Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Belgie Antverpy

Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Antverpy


1. Kde se nachází Antverpy?

Antverpy jsou největším městem v belgickém regionu Flandry. Nachází se v severní části Belgie, přibližně 40 km od hlavního města Bruselu.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Antverp?

Antverpy jsou velkým dopravním uzlem, a proto je možné do nich dorazit několika způsoby. Nejlepší možností je letadlem do nejbližšího mezinárodního letiště, Brussels Airport. Z letiště lze použít vlaky nebo autobusy, stejně jako taxi, aby se dostali do Antverp.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Antverp v roce?

The best time to visit Antwerp is during the summer months of June to August, when the weather is warm and sunny. However, this is also the peak tourist season, so expect crowds and higher hotel prices. Spring (March to May) and autumn (September to November) are also good times to visit, with milder weather and fewer tourists.

4. Co bychom měli vidět v Antverpách?

Antverpy jsou plné historických památek, včetně katedrál a kostelů, muzeí, trhů a starých náměstí. Mezi nejpopulárnější atrakce patří Katedrála Panny Marie, Rubensova muzea, Muzeum Plantin-Moretus a MAS Museum.

5. Co si můžeme koupit v Antverpách?

Antverpy jsou známy jako hlavní světové centrum pro obchodování s diamanty. Kromě diamantů můžete v Antverpách najít řadu dalších produktů, jako jsou belgické čokolády, oblíbená belgická piva a speciální druhy sýrů.

6. Jaké jsou nejoblíbenější belgické jídla?

Belgie je známá svou gastronomií a nabízí širokou škálu tradičních jídel. Mezi populární belgická jídla patří moules-frites (mušle s hranolkami), stoofvlees (hovězí guláš), carbonnade flamande (vlaamská hovězí masa) a waffles (vafle).

7. Jaký je nejlepší způsob, jak se dívat na Antverpy?

Prohlídky jsou skvělým způsobem, jak dobře poznat Antverpy a její okolí. Můžete si objednat prohlídku s průvodcem, nebo si pronajmout kolo, aby se lépe pohybovali po městě. Kromě toho existují také plavební výlety po řece Scheldt a výlety na kolech do okolních oblastí.


Letenka Belgie Antverpy


Belgie se stala v posledních letech stále oblíbenější turistickou destinací. Kromě slavné čokolády a piv jsou zde zajímavá města s bohatou historií a architekturou, například Antverpy.

Antverpy, druhé největší město Belgie, se nachází v regionu Vlámsko a je známé pro svou kosmopolitní atmosféru, nádherné gotické památky a proslulý obchodní přístav. Město je také centrem diamantového obchodu v Evropě.

Jak se dostat do Antverp? Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Antverp, je letadlem. Antverpy mají své vlastní letiště, které se nachází pouze 15 km od města. Baličímu cestujícímu jsou k dispozici přímé lety z mnoha evropských měst, většinou od nízkonákladových dopravců.

Mezi nejpoužívanější dopravní společnosti patří Ryanair, easyJet, Vueling a Brussels Airlines. Mnoho z těchto společností nabízí levné letenky do Antverp, nebo dokonce nabídky se slevou. Vzhledem k tomu, že let trvá pouze několik hodin, je letadlo velmi pohodlnou volbou pro cestování do Antverp.

Jaké jsou nejlepší místa, která byste v Antverpách neměli nechat ujít? Začněme katedrálou Notre-Dame, největší památkou ve městě. Na Štědrý den se zde koná nádherná Sváteční mše. Dále je tu slavný Rubensův dům, který je dnes muzeem.

Oblíbené mezi turisty jsou také kulturní centrum MAS, muzeum bývalého vittensko-námořního přístavu – které umožňuje návštěvníkům uvidět nákladní výtahy v akci, a decadentní Královský palác.

A konečně, pro ty, kteří chtějí nakupovat, mohou navštívit antverpské diamantové muzeum, kde si mohou vyzkoušet diamanty, nebo se projít po Antverpských nákupních ulicích a trzích, kde lze najít precizně vyráběné Belgické biscuity, pralinky a další výrobky.

Antverpy jsou bezpochyby jednou z nejpozoruhodnějších turistických destinací Evropy a letenky do Antverp jsou stále cenově dostupné. Z mnoha důvodů stojí za to navštívit toto město plné kultury, historie a fascinujících změn a proměn.


Počasí Belgie Antverpy


Belgie je známá svým proměnlivým a často nepředvídatelným počasím. A město Antverpy není výjimkou. Toto město na severu Belgie leží v nížině a má mírné mořské klima ovlivněné vlivem Severního moře.

Jako všechna místa v Belgii, i Antverpy mají poměrně vysoké srážkové úhrny po celý rok. Průměrná srážková aktivita se pohybuje kolem 800 mm ročně. Nejde však o deštivou metropoli, jak by se mohlo zdát. Celý rok je rozdělen do čtyř ročních období, která mají výrazný vliv na počasí v Antverpách.

Jaro (březen - květen) je období, kdy se v městě začíná projevovat nárůst teploty. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10-15 °C, ale může se dostat až na 20 °C. Jaro je také charakterizováno poměrně častými srážkami. Stále je nutné počítat s deštěm a místy i přeháňkami.

Letní období (červenec - srpen) přináší nejteplejší počasí v roce. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20-25 °C, ale mohou se vyskytovat i dny s teplotou přesahující 30 °C. Letní měsíce jsou obecně oslavovány slunečným počasím, ale občas se mohou vyskytnout i bouřky. V těchto měsících můžete v Antverpách zažít nejvíce slunečných dní.

Podzim (září - listopad) je v Belgii obdobím, kdy se začíná ochlazovat. Průměrná teplota se pohybuje kolem 15 °C a postupně klesá. Ale podzim v Antverpách také přináší krásné barvy a úžasné scenérie díky změnám v přírodě. Srážky jsou stále časté, takže je vhodné mít po ruce deštník.

Zima (prosinec - únor) je obdobím, které může způsobit nejvíce problémů. Průměrná teplota se pohybuje kolem 0-5 °C, ale mohou se vyskytnout i dny s teplotami pod bodem mrazu. Sníh není v Belgii příliš běžný, ale mohou se vyskytnout období s nízkými teplotami a občasným sněžením.

Celkově vzato, Antverpy mají mírné a vlhké počasí s častými srážkami po celý rok. Teploty jsou relativně mírné, ale mohou se vyskytnout i extrémy v letních a zimních měsících. Pokud plánujete návštěvu města, je dobré být připraven na různé typy počasí a mít s sebou vhodné oblečení a vybavení.


Ubytování Belgie Antverpy


Antverpy, hlavní město provincie Vlámský Brabant a jedno z největších měst Belgie, je oblíbenou turistickou destinací pro svou bohatou historii, architekturu a živou kulturu. Pohostinnost je v této oblasti dobře známá a nabízí širokou škálu ubytovacích možností.

Pokud hledáte luxusní ubytování, Antverpy mají mnoho nabídek. Můžete si vybrat z řady luxusních hotelů ve středu města s moderním designem a výhledem na památky, jako je katedrála Notre-Dame nebo Královský palác. Tyto hotely mají moderní vybavení, wellness centra, bazény a restaurace nabízející vyhlášenou belgickou kuchyni.

Pro ty, kteří preferují menší a rodinné podniky, je k dispozici mnoho útulných a stylových bed and breakfast. Tyto ubytovací možnosti často poskytují příjemné a autentické zážitky, s možností setkání s místními obyvateli a ochutnáváním místních specialit při snídani. Ubytování v bed and breakfast vám také umožní prozkoumat okolní oblasti a objevit skryté poklady mimo hlavní turistické atrakce.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou v Antverpách dostupné i levné ubytovací možnosti. Hostely a levné hotely nabízejí základní vybavení a čisté pokoje za příznivé ceny. Většina z těchto ubytování je umístěna ve středu města, což znamená pohodlný přístup k hlavním památkám a atrakcím.

Pokud preferujete nezávislost a soukromí, nabízí se také možnost pronájmu bytu nebo domu. V Antverpách je mnoho bytů na krátkodobý pronájem, které jsou moderně zařízené a vybavené vším potřebným pro vaše pohodlí. Pronájem bytu vám také umožní prozkoumat město a okolí ve svém vlastním tempu.

Nezáleží na tom, jakou formu ubytování preferujete, Antverpy mají co nabídnout pro každého cestovatele. Vzhledem k tomu, že je město turisticky oblíbené, doporučuje se dopředu rezervovat ubytování, zejména v letních měsících a během hlavních festivalů a událostí.

Většina ubytování v Antverpách nabízí pohodlí, bezpečnost a přístup k veškerému obchodnímu a kulturnímu centru města. Bez ohledu na vaše preference v ubytování si budete moci užít krásy a atmosféru tohoto fascinujícího belgického města.


Dovolená Belgie Antverpy


Belgie je stát, který leží v západní Evropě a je známý pro svá kulturní dědictví, historická města a kulinářské speciality. Jedno z takových měst je Antverpy, které nabízí nejen krásnou architekturu a historii, ale také možnosti pro zábavu a relaxaci.

Antverpy jsou druhé největší město Belgie, které leží na pobřeží Severního moře. Jeho název pochází z nizozemského slova Hand-werpen, což znamená házet rukou. Antverpy jsou známé pro svůj přístav, který je největší v Evropě a čtvrtý největší na světě. Město je také známé pro svou módu, diamanty a historickou architekturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Antverpy, nezapomeňte si prohlédnout historické centrum, které je plné krásných staveb a uliček. Hlavním náměstím je Grote Markt, kde se nachází impozantní radnice a vánoční trhy. Dalšími místy, která byste neměli vynechat jsou například Náměstí Hendrika Consciense, které je plné kaváren a restaurací a nabízí krásný výhled na katedrálu, nebo Rubensova síň slávy, která je plná portrétů slavných lidí, které byly namalovány Rubensem.

Pokud chcete získat lepší přehled o tradičních belgických jídlech, jako jsou hranolky, moules-frites (překlad: mísová miska s měkkým masem a hranolky) a vafle, navštivte jeden z mnoha restaurací v centru města. Nezapomeňte ochutnat také belgické pivo, které je slavné po celém světě. Belgové si své pivo rádi pochutnávají v kavárnách, hospodách nebo výčepních zařízeních, které se nacházejí v celém městě.

Pokud si chcete přidat trochu adrenalinu, můžete navštívit Antverpský zábavní park, kde najdete spoustu atrakcí pro děti i dospělé. Pokud se vám nechce zůstat v centru města, můžete také vyrazit na výlet do přilehlé oblasti, kde najdete krásnou přírodu a klidné vesnice.

Když se bude blížit večer, můžete vyrazit na večerní procházku podél řeky Scheldt, která protéká městem. Tady můžete najít mnoho barů a klubů, které nabízejí skvělou zábavu a živou hudbu do pozdních nočních hodin.

Antverpy jsou dobrou volbou pro ty, kteří chtějí zažít kus belgické kultury a historie a zároveň se trochu bavit. Město nabízí nespočet možností pro turisty, kteří si chtějí užít dovolenou plnou zábavy a relaxace.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky