Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Thimphu (hlavní město)

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Thimphu (hlavní město)


Dotaz: Kde se nachází Bhútán?
Odpověď: Bhútán se nachází v jižní Asii mezi Indií a Čínou.

Dotaz: Jaký je oficiální jazyk v Bhútánu?
Odpověď: Oficiálním jazykem v Bhútánu je dzongkha.

Dotaz: Jaká je měna v Bhútánu?
Odpověď: Měna v Bhútánu je ngultrum.

Dotaz: Jaký je nejvýznamnější památkou v Thimphu?
Odpověď: Nejvýznamnější památkou v Thimphu je brána Tashichho dzong.

Dotaz: Je v Bhútánu bezpečno pro turisty?
Odpověď: Bhútán je považován za velmi bezpečnou zemi pro turisty. Nicméně, jako v každé zemi, je nutné respektovat místní zvyky a tradice.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Bhútánu?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Bhútánu je od září do listopadu nebo od března do května, kdy jsou teploty příjemné a méně je deštivé počasí.


Ubytování Bhútán Thimphu (hlavní město)


Bhútán je malá země v jižní Asii, která je známá jako „poslední Šangri-la.“ Její překrásná příroda, klidní lidé a zelené hory ji dělají ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Pokud plánujete návštěvu Bhútánu, městečko Thimphu je místem, kde si najdete nejen pohodlné a kvalitní ubytování, ale také mnoho atrakcí, které stojí za návštěvu.

Ubytování v Bhútánu se postupem času zlepšovalo, a tudíž naleznete v Thimphu celou řadu hotelů, penzionů a dalších typů ubytování. Pokud chcete být ubytováni v mírně luxusních podmínkách a s výborným servisem, měli byste zvažovat ubytování v 4 až 5 hvězdičkových hotelích v centru města. V těchto hotelech se setkáte s moderními západními vybaveními, včetně klimatizace, koupelen, televizí a dalších četných základních hotelových vybavení.

Pokud vám více vyhovuje ubytování v klasických penzionech, vybírejte z velkého množství rodinných ubytování a hostinců, které jsou v Thimphu dostupné. Tyto penziony jsou obvykle cenově dostupnější a zároveň nabízejí pohodovou atmosféru a příjemný domácí pocit. Většina těchto penzionů nabízí bezplatné parkoviště, poledníky a jednoduché snídaně. Pokud jste na cestě s rodinou nebo s přáteli, mohou být pronajmout velké apartmány s vlastním kuchyňským koutem a jídelnou.

Samozřejmě, pokud hledáte opravdový zážitek, mohli byste dát přednost ubytování ve vesnicích mimo Thimphu. Tyto vesnice poskytují hostům možnost poznat místní kulturu a zvyky a vychutnat si relaxaci v přírodě. Tyto vesničky nabízejí stylové ubytování, jako jsou domečky a chaty s tradičním dřevěným zařízením a krbem. Většina z nich má zahradu, což vám umožní vychutnat si prostor pod širým nebem.

Bhútán není země, která bude vhodná pro každého turistu, ale pro ty, kteří si chtějí užít klid a krásu přírody, nabídne úplný únik od každodenního shonu a čas na relaxaci a meditaci. A s řadou kvalitního ubytování, co nabízí Thimphu a další vesničky Bhútánu, si můžete být jistí, že si svůj pobyt opravdu užijete.


Letenka Bhútán Thimphu (hlavní město)


Bhútán, který se obvykle nazývá Podkova osudu, je asijská země obklopená Himálajem a dosud udržela své tradiční praktiky. Jediným způsobem, jak se sem dostanete, je letecká doprava, jelikož země nemá železnice a silnice jsou zde v řídkosti. Pokud hledáte inspiraci pro svou další dovolenou, může vás lákat letenka do Bhútánu, kde se nachází krásné Thimphu, hlavní město země.

Bhútán byl dlouhou dobu uzavřený kraj, ale v posledních letech se začíná otevírat turistům. Cestující přicházejí z celého světa, aby si prohlédli jeho krásy, přírodu a kulturu. Pokud se vydáte do Thimphu, brzy poznáte, že je to místo, kde se tradice a současnost stýkají.

Je to město nádherných pagod, typických šikmých střech a tradičních obchůdků. Nákupy v Thimphu mohou být k vidění velmi zábavné. Trh v městském centru Chhagchhenithang je jedním z nejlepších, kde si můžete koupit ručně vyráběné výrobky, jako jsou batikované látky, batohy z yaksí vlny, dřevěné mísy a mnoho dalších.

Můžete navštívit také Národní muzeum Bhútánu, které se nachází ve starobylém klášteře Ta Dzong, nedaleko městského centra Thimphu. Muzeum vám nabídne inspirativní přehled bhútánské historie, kultury a umění, včetně obrazů, šperků a maskování používaných v tradičních tancích.

Přestože Thimphu není zrovna nejstarší město, je zde spousta tradičních a kulturních památek k návštěvě. Kromě tradičních klášterů a chrámů, jako je Tashichho dzong, Chagri Dorjeden a Changangkha, budete uvítáni také novějšími památkami, včetně Kongresové knihovny Bhútánu a Centra pro tradiční medicínu.

Do Thimphu létá několik leteckých společností. Asi nejlepší volbou je Bhutan Airlines, která nabízí pravidelné lety z indických měst Dillí, Kalkaty a Bombaje do Paro, druhého největšího města Bhútánu, které se nachází pouze pár desítek kilometrů od města Thimphu.

Pokud hledáte dobrodružství a zajímavou kulturu, Bhútán a Thimphu jsou skvělým místem k návštěvě. A s letenkou je to snadné. Navštivte Bhútán a objevte jeho krásy!


Dovolená Bhútán Thimphu (hlavní město)


Pokud hledáte jedinečné a exotické místo pro vaši další dovolenou, pak nemusíte hledat dál než Bhútán a jeho malebné hlavní město Thimphu. Bhútán, známý také jako Země hmlistých hor, je jednou z nejuzavřenějších zemí na světě, a právě to dodává této destinaci tajemnost a magii. Thimphu je srdcem Bhútánu, a zde najdete zapálenou atmosféru, krásné památky a přírodu v její plné kráse.

Při návštěvě Thimphu se určitě vydejte na prohlídku svaté výšiny Buddha Dordenma, která dominuje nad městem. Tato socha je jednou z největších soch Buddhy na světě a je bezpochyby jedním z hlavních symbolů Bhútánu. Můžete se vydat na krátký trek k Buddhovi a obdivovat krásné výhledy na město a okolní krajinu.

Další zastávkou během vaší návštěvy by měla být tržnice Norzin Lam, která je centrem města a nejlepším místem pro nákupy a poznávání místní kultury. Zde najdete tradiční a ručně vyrobené zboží, jako jsou omalovánky thangka, dřevěné masky a šperky z koráliků. Také se nezapomeňte zdržet na tržišti se čerstvým ovocem a zeleninou, kde se můžete pokochat barevnými pyramidami mandarinek, granátových jablí a jiného exotického ovoce.

Pokud jste zvědaví na místní architekturu a historii, navštivte klášter Tashichho Dzong. Tento impozantní zámek byl postaven v 13. století a slouží jako office krále Bhútánu a také jako sídlo tamního ministra vnitra. Klášter je skvělým příkladem tradiční bhútánské architektury a svého druhu připomíná opravdovou pohádkovou pevnost. Uvnitř kláštera najdete nádherně zdobené sály a chrámy, které rozhodně stojí za vidění.

Pro milovníky přírody je ideální výlet do buddhistické zahrady či parku Centenary Farmers' Market, kde se setkáte se širokou škálou místní flóry a fauny. Tento park je známý svou klidnou atmosférou a krásnou zelení, kterou můžete obdivovat při procházce po chodnících a cestách. Můžete si zde také koupit čerstvé potraviny z místních farem, a tak ochutnat lahodnou bhútánskou kuchyni.

V Thimphu se také nachází Národní muzeum Bhútánu, které je největším muzeem v zemi. Zde se dozvíte více o historii, kultuře a tradicích Bhútánu a také uvidíte hodnotné artefakty, jako například nádherné thangky nebo starobylé sochy buddhů.

Navštěva Thimphu je zárukou nezapomenutelné dovolené plné dobrodružství a objevování. Od majestátních budov a svatých svatyň po nádhernou přírodu a autentickou kulturu, Thimphu má všechno pro ty, kteří touží po jedinečné a neopakovatelné zkušenosti. Takže pokud jste připraveni na dobrodružství a poznávání, zabalte si kufr a vydejte se do tohoto magického města v Bhútánu. Nejspíše budete odjíždět s nevymazatelnými vzpomínkami a touhou se sem znovu vrátit.


Počasí Bhútán Thimphu (hlavní město)


Bhútán je malý stát v Himálaji a jeho hlavním městem je Thimphu. Pokud se chystáte navštívit tuto krásnou zemi, je důležité si uvědomit, že počasí může být poměrně nepředvídatelné. Vzhledem k tomu, že Bhútán leží vysoko v horách, může se počasí během jednoho dne několikrát změnit.

V letních měsících, tedy od května do září, je v Thimphu poměrně teplé počasí s průměrnou teplotou kolem 23°C. Tyto měsíce jsou však zároveň obdobím monzunů, takže se v tomto období můžete setkat s častými dešti a bouřkami. Pokud se chystáte do Bhútánu právě v létě, mějte na paměti, že můžete narazit na silné lijáky a cesty mohou být náročně průjezdné. Není na škodu se nechat vybavit informace od místních, kteří vám mohou poskytnout aktuální informace o stavu cest a počasí.

Podzim, tedy říjen a listopad, patří k nejoblíbenějším měsícům pro turistické návštěvy Bhútánu. V těchto měsících je počasí obvykle poměrně stabilní a teploty se pohybují od 5 až do 20°C. Podzimní období je ideální pro turisty, kteří chtějí navštívit Thimphu a okolí, protože se v této době konají různé kulturní akce, jako například taneční festivaly nebo slavnosti obilovin.

Zimní měsíce, od prosince do února, jsou v Thimphu chladné a suché. Teploty klesají k bodu mrazu a v některých horských oblastech může být chladno až -15°C. Pokud se chystáte do Bhútánu na zimní dovolenou, berte v úvahu, že některé horské oblasti mohou být nepřístupné kvůli sněhu a ledovým podmínkám.

Jaro, tedy březen a duben, je dobou, kdy se v Thimphu objevují první náznaky jara po zimě. Teploty se pohybují mezi 15 a 20°C a příroda se probouzí k novému životu. Jaro je také dobou, kdy se turisté mohou těšit na kvetoucí rododendrony a jiné druhy květin.

Závěrem lze říci, že počasí v Thimphu a v Bhútánu celkově je poměrně proměnlivé a návštěvníci by si měli být vědomi toho, jaké podmínky mohou očekávat. Je důležité být připraven na každé možné počasí, a tak si co nejvíce užít návštěvy v této krásné zemi.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky