Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Bumthang

Počasí Bhútán Bumthang


Bhútán, země vystavená na východě Himálajského pohoří, nabízí krásné přírodní scenérie a různorodé klimatické podmínky. Jednou z nejzajímavějších oblastí pro turisty je Bumthang, region v centrální části Bhútánu. Pojďme si tedy přiblížit, jaké počasí zde můžete očekávat.

Bumthang leží ve výšce přibližně 2 600 metrů nad mořem, což znamená, že převládající klima je teplé a vlhké. Teploty se drží okolo nuly v zimě a v létě se pohybují mezi 10 a 20 stupni Celsia. V období od listopadu do února je zde chladněji a suchý vzduch způsobuje, že krajina se lehce vyprahne. Nicméně, díky středohorské poloze, jsou zimy poměrně mírné a sněhové srážky se vyskytují jen zřídka.

Jaro a podzim jsou nejlepší období pro návštěvu Bumthangu. V těchto měsících je zde vábná kombinace mírného a slunečného počasí, jasně modrého nebe a malebných zřícenin, chrámů a pevností. Navíc, kvůli nižšímu množství srážek je pro turisty snazší pochodovat po horských stezkách a projít se po venkovském kraji.

V létě však mohou občas přijít náhlé deště a blesky, hrozba přírodních nebezpečí jako jsou sesuvy půdy nebo záplavy se rovněž nemůže zcela vyloučit. Tyto nepravidelné srážky vytvářejí zelené krajiny, které jsou v kontrastu s sytou modrou oblohou, a udržují krajinu čerstvou a plodnou.

Vzhledem k tomu, že Bumthang leží vysoko v horách, má vysoké sluneční záření, což je něco, na co si navštěvníci rozhodně musí dávat pozor. Doporučuje se nosit klobouky, sluneční brýle a krém na opalování.

Celkově lze říct, že počasí v Bumthangu je poměrně předvídatelné a nezasahuje příliš do plánování vaší dovolené. V každém ročním období je zde něco k vidění a zažití, aniž byste byli omezeni nepříjemným počasím. Ať už máte rádi hory, historii, místní kulturu, řeky či lesy, v Bumthangu si určitě najdete to své.


Dovolená Bhútán Bumthang


Bhútán, známý také jako "země hřmícího draka", je malá země nacházející se ve východním Himálaji. Tato země plná nádherných přírodních scenérií, klidných klášterů a bohaté kultury je skvělým cílem pro dovolenou. Jedno z nejkrásnějších míst v Bhútánu je region Bumthang, který je známý svým historickým a duchovním významem.

Bumthang, obklopený zelenými kopci a údolími, se nachází ve středu země. Jeho bohatá historie sahá až do 2. století, kdy sem přišel první buddhistický král Songtsen Gampo. Region je domovem mnoha klášterů a chrámů, které jsou důležitými náboženskými a kulturními centry Bhútánu. Mezi nejznámější patří klášter Jambay Lhakhang, který byl postaven v 7. století. Je to jedno z nejstarších buddhistických center v zemi a každý rok se zde koná slavný festival Jambay Lhakhang Drup.

Bumthang je také domovem několika nádherných chrámů, které stojí za návštěvu. Patří sem například chrám Kurjey Lhakhang, který je známý tím, že zde pohřben je druhý král Bhútánu. Dalším klášterem, který stojí za návštěvu, je Tamshing Lhakhang, který je známý svými starobylými buddhistickými fresekami a malbami.

Pro milovníky přírody a trekkingu je Bumthang také rájem. Region nabízí mnoho trekingových tras, které vedou skrz malebné horské krajiny, průzračná jezera a tiché džungle. Nejznámější trek v oblasti je trek do jezera Mebar Tsho, které je jedním z nejsvatějších jezer v Bhútánu. Tato tůra vás zavede přes hory a údolí k jezeru, kde se můžete obdivovat krásnému výhledu a užívat si ticha a klidu tohoto magického místa.

Lidé v Bumthangu jsou ohromně přátelští a pohostinní. Mají bohatou kulturu a tradice, které jsou stále součástí každodenního života. Navštěvování místních vesnic a obchodování na místních tržištích vám umožní ochutnat autentickou bhútánskou kuchyni a poznat místní zvyky a tradice.

Dovolená v Bumthangu nabízí zážitky pro každého. Bez ohledu na to, jestli máte rádi dobrodružství, klid a relaxaci nebo zájem o kulturu a historii, tato oblast vám nabídne všechno. Je to jedinečné místo, které vás zaručeně očaruje svou krásou a mystikou.

Bhútán Bumthang je skvělou volbou pro dovolenou, kde se můžete odpojit od každodenního stresu a vychutnat si přírodu, klid a krásu. Navštivte toto kouzelné místo a nechte se unést jeho magií a pokojem.


Ubytování Bhútán Bumthang


Bumthang, krásný region v Bhútánu
Bhútán, malá země ležící v Himálaji, je známá svou bohatou kulturou, nádhernými krajinami a klidnou atmosférou. Jedním z nejpopulárnějších regionů v Bhútánu je Bumthang, který je často nazýván srdcem země.

Bumthang, někdy též nazývaný "Meru", je obklopen horami a lesy, a nabízí jedinečný pohled na tradice a dědictví Bhútánu. Region je známý především svojí bohatou historií a starými kláštery, které jsou jedny z nejstarších a nejznámějších v zemi.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Bumthang, je zde řada možností ubytování. Ať už preferujete luxusní hotely, útulné penziony nebo tradiční domy, můžete si vybrat z bohaté nabídky.

Luxusní hotely jsou ideální volbou pro cestovatele, kteří si přejí pohodlí a prvotřídní služby. Tyto hotely nabízejí zvyšující se standardy, jako jsou prostorné pokoje s moderním vybavením, wellness centra, restaurace s tradičními a mezinárodními jídly a mnoho dalšího. Navíc si můžete vychutnat nádherný výhled na okolní hory a zeleň.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější možnosti ubytování, jsou penziony skvělou volbou. Tyto penziony poskytují útulné pokoje s tradičním designem a atmosférou. Mají často restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality a tradiční bhútánskou kuchyni.

Další a neobvyklou možností ubytování v Bumthangu jsou tradiční bhútánské domy známé jako "Famhouse". Tyto domy jsou obvykle vlastněny místními rodinami a poskytují jedinečný pohled na tamní kulturu a životní styl. Cestovatelé mohou zůstat ve Famhousu jako hosté rodiny a dostávat nejen ubytování, ale také možnost poznat bhútánskou kulturu z první ruky.

Pro návštěvníky Bumthangu je také zde dostupná řada aktivit a atrakcí. Mezi nejpopulárnější patří návštěva klášterů jako Jakar Dzong a Kurjé Lhakhang, kde si návštěvníci mohou prohlédnout nádherné malby a sochy a obdivovat architektonické dílo. Existuje také možnost pěších túr po okolních horách a návštěva místních vesnic, kde můžete poznat autentický bhútánský život.

Bumthang je opravdu jedinečný region v Bhútánu a nabízí mnoho zážitků pro turisty z celého světa. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, být zde v Bumthangu je zárukou nepřekonatelného klidu a ticha, které jsou tak typické pro Bhútán.


Letenka Bhútán Bumthang


Bhútán je jedinečnou zemí, která leží v pohoří Himálaje na východě Asie. Má úchvatnou krajinu s vysokými horami, nádhernými údolími a bohatou kulturou. Jedním z nejkrásnějších a historicky významných regionů v Bhútánu je Bumthang.

Bumthang, ležící v centrální části země, je známý svou malebnou krajinou, starými kláštery a chrámy a tradičními vesničkami. Jeden z nejsvětějších buddhistických webů, klášter Jambay Lhakhang, se zde nachází a přitahuje stovky poutníků každoročně. Dalším zarážejícím klášterem je Kurjey Lhakhang, který je důležitým centrem meditace a léčby.

Pro cestovatele, kteří navštěvují Bumthang, je tu také mnoho příležitostí k prozkoumání okolní přírody. Nachází se zde řada krásných treků, které nabízejí nádherné výhledy na panorama hor a údolí. Například známý trek Pochhu z Mo Chhu do Pho Chhu umožňuje cestovatelům objevit krásy Bhútánu a současně se potulovat mezi tradičními vesnicemi a poli.

Při návštěvě Bumthangu určitě nezapomeňte ochutnat místní specialitu známou jako Bumthangský pivo. Jedná se o tradičně vařené pivo, které je vyrobeno z proso a je velmi oblíbené mezi domácími obyvateli i návštěvníky.

Abyste se dostali do Bumthangu, musíte nejprve zakoupit letenku do Bhútánu. Bhútánským leteckým dopravcem je Bhutan Airlines, který nabízí pravidelné lety z různých destinací, včetně Dillí (Indie), Kalkaty (Indie) a Kathmandu (Nepál). Let do Bhútánu je zážitek sám o sobě, protože při přiblížení k zemi si můžete vychutnat nádherné pohledy na himálajské vrcholky.

Po příletu na letiště v Paro, který je jediným mezinárodním letištěm v Bhútánu, budete muset cestovat po souši do Bumthangu. Cesta trvá přibližně 7-8 hodin a vede přes nádherné horské silnice a panoramatická údolí.

Navštěva Bumthangu je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní objevit krásy Bhútánu a jeho hlubokou buddhistickou kulturu. Od starobylých klášterů po úchvatné výhledy, tato část země je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a krásu v přírodě.

Při plánování vaší cesty do Bhútánu nezapomeňte zařadit Bumthang do seznamu míst, která chcete navštívit. Zážitek z letu do Bhútánu a následná cesta do Bumthangu vás nechá naplněné nadšením z těchto nádherných míst a kultury Bhútánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Bumthang


1. Jak se dostanu z hlavního města Bhútánu, Thimphu, do Bumthangu?
- Můžete se dostat na letiště v Jakar, které je nejbližší letištěm k Bumthangu, a pak pokračovat po silnici nebo si vzít místní autobus.

2. Jak dlouho trvá cesta z Thimphu do Bumthangu?
- Cesta z Thimphu do Bumthangu trvá zhruba 10-12 hodin autem nebo autobusem. Let z Thimphu do Jakaru trvá přibližně hodinu.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Bumthangu?
- Mezi nejlepší turistické atrakce v Bumthangu patří klášter Jakar, Jakar Dzong, klášter Kurjé Lhakhang, klášter Tamshing Lhakhang, Bumthangký pivovar a Bumthangký festival.

4. Kdy se koná Bumthangský festival?
- Bumthangský festival se obvykle koná v dubnu nebo květnu. Přesné datum se každý rok liší, takže je nejlepší se informovat o aktuálním kalendáři festivalů v Bhútánu.

5. Jaké jsou ubytovací možnosti v Bumthangu?
- V Bumthangu jsou k dispozici různé typy ubytování, od luxusních hotelů po hostely a penziony. Mezi populární hotely v této oblasti patří Jakar Village Lodge, Swiss Guest House, Rinchenling Lodge a Mipham Guest House.

6. Jaké aktivity mohu dělat v Bumthangu?
- V Bumthangu můžete podniknout různé aktivity, jako je prohlídka klášterů, pěší turistika v horách, obdivování přírodních krás a tradičních řemeslných prací, návštěva místního trhu a ochutnávka místního jídla.

7. Jak je počasí v Bumthangu?
- Počasí v Bumthangu je na většinu roku mírné, s chladnými zimami a mírnými léty. Nejlepší období pro návštěvu je od března do května a od září do listopadu, kdy jsou teploty příjemné a obvykle je méně srážek.

8. Potřebuji vízum pro cestu do Bhútánu a Bumthangu?
- Ano, pro vstup do Bhútánu je potřeba platné vízum. Můžete si jej zažádat prostřednictvím bhútánské ambasády nebo zastupitelského úřadu před vaší cestou. Bhútánská vláda také vyžaduje, abyste měli rezervaci ubytování a plnění služeb pro každý den pobytu v zemi.

9. Jaké jazyky se v Bumthangu mluví?
- Nejrozšířenějším jazykem v Bumthangu je dzongkha, což je úřední jazyk Bhútánu. Místní obyvatelé však také mluví různými lokálními dialekty a angličtina je také široce používaným jazykem ve většině turisticky orientovaných míst.

10. Jaké jsou další oblíbené destinace v Bhútánu vedle Bumthangu?
- Kromě Bumthangu jsou další oblíbené destinace v Bhútánu Thimphu, Paro, Punakha, Phobjikha a Haa Valley, které nabízejí bohatou kulturu, přírodu a historické památky.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky