Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bolívie Yungas Road (Death Road)

Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Yungas Road (Death Road)


1. Jaký je přesný název Death Road?
- Death Road je neformální název pro Yungas Road, která se nachází v Bolívii.

2. Proč je Yungas Road nazývána Death Road?
- Yungas Road byla známá jako nebezpečná silnice s vysokým počtem tragických dopravních nehod. Ve své minulosti byla označována za jednu z nejnebezpečnějších silnic na světě.

3. Je Yungas Road stále nebezpečná?
- I když bezpečnostní opatření a infrastruktura se zlepšily, Yungas Road stále představuje výzvy pro řidiče. Extrémní svažitost, úzké silnice a nepředvídatelné povětrnostní podmínky zůstávají rizikovými faktory.

4. Kolik nehod se na Yungas Road stává ročně?
- Čísla jsou nyní nižší než dříve díky zlepšeným bezpečnostním opatřením, ale přesný počet nehod se mění každý rok.

5. Jaké jsou turistické aktivity spojené s Yungas Road?
- Mnoho turistů se rozhoduje projet Yungas Road na horském kole. Tato cyklistická trasa je oblíbená kvůli nádherné přírodě a adrenalinovému zážitku. Vzhledem k bezpečnostním opatřením je tato aktivita dobře organizovaná.

6. Jak se dostat na Yungas Road?
- Yungas Road je přístupná z města La Paz. Existuje několik cestovních společností, které nabízejí organizované výlety s průvodcem na tuto silnici. Nejlepší je se obrátit na místní cestovní kanceláře pro bližší informace.

7. Je vstup na Yungas Road zdarma?
- Vstup na Yungas Road je volný. Nicméně, pokud si vyberete organizovaný výlet, mohou být výletové poplatky.

8. Jaká je délka Yungas Road?
- Yungas Road je přibližně 69 km dlouhá.

9. Jaká je zde maximální povolená rychlost?
- Maximální povolená rychlost na Yungas Road je 80 km/h, ale ve skutečnosti se zde řidiči často pohybují pod touto rychlostí.

10. Jaké další zajímavosti jsou v okolí Yungas Road?
- V blízkosti Yungas Road se nachází národní park Cotapata, který nabízí malebnou přírodu, divokou zvěř a krásné výhledy na horské vrcholy. Navíc je zde možnost poznat místní kulturu v okolních indiánských vesnicích.


Letenka Bolívie Yungas Road (Death Road)


Bolívie je země, která láká svými překrásnými a rozmanitými krajinami. Mezi jedno z nejzajímavějších míst, která stojí za návštěvu, patří Yungas Road, známá také jako Death Road. Tento článek vám přiblíží jedinečnou historii a přírodní krásy této úchvatné silnice.

Yungas Road, neboli Death Road, se nachází v regionu Yungas v Bolívii. Spojuje hlavní město La Paz s městem Coroico a je jednou z nejnebezpečnějších silnic na světě. Dlouhá přibližně 69 kilometrů a zhruba 3,2 metry široká silnice je známá svými strmými srázy, nebezpečnými horskými přejezdy a jedinečnou přírodní krajinou.

Historie Death Road sahá až do 30. let 20. století, kdy byla postavena jako hlavní cesta spojující La Paz s oblastí Yungas. V té době byla silnice úzká a nebezpečná, což vedlo k mnoha tragickým nehodám a smrtelným úrazům. Tento fakt vedl k tomu, že Yungas Road se stala přezdívkou Death Road.

Navzdory svému jménu je Yungas Road oblíbeným místem pro dobrodružné turisty a cyklisty. Milovníci adrenalinu mohou absolvovat výlet na kole po této jedinečné silnici, což je zážitek, který je na seznamu mnoha cestovatelů. Neuvěřitelný výhled a vzrušující jízda přes ostré zatáčky a příkré útesy dodávají adrenalinovou atmosféru tohoto nezapomenutelného dobrodružství.

Jízda po Yungas Road je však stále spojena s určitým rizikem. I přes několik bezpečnostních opatření, která byla provedena, mnoho lidí čelí riziku na této cestě. Především za deštivého počasí může být silnice kluzká a nebezpečná. Proto je důležité, aby turisté a cyklisté byli po celou dobu své cesty obezřetní a dodržovali dopravní pravidla.

Kromě své pověsti jako nebezpečná silnice je Yungas Road také obklopena nádhernou přírodou, která po celou dobu cesty nabízí úchvatné výhledy. Během jízdy se projíždí přes husté lesy, vodopády a horská údolí. Tato přírodní krása přitahuje nejen dobrodružné cestovatele, ale také milovníky fotografie, kteří chtějí zachytit krásnou scenérii.

Přestože Yungas Road není místo pro každého, pro ty, kteří touží po adrenalinu a nezapomenutelném dobrodružství, je to jedna z nejlepších destinací na světě. Je to místo, které vám poskytne neopakovatelný zážitek a vzrušení. Ať už se rozhodnete pro jízdu na kole nebo pouze pro procházku po této slavné silnici, Yungas Road vám jednoznačně otevře dveře do světa dobrodružství a krásy.


Počasí Bolívie Yungas Road (Death Road)


Yungas Road, známá také jako "Death Road" (Cesta smrti), je silnice v Bolívii, která je proslulá svou nebezpečností a extrémními podmínkami. Tato horská cesta se nachází v regionu Yungas, který se rozkládá mezi andskými pohořími v blízkosti Bolivijského hlavního města La Paz.

Pověst o "Death Road" je velmi dobře známá po celém světě, a to díky extrémním podmínkám, kterým řidiči musí čelit. Silnice je velmi úzká, místy měří pouze 3,2 metrů a je bez zpevněného povrchu. Jednostranná vozovka se střídá s propastmi, které sahají až do hloubky téměř 600 metrů, což dává této cestě její nebezpečný charakter.

Přestože v současné době existuje nová silnice, která představuje bezpečnější alternativu pro dopravu mezi La Pazem a Coroicem, Yungas Road je stále hojně využívaná zejména cyklisty a turisty, kteří vyhledávají adrenalinové zážitky. Pro tuto činnost jsou zde uspořádány specializované tury, které umožňují cyklistům projet se touto zdánlivě smrtelnou tratí.

Podmínky na Yungas Road jsou nebezpečné především kvůli počasí. Vlhkost a hustá mlha často ztěžují viditelnost, zatímco přívalové deště mohou způsobit sesuvy půdy a rozvodnění řek, což dále zhoršuje podmínky na silnici. Doprava na Yungas Road je také často znemožněna v důsledku lavin a sesuvů hornin.

I přes všechna nebezpečí, která tato cesta představuje, se stala zajímavou turistickou atrakcí. Ti, kteří se na ni vydávají, zažijí nejen pocit adrenalinu, ale také úchvatné výhledy na okolní divokou přírodu. Yungas Road je obklopena krásným horským prostředím, ve kterém se nachází mnoho vodopádů a tropických džunglí.

Navzdory své smrtící pověsti, pro místní obyvatele je Yungas Road každodenní realitou. Jejich odvaha a zkušenosti v řízení po této silnici ji však dělají podstatně bezpečnější. Zároveň slouží jako důležitá dopravní žila, která spojuje menší vesnice a zajišťuje přístup k zemědělským oblastem a farmám.

Yungas Road je tedy jedinečná a nezapomenutelná cesta, která nabízí provozovatelům extrémních sportů a turistům unikátní zážitky. Je to jedno z těch míst na světě, které vás nadchne krásou a naplní adrenalinem, aniž byste opustili bezpečí silničního povrchu.


Ubytování Bolívie Yungas Road (Death Road)


Yungas Road, známá také jako Death Road, se nachází v Bolívii a je považována za jednu z nejnebezpečnějších silničních tras na světě. Tato horská cesta, která vede přes horské masivy Andy, spojuje města La Paz a Coroico a nabízí nádherné výhledy na andskou krajinu, ale zároveň je ostře sledována svou smrtící pověstí.

Získala své přezdívky "Death Road" nebo "Death Highway" kvůli nebezpečným podmínkám, kterým musí řidiči čelit při cestování po této trase. Cesta je úzká, prašná a strmá, a často se stává místem tragických nehod a smrtelných pádů do hlubokých propastí, které obklopují silnici.

V minulosti byla Yungas Road jedinou propojnicí mezi La Paz a Coroico. Silnice byla postavena na počátku 20. století vrstvitelstvem paraguayců zavedených tehdejšími Bolívijskými prezident Balta Zarate, měřící pouhých 3,2 metru a po mnoho let sloužila jako hlavní příjezdová cesta do central La Pazy.

Death Road se nechvalně proslavila svými úzkými zatáčkami a strmými svahy, které často klade vysoké nároky na řidiče a odolnost jejich vozidel. Přidejte k tomu časté sesuvy půdy, mlhu, dešťové nebo tavné vody, a máte složitou směs, která může při nesprávném provedení nebo neostraze vést k fatální nehodě.

Nicméně v průběhu let se situace začala mírně zlepšovat. V roce 2006 byla postavena nová silnice, která se stala hlavní trasou pro dopravu mezi těmito dvěma městy, čímž se uvolnila některá zátěž z Yungas Road. Od té doby se na ní více nacházejí pouze turisté, kteří ji cestují buď na kole nebo motorce.

Pro turisty je Death Road populární destinací, jelikož nabízí jedinečný zážitek a adrenalinovou jízdu v bezpečí. Mnoho turistů se rozhodne projet tuto trasu na kole, přičemž si užívají svěží horský vzduch a úchvatné výhledy z hor.

Vzhledem k neustále rostoucí popularitě turistů je nutné všem, kteří se rozhodnou vyzkoušet Death Road, doporučit, aby se přesvědčili odborníkem, ať už průvodci nebo místními, aby byli dobře připraveni a vybaveni vším nezbytným vybavením a znalostmi. Bez ohledu na to, jak zábavný a vzrušující může být tento zážitek, není bez rizika a vyžaduje ohleduplnost a opatrnost.

Yungas Road, bolivijská Death Road, je jednou z nejnebezpečnějších silnic na světě, se svými strmými svahy a nebezpečnými zatáčkami. Nicméně pro milovníky dobrodružství a adrenalinu představuje jedinečnou příležitost prozkoumat úchvatné výhledy na andskou krajinu, a to buď na kole nebo motorce. Nezapomeňte však, že při cestě po této trase je nezbytná opatrnost a správná příprava, abyste si mohli užít tento nezapomenutelný zážitek v bezpečí.


Dovolená Bolívie Yungas Road (Death Road)


Dovolená v Bolívii: Yungas Road (Road of Death)

Pokud jste dobrodružný typ a milujete adrenalinové zážitky, neměli byste si nechat ujít pravděpodobně nejnebezpečnější silnice na světě - Yungas Road, která je známá také jako "Death Road" (Silnice smrti). Tato extrémní dovolená je přímo stvořená pro ty, kdo hledají vzrušení a neochvějnou odvahu.

Yungas Road se nachází v regionu La Paz v Bolívii a spojuje hlavní město La Paz s korzo města Coroico v nadmořské výšce 1 200 metrů. Silnice je dlouhá přibližně 70 kilometrů a její nebezpečí spočívá v úzké šířce (pouze 3,2 metru), absenci zábradlí a strmém svahu na jedné straně. Tento přírodní dojemný podmínky přitahují dobrodruhy z celého světa, kteří se chtějí postavit tváří v tvář tomuto extrému.

Death Road získala své pojmenování díky vysokému počtu smrtelných nehod, které se zde udály v minulosti. V průběhu let se však bezpečnost na silnici zlepšila a nová silnice byla postavena, čímž se převážná část dnešního provozu přesunula na tuto méně nebezpečnou trasu. Tím byla umožněna konverze původní "Death Road" na atrakci pro turisty a nadšence do extrémních sportů.

Při cestě po Yungas Road budete ohromeni jejím krásným a divokým horským prostředím. Zároveň budete muset čelit úzkým zatáčkám, značným převýšením a všemožným nerovnostem. Nicméně, nastoupit na jedno z mnoha turistických autobusů nebo pronajaté kolo je vynikající způsob, jak prozkoumat tuto úžasnou oblast.

Pokud se rozhodnete jet na Yungas Road, měli byste se obrátit na místního průvodce, který vám poskytne všechny nezbytné informace o tomto nebezpečném dobrodružství. Je také důležité mít na paměti, že i přes pokroky ve zlepšení bezpečnosti je stále nutné dbát na opatrnost a dodržovat pravidla silničního provozu.

Bolívie nabízí mnoho dalších fascinujících turistických atrakcí mimo Yungas Road. Výlety do města La Paz, které se nachází v jedné z nejvyšších nadmořských výšek na světě, jsou jedinečným zážitkem. Svépomocí se vydáte na procházku tunelem devadesáti devíti a půl bloků města Sucre, který prochází pod tunelem San Francisco, nebo navštívíte historickou oblast města Potosí, která je známá pro své stříbřité doly.

Dovolená v Bolívii je bezpochyby jedinečným zážitkem pro ty, kdo hledají téma "Death Road" a extrémní zážitky. Buďte ale připraveni na nebezpečí a považujte to za výzvu, kterou musíte překonat. Ať už se rozhodnete projet se po této slavné silnici nebo objevovat další zázraky Bolívie, jedno je jisté - tento zážitek si budete pamatovat po zbytek svého života.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky