Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Brazílie Pantanal

Dovolená Brazílie Pantanal


Brazílie je známá svou překrásnou přírodou a pestrou faunou a flórou. Jednou z nejlepších lokalit, kde můžete zažít toto všechno na vlastní kůži, je Pantanal. Pokud si plánujete dovolenou v Brazílii, neměli byste minout tuto oblast, která je největší přírodní mokřinou na světě.

Pantanal se nachází na jihozápadě Brazílie, blízko hranice s Bolívií a Paraguayí. Je to rozlehlá savana, kde se rozprostírají obrovské bažiny, řeky, jezera a ostrovy. Nejlepší čas na návštěvu Pantanalu je v období sucha, které trvá zhruba od května do října. Během těchto měsíců je možné vidět mnoho exotických živočichů, které sem migrují za potravou a vodou. Naopak během deštivého období, které trvá od listopadu do dubna, se Pantanal proměňuje na obrovskou vodní plochu a některé oblasti jsou nedostupné.

Pantanal je ideálním místem pro milovníky ptáků. Je zde registrováno přes 650 druhů, což tvoří zhruba 80% avifauny Brazílie. Několik z těchto druhů je endemických, což znamená, že je najdete pouze zde. Pokud jste ornitolog nebo prostě rádi pozorujete ptáky, Pantanal vám připraví neuvěřitelnou show.

Dalšími lákadly Pantanalu jsou kajmany, o kterých se tvrdí, že jsou zde větší koncentrace než kde jinde na světě. Můžete je vidět na sluníčko zahřívající se na březích řek a jezer nebo se k nim dokonce i přiblížit na zajímavých plavbách po mokřinách. Pokud máte rádi větší zvířata, možná budete mít štěstí a uvidíte vodní buvoly, jelence, jihoamerického medvěda nebo dokonce jaguára, který je šelma symbolizující Pantanal.

Místní průvodci organizují různé výlety a expedice do Pantanalu, takže se nemusíte bát, že byste zde byli ztraceni nebo že byste přišli o nejlepší zážitky. Třeba můžete jet na noční safari, kde budete hledat kajmany a další noční tvory nebo se vydat na rybolov. Pantanal je známý i jako rybářský ráj, kde můžete chytit slavnou piranii.

Při návštěvě Pantanalu si také můžete vychutnat místní kuchyni, která je ovlivněna evropskou, africkou a indiánskou kulturou. Můžete ochutnat tradiční jídla z masa, jako je feijoda (fazole s masem), nebo se naopak vydáte na dobrodružství a vyzkoušíte místní specialitu, jakou je pečený kačman, který je podle místních výtečný.

Dovolená v Pantanalu v Brazílii je nezapomenutelným zážitkem. Příroda zde doslova ožívá a poskytuje nádherné scenerie a unikátní zážitky. Pokud máte rádi přírodu, ptáky, exotické zvířata a dobrodružství, Pantanal je pro vás tou pravou destinací, kterou musíte navštívit.


Počasí Brazílie Pantanal


Brazílie, země bohatá na přírodní krásy a biodiverzitu, domoví mnoha úžasným místům. Jedním z těchto unikátních a zároveň ohrožených ekosystémů je Pantanal. Pantanal je největší vlhké nížiny na světě, rozkládá se především na území Brazílie, ale také do Malého Pantanalu na teritoriu Paraguaye a Bolívie.

Jedná se o rozsáhlou oblast, která je z velké části zaplavená vodou během deštivého období, které trvá od října do března. Tento ekosystém zahrnuje bažiny, mokřady, říční vodstvo a travnaté pláně. Pantanal má bohatou flóru a faunu, která je závislá na značném množství vody. Když se oblast začne zaplavovat, mnoho zvířat migruje do vyšších částí, což z něj činí jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování divoké přírody.

Počasí v Pantanalu je velmi specifické a závisí na ročním období. Deštivé období trvá od října do března, kdy se zde srážky pohybují kolem 400-600 mm a způsobují zaplavení oblasti. V tomto období je teplota zpravidla vyšší, kolem 30 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. Během srážkového období nejsou všechny oblasti Pantanalu dostupné kvůli zaplaveným cestám a řekám, které zde vznikají.

Sušší období trvá od dubna do září a je obdobím, kdy lze Pantanal snáze navštívit. Srážky jsou minimální a teplota je mírnější, pohybující se kolem 25 °C. V tomto období se voda postupně stahuje a odhaluje ohromné množství suchozemských a vodních živočichů, které můžete pozorovat.

Brazílie Pantanal je domovem mnoha endemických druhů, včetně obrovského množství ptáků, savců, obojživelníků a plazů. Mezi nejznámější obyvatele patří jaguár, kapibara, panthera onca, ara, anaconda a kapybara. Některé z těchto druhů jsou ohrožené a žijí pouze v této části světa.

Pantanal je také rájem pro ornitology a vyznavače ornitologie. Je známý svou bohatou a rozmanitou populací ptáků, která čítá více než 600 druhů. Mezi nejzajímavější patří ibis, ibis skákavý, jakaut, krajta nebo kolibříci.

Je neuvěřitelné, jak se Pantanal dokáže tak dramaticky proměňovat v závislosti na ročním období a na srážkách. Je to místo, které nabízí jedinečnou příležitost spatřit okouzlující divokou přírodu v jejím přirozeném prostředí. Ať už se rozhodnete navštívit Pantanal během deštivého období nebo suššího období, budete nadšeni jeho krásami a nezapomenutelnými zážitky.


Ubytování Brazílie Pantanal


Brazílie je známá svou exotickou přírodou a překrásnými scenériemi. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které lze v zemi najít, je Pantanal. Tato rozlehlá mokřadní oblast se nachází hlavně v Brazílii, ale přesto sahá i do okolních zemí, jako je Paraguay a Bolívie. Pantanal je největší mokřad na světě a je domovem tisíců druhů zvířat, ptáků a rostlin. Protože je toto místo tak jedinečné, turisté z celého světa sem míří, aby si užili přírodní krásy a poznali místní živočichy.

Pokud plánujete návštěvu Pantanalu, jedním z hlavních aspektů, který byste měli zvážit, je vybrat si vhodné ubytování. Vzhledem k tomu, že Pantanal je přírodní rezervace, není zde velká infrastruktura a většina ubytování je velmi jednoduchá. Nicméně existuje několik možností, které můžete zvážit, ať už hledáte luxusní rezort nebo rustikální ekologický kemp.

Pokud preferujete komfort, města Campo Grande a Cuiabá nabízejí širokou škálu hotelů a rezortů, které poskytují moderní vybavení, bazény a restaurace. Z těchto měst si také můžete objednat exkurze do Pantanalu, které jsou organizovány profesionálními průvodci. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří upřednostňují pohodlí a jsou ochotní zaplatit vyšší cenu.

Na druhou stranu, pokud více usilujete o autentický zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování přímo v Pantanalu. Existuje mnoho rybářských chat, které pronajímají místní obyvatelé. Tyto chaty jsou obvykle jednoduché a nabízejí základní vybavení, jako je postel a sprcha. Některé chaty mají i vlastní kotviště, kde si můžete zapůjčit loď a vyrazit na rybolov či na pozorování krokodýlů a ptáků, které jsou v tomto regionu hojné.

Pro ekologicky uvědomělé turisty existují také ekologické farmy, které nabízejí ubytování pod zárukou minimálního negativního dopadu na životní prostředí. Tyto farmy mají obvykle omezenou kapacitu a nabízejí svým hostům možnost zapojit se do správy farmy a sledovat zvířata ve volné přírodě.

Při výběru ubytování v Pantanalu je také důležité zvážit, v jaké části této oblasti se budete nacházet. Pantanal je rozdělen na několik podoblastí, každá s vlastními charakteristickými rysy. Například severní Pantanal je známý svými velkými stády jelenů a nosorožců, zatímco jižní Pantanal je domovem vzácných jaguárů. Vybrání správného místa v Pantanalu může ovlivnit vaše zážitky a možnosti pro pozorování zvířat.

V každém případě je Pantanal jedinečným místem na světě a nabízí nezapomenutelné zkušenosti pro milovníky přírody. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní rezort nebo rustikální chatu, ubytování v Pantanalu vám umožní objevit krásy této exotické oblasti a poznat fascinující život Fauny.


Letenka Brazílie Pantanal


Brazílie je známá po celém světě jako země nádherných pláží, pestré kulturní různorodosti a zelených deštných pralesů. Nicméně, existuje zde také méně známý, ale ohromující přírodní rezervace - Pantanal.

Pantanal je národní park rozprostírající se na hranicích Brazílie, Bolívie a Paraguaye, s celkovou rozlohou 180 000 kilometrů čtverečních. Jedná se o ekosystém, který obývají neuvěřitelná zvířata, jako jsou krokodýli, jaguáři, ropuchy, mravenci a mnoho dalšího. Pantanal je místem, které nabízí unikátní zážitek pro návštěvníky, kteří si chtějí užít přírodu v celé její kráse.

Ale jak se dostat do Pantanalu? Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Pantanalu, je letenka do města Cuiaba. Toto město se nachází v srdci Pantanalu a poskytuje skvělý výchozí bod pro cestování do této oblasti. Lety do Cuiaby mohou být poměrně drahé, ale lze najít levné letenky, pokud se vyhnete hlavním sezónám jako jsou Vánoce a letní prázdniny.

Jakmile přistanete v Cuiabě, musíte začít plánovat svou cestu. Existuje několik způsobů, jak se do Pantanalu dostat. Nejlepší volbou je nechat si zajistit průvodce, který vám ukáže nejlepší místa v oblasti a poskytne vám nejlepší zážitek.

Cena za průvodce se může lišit od cenového rozpětí. Nicméně, cena se velmi často vyplatí, protože získáte nepřeberné množství znalostí o oblasti a budete se moci těšit z výhledů a zvěře, které by vám jinak mohly uniknout.

Další možností je, že si pronajmete auto a projet Pantanal sám. Tato možnost je především vhodná pro ty, kteří mají rádi dobrodružství. Nicméně, cesta do Pantanalu může být značně náročná, a proto je nutné mít zkušenosti s jízdou v terénu.

Pokud hledáte dovolenou, která vás odveze daleko od civilizace a těsného prostoru, Pantanal je tím pravým místem pro vás. K dispozici jsou letenky do Brazílie, kde si můžete užít nejkrásnější přírodní scenérie těsně vedle obrovských zvířat a úžasné flóry. Užijte si ten nejlepší dovolenkový zážitek vašeho života a navštivte Brazílii a Pantanal hned teď!


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Pantanal


1. Co je Pantanal? Pantanal je největší bažinatá oblast na světě, která se nachází v Brazílii.

2. Kde se Pantanal nachází? Pantanal se nachází převážně v brazilských státech Mato Grosso do Sul a Mato Grosso, kde zaujímá plochu přibližně 140 000 km².

3. Jaké druhy zvířat se v Pantanalu vyskytují? V Pantanalu žije velké množství zvířat, jako jsou jaguáři, kajmani, tapíři, anacondy nebo kapibary.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Pantanalu? Nejlepší doba pro návštěvu Pantanalu je od července do října, kdy se oblast nejvíce vysychá a zvířata se shlukují u vodních nádrží.

5. Jaký je nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Pantanalu? Nejpohodlnější je využít letiště v Campo Grande nebo Cuiabá a dále jet půjčeným autem nebo s místním průvodcem.

6. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Pantanalu? Mezi nejoblíbenější aktivity patří pozorování zvířat, rybaření, jízda na koni a kanoe.

7. Je v Pantanalu nebezpečno kvůli zvířatům? Zvířata v Pantanalu jsou přirozenou součástí oblasti, avšak při nerespektování bezpečnostních opatření může dojít k incidentu s nebezpečným živočichem. Je tedy důležité se řídit pokyny místních průvodců.

8. Jaká věc by neměla být při cestě do Pantanalu opomenuta? Bezpodmínečně je důležité mít s sebou dostatek vody a sluneční ochranu, protože v Pantanalu je velmi vysoká teplota.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky