Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Beliz Barton Creek Cave

Ubytování Beliz Barton Creek Cave


Barton Creek Cave je ohromující přírodní jeskyně nacházející se na území Belize. Tato jeskyně je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v zemi díky svému neuvěřitelnému přírodnímu bohatství a historickému významu.

Jeskyně se nachází v regionu regenového lesa, ve vzdálenosti asi dvou hodin jízdy od hlavního města Belize City. Každý rok sem přichází tisíce návštěvníků, aby objevili skrytý poklad v podobě Barton Creek Cave.

Tato jeskyně je unikátní nejen svou velikostí, ale také díky historickým artefaktům, které zde byly objeveny. Barton Creek Cave byla v minulosti posvátným místem pro Maye a jejich místní obyvatelé často využívali jejích prostor k různým náboženským obrázkům a rituálům. Díky objevům archeologů jsme mohli získat cenné informace o mayské kultuře a tradicích.

Dnešní návštěvníci mají možnost prozkoumat tuto fascinující jeskyni na organizovaných exkurzích. Turisté mohou pronajmout kánoe a plout po hlavní řece, která protéká jeskyní. Tato řeka vytváří neuvěřitelné zrcadlové efekty mezi stropem a vodou. Je to opravdu úchvatné.

Barton Creek Cave je také vybavena osvětlením, které umožňuje návštěvníkům vidět každý detail a krásu této přírodní památky. Průvodci jsou vždy k dispozici, aby poskytli příběhy o historii a významu jeskyně.

Pokud byste chtěli zažít ještě větší dobrodružství, je možné v jeskyni také kempovat. Není nic lepšího než probudit se uprostřed takového okouzlujícího prostředí a nasát atmosféru této přírodní krásy.

Jeskyně nabízí ideální prostředí pro různé venkovní aktivity, jako je pěší turistika, jízda na kole a plavání. Návštěvníci mohou objevovat okolní deštný prales a překrásné horské scenérie.

Belizské Barton Creek Cave je místo, které vám umožní uniknout ze shonu města a ponořit se do přírody. Pokud plánujete cestu do Belize, nesmíte si tuto úžasnou turistickou atrakci nechat ujít. Určitě se vám vyplatí strávit nějaký čas v této úchvatné jeskyni, která vám poskytne skvělé zážitky a historické poznatky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Barton Creek Cave


1. Jak se dostanu do Belizské Barton Creek Cave?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Beliz Barton Creek Cave, je pronajmutí automobilu a jízda po silnici George Price Highway směrem na San Ignacio. Od San Ignacia pokračujte po silnici Bullet Tree Falls Road až k jeskyni.

2. Jaká je délka prohlídky Beliz Barton Creek Cave?
- Prohlídka Beliz Barton Creek Cave trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny.

3. Můžu si pronajmout v řeku jiné plavidlo než kánoi?
- Ne, jediným povoleným typem dopravy v Belizské Barton Creek Cave jsou kánoe. Turisté mají možnost si pronajmout kánoi spolu s průvodcem.

4. Můžu si plavat v Belizské Barton Creek Cave?
- Ne, ve vodě jeskyně se nepovoluje plavání, protože kánoe slouží pouze jako prostředek dopravy. Jeskyně je také posvátným místem Maya.

5. Kdy jsou otevřené prohlídky Belizské Barton Creek Cave?
- Prohlídky Beliz Barton Creek Cave jsou k dispozici každý den od rána do odpoledne. Doporučuje se však předem zavolat a rezervovat si místo.

6. Jaké jsou hlavní atrakce a zážitky v Belizské Barton Creek Cave?
- Mezi hlavní atrakce a zážitky v Belizské Barton Creek Cave patří plavba kánoí podzemním říčním systémem a prohlídka vnitřních prostor jeskyně s možností vidět stále přítomné zdobení a artefakty Maya.

7. Jaké je vhodné oblečení a vybavení pro návštěvu Belizské Barton Creek Cave?
- Doporučuje se nosit lehké oblečení chránící před sluncem, dobře držící boty s protiskluzovou podrážkou a ochranu proti hmyzu. Také se doporučuje mít s sebou vodu a sluneční brýle.

8. Je vstup do Belizské Barton Creek Cave zdarma?
- Ne, pro návštěvu Belizské Barton Creek Cave je vyžadováno vstupné. Ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a věku návštěvníků.

9. Je prohlídka Belizské Barton Creek Cave vhodná pro malé děti?
- Prohlídka jeskyně není doporučována pro velmi malé děti nebo pro ty, kteří mají strach z vody nebo tmavých prostor.

10. Je možné na místě najít stravování a ubytování?
- Ne, v blízkosti Belizské Barton Creek Cave není k dispozici žádné stravování ani ubytování. Doporučuje se nést si vlastní jídlo a vodu a ubytovat se v blízkém městě San Ignacio.


Počasí Beliz Barton Creek Cave


Barton Creek Cave se nachází v belizské džungli v blízkosti San Ignacia. Tato jeskyně je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Belize díky své překrásné a neuvěřitelné atmosféře. Jedná se také o jedno z největších podzemních systémů na Belize.

Belizská džungle je obecněj známá svým exotickým tropickým klimatem. Počasí v blízkosti Barton Creek Cave je tedy typicky horké a vlhké. Celoroční průměrná teplota se pohybuje kolem 27 stupňů Celsia, přičemž teploty v průběhu dne se mohou vyšplhat až na 33 stupňů Celsia.

Většinu roku je oblast Barton Creek Cave pokryta tropickými dešti, které jsou nejhojnější během období června až listopadu. Během dešťové sezóny mohou být srážky velmi silné a často dochází k bouřkám. V tuto dobu se může počasí dramaticky změnit - od horkého slunečného dne k prudkému lijáku během několika minut.

Pokud plánujete navštívit Barton Creek Cave, doporučuje se vzít s sebou deštník nebo pláštěnku kvůli možnému dešti. V této oblasti je také velmi důležité používat opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, protože silné sluneční paprsky mohou být škodlivé pro pokožku.

I přes období dešťů, San Ignacio a Barton Creek Cave jsou stále dostupné a turisticky atraktivní destinace. Většina turistů, kteří navštíví tuto oblast, si užívá krásnou přírodu jako je zelené deštné pralesy, horské proudy a tropickou flóru a faunu, která je na Belize bohatá.

Kdyby se vám ale při jedné návštěvě do přeštítného Barton Creek Cave nezdařilo počasí, nemusíte se bát! V okolí jsou také další zajímavá místa, která si můžete prohlédnout, jako je například jiná jeskyně - Actun Tunichil Muknal, archeologické naleziště Caracol nebo národní park Guanacaste.

V každém případě, nechť je počasí jakékoli, Barton Creek Cave vás ohromí svou nádhernou atmosférou a zkušeností z prozkoumávání podzemí. Jestliže toužíte po dobrodružství a krásných krajinách, pak je tato jeskyně na Belize jednoznačně místem, které byste neměli vynechat při své návštěvě.


Dovolená Beliz Barton Creek Cave


Belizská Barton Creek Cave se nachází ve stejnojmenné vesnici v okrese Cayo. Tato úchvatná jeskyně je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v zemi a láká návštěvníky svými překrásnými krasovými útvary, historickými artefakty a jedinečným zážitkem jízdy na kánoi.

Barton Creek Cave je jednou z mnoha jeskyní v celém údolí řeky Belize, které sloužily jako posvátná místa pro staré Maye. Místní šamané a kněží používali tuto jeskyni k rituálům, jako byly oběti a léčení nemocí. Archeologové objevili v jeskyni mnoho archeologických artefaktů, včetně keramiky, lidských ostatků a dokonce i důkazů obětování. Tato historická a kulturní důležitost přitahuje turisty z celého světa.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Barton Creek Cave, je využít kánoi. Cesta začíná ve vesnici Barton Creek, kde si můžete rezervovat průvodce i kánoi. Průvodci jsou zde nejenom proto, aby vás provedli bezpečně jeskyní, ale také proto, aby vám poskytli důležité informace o historii a geologii místa.

Jízda na kánoi v Barton Creek Cave je nezapomenutelným zážitkem. Váš průvodce vás bude veslovat skrze tmavé koridory a podzemní jezera, zatímco budete obdivovat impozantní krasové útvary. Budete se plavit pod visícími stropními formacemi a kolem stalaktitů a stalagmitů tvořících fantastické tvary. Světlo se odráží od krystalické vody, což vytváří jedinečnou atmosféru.

Během cesty průvodce zastaví na strategických místech a bude vám vyprávět o historii jeskyně a Mayích, kteří ji využívali jako posvátné místo. Jeho poklady jsou fascinující a dodávají vaší návštěvě další rozměr. Budete mít také možnost vidět některé z archeologických objevů vystavených ve vitrínách v jeskyni.

Barton Creek Cave je vhodná pro všechny věkové skupiny a není nutné mít žádné zvláštní dovednosti nebo přípravu. Je však důležité vzít si s sebou vodu, opalovací krém a vhodný oděv, protože uvnitř může být chladno a vlhko.

Po návratu z jeskyně si můžete posedět u řeky Belize a obdivovat krásnou krajinu. Okolní přírodní rezervace nabízí mnoho dalších možností trávit čas, jako jsou procházky, turistika a pikniky.

Pokud navštívíte Belize, neměli byste si nechat ujít jedinečný zážitek ve stejně jedinečné Barton Creek Cave. Budete ohromeni krásou jeskyně a uvedeni do historie a kultury staré civilizace Mayů. Nechte se unést a zažijte dobrodružství, které vás vezme do nitra této skryté poklady Belize.


Letenka Beliz Barton Creek Cave


Belizská Barton Creek Cave - Nedotčený podzemní skvost

Belizská Barton Creek Cave je úchvatná jeskynní lokalita, která se nachází v centrální části země ve vzdálenosti asi 24 kilometrů severozápadně od města San Ignacio. Tato krásná jeskyně je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Belize a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost poznat její tajemství a krásu.

Barton Creek Cave je zvláštní tím, že je přístupná pouze lodí. Návštěvníci se přepravují po krásném podzemním říčním systému, který je obklopen nádhernými vápencovými stěnami a vnitřními jeskynními dutinami. Celková délka jeskyně činí asi 7,5 kilometru, avšak zpřístupněný úsek pro návštěvníky je omezen na přibližně jednu míli.

Po vstupu do Barton Creek Cave se návštěvníci mohou těšit na relaxační plavbu po poklidné řece, která prolamuje temní jeskyněmi a tvoří fascinující způsob, jak prozkoumat toto neuvěřitelné místo. Nízko zavěšené stropní formace, malými stěnami pokryté vápencové útesy a ticho, které zavládne v jeskyni, přispívají k magické atmosféře.

Jeskyně Barton Creek Cave je také bohatá na archeologické nálezy, které svědčí o tom, že v minulosti sloužila jako důležitý rituální prostor pro starověké kmeny Mayů. Cestou po řece turisté mohou spatřit mnoho keramických artefaktů, lidských pozůstatků a dokonce i hrobů. Návštěva jeskyně se tak stává doslova cestou časem a ponořením se do bohaté historie Belize.

Další zajímavostí Barton Creek Cave je také její geologie. Jeskyně je vyplněna záhadnou vodou, která vytváří za jedinečnou atmosféru. Křišťálově čistá voda se odráží od vápencových stěn, čehož využívají i místní průvodci, kteří návštěvníkům poskytují osvětlení pomocí světel, která umocňují kouzlo jeskyně. Skvělá akustika umožňuje poslouchat šepot vody a další zvuky, které vytvářejí fantastický zážitek.

Návštěva Barton Creek Cave je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky dobrodružství, přírody a historie. Každý, kdo se sem vypraví, se stává svědkem jedinečného místa, které nebylo dotčeno moderním světem. Tato neuvěřitelná jeskyně je nedílnou součástí bohatého kulturního dědictví Belize a stojí za to, abyste ji navštívili.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky