Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Chimi Lhakhang

Dovolená Bhútán Chimi Lhakhang


Bhútán je malebná země v jihovýchodní Asii, která je známá svou bohatou kulturou, úchvatnou přírodou a klidným životním stylem. Mezi mnoha atrakcemi, které Bhútán nabízí turistům, se nachází i Chimi Lhakhang, svatyně zasvěcená jednomu z nejvýznamnějších bhútánských světců - Drukpa Kunleyovi.

Chimi Lhakhang, známý také jako Chimi Lhakhang zářivého odstrkování, se nachází v městečku Lobesa v západním Bhútánu. Cesta k svatyni je samotnou příjemnou zkušeností, protože vedoucí k ní cesta se vine přes malebné venkovské oblasti, zelené pole a malé vesničky. Tato místa vám umožní seznámit se s místními zvyky a tradicemi, jakými jsou tradiční stavby a dojemné rituály.

Když dorazíte k samotnému Chimi Lhakhang, budete ohromeni krásou tohoto místa. Svatyně je malým budhistickým chrámem postaveným na kopci, který je obklopený ovocnými stromy a poli. Jeho barevné zdobení a doplňky, které představují ochránce ducha, dodávají tomuto místu zvláštní atmosféru.

Chimi Lhakhang je také spojen s jednou zajímavou tradicí. Světec Drukpa Kunley, kterému je tato svatyně zasvěcena, je známý pro svůj nekonvenční přístup k buddhismu. Byl známý jako Divoký buddha nebo také jako Svatý alkohol. Věří se, že Drukpa Kunleyova sexuální energie a skandální zvyky mu dodávaly moc ochránit lidi před negativními silami a zlu. Proto je svatyně Chimi Lhakhang považována za místo pouti pro ty, kteří chtějí zlepšit svou plodnost nebo najít svou pravou lásku.

Místní obyvatelé věří, že pokud navštívíte Chimi Lhakhang a projdete svatyní, obdaruje vás Drukpa Kunley svou ochranou a požehnáním. Proto někteří páry, kteří mají problémy s početím, nebo ti, kdo hledají lásku, sem přicházejí s nadějí na zázrak. Je zde také tradice vyměňování prezentů - návštěvníci obvykle přinášejí phallusové symboly, které jsou považovány za talismany, aby přitáhly lásku a štěstí.

Navštívit Chimi Lhakhang je tedy jedním z nezapomenutelných zážitků, které můžete zažít během své dovolené v Bhútánu. Nejenže si můžete prohlédnout úžasné venkovské scény a obdivovat architekturu, ale také se můžete dotýkat bohaté kultury a víry tohoto místa. Ať už věříte v každodenní zázraky nebo ne, návštěva Chimi Lhakhang vás poskytne unikátní pohled na místní náboženské zvyky a tradice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Chimi Lhakhang


Tento svatostánek Chimi Lhakhang se stal velice populárním turistickým místem. Zde jsou tedy nejčastější dotazy a odpovědi:

1. Kde se nachází Chimi Lhakhang?

Chimi Lhakhang se nachází v oblasti Punakha v Bhútánu.

2. Jaký je vztah mezi Chimi Lhakhang a Drukpa Kinleyem?

Svatostánek je zasvěcen Drukpa Kinleymu, budhistickému učiteli a svatému muži, který žil v 15. století.

3. Proč se Chimi Lhakhang často nazývá „chrám neplodnosti“?

Tento svatostánek se nazývá tak, protože se věří, že Drukpa Kinley pomáhal ženám, které nemohly otěhotnět.

4. Jak mohu najít Chimi Lhakhang?

Svatostánek se nachází na zeleném pahorku, kde vedou některé turistické stezky.

5. Je nutné mít při návštěvě Chimi Lhakhang nějaké rituály?

Ve svatostánku se obléká tradice aktuální? Navštívit ženy jsou povinny obléknout si dlouhé sukně a zakrýt ramena. Při návštěvě svatostánku je vhodné se také pozdravit s mniši, kteří zde žijí.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Chimi Lhakhang?

Nejlepší doba na návštěvu svatostánku je od března do května a od září do listopadu, kdy je počasí mírnější.

7. Jaká je vstupní cena na Chimi Lhakhang?

Vstupné na svatostánek je zdarma.

8. Co je důležité nezapomenout při návštěvě Chimi Lhakhang?

Nezapomeňte si přinést vodu a pokrývku na hlavu, protože slunce může být velmi intenzivní.

9. Je možné navštívit Chimi Lhakhang s dětmi?

Ano, svatostánek lze navštívit s dětmi, ale měli byste být opatrní, protože terén může být nerovný a strmý.

10. Kde si mohu zakoupit suvenýry z Bhútánu?

Suvenýry v Bhútánu můžete najít v tradičních tržištích a na turistických místech, včetně svatostánku Chimi Lhakhang.


Počasí Bhútán Chimi Lhakhang


Pokud hledáte unikátní místo, které spojuje náboženství a přírodu, Bhútán by mohl být ideální destinací pro vyprávění. A jedním z nejzajímavějších míst v této zemi je Chimi Lhakhang, malý chrám, který je známý svým spojením se sexuálními záležitostmi a plodností. Položený na zeleném kopci v údolí Punakha, Chimi Lhakhang láká nejen náboženské poutníky, ale také turisty, kteří chtějí zažít zvláštní spojení s východní mystikou.

Bhútán, země ležící ve východním Himálaji, je známý svým krásným a neporušeným přírodním prostředím. Pokud se chystáte na návštěvu Chimi Lhakhang, měli byste zvážit i počasí v této oblasti, abyste měli úspěšnou a bezproblémovou cestu.

Podnebí Bhútánu je převážně kontinentální, s horkým létem a studenou zimou. Pokud se chystáte navštívit Chimi Lhakhang, doporučuje se přijet v období mezi dubnem a říjnem, kdy je počasí nejstabilnější a teploty jsou příjemné. V těchto měsících můžete očekávat teploty kolem 20 až 25 stupňů Celsia, což je ideální pro procházky po krásném okolí chrámu. Je však důležité dodržovat i správné oblečení a vzít si s sebou dostatek ochrany proti slunci, protože sluneční paprsky mohou být velmi silné v této oblasti.

V zimních měsících, od listopadu do března, je počasí v Bhútánu chladnější a suché. Teploty klesají na přibližně 10 stupňů Celsia a méně, s nočními mrazy a sněžením v horských oblastech. Pokud se rozhodnete navštívit Chimi Lhakhang v zimě, připravte se na chladné počasí a větrné podmínky. Měli byste si vzít s sebou dostatek teplého oblečení a pokrývku hlavy, abyste se udrželi v teple.

Na jaře a na podzim se počasí v Bhútánu mění a můžete očekávat více srážek. V těchto obdobích mohou být silné deště a mlhy, které mohou omezit viditelnost a procházky po okolí Chimi Lhakhang. Proto je důležité sledovat předpověď počasí a pečlivě si plánovat svou cestu.

Chimi Lhakhang je krásným místem, které stojí za návštěvu každého, kdo je fascinován kombinací náboženství a přírody. Ať už se rozhodnete navštívit v létě, zimě, na jaře nebo na podzim, bude to určitě zážitek, který si budete pamatovat. Pamatujte však, že vhodné oblečení a správná příprava v závislosti na počasí vám pomůže udržet se v bezpečí a komfortu během celého vašeho putování.


Ubytování Bhútán Chimi Lhakhang


Bhútán, známý také jako Země hřmícího draka, je jedním z nejmenších a nejméně navštěvovaných zemí na světě. Tato země, ležící v oblasti Himálaje, je známá svou bohatou kulturou, nádhernou krajinou a poklidným životním stylem. A jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě v Bhútánu je chrám Chimi Lhakhang.

Chimi Lhakhang, také známý jako chrám Plodnosti, je malý buddhistický chrám postavený v 15. století. Nachází se ve vesnici Sopsokha, asi 30 kilometrů od hlavního města Thimphu. Chrám je věnován bohu plodnosti a údajně byl postaven na místě, kde žil a meditoval známý lam Drukpa Kunley, také nazývaný Divoký buddha.

Chimi Lhakhang je oblíbeným místem pro turisty a poutníky z celého světa. Lidé sem přicházejí se svou prosbou o plodnost, štěstí a ochranu. Poutníci také přicházejí, aby poctili Drukpa Kunleyho, který je známý svým neortodoxním učením buddhismu a způsobem, jakým předával tyto učení běžným obyvatelům.

Vstup do chrámu je zdoben falešnými penisy a barevnými praporečky, které jsou symbolem plodnosti a ochrany před zlými silami. Na cestě k chrámu procházíte polemi obilí a také budete mít možnost obdivovat úchvatný výhled na okolní krajinu. I samotný chrám je malebný a kouzelný, s bohatě zdobenými stěnami a tradičními dřevořezbami.

Jedinečná atmosféra Chimi Lhakhangu a jeho okolí vás přenese do jiného světa. Místo je naplněno klidem a harmonií, což vám umožní zažít skutečný duch Bhútánu. Je to místo, kde se můžete odpojit od moderního světa a prožít chvíli klidu a zamyšlení.

Přestože Chimi Lhakhang není luxusním ubytováním ve smyslu hotelu, je zde možnost se zde ubytovat. V okolí chrámu jsou malé penziony a hostely, které vám umožní zůstat blízko tohoto svatého místa. Tyto ubytovací zařízení jsou jednoduché, ale čisté a pohodlné, s příjemným personálem, který vám rád poskytne všechny informace o tomto svatém místě.

Pobyt v Chimi Lhakhangu vám umožní zažít to nejpřirozenější a autentické Bhútán. Budete mít možnost prozkoumat okolní vesnice, setkávat se s místními obyvateli a poznat jejich zvyky a tradice. Toto jedinečné zážitky jsou tím, čím se Bhútán odlišuje od ostatních turistických destinací.

Pokud se chystáte navštívit Bhútán, nezapomeňte zařadit Chimi Lhakhang do svého itineráře. Toto svaté místo vás ohromí svou krásou a mystériem, a přinese vám pocit klidu a harmonie. A pobyt v okolí Chimi Lhakhangu vám umožní lépe poznat bhútánskou kulturu a způsob života.


Letenka Bhútán Chimi Lhakhang


Již desetiletí fascinuje západní turisty malý a tajemný Bhútán, který je známý svou unikátní kulturou, přírodními krásami a filozofií štěstí. Bhútán se nyní může pyšnit novou atraktivitou – letenkou Chimi Lhakhang.

Chimi Lhakhang je malý chrám, který se nachází v západním Bhútánu v údolí Punakha. Jeho historie sahá až do 15. století, kdy zde žil a působil známý bhútánský světec Drukpa Kunley, známý také jako Buddha Divokosti. Díky jeho excentrickému chování a životnímu stylu se stal oblíbeným a příznivci ho začali oslovovat jako „Velký zbojník“.

Letenka Chimi Lhakhang je pojmenována po tomto významném svatém a zaujala zájem turistů po celém světě. Je to způsob, jak připomenout jeho učení a propagovat harmonický životní styl. Letenka je určena pro ty, kteří hledají hlubší duchovní zážitek a interakci s místní kulturou.

Cesta k Chimi Lhakhangu je dobrodružstvím samotným. Začíná v hlavním městě Thimphu, odkud se turisté vydávají po úzkých horských cestách až do údolí Punakha, které je známé svou obrovskou pevností a nádhernou krajinou. Samotný chrám je situován na návrší s výhledem na okolní údolí a řeku, což dodává tomuto místu výjimečnou atmosféru klidu a pokoje.

Navštívení Chimi Lhakhangu je opravdovým dobrodružstvím pro ducha i tělo. Po vylezení strmého kopce turisté mohou vidět různé malby a fresky, které vyprávějí příběh o životě Drukpa Kuna a jeho filozofii radosti a svobody. Chrám je také známý svou unikátní tradicí darování speciálních amuletů zvaných „rozchodné“ páry, které mají přinést štěstí a plodnost.

Letenka Chimi Lhakhang je nejen o návštěvě tohoto svatého místa, ale také o prožití místní kultury a tradic. Místní obyvatelé jsou přátelští a vstřícní a rádi se podělí o své zvyky a příběhy. Návštěvníci se mohou zapojit do různých rituálů a tanců a zažít tak jedinečný pocit sounáležitosti s bhútánským lidem.

Letenka Chimi Lhakhang je skutečným pokladem Bhútánu, který svým návštěvníkům nabízí nejen duchovní prožitek, ale také unikátní přírodní krásy. Je to místo, které se stává magnetem pro ty, kdo jsou hledají něco více než jen klasickou turistickou destinaci.

Pokud se rozhodnete vydat se na cestu do Bhútánu, nezapomeňte navštívit letenku Chimi Lhakhang. Bude to zážitek, který vám změní život a obohatí vaši duši. A nezapomeňte přinést domů jedinečnou amuletovou páru jako připomínku tohoto neuvěřitelného místa plného lásky a radosti.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky