Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve

Letenka Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Národní rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna v Bolívii: Poklad And

Pokud hledáte cestovatelskou destinaci, která kombinuje úchvatnou přírodu, neuvěřitelné výhledy a bohatou biodiverzitu, pak byste se měli zaměřit na rezervaci Eduardo Avaroa Andean Fauna v jihozápadní Bolívii. Tato úchvatná oblast, která je nazvána po bolivijském válečníkovi a hrdinovi Eduardo Avaroovi, je jedním z nejvíce fascinujících přírodních parků na světě.

Nachází se v departementech Potosí a Oruro a rozkládá se na ploše přibližně 7 147 km² v Andské pánvi. Rezervace je uložena v nadmořské výšce mezi 3 200 a 6 354 metry, což ji činí jednou z nejvyšších rezervací na světě. A právě tato výjimečná výška dělá z návštěvy této oblasti jedinečný zážitek.

Rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna je známá svými nádhernými lagunami, sopkami, geotermálními poli, horkými prameny a termálními jezery. Jedním z nejpopulárnějších míst v rezervaci je slavný modrý jezerní laguna, známá jako Laguna Colorada. Voda v této laguně je bohatá na různé minerály, což jí dodává jedinečně intenzivní modrý odstín. Jezero je rovněž domovem pro mnoho plameňáků, kteří se tu shromažďují a tvoří ohromující přírodní scénu.

Dalšími významnými lagunami v rezervaci jsou Laguna Verde (Zelená laguna) a Laguna Blanca (Bílá laguna), které se též vyznačují svými nádhernými barvami. Zatímco Laguna Verde získala své jméno díky zelenému odstínu vody, Laguna Blanca je známá pro svou studenou, bělobou barvu.

Díky své geomorfologii je rezervace domovem mnoha druhů ohrožených živočichů. V oblasti žije například vzácný krokodýl dlouhý, kalous andský nebo různé druhy plameňáků. Na rozloze rezervace žije také mnoho dalších druhů ptáků, jako jsou vzácní kondoři nebo orli. Rezervace je také domovem pro ohrožené druhy savců, jako je například vikuně, lama nebo jaguár.

Cestování do rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna je jedinečným zážitkem, který je třeba si dopřát. Nejbližším letištěm je letiště Uyuni, ale cesta do rezervace je možná i z letiště v Puerto Suárez nebo z hlavního města Bolívie, La Paz. Nejběžnějším způsobem, jak si rezervaci prohlédnout, je zajištěním prohlídky s místními průvodci, kteří vám poskytnou informace o rezervaci a zajistí, že si užijete všechny nejlepší okamžiky.

Chcete-li obdivovat úžasnou krásu And, zachytit vzácné druhy zvířat a prozkoumat nádherná jezera a sopky, neváhejte navštívit rezervaci Eduardo Avaroa Andean Fauna. Ujistěte se, že rezervujete letenku do Bolívie a připravte se na fantastickou dobrodružnou cestu plnou přírodních divů a vzrušení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Národní rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna v Bolívii:

Dotaz: Kde se nachází Národní rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna?
Odpověď: Reserva Nacional de Fauna Andina Eduardo Avaroa se nachází v jihozápadní části Bolívie, v departementu Potosí, v blízkosti hranice s Chile a Argentinou.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce Národní rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce rezervace patří slaná jezera (jako je Salar de Uyuni), geotermální pole, gejzíry, sopky, barevné laguny a unikátní andská flora a fauna.

Dotaz: Jak se mohu dostat do Národní rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna?
Odpověď: Nejbližší město, ze kterého se do rezervace dostanete, je Uyuni. Z Uyuni se můžete připojit k organizačním výletům, které vám poskytnou dopravu a průvodce.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba návštěvy Národní rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna?
Odpověď: Nejlepší doba návštěvy je obvykle v suchém období, které trvá od května do října. V tomto období je pravděpodobnější dobré počasí a lepší podmínky pro pozorování fauny a flóry.

Dotaz: Jaká je výška Národní rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna?
Odpověď: Rezervace se nachází ve vysokohorské oblasti And, většina jejího území se nachází nad 4 000 metry nad mořem. Nejvyšší bod v rezervaci je vulkán Licancabur o výšce 5 916 metrů.

Dotaz: Můžete zde vidět nějakou zvěř?
Odpověď: Ano, v rezervaci můžete vidět různé druhy andské zvěře, jako jsou lamy, vikuně, guanako, nandu a různé druhy ptáků. Je také známo, že rezervace hostí plameňáky, kteří přicházejí na slaná jezera kvůli jejich přirozenému zbarvení.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Národní rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna v Bolívii. Při přípravě na návštěvu rezervace je vždy dobré se podrobnějšími informacemi seznámit a doporučuje se do rezervace vydat s průvodcem.


Ubytování Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Bolívie je jednou z nejkrásnějších a nejdivočejších zemí na světě. Nachází se v srdci Jižní Ameriky a nabízí ohromující krajinu, bohatou na živočišnou a rostlinnou diverzitu. Jedním z nejuznávanějších a nejnavštěvovanějších míst v Bolívii je Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve.

Tato rezervace byla založena v roce 1973 a je pojmenována po bolivijském vojevůdci z 19. století, který bojoval za nezávislost země. Jeho název také čestně zahrnuje faunu And, neboť rezervace je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve se nachází na jihozápadě Bolívie a rozkládá se na ploše přes 7,100 kilometrů čtverečních. Je jednou z nejvyšších geografických oblastí na světě, což ji činí jedinečným přírodním územím.

Rezervace je známá svými jedinečnými geologickými útvary. Najdeme zde solné pláně, sopky, jezera a horský masív. Jedním z nejznámějších míst v rezervaci je slané jezero Uyuni, které je největším slaným jezerem na světě. Tento okouzlující přírodní úkaz přitahuje mnoho návštěvníků každý rok.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je také domovem mnoha druhů zvířat. Můžete zde spatřit vzácná alpaka, lamy, kondory, různé druhy plameňáků a mnoho dalšího. Rezervace je také známá svými termálními prameny a gejzíry, které tvoří útočiště pro místní ptactvo.

Tato oblast je ideální pro všechny milovníky přírody a dobrodružství. Nabízí mnoho aktivit, jako je pěší turistika, horské výlety, kempování, cyklistika a mnohem více. Místní průvodci jsou vždy připraveni nabídnout vám nezapomenutelné zážitky a zároveň ochraně přírody, aby se zaručilo, že rezervace zůstane nedotčená.

Pokud se rozhodnete navštívit Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve, měli byste se připravit na extrémní podmínky. Rezervace se nachází ve vysokohorské oblasti, což znamená, že zde může být velmi chladno a zima. Je nezbytné vzít si s sebou dostatečné vybavení, oblečení a náhradní zdroje potravy a vody.

Navštěvování rezervace vyžaduje také povolení od místních úřadů, takže byste se měli předem informovat o aktuálních pravidlech a postupech.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je bezpochyby jedním z nejúžasnějších míst v Bolívii a stojí za to navštívit. Nabízí vám nezapomenutelné přírodní krásy a možnost objevit jedinečnou faunu a flóru And.


Dovolená Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Bolívie je země s bohatou a rozmanitou přírodou, která láká milovníky dobrodružství a přírodních krás. Jedním z nejzajímavějších turistických cílů v této jihoamerické zemi je Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve, což je přírodní rezervace nacházející se na jihozápadě Bolívie.

Dovolená v Bolívii zahrnující návštěvu této rezervace je nezapomenutelným zážitkem. Rezervace je pojmenována po bolivijském vojákovi Eduardo Avaroovi, který padl během války s Chile v roce 1879.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat, které jsou jedinečné a nevídané v jiných částech světa. Tato rezervace je zvláště proslulá svým bohatstvím andské fauny, včetně vzácných druhů, jako jsou vzácná plameňákovitá ptáci, kondori, guanakové a pumy.

Jednou z nejvíce turisticky atraktivních částí rezervace je Uyuni salt flat, která je největším solným jezerem na světě. Toto jezero je skutečně jedinečné, protože vytváří zrcadlo na obloze, které dokáže odrážet obraz hor a oblohy. Je to místo, které poskytuje nezapomenutelné zážitky pro fotografy a turisty.

Dalšími zajímavými místy, které byste si v této rezervaci neměli nechat ujít, jsou Laguna Colorada (barevné jezero) a Laguna Verde (zelené jezero). Laguna Colorada je jezero s růžovým odstínem, který je způsoben přítomností mikroskopických řas a sinic v jezeře. Je to domov pro tisíce plameňáků, kteří dávají jezeru ještě větší kouzlo. Laguna Verde je dokonale zelené jezero, které je obklopeno nádhernými vrcholky horského masivu Licancabur.

Další zajímavostí v rezervaci je geotermální oblast Sol de Mañana, která je domovem gejzírů, horkých pramenů a bahenních lázní. Toto místo je fascinující pro pozorování vulkanické aktivity a unikátních geologických útvarů.

Pro milovníky adrenalinu a dobrodružství je rezervace také skvělým místem pro pěší turistiku, horskou turistiku a off-roadové dobrodružství. Prozkoumání těchto malebných krajin na vlastní pěst vám umožní objevit krásu a divokost této oblasti.

Dovolená v Bolívii, zahrnující návštěvu Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve, je pro každého přírodovědce, dobrodruha a fotografa skvělou volbou. Můžete tu objevit neuvěřitelnou rozmanitost flóry a fauny, nádherné jezera, geotermální zázraky a dech beroucí horské výhledy. Toto místo je skutečným pokladem Bolívie a jeho návštěva vás jistě okouzlí.


Počasí Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Bolívie, Oblast Eduardo Avaroa a Andské rezervace fauny, je úžasným místem patřícím mezi nejkrásnější a nejzajímavější přírodní rezervace na světě. Nachází se v jihozápadní části Bolívie na hranici s Chile a Peru a zahrnuje rozsáhlou oblast o rozloze více než 7 100 km². Oblast je pojmenována po bolivijském hrdinovi Eduardu Avaroovi, který proslul svou bojovností v bolivijsko-chilské válce.

Hlavním lákadlem rezervace je bezpochyby její jedinečná a rozmanitá fauna. Zdejší ekosystém je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, které se přizpůsobily drsným podmínkám v horách. Mezi nejznámější patří vzácný andský kondor, největší létající pták na světě, který tu najde své přirozené prostředí. Dalšími zajímavými druhy jsou chilihorská kráva, plameňáci, vikuně, nandu, alpaka a mnoho dalších.

Rezervace je také domovem mnoha minerálních jezer, z nichž nejznámější je bezpochyby slané jezero Uyuni. Jedná se o největší slané jezero na světě, které se rozkládá na ploše více než 10 000 km². V zimě se zde voda zjevuje v podobě ohromujících slaných sloupců, které vytvářejí téměř nereálnou krajinu. V létě se voda odpařuje a na jezeře zůstává jen vrstva soli, která vytváří zrcadlový efekt a nabízí nádherné pohledy.

Dalšími unikáty rezervace jsou gejzíry, termální prameny, sopky a vysoké hory. Nejznámější sopka se jmenuje Ollagüe a je stále aktivní. To poskytuje nezapomenutelné zážitky pro turisty, kteří sem přijedou.

Klima v této oblasti je extrémní. Na jedné straně je zde velmi horké a suché léto, s teplotami dosahujícími až 30 stupňů Celsia. Na druhé straně zde v zimě teploty klesají na -20 stupňů Celsia a nadmořská výška přináší ostrý a chladný vzduch. Turisté by měli být dobře připraveni na takové podmínky a měli by mít oblečení a vybavení vhodné pro extrémní klima.

Rezervace Eduardo Avaroa a Andská fauna je opravdu jedinečným přírodním koutem Bolívie. Nabízí úchvatné výhledy, zvláštní živočišné druhy a nezapomenutelné zážitky v přímém kontaktu s nedotčenou a divokou přírodou. Pokud se vydáte na cestu do Bolívie, určitě nezapomeňte navštívit tuto rezervaci a zažít jedinečnou přírodu, která vás ohromí svou krásou a rozmanitostí.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky