Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Brazílie Fernando de Noronha Marine National Park

Ubytování Brazílie Fernando de Noronha Marine National Park


Brazílie je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, která každoročně přiláká tisíce turistů ze všech možných koutů světa. Mezi nejnavštěvovanější lokalitky patří Fernando de Noronha Marine National Park, který je znám hlavně díky svým neuvěřitelně krásným plážím, nádhernému korálovému útesu a bohatému mořskému životu.

Fernando de Noronha Marine National Park se nachází na stejnojmenném ostrově v Atlantském oceánu, asi 354 km od pobřeží Brazílie. Park byl založen v roce 1988 a pokrývá přibližně 70 % celkové plochy ostrova. Tento park je skvělým místem pro ty, kdo hledají klidné a nezkažené prostředí, kde si mohou užít nádhernou přírodu.

Fernando de Noronha Marine National Park nabízí mnoho možností ubytování. Mezi nejlepší patří ubytování v národním parku, kde si můžete pronajmout domy, bungalovy nebo apartmány. Tyto ubytování jsou velmi populární mezi turisty, kteří chtějí být co nejblíže přírodě.

Další možností ubytování jsou hotely a resorty, které se nacházejí na ostrově. Tyto hotely a resorty nabízejí luxusní ubytování, vynikající služby a spoustu aktivit pro turisty. Pokud hledáte něco více exkluzivního, můžete si pronajmout soukromou vilu nebo apartmán s výhledem na moře.

Fernando de Noronha Marine National Park je ideálním místem pro ty, kdo chtějí objevit krásy přírody. Návštěvníci mohou kdykoliv během roku přijet a užít si pláže s bílým pískem, neuvěřitelné výhledy a vynikající potápěčské zážitky. V parku je možné vidět mnoho druhů ryb, krokodýlů, delfínů a dalších mořských tvorů.

Vzhledem k tomu, že Fernando de Noronha Marine National Park je velmi populárním turistickým cílem, je vhodné si vše předem zarezervovat. Díky tomu si můžete být jisti, že se vám dostane toho nejlepšího ubytování, které je k dispozici. Pokud plánujete návštěvu tohoto nádherného parku, určitě si s sebou vezměte fotoaparát, protože budete mít co fotit!


Letenka Brazílie Fernando de Noronha Marine National Park


Brazil is known for some of the world's most stunning natural landscapes and wildlife, and the Fernando de Noronha Marine National Park is no exception. Located off the coast of Brazil, this archipelago boasts crystal-clear waters, diverse marine life, and pristine beaches that attract visitors from all over the world.

The park is made up of 21 islands and islets, covering an area of over 112 square kilometers. The island of Fernando de Noronha is the largest and most popular, and it's the only one that's inhabited. The park was established in 1988 to protect the biodiversity of the area and is home to over 20 species of sharks, dolphins, sea turtles, and other marine life.

Getting to Fernando de Noronha is easy, as there are direct flights from major cities in Brazil like São Paulo and Recife. However, visitors are required to pay an environmental preservation fee to enter the park, which discourages overcrowding. This fee helps fund conservation efforts on the islands and helps maintain the park's ecotourism infrastructure.

One of the most popular activities in the park is snorkeling or scuba diving in the clear waters. The visibility is often up to 50 meters, and visitors can spot colorful fish, sea turtles, and coral reefs. On land, visitors can hike or bike the trails and take in breathtaking views of the Atlantic Ocean. The island's main beach, Praia do Sancho, regularly ranks as one of the world's best beaches with its crystal-clear waters, fine sand, and dramatic cliffs.

Visitors interested in learning about the park's preservation efforts can visit the Tamar Project, located on Fernando de Noronha island. The project is dedicated to the research and protection of sea turtles and is open to the public. Visitors can observe hatching and release of baby turtles, take guided tours, and participate in hands-on activities promoting conservation.

Overall, the Fernando de Noronha Marine National Park is an ecotourism paradise that offers visitors a unique opportunity to experience Brazil's natural beauty. From snorkeling and diving to hiking and biking, there is something for everyone to enjoy. If you are planning a trip to Brazil, be sure to consider visiting this stunning archipelago.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Fernando de Noronha Marine National Park


1. Co je Fernando de Noronha Marine National Park?
Fernando de Noronha Marine National Park je chráněné mořské území nacházející se na ostrově Fernando de Noronha v Brazílii. Je to jedno z nejznámějších a nejkrásnějších národních parků v zemi.

2. Jak se dostanu do Fernando de Noronha Marine National Park?
Existují přímé lety z některých brazilských měst do Fernando de Noronhy. Létá sem například letecká společnost Azul z São Paula či Recife. Pro vstup do parku je nutné získat povolení a zaplatit vstupní poplatek.

3. Jaké aktivity lze provádět v parku?
V parcích lze provádět různé aktivity, jako je potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, turistika, pozorování ptáků a další vodní a pobřežní aktivity. Je zde také možnost navštívit historické památky a pozorovat mnoho druhů zvířat.

4. Jaké druhy zvířat a rostlin lze najít v parku?
V parku se nachází bohatá mořská fauna a flora. Lze zde vidět například delfíny, želvy, manty, žraloky, karibské ryby a mnoho dalších mořských živočichů. Na ostrově Fernando de Noronha se také nachází mnoho endemických druhů rostlin a ptáků.

5. Kolik stojí vstup do parku?
Ceny vstupních poplatků do parku se liší podle období a návštěvníka. Cena se obvykle pohybuje mezi 45-70 realů (cca 11-17 USD) na den.

6. Jak je zajištěna ochrana parku?
Park je chráněn různými ochrannými opatřeními, jako jsou omezení rybolovných aktivit, reguleturistického ruchu a přísné sledování dodržování pravidel. Existují také programy na ochranu ohrožených druhů a obnovu korálových útesů.

7. Kdy je nejlepší období pro návštěvu parku?
Nejlepší čas pro návštěvu parku je od srpna do prosince, kdy jsou teploty mírnější a je menší pravděpodobnost dešťů. Během letních měsíců může být horko a vlhko.

8. Jak jsou zajištěny ubytovací možnosti na ostrově?
Na ostrově se nachází několik hotelů, chat a penzionů, které poskytují ubytování pro návštěvníky parku. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, protože kapacita je omezená.

9. Existují nějaká omezení při návštěvě parku?
Ano, existují omezení, která slouží k ochraně parku. Mezi ně patří dodržování rybolovných kvót, zákaz sběru korálů a místních rostlin, dodržování turistických tras a pravidel v parku.

10. Jak daleko je Fernando de Noronha od nejbližšího města?
Ostrov Fernando de Noronha se nachází zhruba 545 km východně od pobřeží Brazílie. Nejbližší město je Recife, které leží přibližně 350 km severozápadně od ostrova, a São Paulo, které se nachází přibližně 3000 km jihozápadně od ostrova.


Dovolená Brazílie Fernando de Noronha Marine National Park


Fernando de Noronha je ostrov v Jihoatlantickém oceánu, který je domovem jednoho z nejvíce ohrožených mořských ekosystémů na světě. Nachází se na severovýchodě Brazílie a je součástí souostroví o stejném jménu, které bylo vyhlášeno Národním parkem v roce 1988.

Fernando de Noronha Marine National Park (FENAMAR) je jedinečné místo pro přírodní pozorování a ochranu. Jeho chráněná oblast zahrnuje rozsáhlé mořské prostředí a přilehlé ostrovy, které jsou domovem mnoha ohroženým živočichům. Mezi ně patří například hnízdící populace vzácné želvy obrovské (Chelonia mydas) a tučňákůjižních (Spheniscus magellanicus). Tato oblast také slouží mnoha druhům ptáků jako kontinentální přistávací místo během jejich migrace.

FENAMAR byl založen jako reakce na rostoucí zájem o využívání přírodních zdrojů a návštěvnost ostrova. Vzhledem k tomu, že ostrov je jedním z nejnavštěvovanějších destinací v Brazílii, byla ochrana mořského prostředí stále naléhavější. Rozvoj turismu i rybolovu bez řádných opatření by mohl mít katastrofální dopad na ekosystém ostrova a jeho živočichy.

Národní park se zaměřuje na ochranu všech aspektů mořského prostředí, včetně korálových útesů, břehů a dna oceánu. Jednou z hlavních iniciativ je ochrana hnízdiště želv obrovských, jelikož se jedná o ohrožený druh. V průběhu března až července každý rok přivádí samice želv na pláže ostrova se snůškami vajec a jejich ochrana je zásadní pro jejich přežití.

Další významný cíl národního parku je snížit negativní vlivy turismu na mořské prostředí. Byly zavedeny přísné kontroly a regulace turistických aktivit na ostrově. Maximální počet návštěvníků je omezen a pouze s povolením je možné přistupovat k některým částem ostrova. Tím se zajišťuje, že turistické aktivity jsou udržitelné a neohrožují přírodu.

Doplňujícími opatřeními jsou také vytvoření rezervací pro rybolov a monitorování znečišťování. Cílem je minimalizovat vlivy lidské činnosti na životní prostředí a zajistit udržitelné využívání mořských zdrojů.

Fernando de Noronha Marine National Park je vzácným příkladem úspěšného úsilí o zachování a ochranu ohroženého mořského ekosystému. Jedná se o vzor pro další konzervace přírodních oblastí, které mohou být vystaveny negativnímu vlivu turismu a exploatace přírodních zdrojů.

Přírodní oáza, kterou představuje FENAMAR, se stala pro turisty atraktivní cílovou destinací, nejen díky svému exotickému prostředí, ale také díky jedinečné příležitosti vidět a ochutnat něco z přírodního bohatství Brazílie. Je důležité si uvědomit, že k prozkoumání tohoto úchvatného místa je třeba jednat zodpovědně, abychom mohli uchovat jeho plný potenciál pro budoucí generace.


Počasí Brazílie Fernando de Noronha Marine National Park


Fernando de Noronha Marine National Park je magickým místem, které se nachází na ostrově Fernando de Noronha, v Brazílii. Tento park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí ohromující přírodní krásy a jedinečnou faunu a flóru.

Jednou z nejzajímavějších věcí, které lze v tomto národním parku vidět, je jeho rozmanité počasí. Ostrov Fernando de Noronha je obklopen Atlantským oceánem a nachází se na vzdálené poloze od pevninské Brazílie. To znamená, že počasí zde může být velmi proměnlivé a předvídatelné.

Klima na ostrově je ovlivněno tropickým podnebím. Během roku zde dochází k dvěma výrazným sezónám - suché sezóně a deštivé sezóně. Suchá sezóna trvá od srpna do února a je charakterizována minimálním srážkovým úhrnem a vysokými teplotami. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje okolo 28 °C, a díky tomu je ostrov velmi oblíbenou turistickou destinací.

Naopak deštivá sezóna trvá od března do července a je charakterizována vyššími srážkovými úhrny a nižšími teplotami. V tomto období může být dostatek deště a výkyvy počasí jsou častější. Teploty se pohybují kolem 25 °C a vzduch je většinou vlhký.

Existuje však také "mikro klima" na ostrově, které závisí na jeho geografických rysůch. Severní část ostrova je suchá a savanovitá, zatímco jižní část je vlhká a lesnatá díky své poloze na úpatí hor.

Vzhledem k tomu, že ostrov Fernando de Noronha je umístěn v tropické klimatické zóně, je zde vyšší pravděpodobnost výskytu silných tropických bouří a hurikánů. Je tedy důležité sledovat předpověď počasí a přijmout potřebná opatření.

Fernando de Noronha Marine National Park je fascinujícím místem, které nabízí neuvěřitelné vnímání a úchvatnou rovnováhu mezi přírodou a počasím. Bez ohledu na to, zda navštívíte ostrov během suché nebo deštivé sezóny, určitě budete nadšeni krásami tohoto unikátního místa.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky