Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Brazílie Paraty

Dovolená Brazílie Paraty


Brazílie je země s nádhernou a rozmanitou krajinou, která přitahuje turisty z celého světa. Jedním z nejkrásnějších míst, které stojí za návštěvu, je malé přístavní město Paraty. Nachází se na jihozápadě státu Rio de Janeiro a je známé svými krásnými plážemi, historickým centrem a přátelskými místními obyvateli.

Svůj pobyt můžete začít procházkou historickým centrem města, které je plné starých budov a památek, po kterých se snadno pozná, že Paraty bývalo důležitým městem za dob Brazilského císařství. Můžete navštívit kostel Nossa Senhora dos Remédios nebo se projít po uličkách plných uměleckých dílen.

Víkendový trh je také zajímavou akcí, kterou byste neměli vynechat. Na trhu najdete mnoho různých produktů od místních obyvatel, jako jsou například ručně vyráběné šperky, různé druhy marmelád a nejlepší klobásy, které jste kdy ochutnali.

Ale hlavním důvodem pro návštěvu Paraty jsou samozřejmě pláže. Město leží na pobřeží Atlantiku a pláže zde jsou proslulé krásou, čistotou a klidem. Mezi několika možnostmi vám můžeme doporučit pláž Praia do Cachadaco, která je obklopena horskými lesy a nabízí úžasnou přírodní scenérii.

Pokud se chcete těšit na nádhernou scenérii, kterou nabízí pobřeží, určitě si nenechte ujít také plavbu po zálivu. Vydejte se na loď a pozorujte, jak se slunce pomalu zapojuje do Atlantiku.

Paraty je opravdovým turistickým klenotem Brazílie, který nabízí mnoho zajímavých aktivit, od procházek po historickém centru až po relaxaci na pláži. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv aktivitu, měli byste se těšit na nádherný pobyt v tomto malém městečku, plném krásy a přátelských lidí.


Letenka Brazílie Paraty


Paraty - Skrytý klenot Brazílie

Brazílie je známá jako země slunce, pláží a karnevalu. Ale mezi jejími tisíci kilometrů plážového pobřeží a pulzujícími městy se nachází jedno malé město, které je skutečným skrytým pokladem tohoto ohromujícího jihoamerického státu. Město Paraty, ležící na Costa Verde, je jedním z míst, které stojí za to zařadit na svůj itinerář, a letenku sem byste neměli přehlížet!

Nacházející se v blízkosti Rio de Janeira, Paraty se svou bohatou historií a nádhernou přírodou zaručuje návštěvníkům nezapomenutelný a autentický brazilský zážitek. Historie města sahá až do 17. století, kdy bylo místní přístavištěm pro dopravu zlata a drahých kamenů ze vnitrozemí Brazílie. Dnes je centrum města zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a zachovává svůj koloniální charakter, s úzkými uličkami se dlážděnými dlaždicemi a bílými domy s pastelovými barvami.

Jednou z nejvíce fascinujících částí návštěvy Paraty je projít se po historickém centru města. Ulice tu nejsou značené a místo toho jsou označeny barevnými kamínky, které vás povedou do malebných uliček a kolem historických budov. Můžete si prohlédnout kostel Matky Boží zasnoubeného a navštívit také mnoho malých a uklidňujících kaplí, které dramatičky kontrastuji s okolní přírodou.

Ale Paraty není jen o historii a architektuře. Město se nachází v okolí obklopeném dechberoucí přírodou, s lavicemi palmových pláží, útesy porostlými tropickou vegetací a azurovým mořem. Pro milovníky dobrodružství je tu nepřeberné množství turistických stezek, kde mohou objevovat a prozkoumávat okolní džungle, vodopády a přírodní bazény.

Jednou z největších atrakcí Paraty je plovoucí trh, kde místní rybáři a farmáři prodávají své čerstvé produkty přímo na lodích. Je to nejen skvělý způsob, jak ochutnat místní speciality, ale také jedinečný zážitek, který vás přenese do minulosti, kdy Paraty bylo důležitým přístavem pro výměnu zboží.

A pokud jste fanoušky plavby, nezapomeňte zajistit si jednu ze slavných plavby do okolních ostrovů, jako je například Ilha Grande. Tato plavba vám umožní prozkoumat nejkrásnější pláže a laguny, plavat v průzračném moři a relaxovat na bílém písku.

Paraty je jedním z těch míst, které si zamilujete okamžitě. Je to skrytý klenot Brazílie, který nabízí autentický pohled na brazilskou kulturu, historii a přírodu. Takže až se budete rozhodovat, kam se vydat na svou další dovolenou, rozhodně nezapomeňte zvážit letenku do Paraty, kde vás čekají nezapomenutelné zážitky a krásné památky.


Ubytování Brazílie Paraty


Paraty je malé pobřežní město v Brazílii, které se nachází asi 250 km od Rio de Janeira. Toto kouzelné město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, nabízí návštěvníkům mnoho zábavy a relaxace. Pokud hledáte ubytování v Paraty, máte mnoho možností.

Hotelové ubytování v Paraty je zpravidla dražší než pronájem apartmánů, ale nabízí více luxusu a pohodlí. Například pětihvězdičkový hotel Casa Turquesa se nachází na úpatí hory a nabízí výhled na moře a krásné zahrady. Hotel nabízí vyhlášenou kuchyni a luxusní pokoje s vysokým standardem. Dalšímožností je pětihvězdičkový hotel Pousada Literária, který se nachází v srdci historického centra Paraty. Tento hotel se pyšní bohatou historií, kde se usadil slavný brazilský spisovatel Paulo Coelho a nyní nabízí hostům moderní vybavení a luxusní pokoje.

Pro ty, kteří hledají ubytování v Paraty, které je cenově dostupné, jsou k dispozici hostely a levnější hotely. Například hotel Pousada do Principe je příjemné, klidné a cenově dostupné ubytování v Paraty, které se nachází v samém centru města. Toto ubytování nabízí pokoje s klimatizací, Wi-Fi zdarma a snídani. Další možností je hostel Che Lagarto Paraty, který se nachází v blízkosti historického centra a nabízí pokoje s výhledem na zahradu, zdarma Wi-Fi a snídani.

Pro ty, kteří hledají něco opravdu jedinečného, je k dispozici mnoho apartmánů v Paraty. Například apartmán Ville Verde Paraty nabízí krásný výhled na moře, klimatizaci a vlastní kuchyni. Apartmán se nachází v blízkosti pláže a historického centra města. Další možností jsou Villas de Paraty, kde najdete moderně zařízené apartmány s balkóny s nádherným výhledem na oceán a nedaleko od pláže.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování v Paraty hledáte, máte spoustu možností. Zvolte si tu nejlepší možnost a užijte si svůj pobyt v tomto krásném pobřežním městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Paraty


1. Jak se dostat z Rio de Janeiro do Paraty?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Paraty z Rio de Janeiro, je autobusem. Existuje několik společností, které nabízejí pravidelné autobusové spojení mezi těmito dvěma městy.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Paraty?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Paraty je během suchých měsíců od prosince do března. Během tohoto období je počasí teplé a slunečné, ideální pro plážové aktivity a procházky po městě.

3. Kde se nachází nejlepší pláže v Paraty?
Odpověď: Nejlepší pláže v Paraty lze nalézt na ostrovech před městem. Mezi nejoblíbenější patří pláže Lopes Mendes, Cachadaco a Praia do Sono. Tyto pláže jsou známé svou krásnou přírodou a klidnou atmosférou.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Paraty?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Paraty patří historické centrum města, které je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Dalšími populárními atrakcemi jsou Caminho do Ouro, Marinha do Brasil Square, dopravní muzeum a mnoho dalších.

5. Jaká je tradiční kuchyně v Paraty?
Odpověď: Tradiční kuchyně v Paraty je spojena s mořskými plody a brazilskou kuchyní. Mezi tradiční jídla patří feijoada (černá fazole s masem), moqueca (rybí nebo mořské plody v husté omáčce) a acarajé (fritovaná placka plněná krevetami nebo jako vegetariánská verze s luštěninami).

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Paraty?
Odpověď: V Paraty je k dispozici široká škála ubytovacích možností. Můžete si vybrat z luxusních hotelů, hostinců, penzionů a také pronajmout privátní apartmány nebo pokoje. Nabízí se zde také možnost kempování pro ty, kteří preferují outdoorové zážitky.


Počasí Brazílie Paraty


Brazílie je známa svým rozmanitým klimatem, který se liší v závislosti na geografické poloze jednotlivých oblastí. Jednou z oblíbených destinací v Brazílii je město Paraty, které se nachází na pobřeží jižního státu Rio de Janeiro. Paraty leží v oblasti Costa Verde, což znamená, že je obklopeno bujnou zelení deštného pralesa a obklopuje ho azurové moře.

Počasí v Paraty bývá obvykle teplé a vlhké po většinu roku. Díky své poloze na pobřeží a blízkosti hor je zde výrazný vliv oceánu a temperovaných větrů. Průměrná teplota se pohybuje okolo 25 stupňů Celsia, přičemž v letních měsících může dosáhnout až 40 stupňů. Večer se teplota mírně ochladí na příjemných 20 stupňů, což je ideální pro procházky po malebných uličkách města.

Jednou z charakteristik počasí v Paraty je vysoká vlhkost vzduchu. Prší zde často a často si vezměte s sebou deštník nebo pláštěnku, protože deštivé přeháňky tu mohou trvat pouze pár minut nebo několik hodin. Nejčastějším obdobím dešťů je sezóna mezi březnem a říjnem, kdy může být mnoho dní v měsíci zataženo. Tyto deštivé období jsou způsobena větry, které přivádějí teplý vzduch z tropického Atlantského oceánu.

Ačkoli období dešťů může omezovat možnosti návštěvy pláží, slunečných dnů je zde stále hodně. Nejběžnější období sucha je od listopadu do února, kdy se slunce stává ještě intenzivnějším a teploty dosahují svého vrcholu. To je ideální čas na užívání sopečných pískovcových pláží a teplých vod Atlantického oceánu.

Pokud tedy plánujete návštěvu Paraty, je nejlepší být připraven na všechny druhy počasí. Stačí si vzít s sebou lehké a vzdušné oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a samozřejmě deštník. To vám umožní vypořádat se s jakýmikoli neočekávanými přeháňkami, které by mohly narazit na cestu, ale také si užít slunce a krásy přírody tohoto úžasného brazilského města.

Zkrátka a dobře, počasí v Paraty je typickým příkladem subtropického klimatu s teplými teplotami většinu roku a vysokou vlhkostí. Je tady krásné počasí na procházky, koupání v moři a objevování bohaté flóry a fauny deštného pralesa poblíž. Ať už se rozhodnete navštívit Paraty v období dešťů nebo za sucha, jistě budete mít úžasný zážitek z tohoto malebného brazilského města.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky