Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bolívie Laguna Verde

Letenka Bolívie Laguna Verde


Bolívie je fascinující země s bohatou historií a přírodními krásami, které okouzlují každého návštěvníka. Jedním z nejvíce pozoruhodných přírodních úkazů je Laguna Verde, nebesky modré jezero, nacházející se v jihozápadní části země.

Laguna Verde je krásně položena ve vysokohorské oblasti And a konkrétně je součástí národního parku Eduardo Avaroa. Své jméno získala díky svému intenzivně modrému zbarvení, které je důsledkem velkého množství minerálů rozpuštěných ve vodě. Jezero je obklopeno masivem vrcholu Licancabur, který dosahuje výšky 5920 metrů nad mořem, a právě tato kombinace modrého jezera a majestátní hory tvoří neuvěřitelně malebnou scenérii.

Jezero je také známé pro svou pozoruhodnou faunu a florou. Navzdory drsným podmínkám vysokohorské oblasti lze zde nalézt mnoho druhů ptáků, včetně plameňáků, a místní vegetace vytváří zelenou oázu uprostřed obklopené pouští. To je důvod, proč je Laguna Verde oblíbeným místem pro odpočinek a relaxaci pro turisty i domorodé obyvatele.

Navštěvovat Laguna Verde je nezapomenutelný zážitek. Cesta k jezeru může být trochu obtížná, zejména vzhledem k extrémním výškám, ale cestovní kanceláře nabízejí organizované výlety, které vám umožní relaxovat a užívat si přírodu bez starostí. Během cesty budete mít také možnost vidět další neuvěřitelné přírodní úkazy, jako jsou termální prameny, solné pláně a další krásné jezera.

Při návštěvě Laguna Verde se také můžete setkat s domorodými obyvateli, kteří zde žijí v blízkosti jezera. Můžete se dozvědět o jejich životním stylu, tradicích a kultuře, což přidá další vrstvu do vašeho poznání o Bolívii.

Jelikož je Bolívie stále ještě relativně neobjevená turisty, návštěva Laguna Verde je jedinečnou příležitostí zažít přírodu tak, jak ji příroda stvořila. Neuvěřitelně modré jezero, obrostlé zelenou vegetací a obklopené vysokými horami, vám poskytne okouzlující výhled a nezapomenutelné momenty.

Pokud se chystáte na dovolenou nebo toulky do přírody, Laguna Verde v Bolívii by měla být na vašem seznamu míst, která je nutné navštívit. To je unikátní přírodní úkaz, který vám přinese pocit klidu, míru a nádherného spojení s přírodou.


Počasí Bolívie Laguna Verde


Bolívie je země ležící ve střední části Jižní Ameriky a je známá svými nádhernými přírodními scenériemi. Jedním z nejpozoruhodnějších míst k návštěvě je bezesporu Laguna Verde.

Laguna Verde, přeloženo jako Zelená laguna, je slané jezero nacházející se v horském masivu And, ve výšce přibližně 4 350 metrů nad mořem. Je obklopeno překrásnou horskou krajinou, která poskytuje tuto oblasti jedinečnou a dech beroucí atmosféru. Kombinace tyrkysové vody jezera a zelených hor je něco, co určitě stojí za vidění.

Jednou z nejpřekvapivějších věcí o počasí v Laguna Verde je extrémní výkyvy teploty během dne. Je to dáno především vysokou nadmořskou výškou, která ovlivňuje celkový klimatický systém. Teploty se pohybují od velmi chladných -10°C v noci až po horkých 25°C během slunečných dní. To znamená, že je důležité připravit se na různé podmínky a mít s sebou vhodné oblečení.

Další zajímavostí je povětrnostní jev známý jako "fogon" - hustá mlha, která občas obklopuje jezero. Tento jev je způsoben kombinací extrémních teplotních rozdílů mezi vodou jezera a vzduchem. Fogon vytváří tajemnou a magickou atmosféru, která je pro tuto oblast typická.

Co se týče srážek, Laguna Verde je obvykle suchým místem. Nejvíce srážek se na tomto území vyskytuje v období dešťů od prosince do března. Nicméně i během těchto měsíců jsou srážky obvykle nízké, protože se jedná o suchou oblast.

Další charakteristickou vlastností počasí v Laguna Verde je vysoká sluneční radiace. To je způsobeno kombinací vysoké nadmořské výšky a polohou v blízkosti rovníku. Slunce zde svítí velmi intenzivně a je třeba se chránit před jeho paprsky. Proto je nutné vzít si s sebou opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, sluneční brýle a klobouk.

Navštěva Laguna Verde je jedinečným zážitkem, který poskytuje nezapomenutelné pohledy na jedno z nejkrásnějších jezer v jihoamerické Andě. S jeho nádhernou krajinou a měnícím se počasím je to místo, které osloví jak milovníky přírody, tak i fotografy a dobrodruhy. Nezapomeňte si ovšem dobře promyslet, kdy tuto oblast navštívit, abyste se mohli co nejlépe připravit na proměnlivé podmínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Laguna Verde


1. Co je Laguna Verde?

Laguna Verde je slané jezero nacházející se v Bolívii v nadmořské výšce přes 4 300 metrů v pohoří And Laguna Verde je známa svou krásnou azurově zelenou barvou vody, která je způsobena vysokým obsahem minerálů a sinic.

2. Jak se dostat k Laguně Verde?

Laguna Verde se nachází v odlehlé oblasti Bolívie a nejbližší město je Uyuni. Nejběžnější způsob, jak se dostat k Laguně Verde, je organizovat výlet z Uyuni s pomocí místního průvodce. Výlet obvykle zahrnuje jízdu po slaném jezeře Salar de Uyuni a pak pokračuje do pohoří And, kde se nachází Laguna Verde.

3. Jaké jsou hlavní atrakce u Laguny Verde?

Kromě samotného jezera Laguna Verde, jsou zde další atrakce, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Gejzír Sol de Mañana, který je aktivní sopkou a vydává horké plyny a bahno. Dalšími zajímavými místy jsou termální lázně Polques a jezero Lago Colorada s jeho charakteristickou rumělkově červenou barvou.

4. Jaké aktivity lze u Laguny Verde provozovat?

Při návštěvě Laguny Verde lze provozovat různé aktivity. Mezi nejpopulárnější například patří fotografování jezera a okolních hor, pozorování ptáků, pěší túry a relaxace v termálních lázních. Je však důležité si uvědomit, že zdejší podmínky jsou extrémně studené a nadmořská výška může ovlivňovat fyzickou kondici návštěvníků.

5. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Laguny Verde?

Nejlepším obdobím pro návštěvu Laguny Verde je suché období od května do září. V těchto měsících je méně srážek a obloha je často jasnější, což umožňuje lépe vidět azurově zelenou barvu jezera a krásné výhledy na okolní hory. V zimních měsících je zde mnoho sněhu a jezera mohou být zmrzlá, což může ovlivnit jejich vzhled.


Ubytování Bolívie Laguna Verde


Bolívie je země bohatá na přírodní krásy a jedno z nejvzácnějších míst, které můžete v této zemi navštívit, je Laguna Verde, neboli Zelená laguna. Nachází se v jihozápadní části Bolívie, nedaleko hranice s Chile, v pohoří And. Tato laguna je oblíbenou turistickou destinací, díky svému jedinečnému přírodnímu scenérii.

Laguna Verde je slané jezero, které se nachází v průměrné nadmořské výšce 4 300 metrů. Jeho zářivě zelená barva je dána vysokým obsahem minerálů, zejména hořčíku a síry, ve vodě. Tato barva vytváří úžasný kontrast s okolními horami, které jsou zdejšími turisty často označovány jako "stolety sněhu". Nejimpozantnější horou v okolí je o rozměrech sopečného kužele o výšce 5 917 metrů – Licancabur.

Zelená laguna a okolní oblast jsou také domovem mnoha vzácných druhů ptáků, včetně plameňáků a andských kachen. V těsné blízkosti je také geotermální pole s termálními prameny, které poskytují turistům možnost uvolnit se ve zdravotních lázních a těšit se z přírodních termálních koupelí.

Abyste mohli zažít toto jedinečné místo, je možné zůstat nejbližším městem Uyuni. Zde se nachází také největší solné pláně na světě – Salar de Uyuni. Můžete si pronajmout terénní vozidlo s řidičem a vyrazit na cestu okolo jezera. Cesta často vede přes skalnatý terén a není vhodná pro nezkušené řidiče.

Pokud preferujete mít kompletní zážitek a nechcete se vracet do Uyuni, existuje také možnost ubytování poblíž jezera. V okolních horských chatách a ubytovnách si můžete pronajmout pokoj a stravu. Ubytování je zde sice jednoduché, ale nabízí vám možnost prozkoumat tuto krásnou oblast bez spěchu a užít si spektakulární východy a západy slunce nad jezerem.

Při navštěvě Bolívie by neměli turisté opomenout zážitek z Laguna Verde. Tato přírodní krása nabízí jedinečnou příležitost pro fotografie a nezapomenutelné zážitky. Ať už se rozhodnete přenocovat v blízkém městě Uyuni nebo v chatách poblíž jezera, můžete si být jisti, že tato krásná oblast vás ohromí svou nádhernou scenérií a poskytne vám nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Bolívie Laguna Verde


Bolívie je země se mnoha přírodními poklady a krásami, jeden z nich je Laguna Verde. Tato nádherná laguna se nachází v jihozápadní části země, v blízkosti hranice s Chile. Od hlavního města Sucre je vzdálená asi 400 kilometrů.

Laguna Verde se nachází v oblasti národního parku Eduardo Avaroa, který je jedním z nejúchvatnějších národních parků v Bolívii. Park je známý svou pestrou paletou barev, sopečnými vrcholky a unikátními geotermálními jevy. Laguna Verde je jedním z nejvýznamnějších přírodních jezer v tomto parku a mnoho turistů z celého světa sem míří, aby si vychutnali jeho krásu.

Název "Laguna Verde" v překladu znamená "Zelená laguna", a to právě kvůli jezeru, které je obklopeno horskými vrcholky a jeho voda je zbarvena do intenzivní zelené barvy. Tato barva je způsobena minerály, které se v jezeře nacházejí, především hořečnaté soli. V závislosti na slunečním svitu a povětrnostních podmínkách se barva jezera proměňuje od světle zelené až po temně tyrkysovou. Je to neuvěřitelný pohled, který zaujme každého návštěvníka.

Kromě své jedinečné barvy je Laguna Verde také oblíbená pro své termální prameny. Voda v jezeře je horká a teplota se pohybuje kolem 40 °C. Tato termální voda přináší úlevu po náročné turistice a je ideální pro uvolnění svalů. Mnoho návštěvníků si zde užívá koupání ve vodě a relaxaci ve vyhlášených termálních lázních.

Okolí Laguna Verde je také domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Turisté zde mají možnost pozorovat plameňáky, které se často shromažďují poblíž jezera, nebo kondory, které krouží nad okolními vrcholky. Pro milovníky přírody je tato oblast doslova rájem.

K návštěvě Laguna Verde je nejlepší se vydat v období sucha, které zhruba trvá od května do září. Počasí je v této době příznivější a umožňuje lepší pohyb a fotografování. Důležité je také si přibalit dostatek vody, opalovací krémy a ochranný klobouk kvůli vyšším nadmořským výškám a intenzivnímu slunečnímu záření.

Pokud plánujete dovolenou v Bolívii, nezapomeňte zahrnout návštěvu Laguna Verde do svého plánu. Je to jedinečné místo, které vám poskytne nezapomenutelný zážitek z přírodních krás této země.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky