Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Phobjikha Valley

Dovolená Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán, malá země na východě Himálají, je často přezdívána "zemi štěstí". Tato země je jednou z nejvýše položených na světě a nabízí návštěvníkům úchvatnou krásu přírody, bohatou kulturu a ducha míru. Mezi mnoha překrásnými místy, která Bhútán nabízí, je jedním z nejpozoruhodnějších Phobjikha Valley.

Phobjikha Valley, nacházející se v okrese Wangdue Phodrang, je známá svou mimořádnou biodiverzitou a významem pro ochranu zvířat. Je domovem ohroženého druhu ptáka - čepeláka černokřídlého, který sem každoročně migruje na zimu z vysokých přilehlých hor.

Jedním z největších lákadel Phobjikha Valley je Gangtey Klášter. Nachází se na vrcholu kopce a nabízí úchvatný výhled na údolí. Klášter je pro místní obyvatele nesmírně důležitý, protože slouží jako centrum náboženských aktivit. Návštěvníci si mohou prohlédnout nádherně zdobenou modlitebnu, klášterní muzeum a dokonce se zapojit do místních náboženských ceremonií.

Další zážitek, který Phobjikha Valley nabízí, je procházka po turistické stezce. Tato stezka vede nádhernou přírodou údolí a umožňuje návštěvníkům zažít klid a krásu Bhútánu. Během procházky si můžete všimnout různých druhů flóry a fauny, které tvoří jedinečný ekosystém tohoto území. Místní průvodci vám rádi poskytnou informace o rostlinách a zvířatech, které zde žijí.

Pro ty, kteří si chtějí užít adrenalinový zážitek, je zde také možnost vyzkoušet si paragliding. Po přistání můžete pokračovat v procházce údolím a prozkoumat další překrásné oblasti, které Phobjikha Valley nabízí.

Navštěvování Phobjikha Valley v průběhu roku také nabízí jedinečnou příležitost zapojit se do místních oslav a festivit. Nejznámější z těchto událostí je Vašak Day Festival, který slaví život a uctívá buddhistickou víru. Festival je spojen s tradičními tanci, hudbou a barevnými kostýmy, které jsou považovány za kulturní dědictví Bhútánu.

Phobjikha Valley je jedním z těch magických míst, která vám umožní odpočinout si a připojit se k přírodě. Je obklopená horami a drsnou krajinou, což poskytuje návštěvníkům jedinečný pocit odlehčení a pokoje. Bhútán jako celek je země, která si zakládá na zachování svého duchovního dědictví a přírodního bohatství. Phobjikha Valley je jasným příkladem toho, jak Bhútán poskytuje zážitky, které naleznete jen zde.

Pokud váháte, kam vyrazit na dovolenou, Phobjikha Valley v Bhútánu by rozhodně mělo být na vašem seznamu. Tato oáza klidu, krásy a duchovního bohatství vás nechá s pocitem obdivu a úcty k přírodě a kultuře Bhútánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Phobjikha Valley


Např.:

1. Jak se dostat do Phobjikha Valley v Bhútánu?
- Nejjednodušší způsob je z Thimphu, hlavního města Bhútánu, kde je mezinárodní letiště. Cesta trvá přibližně 6 hodin autem nebo autobusem.

2. Kdy je nejlepší čas návštěvy Phobjikha Valley?
- Nejlepší čas pro návštěvu je od listopadu do března, kdy probíhá migrace pošumavých žuravích ptáků.

3. Jaké je počasí v Phobjikha Valley?
- V létě (červen až srpen) je klima mírné a vlhké. Brzy ráno a pozdě odpoledne může být studené. V zimě (listopad až březen) je studeně až mrazivě.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Phobjikha Valley?
- Nejlepší aktivitou je pozorování pošumavých žuravích ptáků, turistické pěší túry, návštěva klášterů a středisek ryzeekologické produkce.

5. Jak si najít ubytování v Phobjikha Valley?
- V Phobjikha Valley je možné si najít ubytování v několika kláštereckých a ekologických zařízeních. Doporučujeme rezervovat předem.


Letenka Bhútán Phobjikha Valley


Letenka do Bhútánu - Objevte krásy Phobjikha Valley

Bhútán, tajemná a neobjevená země vysoko v himálajských horách, je turistickým rájem pro ty, kteří touží po autentickém a nedotčeném dobrodružství. Jedním z nejnádhernějších a nejvíce fascinujících míst, které Bhútán nabízí, je Phobjikha Valley.

Phobjikha Valley, ležící ve výšce 3 000 metrů nad mořem, se nachází v centrální oblasti Bhútánu. Je to jedno z největších a nejvzácnějších mokřadů v zemi. Je také jedním z hlavních přístěhovaleckých míst pro horská jezera, která sem migrují každý rok.

Kouzlo Phobjikha Valley spočívá v jeho divoké přírodě, malebném vnějšku a přátelských místních obyvatelích. Hvězdná obloha, nepopsatelně krásná scenérie a klidné prostředí dělají z Phobjikha Valley ideální místo pro ty, kteří hledají útočiště od každodenního shonu.

Jedním z největších lákadel Phobjikha Valley je zagínggang, buddhistický klášter známý také jako Gangtey Monastery. Tento majestátní klášter z 17. století se nachází na kopci s výhledem na údolí a je domovem více než 200 mnichů. Návštěvníci se sem mohou vydat a ponořit se do duchovní atmosféry kláštera, zúčastnit se modlitby nebo se projít krásnými zahradami.

Dalším fascinujícím aspektem Phobjikha Valley je jeho bohatství divokého života. Jednou z nejzajímavějších atrakcí je migrující populace černohlasých jeřábů, kteří přilétají sem každý rok z Tibetu. Tyto elegantní ptáky lze pozorovat při jejich tanečních rituálech a hledání potravy. Jejich návštěva je považována za velkou událost a udělá na vás nezapomenutelný dojem.

Pro turisty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je Phobjikha Valley ideálním místem pro pěší túry a treky. Turisté se mohou vydat na stezky a objevovat nedotčenou přírodu, spojenou s krásnými výhledy na okolní hory a údolí. Není nic vzrušujícího, než projít úbočími hor a ocitnout se v blízkosti horských jezer a vodopádů.

Pokud si plánujete návštěvu Phobjikha Valley, doporučuje se kontaktovat místní cestovní agenturu, která vám pomůže zajistit vhodnou letenku do Bhútánu a plán vaší cesty. Turistům je vyžadováno mít turistickou víza a mohou si vybírat mezi různými možnostmi ubytování a stravování.

Phobjikha Valley je skutečným skrytým pokladem Bhútánu, který stojí za návštěvu. Přeneste se do klidného a krásného prostředí, relaxujte v přírodě a objevujte jedinečné kulturní poklady této překrásné destinace. Letenka do Bhútánu je klíčem k jedinečnému dobrodružství ve fyzickém i duchovním smyslu. Nechte se unést do příběhu Phobjikha Valley a zanechte za sebou starosti světa.


Ubytování Bhútán Phobjikha Valley


Phobjikha Valley je malebná horská oblast nacházející se ve středním Bhútánu. Tato údolí jsou známá svou překrásnou přírodou, která je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Navíc je toto místo oblíbenou turistickou destinací díky možnosti ubytování ve stylových venkovských domech, ve kterých si návštěvníci mohou vychutnat příjemné a pohodlné prostředí.

Phobjikha Valley je známá především jako hnízdiště ohrožených černých královských jeřábů. Tyto elegantní ptáky sem každoročně migrují z vysokých himálajských hor, aby zde strávily zimu. Přijíždějí sem v prosinci a zůstávají až do března, přičemž přinášejí místním obyvatelům naději a prosperitu.

Díky této unikátní fauně a flóře byla Phobjikha Valley vyhlášena národním parkem a přírodní rezervací. Turisté sem přicházejí, aby mohli obdivovat tuto jedinečnou přírodu a přispět tak k její ochraně. Ať už jste milovníci ptactva, turisté, kteří by si chtěli odpočinout od každodenního shonu města, nebo milovníci horské turistiky, Phobjikha Valley nabízí rozmanité možnosti.

Pokud přijedete do Phobjikha Valley, neměli byste si nechat ujít příležitost ubytovat se v tradičních venkovských domech. Tyto domy jsou postaveny s maximálním respektem k okolnímu přírodnímu prostředí a často nabízejí nádherný výhled na okolní kopce a údolí. Tyto domy mají svou vlastní jedinečnou atmosféru a často odrážejí místní tradice a kulturu.

V Phobjikha Valley najdete také malé rodinné hotely a ubytovny, které nabízejí komfortní ubytování za přijatelné ceny. Tyto hotely jsou dobře vybavené a často poskytují restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční bhútánskou kuchyni. Bhútánská kuchyně je slavná svými kořeněnými a dochucenými pokrmy, které jsou často připravovány z čerstvých a organických surovin.

Kromě toho zde najdete také různé turistické aktivity, které vám umožní prozkoumat krásu údolí a okolní přírody. Můžete si například pronajmout kolo a projet se po okolních cyklostezkách, provést si procházku po naučné stezce, nebo se vydat na trekking do okolních hor. Toto je zároveň skvělá příležitost k poznání místní kultury a tradic prostřednictvím setkání s místními obyvateli.

Phobjikha Valley je skutečným pokladem v Bhútánu a nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou zkušenost. Setkáte se zde s ohromující přírodou, úžasnou faunou a flórou a místní pohostinností. Jestliže plánujete navštívit Bhútán, nezapomeňte zařadit Phobjikha Valley do svého seznamu a zažít tak něco zcela jedinečného.


Počasí Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán je malá horská země ležící v jižní Asii. Má jedinečnou topografii a bohatou kulturou, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Jednou z nejoblíbenějších oblastí pro turisty je Phobjikha Valley, které se nachází na středozápadě země. Tato údolí jsou proslulá svým krásným a neuvěřitelně bohatým ekosystémem, který poskytuje domov řadě vzácných zvířat a rostlin. Počasí v této oblasti hraje samozřejmě důležitou roli v této malebné krajině.

Phobjikha Valley se nachází ve výšce přes 3000 metrů nad mořem, což z něj dělá jedno z nejchladnějších míst v Bhútánu. Zdejší klima je vlhké subtropické s mírnými léty a chladnými zimami. V letních měsících, které trvají od května do září, teploty zde dosahují průměrných maximálních hodnot kolem 18-20 °C. Tyto měsíce jsou charakteristické teplejším počasím, avšak srážky jsou také časté a značné. Díky dešťovým lesům v okolí Phobjikha Valley se zde nachází mnoho pramenů a řek, které oblast zavlažují a dávají jí jeho zelený a krásný vzhled.

Na druhou stranu zimní měsíce, které trvají od října do dubna, jsou zde mnohem chladnější a suché. Teploty v této době klesají na průměrné minimum kolem 3-5 °C. V těchto měsících můžete očekávat místy až několik centimetrů sněhu, což vytváří malebnou zasněženou krajinu, která je velmi atraktivní pro turisty. Kromě toho, díky chladným teplotám a suchu, je tato oblast také významným útočištěm pro migrující populace černého královského jeřába, který sem přilétá přes zimu.

Phobjikha Valley je tedy jedinečnou destinací, která nabízí krásnou krajinu a fascinující počasí. Nezáleží na tom, zda preferujete teplejší období s bohatou vegetací a dešti, nebo chladnější období se zasněženou krajinou a migrací jeřábů, Phobjikha Valley vám nabídne přesně to, co hledáte. Je to místo, které zaujme nejen svým přírodním bohatstvím, ale také úžasným kulturním pozadím Bhútánu. Takže, pokud hledáte dobrodružství v nádherné horské oblasti s jedinečným počasím, Phobjikha Valley je tu pro vás.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky