním sportům.

Je třeba si však uvědomit, že počasí je vždycky nepředvídatelné a může dojít k neočekávanému změně. Proto je vždy dobré být připravený a mít oblečení vhodné pro všechen druh počasí.

Bulharsko Carevo je skvělou destinací pro ty, kteří hledají slunečné a teplé počasí. Bez ohledu na roční období, město nabízí nádherné pláže, klidnou atmosféru a bohatou historii a kulturu, které stojí za to objevit.


Ubytování Bulharsko Carevo


Carevo je malebné přímořské město ležící na jihu Bulharska, které je známé svou krásnou přírodou a úchvatnými plážemi. Pokud plánujete dovolenou v Bulharsku, určitě zvažte ubytování v tomto malebném městě.

Carevo nabízí širokou škálu možností ubytování, které vyhovuje všem rozpočtovým podmínkám. Od luxusních hotelů a rekreačních center až po útulné rodinné penziony a apartmány - všechny varianty jsou zde k dispozici.

Nejběžnějším typem ubytování v Carevu jsou hotely, které nabízejí komfortní a moderní pokoje s veškerým vybavením, jako je například Wi-Fi, TV, klimatizace a soukromá koupelna. Některé hotely mají také wellness centra, fitness centra a bazény, kde si můžete odpočinout a relaxovat během své dovolené. Pokud preferujete přímý výhled na moře, mnoho hotelů nabízí pokoje s balkony a terasami s panoramatickým výhledem na pláž a azurové moře.

Pro ty, kdo hledají více soukromí a nezávislosti, je možné pronajmout si apartmán. Apartmány jsou často levnější variantou ubytování a poskytují větší prostor a vybavenou kuchyňku, což je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Mnoho apartmánů se nachází v blízkosti pláží, takže budete mít jednoduchý přístup k písku a moři kdykoli budete chtít.

Další možností je pobyt v rodinném penzionu. Tyto penziony jsou často vedeny místními rodinami a nabízejí vám příležitost zažít autentickou bulharskou pohostinnost a atmosféru. Pokoje jsou obvykle jednoduché, ale útulné, a mají veškeré potřebné vybavení. Majitelé penzionů často připravují domácí jídla pro své hosty, takže se můžete těšit na vynikající bulharskou kuchyni.

Carevo je také oblíbené mezi kempisty. Město má několik kempů, které nabízejí základní vybavení a plochy pro stanování. Kempování je skvělou možností, pokud se chcete přiblížit k přírodě a prozkoumat okolní lesy a hory.

Ať už si vyberete jakoukoliv variantu ubytování, budete mít jistotu, že v Carevu nebudete zklamáni. Nádherné pláže s jasným modrým mořem, malebná příroda a přátelští místní obyvatelé vás přivítají a poskytnou nezapomenutelný zážitek z dovolené v Bulharsku.


Dovolená Bulharsko Carevo


Bulharsko je známé jako jedna z oblíbených destinací pro letní dovolenou. A jedno z nejkrásnějších míst, která stojí za to navštívit, je malé přímořské město Carevo.

Carevo se nachází na jihovýchodním pobřeží Bulharska, v provincii Burgas. Své jméno získalo v 19. století, kdy carevoříčtí rybáři zde založili svou samosprávu. Dnes je Carevo lákavou destinací pro turisty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou.

Jedním z hlavních taháků Careva je jeho překrásné pobřeží. Město je obklopeno azurovým Černým mořem a na jeho plážích můžete relaxovat a opalovat se po celé dny. Pláže jsou dobře udržované, čisté a mají jemný zlatý písek. Voda je průzračná a teplá, což dělá z plavání a potápění opravdový zážitek. Pro milovníky vodních sportů je zde také řada aktivit, jako je jízda na vodním skútru či windsurfing.

Carevo má mnoho historických památek, které můžete navštívit během svého pobytu. V centru města se nachází kostel svatého Joan Pavel II., který vás ohromí svou krásnou architekturou. V blízkosti města se nachází také skalní věžovité útvary, známé jako "Čudnite skali" nebo "Úžasné skály". Tyto útvary jsou vytvořené erozí a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Dalším nezapomenutelným zážitkem v Carevu je procházka po přístavu. Zde můžete vidět tradiční rybářské lodě, které se vrací s čerstvými rybami. Přístav je plný pestrých restaurací, kde si můžete vychutnat lahodné mořské plody a pokrmové speciality, jako je "shkembe chorba" (tripe soup) či "kapama" (masové závitky) s lepkavou rýží.

Carevo je také výborným výchozím bodem pro objevování okolní krajiny. V blízkosti se nachází národní parky, jako je Strandža a Ropotamo, které nabízejí úchvatné turistické stezky a malebné vodopády. Můžete se také vydat na výlet do historického města Nesebar, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pokud hledáte klidnou a malebnou destinaci pro dovolenou u moře, Carevo v Bulharsku je ideální volbou. Pláže, historické památky, přírodní krásy a místní kultura vám nabídnou nezapomenutelný zážitek. Navštivte Carevo a zamilujte se do krás bulharského pobřeží.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky